Wątek cukrzycowy IX

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro sty 22, 2014 15:11 Re: Wątek cukrzycowy IX

Amar04 pisze:Hmm...wchodze na kotycukrzycowe.pl a tam nikogo nie ma, nic sie nie dziej????? Przecież to niemożliwe! Gdzie jesteście??? :cry:

Tam jesteśmy, wymagana jest rejestracja.
Najszczęśliwszą nie będę już nigdy, ale dajcie im dom:
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=163179

najszczesliwsza

 
Posty: 3004
Od: Nie mar 04, 2012 23:43
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Pon lut 24, 2014 9:58 Re: Wątek cukrzycowy IX

hej Wszystkim :)

mam pytanie, czy ktoś z Was ma doświadczenie z cukrzycą posterydową?
Obrazek

OlqaW

 
Posty: 531
Od: Czw cze 26, 2008 13:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 24, 2014 10:18 Re: Wątek cukrzycowy IX

OlqaW pisze:hej Wszystkim :)

mam pytanie, czy ktoś z Was ma doświadczenie z cukrzycą posterydową?


Koty cukrzycowe przeniosły się tu:
http://www.kotycukrzycowe.pl/kotycukrzycowe

I tak, tam Dziewczyny mają doświadczenie ;)
Najszczęśliwszą nie będę już nigdy, ale dajcie im dom:
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=163179

najszczesliwsza

 
Posty: 3004
Od: Nie mar 04, 2012 23:43
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Pon lut 24, 2014 10:20 Re: Wątek cukrzycowy IX

problem w tym, ze nie bardzo wiem, w ktrym watku zacumowac ;D
napisalam na "niejadkach", bo mojej Zośi tez to dotyczy, ale moze powinnam gdzies jeszcze?
Obrazek

OlqaW

 
Posty: 531
Od: Czw cze 26, 2008 13:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 24, 2014 10:26 Re: Wątek cukrzycowy IX

OlqaW pisze:problem w tym, ze nie bardzo wiem, w ktrym watku zacumowac ;D
napisalam na "niejadkach", bo mojej Zośi tez to dotyczy, ale moze powinnam gdzies jeszcze?

Już Ci "tam" piszę co i jak.
Najszczęśliwszą nie będę już nigdy, ale dajcie im dom:
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=163179

najszczesliwsza

 
Posty: 3004
Od: Nie mar 04, 2012 23:43
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Pt cze 27, 2014 21:10 Re: Wątek cukrzycowy IX

Witam,

dzisiaj okazało się, że nasz Tyson ma cukrzycę. Cukier 400, 1h ratowania kociaka, ale udało się. Jutro będą pozostałe wyniki. Jeszcze dokładnie nic nie wiemy. Mam pytanie odnośnie karny. Co najlepiej kupić. Troszkę poczytałam na ten temat, ale i tak jestem zielona. Zależy mi na podaniu kilku nazw karm dla kota diabetyka.
Bertunia[*], Klemcio[*], Olaf [*], Tyson[*] Kira [*] a teraz Tigra

mls

 
Posty: 534
Od: Śro lis 15, 2006 19:24
Lokalizacja: Łódź/Banchory

Post » Pt cze 27, 2014 21:13 Re: Wątek cukrzycowy IX

Koty cukrzycowe przeniosły się tam:
http://www.kotycukrzycowe.pl/kotycukrzycowe/
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Pt cze 27, 2014 21:16 Re: Wątek cukrzycowy IX

http://www.kotycukrzycowe.pl/kotycukrzy ... 3e60213255

Najpierw musisz się zarejestrować.
Obrazek

Carreras

 
Posty: 232
Od: Czw wrz 01, 2005 7:52
Lokalizacja: Puławy

Post » Pt cze 27, 2014 21:25 Re: Wątek cukrzycowy IX

Wiem, że się przeniosły i czekam na akceptację. Chciałam tylko uzyskać szybkie info odnośnie karmy, aby móc ją zamówić.
Bertunia[*], Klemcio[*], Olaf [*], Tyson[*] Kira [*] a teraz Tigra

mls

 
Posty: 534
Od: Śro lis 15, 2006 19:24
Lokalizacja: Łódź/Banchory

Post » Pt cze 27, 2014 22:14 Re: Wątek cukrzycowy IX

W poradniku na forum kotów cukrzycowych możesz poczytać o karmach nadających się dla kota z cukrzycą bez rejestracji i już od razu zamówić.

sigman

Avatar użytkownika
 
Posty: 213
Od: Pon wrz 03, 2012 10:19

Post » Śro lip 02, 2014 13:55 Re: Wątek cukrzycowy IX

Hej,
moja kotka (rasowy mieszaniec szylkret :D) Klio w listopadzie skończy 8 lat. W 2008r. została wysterylizowana. Trochę wtedy przytyła i od tego czasu waży 4,5-5 kg. Jest kotem chowanym w bloku i nie wychodzi na dwór, nie ma styczności z innymi zwierzętami, no chyba, że z jaskółkami, z którymi często "rozmawia" na balkonie :D Jest śpiochem i przesypia spokojnie 17-20 godzin dziennie, ale tak było zawsze, no chyba, że ją coś zainteresuje.
Dieta (należy do kotów wybrednych niestety):
rano: gotowany kurczak - wielkość m.w. pałka, czasem zjada od razu całą, czasem prawie wcale albo je przez cały dzień;
wieczór: pół tacki Winston Schlemmer-Menu Wellnes Fleisch-coctail mit Aloe Vera (z Rossmana) lub 1/3 puszki tuńczyka w sosie własnym (podobnie, jak rano, różnie bywa ze zjedzeniem) + 10 chrupków whiskas od kłaczków;
cały czas: świeża woda i chrupki: do tej pory mieszałam Perfect fit pro-sterile z whiskasem o smaku kurczaka (je ich bardzo mało, ale lubi sobie przegryźć kilka w ciągu dnia i w nocy);
od czasu do czasu: mleko z kartonika albo dla kotów z rossmanna lub kauflanda, kawałek surowego mięsa lub ryby, odrobina:surowego żółtka, masłą, oliwy, białego sera lub naturalnego jogurtu, świeżej trawy.
Raz na pół roku dostaje tabletkę od robaków: cestal cat
W kwietniu kotka złamała paliczek i musiała iść do weta (dodam, że jest to baaardzo strachliwy kot, więc rzadko zabieram ją gdziekolwiek, bo straaasznie przeżywa i krzyczy całą drogę). Wyczyszczono jej wtedy ząbki i zrobiono ogólne badanie krwi:
1. BUN 27 mg/dl;
2. Glu 220 mg/dl;
3. ALP Under 50 IU/L;
4. T-Pro 6.2 g/dl;
5. GPT 51 IU/L;
6. Cre 2.0 mg/dl.
Pani doktor powiedziała, że muszę jej zmienić dietę, bo jest już wiekowa i ma podwyższony poziom cukru, ale niewiele się od niej dowiedziałam poza tym, że kupiłam suchą karmę Farmina Vet Life Diabetic i stopniowo zastępuję nią whiskas. Częściej też Klio dostaje tuńczyka na wieczór zamiast tacki i staram się jej zredukować whiskasa od kłaczków z 10 do 5. Odstawiłam też kocie mleko o zostawiłam tylko te zwykłe z kartonika 3,2% (nie pije codziennie) i nie ma po nim rozwolnienia.
Generalnie nie mam pojęcia w jaki sposób mam jej zmienić tą dietę.
Tu http://www.kotycukrzycowe.pl/kotycukrzy ... 6f99b6ccf2 oraz tu http://www.kotycukrzycowe.pl/kotycukrzy ... 6f99b6ccf2 znalazłam info o mokrych karmach. Na waszym forum dowiedziałam się, że powinnam jej w ogóle odstawić suchą karmę, tylko nie wiem, co w zamian, bo może i mało jej je, ale na mokre jedzenie nie zawsze ma ochotę. Proszę o wskazanie choć jednej możliwej albo o info czy mogę zostawić którąś z obecnych, tylko wydzielać jej ilość.
I mam pytanie odnośnie pasków, gdzie można je dostać i jak się nazywają. Bo wetka tylko wspomniała, że mogę się nimi posiłkować między badaniami krwi, ale nie powiedziała nic więcej.
I przede wszystkim wyniki badań: jaki jest dopuszczalny minimalny i maksymalny poziom glukozy u takiego dachowca i jakie badania powinnam jej jeszcze zrobić.
Trochę się rozpisałam, ale jestem tu nowa.
Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.
Pozdrawiam :)

zijon

Avatar użytkownika
 
Posty: 2
Od: Śro lip 02, 2014 12:34

Post » Śro lip 02, 2014 14:40 Re: Wątek cukrzycowy IX

Opiekunki cukrzycowców przeniosły się stąd na wątek kotycukrzycowe, który już znasz. Możemy tylko cię tam odesłać. Odstawienie (całkowite) suchych karm i przestrzeganie zalecanych na tamtym forum zasad diety i leczenia naprawdę pozwala dojść większości cukrzyków do dobrego stanu i przeżycia.
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Śro lip 02, 2014 15:42 Re: Wątek cukrzycowy IX

zijon pisze:(...)
W kwietniu kotka złamała paliczek i musiała iść do weta (dodam, że jest to baaardzo strachliwy kot, więc rzadko zabieram ją gdziekolwiek, bo straaasznie przeżywa i krzyczy całą drogę). Wyczyszczono jej wtedy ząbki i zrobiono ogólne badanie krwi:
1. BUN 27 mg/dl;
2. Glu 220 mg/dl;
3. ALP Under 50 IU/L;
4. T-Pro 6.2 g/dl;
5. GPT 51 IU/L;
6. Cre 2.0 mg/dl.
Pani doktor powiedziała, że muszę jej zmienić dietę, bo jest już wiekowa i ma podwyższony poziom cukru, ale niewiele się od niej dowiedziałam poza tym, że kupiłam suchą karmę Farmina Vet Life Diabetic i stopniowo zastępuję nią whiskas. (...)

Podwyższony poziom glukozy kotka mogła mieć z powodu stresu (zwłaszcza, że jest strachliwa).
Czy zalecenie zmiany diety dotyczyło głównie rezygnacji z małowartościowego whiskasa oraz innych wynalazków czy padła sugestia cukrzycy? Bo z wyników tych badań, które przedstawiłaś niewiele wynika.
Kotka miała robioną morfologię? Badanie moczu?
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Śro lip 02, 2014 18:53 Re: Wątek cukrzycowy IX

Nie, tylko i wyłącznie ogólne badanie krwi. Wetka powiedziała, że jeszcze nie ma cukrzycy, ale ze względu na podwyższoną glukozę mam zwracać uwagę na to, co je, przyjść za 6 m-cy na ponowne badanie i sprawdzać mocz paskami, bo jeśli poziom wzrośnie, to trzeba będzie kocicy zacząć podawać insulinę.

zijon

Avatar użytkownika
 
Posty: 2
Od: Śro lip 02, 2014 12:34

Post » Śro lip 02, 2014 20:01 Re: Wątek cukrzycowy IX

Hej zijon,

zapraszam na forum cukrzycowe: http://www.kotycukrzycowe.pl . Aktywację na pewno już dostałaś mailem. Przeklej proszę swój cały wpis i dopisz wszystkie zrobione wyniki krwi wraz z wartościami referencyjnymi.

Pozdrawiam serdecznie
Tinka

EDIT: Do ogólnych badań krwi należą również podstawowe badania morfologii. Przepraszam, że drążę temat, ale czy naprawdę lekarz wet nie zrobił morfologii???
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości