Wątek cukrzycowy IX

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt sie 08, 2014 11:27 Re: Wątek cukrzycowy IX

A co jej dajesz do jedzenia?

Molesław

 
Posty: 235
Od: Pon lut 11, 2013 14:28
Lokalizacja: Ostrołęka

Post » Pt sie 08, 2014 11:55 Re: Wątek cukrzycowy IX

Normalnie była na BARFie z małą ilością węgli (3%). Zaczęły się fochy, to myślałam, że wołowina zła, bo czasem tak bywało, dlatego przechodziłam między wołowiną a indykiem od czasu do czasu. Indyk jednak też był be. To zmieniłam suple naturalne na TC Premix Fibre. Nie znalazł zainteresowania. To puszki Grau. Też nie. Czysty kurczak owszem, trochę, ale jest uczulona. I potem już jak leci, bylejakie nawet saszety kupowałam, byle jadła, i zabrałam ją na badania.

Teraz TŻ wykupił w zoologu po kilka pasztetów z listy z kotów cukrzycowych, które się niby nadają.
Raz przy kroplówce zgodziłam się, żeby dały Luśce m/d, bo była na głodzie cały dzień. Polizała troche, z 1/3 puszki, a wieczorem miała takie rozwolnienie, że musiałam ją umyć.

Właśnie zjadła 80g filetów z tuńczyka Sheeby :1luvu:

Powiedzcie mi, ile czasu przed planowaną insuliną nie powinnam jej dawać jedzenia? Bo weci nic takiego mi nie powiedzieli, a gdzieś mi się przed chwilą obiło o oczy na kotach cukrzycowych. Wczoraj godzinę przed przyjazdemd o kliniki dostała Leonardo i podziubała trochę (a cukier i tak 60...)
Leelex, Tereska & Leeloo za TM :(

leelex

Avatar użytkownika
 
Posty: 1910
Od: Śro lut 01, 2006 22:17
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt sie 08, 2014 12:01 Re: Wątek cukrzycowy IX

A może Luśka nie ma cukrzycy?
Wysłałam Ci PW

Molesław

 
Posty: 235
Od: Pon lut 11, 2013 14:28
Lokalizacja: Ostrołęka

Post » Nie sie 10, 2014 23:25 Re: Wątek cukrzycowy IX

Konta Dziewczyn czekjących na aktywację na forum cukrzycowym: http://www.kotycukrzycowe.pl są już aktywne.

Pozdrawiam serdecznie
Tinka
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Pon sie 11, 2014 18:48 Re: Wątek cukrzycowy IX

@leelex
A co wet na to? 3 tygodnie to dość długo bez jedzenia.
Jeśli kot nie je lub prawie nie je to ja nie daję insuliny gdy ma cukier poniżej 200. Przy wysokości 290 mój kot dostałby mniej niż 0,5 gdy odmawia jedzenia (lub wymiotuje mocniej) i 1,00 gdy je normalnie (ale niezbyt dużo), 1,25 gdy ma fazę na jedzenie. Czy czytałaś poradnik na kotycukrzycowe.pl? Dostępny jest bez zalogowania. Wydaje mi się, że 2,25 Lantusa to za dużo przy takim cukrze ( i nie jedzeniu dodatkowo).

khadi

 
Posty: 11
Od: Nie lut 24, 2013 21:25

Post » Pon sie 11, 2014 18:57 Re: Wątek cukrzycowy IX

khadi, już mniej więcej ogarniam na forum koty cukrzycowe. Lilka już dostaje 0,5j i apetyt jej wrócił :)
Leelex, Tereska & Leeloo za TM :(

leelex

Avatar użytkownika
 
Posty: 1910
Od: Śro lut 01, 2006 22:17
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto sie 12, 2014 20:57 Re: Wątek cukrzycowy IX

Świetnie! Czy twój kot miał badany poziom fruktozaminy?

khadi

 
Posty: 11
Od: Nie lut 24, 2013 21:25

Post » Wto sie 12, 2014 21:37 Re: Wątek cukrzycowy IX

Tak. 341 w normach 146-271.
Leelex, Tereska & Leeloo za TM :(

leelex

Avatar użytkownika
 
Posty: 1910
Od: Śro lut 01, 2006 22:17
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro wrz 03, 2014 14:24 Re: Wątek cukrzycowy IX

Do wszystkich zainteresowanych.
kotycukrzycowe.pl chwilowo są niedostępne w związku z pracami modernizacyjnymi
Jak tylko będzie można wejść, to powiadomię

Molesław

 
Posty: 235
Od: Pon lut 11, 2013 14:28
Lokalizacja: Ostrołęka

Post » Czw wrz 04, 2014 7:42 Re: Wątek cukrzycowy IX

Kotycukrzycowe. pl są już dostępne

Molesław

 
Posty: 235
Od: Pon lut 11, 2013 14:28
Lokalizacja: Ostrołęka

Post » Nie wrz 14, 2014 20:55 Re: Wątek cukrzycowy IX

Czy to forum jeszcze działa? Czy już tylko kotycukrzycowe? Jakby co, chciałabym zostawić swój formularz :-)

Kot czy kotka? – Kot
Jak się nazywa? – M
Czy jest wykastrowany? – Tak
Ile ma lat? – Około 9

Kiedy zdiagnozowano cukrzycę? – sierpień 2014
Na podstawie jakich badań zdiagnozowano cukrzycę? – badanie krwi
Czy zrobiono badanie fruktozaminy? / Jaki był wynik? – Nie mam pojęcia :)

Kiedy rozpoczęto insulinoterapię? – sierpień 2014
Jaką insulinę zalecił lekarz przy rozpoczęciu insulinoterapii? – Lantus SoloStar
Jaką dawkę startową zalecił lekarz? – 2 j.m. (pen)
Raz dziennie czy dwa razy dziennie? – 2 razy dziennie
Jaką podajesz aktualnie insulinę i jaką dawkę? – Lantus SoloStar 3 j.m
Raz dziennie czy dwa razy dziennie? – 2 razy dziennie (chyba, że wyniki wskazują inaczej)
Jakich używasz insulinówek? – hm?
Czy mierzysz u kota cukier glukometrem? – tak
Jeśli tak, to jakim? – Diagnostic
Jak często robisz pomiary glukometrem? – 3 razy dziennie, przed posiłkami
Jaki jest aktualny poziom glukozy we krwi? – skacze. Np 8:40 - 459 (przed insuliną); 17:00 - 74; 21:00 - 202 (przed insuliną)
Czy monitorujesz mocz Twojego kota na obecność ketonów? – nie

Czy kot dostaje lub dostawał sterydy? – nie
Czy robione były badania tarczycy (test T4)? / Jaki był wynik? – mam dwie kartki z badań krwi. nie wiem na co wskazują. jedyne co mamy na wynikach powyżej norm to GRA 9.4 (norma 2.0-8.0), RDW 16.9 (norma 10 - 16) i PLT 738 (norma 100-400). Na drugiej kartce tylko GLU powyżej; ALKP, ALT, UREA, CREA, TP w normie
Czy występuje u Twego kota neuropatia (osłabienie kończyn, chwiejny chód)? – nie

Ile ważył Twój kot przed diagnozą? – kiedyś kiedyś 7kg
Ile ważył, gdy zdiagnozowano cukrzycę? – 4,7
Ile waży teraz? – nie ważyliśmy go, ale wyraźnie przytył
Jaką podajesz karmę? – Royal canin diabeticc sucha
Mniej więcej ile podajesz karmy i w jakich odstępach czasowych w ciągu dnia? - zgodnie z opakowaniem dawka, 3 razy dziennie
Czy karmisz przed podaniem insuliny, czy po? – po
Jakiej konsystencji i jakiego koloru jest stolec? Ciemny i twardy czy raczej jasny i rzadki? - ciemny, twardy

Czy Twój kot choruje też na coś innego? – raczej nie, ewentualnie ejst przykry zapach z buźki, ale już jakby trochę przyjemniej :)
(np. astma, niewydolność nerek, schorzenia trzustki, schorzenia wątroby, problemy dermatologiczne, choroby serca, nadczynność lub niedoczynność tarczycy, FIV, FeLV, zapalenie dziąseł itd.)
W jakim stanie jest uzębienie? – Ok
Czy podajesz jakieś inne leki oprócz insuliny? Jeśli tak, to jakie? – nie

W czym moglibyśmy Ci pomóc? Opisz swój problem:
Moim głównym zapytaniem jest dawkowanie insuliny. Początkowo mieliśmy dawkę 2 j.m, ale niestety nie działało, wynik tylko raz zszedł do 280 (przed podaniem insuliny, rano) a tak, ciągle 300-400. Ba, nawet 13 dnia kuracji wieczorna glukoza wynosiła 586! W związku z tym po dwóch tygodniach podnieśliśmy dawkę do 3 j.m. I w końcu trochę widać poprawę. Np. ósmego dnia nowej kuracji cukier w dzień był na poziomie 72, wieczorem, przed insuliną 202 - i tu właśnie pytanie nr 1 - czy w takim wypadku podawać mu 3 dawki, czy troszkę mniej? rano w dalszym ciągu wyniki są około 400, ale po podaniu insuliny widzę piękną reakcję. Widzę też znaczną poprawę w zachowaniu kota, po pierwsze pięknie odbudowują mu się mięśnie przy kręgosłupie, miednica juz też nie jest tak wystająca jak wcześniej. Ogólnie kot nadal dużo śpi, ale jak go obudzę to jest taki jakby "bardziej przytomny". W dodatku mniej pije, mniej sika. Ale apetyt ma ogromny, non stop goni do miski. Co wy o tym sądzicie? Szczerze powiem, że jak poczytałam wpisy, że weterynarze nie za bardzo znają się na cukrzycach u kotów, to się wystraszyłam. Ja w zasadzie w swojego jestem ślepo zapatrzona.. w związku z tym co wy sądzicie o kuracji jaką zalecił doktor;)
Ostatnio edytowano Pon wrz 15, 2014 10:02 przez karolina89, łącznie edytowano 1 raz

karolina89

 
Posty: 1
Od: Czw sie 28, 2014 2:02

Post » Nie wrz 14, 2014 21:38 Re: Wątek cukrzycowy IX

http://kotycukrzycowe.pl/
przejdź na to forum,przeklej.

anka1515

 
Posty: 4104
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Nie wrz 14, 2014 22:53 Re: Wątek cukrzycowy IX

Podajesz insulinę penem? Dobrze zrozumiałam?

Podstawowe błędy (pomijając tego pena): nie karmi się cukrzyków karmą suchą, bo zawiera głównie węglowodany, które podnoszą poziom glukozy. Kota trzeba dopajać, a przy suchej to chyba pompować w niego wodę;/ Masz źle dobraną dawkę, za wysoką, sama widzisz, że glukoza skacze. Zdejmij klapki z oczu, bo twój wet wykończy ci kota, zarejestruj się na kotach cukrzycowych, zanim do tego dojdzie.
ObrazekObrazek

Hikiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 1075
Od: Sob paź 30, 2010 22:27
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 04, 2014 19:15 Re: Wątek cukrzycowy IX

Dziewczyny, potrzebuję pomocy, bo mam wrażenie, że stoję pod ścianą...

Poniżej ankieta:
Kot czy kotka? – Kot
Jak się nazywa? – Szejk
Czy jest wykastrowany? – tak
Ile ma lat? – szacowany jest na ok 14 lat, ale nie wiadomo, bo 4 lata temu wzięłam go z Palucha

Kiedy zdiagnozowano cukrzycę? – to był dość długi proces, ale generalnie można powiedzieć, że w końcu listopada 2013.
Na podstawie jakich badań zdiagnozowano cukrzycę? – glukoza we krwi, poziom fruktozaminy
Czy zrobiono badanie fruktozaminy? / Jaki był wynik? – tak, nie pamiętam jednak dokładnego wyniku z tego czasu, był wysoki

Kiedy rozpoczęto insulinoterapię? – Metronidazol - w styczniu, Caninsulin w marcu
Jaką insulinę zalecił lekarz przy rozpoczęciu insulinoterapii? –najpierw Szejk brał Metronidazol przez 3 miesiące, który nie skutkował, więc wetka zaleciła Caninsulin
Jaką dawkę startową zalecił lekarz? – 3 jednostki
Raz dziennie czy dwa razy dziennie? – dwa razy dziennie
Jaką podajesz aktualnie insulinę i jaką dawkę? – Lantus, 1 jednostka 2x dziennie
Raz dziennie czy dwa razy dziennie? – 2x
Jakich używasz insulinówek? – U-100, 0.3 ml
Czy mierzysz u kota cukier glukometrem? – tak
Jeśli tak, to jakim? – Abra
Jak często robisz pomiary glukometrem? – z tym był dotychczas kłopot, bo Szejkuś mieszka u moich rodziców, którzy się strasznie stresują testem glokometru - Szejk płacze i bardzo się stresuje. Więc mierzą normalnie ad hoc, 2-3 razy w tygodniu. Ale przez dwa dni mierzyliśmy mu glukozę co 2 godz.
Jaki jest aktualny poziom glukozy we krwi? – z testów za 1 dzień: przed podaniem insuliny - 510, 2 h po podaniu: 473, 4 h po podaniu: 436, 6 h po podaniu: 534, po 8 h: 535 drugi dzień niemal identycznie. Ostatnie badanie fruktozaminy (tydzień temu) wskazywało 494.
Czy monitorujesz mocz Twojego kota na obecność ketonów? – nie. Miałam kilka pasków ketonowych do glukometru. Ostatnie badanie z końca sierpnia wykazało poziom ketonów w normie.

Czy kot dostaje lub dostawał sterydy? – Szejk dostał dwa zastrzyki sterydu, w odstępie jednego roku. Po pierwszym znacznie skoczył mu poziom cukru, ale wrócił do normy po 2 m-cach. Po drugim zastrzyku cukier już się nie wyrównał.
Czy robione były badania tarczycy (test T4)? / Jaki był wynik? – był test na T4 w czercu, wynik w normie (13.8)
Czy występuje u Twego kota neuropatia (osłabienie kończyn, chwiejny chód)? – tak, ma neuropatię, szwankuje mu tylna lewa łapka, widzę, że postępuje na prawą

Ile ważył Twój kot przed diagnozą? – 6.7 kg
Ile ważył, gdy zdiagnozowano cukrzycę? – 5.8 kg
Ile waży teraz? – 5.0 kg, trochę lepiej niż było w najgorszym momencie, kiedy ważył 4.8 kg
Jaką podajesz karmę? – 90% to mokra karma, głównie pasztety Miamor bez cukru, albo Bozita, głównie z łosiem. Szejk dostaje też kawałek świeżej wołowiny oraz łyżeczkę twarożku, który bardzo lubi. Mój tata niestety dokarmiał go suchą karmą Diabetic RC jeszcze do niedawna, ale po wojnach ostatnio udało mi się go przekonać, żeby odpuścił suchą.
Mniej więcej ile podajesz karmy i w jakich odstępach czasowych w ciągu dnia? - Szejk zjada pół pasztetu rano tuż przed podaniem insuliny, potem w ciągu dnia zjada kopiastą łyżeczkę rozwodnionego serka, po kilku godzinach kulkę wołowiny wielkości pięści. Wieczorem, tuż po podaniu insuliny dostaje drugie pół pasztetu, a na noc kolejny pasztet. Ładnie pije.
Czy karmisz przed podaniem insuliny, czy po? – j.w.
Jakiej konsystencji i jakiego koloru jest stolec? Ciemny i twardy czy raczej jasny i rzadki? - ciemny i twarde kupki

Czy Twój kot choruje też na coś innego? – FIV
(np. astma, niewydolność nerek, schorzenia trzustki, schorzenia wątroby, problemy dermatologiczne, choroby serca, nadczynność lub niedoczynność tarczycy, FIV, FeLV, zapalenie dziąseł itd.)
W jakim stanie jest uzębienie? – zęby były w fatalnym stanie, dużo było wyłamanych i 3 lata wszystkie temu zostały usunięte.
Czy podajesz jakieś inne leki oprócz insuliny? Jeśli tak, to jakie? – Xobaline - 1 tabl dziennie

W czym moglibyśmy Ci pomóc? Opisz swój problem:
Z Szejkusiem jest kiepsko... jest taki słabiutki, kocinka moja kochana. Byłam już u czterech wetów w Gdańsku, ale cukrzyca u kotów to jest tutaj jakaś wiedza tajemna. Szejk miał robiony test hamowania deksametazonem na chorobę Cushinga, choć z góry wiadomo było, że prawdopodobieństwo jest małe - no i test jej nie potwierdził.
Wszystkie wyniki Szejk ma w normie, oprócz glukozy i fruktozaminy. Dawkę insuliny ma małą, a ostatnio - od jakichś dwóch tygodni - praktycznie wyeliminowałam suchą karę. Jedyną propozycję od weta, jaką usłyszałam było podwyższenie dawki insuliny.

Dziewczyny, czy możecie coś poradzić? Jestem załamana.

Dzięki.
Sheikuś [*] Kermit [*]

myrzapl

 
Posty: 1333
Od: Sob mar 27, 2010 0:04
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 04, 2014 19:25 Re: Wątek cukrzycowy IX

anka1515 pisze: http://kotycukrzycowe.pl/
przejdź na to forum,przeklej.

Serio. Tam ci doradzą. Trzymajcie się
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 141 gości