Wątek cukrzycowy IX

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon lut 15, 2016 17:50 Re: Wątek cukrzycowy IX

Hej Morelowa,

żebyś w środę potrafiła odpowiednio argumentować u lekarza wet., bierz się od razu do czytania poradnika cukrzycowego: http://kotycukrzycowe.pl/viewforum.php?f=14 . Masz do niego dostęp bez rejestrowania się na forum: http://www.kotycukrzycowe.pl

Jeśli zechcesz dołączyć do grona właścicieli kotów cukrzycowych, szukasz wsparcia i ich porad, to zarejestruj się na wyżej wymienionym forum, wypełnij ankietę i załóż tam swój wątek.

Pozdrawiam serdecznie
Tinka
Ostatnio edytowano Pon lut 15, 2016 17:59 przez Tinka07, łącznie edytowano 1 raz
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Pon lut 15, 2016 17:57 Re: Wątek cukrzycowy IX

Dzięki !
Jestem na 20 str. tej części - efekt jest taki, że boli mnie głowa, oczy [zapominam mrugać] i żołądek :roll:
Połowę wątku przeryczałam, drugiej połowy nie rozumiem :oops:
Ale przed chwilą było, że jest poradnik - już się zarejestrowałam :D , Wypełnię ankietę - to to samo co na pierwszej stronie wątku czy co inne?
Doczytam tutaj i pójdę tam, muszę to sobie zorganizować , bo zaczynam świrować..
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22986
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon lut 15, 2016 18:04 Re: Wątek cukrzycowy IX

Morelowa,

to jest zrozumiałe, że nie rozumiesz. Taka wiedza przerasta niestety również lekarza wet. Zarejestruj się na forum cukrzycowym. Jeszcze siedzę przy kompie, więc będą mogła od razu dokonać aktywacji.
Jak założysz swój wątek, wypełnisz ankietę, to po trochu będziemy dozować Ci wiedzę, a w międzyczasie będziesz mogła sama czytać/doczytać poradnik.

Pozdrawiam
Tinka
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Pon lut 15, 2016 18:07 Re: Wątek cukrzycowy IX

Jesteś już aktywna :)

Tinka
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Pon lut 15, 2016 18:19 Re: Wątek cukrzycowy IX

Dzięki Ci !
Zalogowałam się. Idę ogarniać sprawy.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22986
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lut 19, 2016 8:23 Re: Wątek cukrzycowy IX

Tinka07 poratuj!
Nie mogę się zalogować na "kotycukrzycowe.pl., chociaż nazwa użytkownika jest jasna, a hasło zapisałam. Napisałam maila o przywrócenie hasła na
XXX, ale nie wiem, czy to właściwa droga.
Pozdrawiam serdecznie .
Uśka
Ostatnio edytowano Pt lut 19, 2016 22:57 przez NITKA/KARINKA, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunęłam adres mailowy
Obrazek

Uśka

 
Posty: 21
Od: Śro paź 27, 2010 11:26
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lut 21, 2016 22:38 Re: Wątek cukrzycowy IX

Też potrzebuje rady, ale nie wiem gdzie to sie pisze

Princi

 
Posty: 1
Od: Czw lut 11, 2016 22:07

Post » Pon lut 22, 2016 1:40 Re: Wątek cukrzycowy IX

anka1515

 
Posty: 4089
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon mar 07, 2016 22:50 Re: Wątek cukrzycowy IX

Czy zdrowy 10 letni kot może jeść sucha karmę dla cukrzyków bez szkody dla zdrowia? - pytanie pochodzi z domu, w którym jest kot z cukrzycą, który to dom rozważa dokocenie się.

Kocurro

 
Posty: 11393
Od: Nie sty 11, 2004 20:31
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post » Pon mar 07, 2016 22:52 Re: Wątek cukrzycowy IX

Cukrzyk nie powinien jeść suchej karmy "dla cukrzyków" (tylko odpowiednią mokrą). Zdrowemu pewnie nie zaszkodzi.
ObrazekObrazek

Hikiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 1075
Od: Sob paź 30, 2010 22:27
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon mar 07, 2016 23:14 Re: Wątek cukrzycowy IX

Hikiko pisze:Cukrzyk nie powinien jeść suchej karmy "dla cukrzyków" (tylko odpowiednią mokrą). Zdrowemu pewnie nie zaszkodzi.

