RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw kwi 28, 2016 9:13 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

Chętnie przyłączę się do zamówienia, i wezmę pozostałe 100 tabletek. Tylko mnie bardziej zależy na Renveli, a nie Renagelu :( , bo w przypadku moich kotów, którym podaję Renvelę od blisko półtora roku sprawdza się bardzo dobrze i niesie ze sobą mniej działań niepożądanych - nie upośledza wchłaniania witaminy K, A i E, które są ważne dla nerkowców.
Więc jeśli zdecydujecie się zamówić Renvelę zamiast Renagelu, możemy działać. Potrzebuję na cito, więc tak czy siak, zamawiać będę całe opakowanie 180 tabletek.

Sihaya

 
Posty: 43
Od: Śro cze 08, 2011 10:29

Post » Czw kwi 28, 2016 10:03 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

A Renvela działa tak samo jak Renagel?
Nie ma w składzie węglanu wapnia?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Czw kwi 28, 2016 10:28 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

Substancją czynną jest węglan sewelameru. Substancje wypełniające to: celuloza mikrokrystaliczna, E464, E172 i glikol propylenowy jako rozpuszczalnik.

Sihaya

 
Posty: 43
Od: Śro cze 08, 2011 10:29

Post » Pt kwi 29, 2016 20:27 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

Witam,

Mam nadzieję, że moja wiedza na coś się przyda.
Z farmakologicznego punktu widzenia to chlorowodorek sewelameru może zwiekszyć stężenie jonów chlorkowych i spadek stężenia wodorowęglanów w surowicy, czyli nasz Renagel. Jest to lek pierwszego wyboru u ludzi z hiperfosfatemia.
Natomiast takich cech pozbawiony jest węglan sewelameru czyli Renvela. Jest to lek najnowszej generacji. Prócz cech Renegal'u : nie wchłania sie, nie zawiera wapnia ani metali, zmniejsza kalcyfikacje sercowo-naczyniową to ponadto zmniejsza nasilenie kwasicy nieoddechowej i jest lepiej tolerowany (rzadziej powoduje zaburzenia żołądkowo-jelitowe).

Informacja na temat działania obu leków dotyczy ludzi, wiec u naszych Kociaków może być inaczej ale też nie musi. Nie jestem weterynarzem więc proszę pamietać, że opis dotyczy przede wszystkim ludzi.

Pozdrawiam :)

Mikikotek

 
Posty: 6
Od: Wto kwi 26, 2016 21:59

Post » Nie maja 01, 2016 5:58 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

Witam, też jestem zainteresowana Renvelą. Sihaya czy mogłabyś mi podpowiedzieć, gdzie to się zamawia i jaki to koszt ? Pozdrawiam

gusiek7777

 
Posty: 2
Od: Nie maja 01, 2016 5:53

Post » Śro maja 04, 2016 12:55 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

Słuchajcie jest Renvela do wzięcia z terminem ważności do końca września 2016. Koszt za tabletkę ok 4,19 zł/szt i szukamy chętnych na około 70 tabletek jeszcze. PILNE!

Sihaya

 
Posty: 43
Od: Śro cze 08, 2011 10:29

Post » Śro maja 04, 2016 14:33 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

Sihaya stosuję od roku Renagel i niczego u mojego kota nie zaburza, co więcej ktoś tu nawet pisał, że u niego Renagel działał a Renvela nie :roll:

Czyli rozumiem, że jednak nie chcesz Renagelu?
Miałabym go nawet dzisiaj bo czeka już w aptece.

Chica_boni

 
Posty: 352
Od: Czw lip 17, 2008 18:39

Post » Śro maja 04, 2016 14:37 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

Sihaya pisze:Słuchajcie jest Renvela do wzięcia z terminem ważności do końca września 2016. Koszt za tabletkę ok 4,19 zł/szt i szukamy chętnych na około 70 tabletek jeszcze. PILNE!

A jakie dawkowanie?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Śro maja 04, 2016 14:40 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

Erin takie samo jak przy Renagelu.

Kolejna zbiórka na Renagel
jeśli ktoś chętny to proszę pisać

koszt jednej tabletki 5,30
termin ważności do maj 2018 roku (dane z ostatniego opakowania)

lista chętnych:
theta: 40szt.
Mikikotek: 40szt.

wolnych jest jeszcze 100 tabletek.

Chica_boni

 
Posty: 352
Od: Czw lip 17, 2008 18:39

Post » Śro maja 04, 2016 15:04 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

Nie mówię, że Renagel zły, lepszy, czy gorszy. Renvela działa tak samo. Jeśli komuś nie działa, to oznacza dla mnie tylko jedno: gdzieś został popełniony błąd w stosowaniu i tyle.
Opakowanie na Renvelę, mamy zamknięte już. Jutro odbiór w aptece.

