Thomas - wielotorbielowatość nerek -PNN- POMOCY !

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon lis 04, 2013 17:50 Re: Thomas - wielotorbielowatość nerek -PNN- POMOCY !

Zasugeruj może pani wet żeby pomyślała o amlodypinie zamiast benazeprilu, który jak niektórzy wiedzą - u kotów sprawdza się średnio (w sprawie obniżania ciśnienia).

Natomiast co do diety - pisałam już o tym kilkakrotnie więc zacytuję:
(...) kot z niewydolnością nerek i anemią prędzej umrze z powodu niedożywienia spowodowanego podawaniem karmy niskobiałkowej niż z powodu pogorszenia się stanu nerek w wyniku diety wysokobiałkowej, o dużej biodostępności tegoż białka, z suplementacją preparatami wiążącymi fosforany.

OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Wto lis 05, 2013 11:28 Re: Thomas - wielotorbielowatość nerek -PNN- POMOCY !

Czy piszesz o amlodipine ludzkiej bo mój mąż ją bierze na ciśnienie. Wieczorem dzwonie po wyniki i zasugeruję wet amlodypine -widzę jednak że weci nie lubią jak im się coś sugeruje ale to mój kot i to ja o niego walczę i płacę i to słono. Idę do Rossmanna po Gerbera i próbujemy.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25551
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 05, 2013 11:32 Re: Thomas - wielotorbielowatość nerek -PNN- POMOCY !

Amlodypina jest tylko jedna :wink:
Piszą o niej m.in. w tzw. "małej" nefrologii psów i kotów.
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Wto lis 05, 2013 11:35 Re: Thomas - wielotorbielowatość nerek -PNN- POMOCY !

A jak dawka dla kota obecnie waży 4,45 kg ?

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25551
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 05, 2013 11:43 Re: Thomas - wielotorbielowatość nerek -PNN- POMOCY !

Dawkę ustala lekarz weterynarii, który powinien rozważyć podanie tego leku w tym konkretnym przypadku.
Absolutnie nie wolno Ci samej podejmować takich decyzji.

Znalazłam cytat ze wspomnianej wyżej książki:

"Inhibitory konwertazy angiotensyny stosuje się u kotów do walki z pnn.
Poprawa jakości życia oraz obniżenie proteinonurii (u zwierząt badanych) są dwoma elementami zauważonymi w badaniach klinicznych.
Zmniejszenie nadciśnienia wewnątrz kłębuszka nerkowego, efekt przeciwzwłóknieniowy (ograniczenie pojawiania się glomerusklerozy) oraz zmniejszenie utraty białka z moczem są mechanizmami, które uzasadniają ich stosowanie, jakkolwiek ocena ich zalet w stosowaniu długoterminowym pozostaje niejasna.
Inhibitory konwertazy angiotensyny przede wszystkim rozszerzają tętniczki odprowadzające.
Tak więc jeśli występują czynniki towarzyszące (odwodnienie, stosowanie innych leków, diuretyków, niesteroidowych przeciwzapalnych) niskiej wydajności kłębuszkowej, może pojawić się przewlekła niewydolność nerek. Dlatego więc inhibitory konwertazy angiotensyny nie są lekami pierwszego rzutu ale powinny być wprowadzone, kiedy zwierzę jest stabilne hemodynamicznie (brak odwodnienia, samoistne spożywanie pokarmów).

Natomiast w leczeniu nadciśnienia lekiem z wyboru jest amlodypina."

Za: C. Maurey, C. Dufayet, Nefrologia i urologia psów i kotów, Wrocław 2007
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Wto lis 05, 2013 11:50 Re: Thomas - wielotorbielowatość nerek -PNN- POMOCY !

Oczywiście że nie podam mu sama tylko po konsultacji. Wieczorem napiszę czy jest poprawa wyników. Dzięki za posty :1luvu:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25551
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 05, 2013 20:58 Re: Thomas - wielotorbielowatość nerek -PNN- POMOCY !

Jednak nie ma poprawy kreatynina nieznacznie skoczyła na 3,80 mocznik na 138 fosfor 2.02. Martwię się że nerki nadal ulegają zniszczeniu torbiele się powiększają i jest to proces nieodwracalny. Muszę jednak zdobyć Azodyl bo Biopron widocznie nie działa.
Może ktoś wie gdzie zdobyć Azodyl u dr. Neski może będzie po 12.11. Piszcie może komuś został i ma do odstąpienia. :cry:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25551
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 11, 2013 13:27 Re: Thomas - wielotorbielowatość nerek -PNN- POMOCY !

Włączyliśmy do leczenia nadciśnienia amlodypinę i zobaczymy czy spada - kontrola za tydzień. Mam jeszcze pytanie o lek ludzki RENADYL podobno jest lepszy od Azodylu ? Czy ktoś go stosował i jak go zdobyć? :kotek:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25551
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: MF0815 i 58 gości