Ale je. Ja jestem tylko pośrednikiem w przekazaniu pytania. Nie znam tego domu, tego kota i tych warunków. A może właśnie na tej karmie w połączeniu z insuliną udało się ustabilizować cukrzycę, bo bywa i tak.
Na logikę nie powinna zaszkodzić, ludzka dieta cukrzycowa jest jedną ze zdrowszych diet, ale czy kocia jest, to nie wiem.
Mam świadomość, że lepiej jest karmić koty mokrym, ale życie jest życiem i z różnych względów nie zawsze jest to możliwe.

Kocurro

 
Posty: 11393
Od: Nie sty 11, 2004 20:31
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post » Pon mar 07, 2016 23:37 Re: Wątek cukrzycowy IX

Mój komentarz to taki odruch;] Jak się miało kota z cukrzycą i widzi się "suchą karmę dla cukrzyków", to po prostu trzeba napisać o konieczności stosowania mokrej. A także o odpowiedniej insulinie, glukometrze, paskach i koniecznie, że trzeba się zarejestrować na kotycykrzycowe.pl. ;)
To trochę podobne do propagowania sterylizacji;]
Jako pośrednik możesz też przekazać, że jest bardzo pomocna strona dla właścicieli kotów z cukrzycą. A nuż się przyda.
ObrazekObrazek

Hikiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 1075
Od: Sob paź 30, 2010 22:27
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto mar 08, 2016 8:30 Re: Wątek cukrzycowy IX

Hikiko pisze:Mój komentarz to taki odruch;] Jak się miało kota z cukrzycą i widzi się "suchą karmę dla cukrzyków", to po prostu trzeba napisać o konieczności stosowania mokrej. A także o odpowiedniej insulinie, glukometrze, paskach i koniecznie, że trzeba się zarejestrować na kotycykrzycowe.pl. ;)
To trochę podobne do propagowania sterylizacji;]
Jako pośrednik możesz też przekazać, że jest bardzo pomocna strona dla właścicieli kotów z cukrzycą. A nuż się przyda.

Dokładnie tak.
Dodam tylko , że każda sucha karma to tak bardziej dla kur. Choć nie pamiętam składu tej suchej dla diabetyków. Ale skoro ten ktoś pyta, to może jest gotów ?
Tak, czasem - gdy ludzi nie ma cały dzień w domu - to jest trudniejsze.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22986
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto mar 08, 2016 23:00 Re: Wątek cukrzycowy IX

Hikiko pisze:Mój komentarz to taki odruch;] Jak się miało kota z cukrzycą i widzi się "suchą karmę dla cukrzyków", to po prostu trzeba napisać o konieczności stosowania mokrej. A także o odpowiedniej insulinie, glukometrze, paskach i koniecznie, że trzeba się zarejestrować na kotycykrzycowe.pl. ;)
To trochę podobne do propagowania sterylizacji;]
Jako pośrednik możesz też przekazać, że jest bardzo pomocna strona dla właścicieli kotów z cukrzycą. A nuż się przyda.

Hikiko, odruchy warto czasem kontrolować. :wink:
Zajrzyj na forum cukrzycowe i poczytaj posty Kocurro (która prowadzi kota z cukrzycą już 5,5 roku). :wink:
Celinka >>>
Kitka [*]

Hana

 
Posty: 10106
Od: Pon lut 04, 2002 15:36

Post » Wto mar 08, 2016 23:06 Re: Wątek cukrzycowy IX

Kocurro pisze:Czy zdrowy 10 letni kot może jeść sucha karmę dla cukrzyków bez szkody dla zdrowia? - pytanie pochodzi z domu, w którym jest kot z cukrzycą, który to dom rozważa dokocenie się.

Kocurro, zastanawia mnie pomysł dokocenia, bo może się zdarzyć (choć pewnie nie musi), że nowy kot to nowy stres, a stres to rozjechane cukry itp.
Nie wiem, ale pewnie warto to też wziąć pod uwagę (gdybyś jako pośrednik miała znów kontakt z tym domem).
Celinka >>>
Kitka [*]

Hana

 
Posty: 10106
Od: Pon lut 04, 2002 15:36

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości