RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro maja 14, 2014 20:47 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

Tylko na receptę, ale polskie recepty też są akceptowane.

Pozdrawiam serdecznie
Tinka
Ostatnio edytowano Sob maja 17, 2014 18:41 przez aassiiaa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunęłam posty niezgodne z regulaminem.
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Śro maja 28, 2014 8:54 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

Dziś ja po prośbie.
Czy ktoś ma odsprzedać jakąkolwiek ilość renagelu? Choćby symboliczną?
Doszedł mi drugi nerkowiec i zapasy Zołzika topnieją :(
Obrazek

Boo

 
Posty: 20081
Od: Pt lis 04, 2005 11:41
Lokalizacja: Opole

Post » Pt maja 30, 2014 22:05 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

Skończył mi się Renagel i już mi ręce opadają od tych ciągłych poszukiwań, dlatego zdecydowałam się zamówić Renalzin. Czy ktoś stosował?
Ciekawi mnie jego skuteczność.
Obrazek

Miga

 
Posty: 530
Od: Śro cze 02, 2004 16:34
Lokalizacja: Krasnystaw

Post » Czw paź 16, 2014 9:43 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

Renagel, ktoś? Coś? Pliss...
Obrazek

Boo

 
Posty: 20081
Od: Pt lis 04, 2005 11:41
Lokalizacja: Opole

Post » Pt paź 17, 2014 11:02 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

Miga pisze:Skończył mi się Renagel i już mi ręce opadają od tych ciągłych poszukiwań, dlatego zdecydowałam się zamówić Renalzin. Czy ktoś stosował?
Ciekawi mnie jego skuteczność.

Masz wątki, przez które Renalzin się przewija: search.php?keywords=renalzin&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj
Tu masz komentarz po angielsku: http://www.felinecrf.org/phosphorus.htm#other_binders Jak się wydaje, miewa efekty uboczne. Czasem stosuje się go łącznie z wyłapywaczami na bazie aluminium, jak Alusal.
Jednym słowem, Renagel to to nie jest (działa na innej zasadzie), ale bywa pomocny

Nawiasem mówiąc na tejże stronce jest informacja, że wodorotlenek glinu (wyłapywacz na bazie aluminium, bezzapachowy i bezsmakowy składnik aktywny Alusalu) przynajmniej w USA jest do kupienia w aptekach wytwarzających leki na zamówienie, bo jest składnikiem takich leków i apteki go trzymają do produkcji
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Śro gru 17, 2014 21:22 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

czy ma ktoś odsprzedać z 10-20 tabletek renagelu? albo ktoś będzie zamawiał i szuka chętnego do podziału?
Obrazek

Pinezkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 2041
Od: Śro gru 17, 2014 20:53

Post » Pt sty 09, 2015 1:12 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

Odkupię lub zamówię wspólnie lek o nazwie Renvela (węglan sewelameru). Czy znajdą się chętni?

Sihaya

 
Posty: 43
Od: Śro cze 08, 2011 10:29

Post » Śro lut 18, 2015 13:05 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

taizu pisze:Nawiasem mówiąc na tejże stronce jest informacja, że wodorotlenek glinu (wyłapywacz na bazie aluminium, bezzapachowy i bezsmakowy składnik aktywny Alusalu) przynajmniej w USA jest do kupienia w aptekach wytwarzających leki na zamówienie, bo jest składnikiem takich leków i apteki go trzymają do produkcji


Taizu, wodorotlenek glinu bez trudu dostępny jest także w Polsce w sklepach chemicznych. Pytanie tylko, czy można bezpiecznie zastosować ów preparat, czy nie jest tak, że w leku jest on czymś "wsparty". Czytałem skład Alusalu i wielkiej filozofii tam nie było (nie pamiętam w tej chwili, ale była parafina, chyba jakieś sacharydy itp, nic co się wydaje choć minimalnie aktywne). Ale pytałem wetkę, a ta z przerażeniem w oczach stwierdziła, że absolutnie nie można, to trucie kota i w ogóle... Problem w tym, że nie jest to wet nerkowy, a jedynie średni "zwykły".

Dlatego ponowię pytanie zadane już w wątku o zakończeniu produkcji Alusalu - czy można bezpiecznie zastosować sam składnik aktywny Alusalu (wodorotlenek glinu w najwyższej dostępnej czystości, czyli tzw. czysty do analiz chemicznych - cda). Odmierzenie właściwej ilości w moim przypadku nie stanowi problemu (waga jubilerska z dokładnością do 10mg, jak coś można prostą kupić w okolicach 200 zł - dawkowanie leku jest na poziomie ok. 125mg w przypadku mojej koty, przy czym przy kruszeniu tabletki uzyskujemy dokładność słabszą niż 10 mg, czyli taka waga w zupełności wystarczy). Zdobycie środka aktywnego również (100 g kosztuje kilkanaście zł). Tylko czy można. Bo ostatnie co chciałbym uzyskać to zaszkodzić kici.
"Bo kot, Panie doktorze, nie człowiek.
On potrzebuje miłości"
Katarzyna Grochola
---
Shila *26.04.2002 +20.04.2015 :cry:

mgrpl

 
Posty: 274
Od: Pt paź 20, 2006 12:07
Lokalizacja: Skierniewice

Post » Śro lut 18, 2015 13:28 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

Wszystko co jest w składzie Alusalu poza wodorotlenkiem glinu to to, co potrzebne do ulepienia piguły, nie substancje aktywne.
Natomiast ja bym się obawiała o czystość związku dostępnego do celów innych niż farmaceutyczne.
Zanieczyszczenia występują prawie zawsze, a istotny jest zarówno stopień, jak i skład tych zanieczyszczeń.

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 18, 2015 17:51 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

Poszłabym do takiej apteki, która robi leki recepturowe i się zapytała o ten wodorotlenek glinu. Bo wetka to może nie wiedzieć, w końcu z robieniem leków nie ma do czynienia, a w takiej aptece powinni wiedzieć.
A może w ogóle w polskich aptekach też można kupić?

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lut 18, 2015 17:53 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

No właśnie ktoś już radził, żeby uderzyć o ten wodorotlenek glinu do aptek
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Pt mar 06, 2015 0:21 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

Ja także chciałabym przyłączyć się do zakupu Renagelu, ale widzę że nie ma na forum takiej możliwości aktualnie. Mój tel. 537-844-604, Joanna.

Czarnuszek6

 
Posty: 330
Od: Pon lip 28, 2014 8:06
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt mar 06, 2015 8:36 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

Cóż, odwiedziłem dwie apteki robiące leki recepturowe. Ponoć samego wodorotlenku glinu (do leków recepturowych) nie da się kupić :-( Gdyby jednak ktoś mógł podpytać w innych miastach - a nuż jednak gdzieś się da?
Tymczasem szukam alternatyw. Aktualnie próbuję się dowiedzieć o lek o takim samym jak Alusal składzie z Niemiec (tylko tam jest w kapsułkach):
http://www.ndrugs.com/?s=antiphosphat
"Bo kot, Panie doktorze, nie człowiek.
On potrzebuje miłości"
Katarzyna Grochola
---
Shila *26.04.2002 +20.04.2015 :cry:

mgrpl

 
Posty: 274
Od: Pt paź 20, 2006 12:07
Lokalizacja: Skierniewice

Post » Wto mar 10, 2015 21:39 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

.
Ostatnio edytowano Nie kwi 26, 2015 13:46 przez Erin, łącznie edytowano 1 raz
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pt mar 27, 2015 6:48 Re: RENAGEL - odkupię lub wspólnie zamówię

Czy ktoś zamierza w najbliższym czasie kupować renagel albo ma coś do odsprzedania?

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bubuś8435 i 35 gości