A dawkowanie, w przypadku Renveli.... u nas ustawianie na optymalną dawkę chwilę trwało. Dawki dobieraliśmy zarówno pod ilość zjadanej mięsnej porcji (u nas to mieszanka barf) i poziomu fosforu w surowicy (były wykonywane pomiary jego poziomu w odstępach 2-4-6-8 tyg.). Masa ciała jest mniej istotna. Ważniejsze jest to, ile kot zjada i ile fosforu jest w każdej porcji jedzenia. I każdemu kotu trza dobierać dawkę indywidualnie, zwłaszcza na początku przy wysokiej hiperfosfatemii nie ma co zbijać tego fosforu za gwałtownie, bo odczuwając gwałtowny niedobór organizm będzie zarzucał fosfor do surowicy ze szpiku i tworzy się błędne koło. Jak wszystko, Renvelę, czy Renagel należy wprowadzać z głową, ostrożnie i z dużym wyczuciem, monitorując przy tym wyniki. Nasze kotki na dziś, o wadze 3,2 i 3,5 kg dostają po ok. 1/15 tabl. do posiłku.

Sihaya

 
Posty: 43
Od: Śro cze 08, 2011 10:29

Post » Czw maja 05, 2016 16:04 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

2 opakowania dostępne Renagelu zapraszam 512212497

Dariobielsko

 
Posty: 17
Od: Pt sty 29, 2016 14:00

Post » Pt maja 06, 2016 18:54 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

W związku z tym, że przegapiłam wspólne zamówienie Renveli organizowane kilka dni temu wpadłam na pomysł, by rozpocząć nowe zbieranie chętnych. Jednak okazało się to bardziej skomplikowane niż myślałam, bo w Lublinie (gdzie mieszkam) lek ten jest niedostępny. Znalazłam w Warszawie sevemed (też węglan sewelameru), zresztą podejrzewam, że w tej samej aptece internetowej, co renvela z postów wyżej.
Problem polega na tym, że musiałaby się tematem zająć osoba z Warszawy, bo apteka nie wyśle leku na receptę (tylko odbiór osobisty). Czy w Warszawie znalazłaby się taka osoba? No i czy znalazłyby się osoby chętne na kupno, oczywiście. Myślę, że warto, węglan sewelameru jest o tyle lepszy od chlorowodorku sewelameru (znanego pod nazwą renagel), że nie ma wpływu na poziom chlorków we krwi, a to ważna sprawa u kotów nerkowych, jeśli te mają (a często mają) je podniesione. A z dostępnością tych leków jest krucho, więc warto wykorzystać fakt, że sevemed jest jeszcze na stanie. I jest trochę tańszy, niż renagel, bo 180 tabletek kosztuje niecałe 770 zł. więc tabletka kosztuje ok. 4,30

IzabelaW

 
Posty: 1
Od: Pt wrz 26, 2014 16:12

Post » Nie maja 08, 2016 18:04 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

Witam Wszystkich,

niestety mój Mikuś dziś odszedł, po miesiącu przegrał walkę z chorobą.

Dziękuje za wszystkie rady, prywatne wiadomości i słowa otuchy.

Trzymajcie sie ! Walczcie dalej o swoje futrzaki, nawet gdy już opadacie z sił.
Abyście nigdy nie musieli oglądać tych zmęczonych, cierpiących oczu.

Chica_boni dziękuje za odzew odnośnie Renagel'u ale niestety już nie jest nam potrzebny, a tak bardzo bym chciała by był..

Pozdrawiam
Karolina!

Mikikotek

 
Posty: 6
Od: Wto kwi 26, 2016 21:59

Post » Nie maja 08, 2016 18:52 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

Witaj Karolinko. Przykro jak odchodzi ukochany zwierzak a my w pewnym momencie nic już nie możemy zrobić. Możemy pocieszyć się myślą, że już nie będzie cierpiał i w kocim niebie będzie mu dobrze. Trzymaj się Karolinko. Krysia :(

krysia1234

 
Posty: 206
Od: Wto gru 29, 2015 17:33

Post » Pon maja 09, 2016 13:30 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

Mikikotku bardzo mi przykro :cry: Zrobiłaś co mogłaś i kiciul na pewno o tym wiedział [*]

Chica_boni

 
Posty: 352
Od: Czw lip 17, 2008 18:39

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zeeni i 21 gości