Strzykawki z podziałką co 1/2 jednostki U100 Demi.

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto lip 30, 2013 22:25 Strzykawki z podziałką co 1/2 jednostki U100 Demi.

Czytam po cichutku wszystkie wątki nerkowe, cukrzycowe i anemiczne, dzięki temu forum nauczyłam się, że nie ma rzeczy niemożliwych. Mój kot Junior, lat 12, ma od 4 miesięcy zdiagnozowaną cukrzycę, opanowaną, PNN i lekką anemię.
Zdobyłam to wszystko, co uznałam za potrzebne, w tym strzykawki pozwalające odmierzyć 0.5 jednostki Lantusa - poziom glukozy jest stabilny i opanowany, w górnej granicy normy, wiec te 0.5 jednostki wydaje się być właściwą ilością.
Strzykawki BD MicroFine 0.3ml U100 Demi można kupić w aptekach internetowych angielskich i niemieckich, (w innych krajach z pewnością też, nie sprawdzałam). Niektóre wysyłają zamówienie za granicę, są jednak problemy z oplątami za przelewy w obcych walutach.
Patent na zakup: poprzez Facebooka znalazłam znajomego znajomej:) mieszkającego w Hamburgu, kupił strzykawki, dostał po 2 dniach, zaniósł na przystanek busa kursującego na trasie Hamburg-Łódź, odebrałam od kierowcy paczkę. 200 igieł wraz z przesyłką i 10 euro dla kierowcy kosztowało 53 euro, to dużo, ale było warto. 1 igłę używam do 4 zastrzyków, wystarczy ich na 400 dni, 1 zastrzyk kosztuje 56 groszy.
Gdyby kilka osób złożyło wspólne zamówienie, koszty "manipulacyjne" byłyby śladowe.
Ciepło pozdrawiam kotki i ich właścicieli :wink:

ingla

 
Posty: 6
Od: Wto lip 30, 2013 12:40

Post » Śro lip 31, 2013 21:18 Re: Strzykawki z podziałką co 1/2 jednostki U100 Demi.

Witaj na forum.
Stosując jedną igłę 4 razy sprawiasz nie tylko kotu ból, ale wprowadzasz bakterie zarówno do pena jak i pod skórę kota.
Oszczędność jest tu bardzo mylna.
Obejrzyj sobie pod mikroskopem ostrze igły użytej kilka razy, lub sprawdź pod palcem jakie jest szorstkie.
Obrazek Obrazek

JolaJ

 
Posty: 2948
Od: Pt sty 14, 2011 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sie 03, 2013 16:05 Re: Strzykawki z podziałką co 1/2 jednostki U100 Demi.

Słuszny argument jeśli chodzi o sterylność, choć dezynfekuję odpowiednimi środkami sprzęt przed i po użyciu. Jeśli chodzi o sprawianie bólu - nie wydaje się, by tak było, kot nie zauważa ani wkłucia, ani podania leku, a igły są bardzo ostre także przed wyrzuceniem, co sprawdzono dla mnie właśnie pod mikroskopem. Zadałam też pytanie producentowi w kwestii tępienia się ostrza i otrzymałam odpowiedź, że ostrość igieł nie zmienia parametrów do 6 wkłuć, choć wskazano na aspekty higieny i sterylności.
Z pewnością byłoby najlepiej wyrzucać igłę po 1 użyciu, jednak mam ograniczone środki i musi być kompromis. Jest też pytanie o zatruwanie środowiska i beznadziejny system utylizacji sprzętu medycznego w niektórych miejscach w Polsce.
Nie zachęcam nikogo do korzystania ze sprzętu niezgodnie z zasadami, mówię jedynie o tym, że musząc wybierać - podejmuję taką decyzję.

ingla

 
Posty: 6
Od: Wto lip 30, 2013 12:40

Post » Czw sie 15, 2013 12:08 Re: Strzykawki z podziałką co 1/2 jednostki U100 Demi.

witam, to mój pierwszy post na forum
wielokrotne używanie sprzętu jednorazowego to w Polsce niestety standard. kiedyś byłam na prezentacji gdzie pan z firmy farmaceutycznej prezentował wyniki badania, w którym sprawdzano co pozostaje we wnętrzu igły insulinowej używanej kilka razy - straszne rzeczy ;-) były to patogeny wywołujące najgorsze zakażenia szpitalne. W przypadku mojego Sandora, trzymam się zasady, że jeśli to strzykawka jednorazowa to używam jej tylko raz.
Co do samego sprzętu, to chyba nie ma konieczności sprowadzać go z zagranicy. Ostatnio testowałam strzykawkę firmy NIO kupioną przez internet, w moim odczuciu sprzęt jest bez zarzutu, ostra igła i precyzyjna skala. Cena wprawdzie mogłaby być niższa ale w porównaniu z ceną sprowadzonych strzykawek i tak się opłaca.

kamila_k

 
Posty: 1
Od: Czw sie 15, 2013 11:38

Post » Pon wrz 02, 2013 20:16 Re: Strzykawki z podziałką co 1/2 jednostki U100 Demi.

Bardzo dziekuję, to chyba pierwsze dostępne u nas insulinówki z podziałką co 1/2 jednostki, w dodatku polski producent.
Cena 56 zl za 100 szt. jest śmiesznie niska w porównaniu ze sprowadzanymi i niewiele wyższa od tych z podziałką co 1 jednostkę. Już nabyłam, pozdrawiam serdecznie.

ingla

 
Posty: 6
Od: Wto lip 30, 2013 12:40

Post » Nie wrz 29, 2013 17:05 Re: Strzykawki z podziałką co 1/2 jednostki U100 Demi.

Przepraszam, jeśli to pytanie jest głupie, ale ja poczatkująca w temacie :oops: :
Czy jedna jednostka w strzykawce 0,5 ml U 100 jest taka sama jak jedna jednostka w strzykawce 0,3 ml U 100?
Pytam dlatego, ze w przypadku strzykawek 0,3ml U 100 występuje podziałka co 1/2 jednostki i takie byłyby mi potrzebne, jednak obecnie używam tych 0,5 ml i nie wiem, czy zmiana strzykawek nie będzie wymagała dodatkowo przeliczania dawek (a to już w ogóle jest dla mnie czarna magia, przynajmniej na dzień dzisiejszy).

skaskaNH

Avatar użytkownika
 
Posty: 21090
Od: Pt lut 03, 2006 0:21
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie wrz 29, 2013 18:10 Re: Strzykawki z podziałką co 1/2 jednostki U100 Demi.

U 100 to znaczy, że strzykawka jest dostosowana do podawania insuliny o stężeniu 100 jednostek międzynarodowych w mililitrze.
Czy używasz strzykawki U 100 0,3 ml czy 0,5 ml to jedna jednostka odpowiada jednej jednostce ( przeliczać musiałabyś używając insuliny o innym stężeniu) .
[*] 7.03.1992-18.03.2004[']
Należało wdać się w awanturę. :(
Gdziekolwiek jesteś ...♥♥♥
KARINKA[*]15.06.2003-13.10.2008['] MACIUŚ[']5.05.2011 KUBUŚ[']26.07.2011 MRUŻKA[']27.03.2013
:cry: :cry: :cry:

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Nie wrz 29, 2013 18:11 Re: Strzykawki z podziałką co 1/2 jednostki U100 Demi.

Niteczko, bardzo Ci dziękuję :1luvu:

skaskaNH

Avatar użytkownika
 
Posty: 21090
Od: Pt lut 03, 2006 0:21
Lokalizacja: Kraków




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości