Wątek cukrzycowy IX

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw mar 12, 2015 7:37 Re: Wątek cukrzycowy IX

Witam. Wynalazlam ciekawe badanie ktore jest pomocne w okresleniu ile trzustka sama produkuje insuliny to badanie na poziom C- peptydu. Ja juz mysle nad zrobieniem tego badania bo moja Miszka fruktozamine ma ponizej normy a cukier buja sie pomiedzy 350 a300 mimo 14 jed.insuliny i nie ma mowy o efekcie odcicia. Moja wetka zachodzi w glowe co to moze byc? Ot ruska zagwostka,bo samoyedy to rasa wlasnie od ruskich,czyli sprzecznosc goni sprzecznosc :twisted:

jovitzza

 
Posty: 3
Od: Śro mar 04, 2015 7:49

Post » Czw mar 12, 2015 8:41 Re: Wątek cukrzycowy IX

Hikiko dziękuję. Już się zarejestrowałam. Czekam teraz na aktywację konta.
Obrazek

Aventia

 
Posty: 45
Od: Wto lip 19, 2005 9:18
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon cze 22, 2015 13:06 Re: Wątek cukrzycowy IX

W piątek wieczorem zarejestrowałam sie na forum kotów cukrzycowych, ale do tej pory konto nie zostało aktywowane. Kiedy mogę się spodziewać aktywacji? Bez niej nie mogę przeczytać wielu ważnych informacji, a kot kilka dni temu został zdiagnozowany i ma cukrzycę.
Baksiu ['] 17.01.2010, Ginuś ['] 14.01.2019.
Bardzo za Wami tęsknię i czekam na tę chwilę, kiedy się znów spotkamy po drugiej stronie...

anna09

Avatar użytkownika
 
Posty: 3983
Od: Pon maja 28, 2007 11:37
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon cze 22, 2015 21:56 Re: Wątek cukrzycowy IX

anna09 pisze:W piątek wieczorem zarejestrowałam sie na forum kotów cukrzycowych, ale do tej pory konto nie zostało aktywowane. Kiedy mogę się spodziewać aktywacji? Bez niej nie mogę przeczytać wielu ważnych informacji, a kot kilka dni temu został zdiagnozowany i ma cukrzycę.
anna09, przepraszam, ale widocznie Cię przeoczyłyśmy :oops: Już jesteś aktywna. Musisz się tylko zalogować.

Pozdrawiam serdecznie :)
Tinka
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Sob cze 27, 2015 0:00 Re: Wątek cukrzycowy IX

Tinka07 pisze:
anna09 pisze:W piątek wieczorem zarejestrowałam sie na forum kotów cukrzycowych, ale do tej pory konto nie zostało aktywowane. Kiedy mogę się spodziewać aktywacji? Bez niej nie mogę przeczytać wielu ważnych informacji, a kot kilka dni temu został zdiagnozowany i ma cukrzycę.
anna09, przepraszam, ale widocznie Cię przeoczyłyśmy :oops: Już jesteś aktywna. Musisz się tylko zalogować.

Pozdrawiam serdecznie :)
Tinka

Bardzo dziekuje :D Nic się nie stało :D
Baksiu ['] 17.01.2010, Ginuś ['] 14.01.2019.
Bardzo za Wami tęsknię i czekam na tę chwilę, kiedy się znów spotkamy po drugiej stronie...

anna09

Avatar użytkownika
 
Posty: 3983
Od: Pon maja 28, 2007 11:37
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lip 10, 2015 18:04 Re: Wątek cukrzycowy IX

Witam szukając informacji trafilam na te świetne forum i liczę, że otrzymam kilka porad. :kotek:
W ubiegłą niedzielę mój kocur kastrat 11 lat trafił do vet. Diagnoza cukrzyca 480 cukier i stan kwasicy k. Od tej pory codziennie insuliną i nawadnianie kroplowkami. Do tej pory kicia nie je ani nie pije. Podaje strzykawką convalescence. dziś jeszcze wyszło że dołączyła niewydolność nerek. Kot był mocno odwodniony, stan ciut lepszy nawet zamruczał tak teskniłam do tego mruku. Ale martwi mnie że nadal totalnie zero samodzielnego picia i jedzenia. A taki żarłok był. Jak długo może trwać taki stan? Czytam że kot mus jeść bo wątroba choruje i czy z tej kwasicy kotki wchodzą?

Poldusiowa

 
Posty: 1
Od: Pt lip 10, 2015 17:41

Post » Pt lip 10, 2015 18:09 Re: Wątek cukrzycowy IX

Napisz i zarejestruj się na na: http://www.kotycukrzycowe.pl

Tam się przeniosły dziewczyny od słodkich kotów
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Pt lip 10, 2015 20:07 Re: Wątek cukrzycowy IX

Poldusiowa,

koniecznie zarejestruj się na forum dla kotów cukrzycowych. Adres podała Ci powyżej taizu. Z kwasicą ketonową nie ma żartów. Około 70 proc. takich przypadków kończy się śmiercią pacjenta.

Pozdrawiam
Tinka

EDIT: Nasz poradnik cukrzycowy jest dostępny bez rejestracji dla każdego tu: http://kotycukrzycowe.pl/viewforum.php?f=14
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Sob wrz 19, 2015 10:40 Re: Wątek cukrzycowy IX

Witam,
jestem tu nowa więc nie wiem czy piszę w odpowiednim miejscu. U mojego kota zdiagnozowano cukrzycę. Weterynarz póki co zanim zdecyduje się na podanie insuliny chce zacząć leczenie od podawania karmy i ponowić badania.
Mój kot należy do charakternych i póki co moje próby pomiaru glukozy glukometrem kończą się głównie na marnowaniu pasków.
Nie wyobrażam sobie regularnych pomiarów. W teorii mam wszystko opanowane ale z praktyką idzie dużo gorzej.
Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś z Krakowa był na tyle uprzejmy i pomógł mi z praktyką. Jestem skłonna dostarczyć go na miejsce i odstawić z powrotem.

Kot czy kotka - kocurek
Jak się nazywa - Neo
Czy jest wykastrowany - tak
Ile ma lat - 11

Kiedy zdiagnozowano cukrzycę w zeszłym tygodniu
Na podstawie jakich badań zdiagnozowano cukrzycę fruktozamina
Czy zrobiono badanie fruktozaminy? / Jaki był wynik - 479

Kiedy rozpoczęto insulinoterapię - nie rozpoczeto
Jaką insulinę zalecił lekarz przy rozpoczęciu insulinoterapii - brak
Jaką dawkę startową zalecił lekarz? –
Raz dziennie czy dwa razy dziennie? –
Jaką podajesz aktualnie insulinę i jaką dawkę? –
Raz dziennie czy dwa razy dziennie? –
Jakich używasz insulinówek? –
Czy mierzysz u kota cukier glukometrem - staram się
Jeśli tak, to jakim - Optium Xido Neo
Jak często robisz pomiary glukometrem? –
Jaki jest aktualny poziom glukozy we krwi - waha sie pomiędzy 276 a 310
Czy monitorujesz mocz Twojego kota na obecność ketonów - ketonów brak

Kicaj

 
Posty: 1
Od: Sob wrz 19, 2015 10:22

Post » Sob wrz 19, 2015 11:11 Re: Wątek cukrzycowy IX

Kicaj, zarejestruj się na forum dla kocich cukrzyków http://kotycukrzycowe.pl/index.php i tam załóż sobie wątek.
Parę osób z Krakowa tam jest, ale od razu mogę podpowiedzieć, że "dostarczanie na miejsce" cukrzyka, żeby wykonać pomiar, mija się z celem, zwłaszcza u kota charakternego. Dla kota każdy wyjazd z domu to stres, a w stresie cukier się podnosi, więc wyniki poza domem są bardzo mało wiarygodne.

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lis 22, 2015 12:41 Re: Wątek cukrzycowy IX

Hej moja cudowna kociczka zostala zdiagnozowana 2 tygodnie temu, troche jestesmy zalamani tymi zastrzykami dieta itp....strach ja tak meczyc
Jej historia zaczyna sie 8 tygodni temu kiedy zostawilismy ja na tydzien w hotelu dla kociat po powrocie zaczela tracic futerko na brzuszku i i lapkach, weterynarz powiedzial ze to stress, podal jej zatrzyk ze sterydow, po 4 tygodniach futro nie odroslo dostala kolejny zastrzyk i xenax na uspokojenie,3 dni pozniej byl juz dramat, przestala chodzic i zaczela strasznie sikaci pic wode, natychmist pojechalismy do innej lecznicy gdzie stwierdzono ketony w moczu i cukrzyce, 5 dni w szpitalu pod kroplowka, 10% szans na przezycie, ale udalo sie, teraz lekarz zalecil dawke insuliny rano wieczorem, odpowiednia diete najdrozsza na swiecie :( oraz co tydzien przyjazd na badanie krwi.....prosba o rady czy kotka jest w stanie wyjsc z tego..???slyszeliscie moze o cukrzycy po sterydowej?? mieszkam na stale w irlandi i nie wiem gdzie szukac rady...chcemy kupic glukometr aby mierzyc cukier ale wet idradza ze sobie nie poradzimy:((

opis kociaka

Kot czy kotka? - kotka
Jak się nazywa?- shaza:))))))))))...taki polski akcent na obczyznie:)) nie smiac sie:0
Ile ma lat? - 9
Ile waży?- 4,2
Za gruby /za chudy? - norma
Kiedy zdiagnozowano cukrzycę? - 2 tygonie temu
Jak jest kontrolowana choroba? - insulina 2 razy dziennie 4 jednostki,
Czy mierzysz u kota cukier glukometrem? - nie ale myslimy na tym bo cena weernarza nas przeraza
Jeśli tak, to jakim? -
Jaką podajesz insulinę? - caninsulin
U 40 czy U 100? - u 40
Ile kresek (IE)? - 4
Raz dziennie czy dwa razy dziennie? -2
Aktualny poziom glukozy we krwi? - 300
Czy kot dostaje lub dostawał sterydy? - tak
Czy robione były badania tarczycy (test T4)? - nie
Czy wynik badania tarczycy był w normie? -
Czy występuje u Twego kociaka neuropatia (osłabienie kończyn, chwiejny chód)? - nie
Jaką podajesz karmę? -royal canin
Mniej więcej ile? - 150 gram rano i wieczorem
Karmienie przed podaniem insuliny, czy po? - przed
Inne choroby? - zdrowa jak ryba
(np. astma, niewydolność nerek, schorzenia trzustki, problemy dermatologiczne, serce, tarczyca, FIV, dziąsła, ząbki itd.)
Czy podajesz jakieś leki? Jeśli tak, to jakie - nie
Czy znane są wyniki laboratoryjne? (dopisz wartości brzegowe) - nie znane
Jakiej konsystencji i jakiego koloru jest stolec? Ciemny i twardy czy raczej jasny i rzadki? ciemny twardy

lola miau

 
Posty: 2
Od: Nie lis 22, 2015 12:23

Post » Nie lis 22, 2015 12:58 Re: Wątek cukrzycowy IX

Słyszeliśmy o cukrzycy posterydowej ;)
Kupuj glukometr (poradzisz sobie bez problemu) i loguj się na forum cukrzycowe: http://kotycukrzycowe.pl/index.php

I uszy do góry :)

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lis 22, 2015 16:43 Re: Wątek cukrzycowy IX

dziekuje

lola miau

 
Posty: 2
Od: Nie lis 22, 2015 12:23

Post » Śro gru 02, 2015 9:28 Re: Wątek cukrzycowy IX

no i stało się :placz: po 4 latach ponownie muszę przekopać wątek, bo okazuje się, że moja Stilka (następczyni Czarnuszki) też ma cukrzycę, tylko że posterydową. Na razie wszystkie wyniki na to wskazują. Czekamy jeszcze 2 tygodnie aby powtórzyć badanie moczu i krwi oraz zrobić poziom fruktozaminy.

beateczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1545
Od: Nie lut 07, 2010 21:30
Lokalizacja: Katowice

Post » Śro gru 02, 2015 11:23 Re: Wątek cukrzycowy IX

Współczuję.
Zauważ, że opiekunowie słodkich kotów przenieśli się na własne forum kotycukrzycowe
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 122 gości