Alternatywna mokra karma dla nerkowca? Znacie?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon cze 17, 2013 16:23 Re: Alternatywna mokra karma dla nerkowca? Znacie?

Wg tej strony - http://www.felinecrf.org/canned_food_uk.htm - to ta kocimiętkowa ma akurat najmniej fosforu. Ale indyk ma porównywalnie.
Czy może korzystałaś z jakiejś innej tabeli?

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon cze 17, 2013 18:23 Re: Alternatywna mokra karma dla nerkowca? Znacie?

Polegałam na opinii wieloletnich barferów, którzy posiadają koty z pnn :)

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon cze 17, 2013 18:48 Re: Alternatywna mokra karma dla nerkowca? Znacie?

Dyktatura pisze:Polegałam na opinii wieloletnich barferów, którzy posiadają koty z pnn :)

Na forum barfowym (barfny świat czy jakoś tak)? Bo tam jeszcze o nerkowcach nie czytałam, bo myślałam, że tam tylko barf, barf, i barf ;)
Idę czytać wobec tego.

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon cze 17, 2013 19:56 Re: Alternatywna mokra karma dla nerkowca? Znacie?

Czytaj, czytaj. Tam jest Margot. Naprawdę daje cenne rady. :)

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt sie 09, 2013 21:50 Re: Alternatywna mokra karma dla nerkowca? Znacie?

Oprócz wszystkich wymienionych, Kocio jadl jeszcze Eukanubę. W sumie był przez 7 lat na karmach nerkowych, mokrych,
wiec tez bardzo się mu nudzily. Caly czas je zmienialam, a kiedy juz bardzo wybrzydzał, na wierzch dawałam trochę galaretki czy sosiku,
ze zwykłej innej karmy, którą lubił... Ta metoda sprawdzała się bardzo dobrze :)

anna_k

 
Posty: 12
Od: Nie wrz 03, 2006 14:19
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie paź 27, 2013 21:11 Re: Alternatywna mokra karma dla nerkowca? Znacie?

Hill's K/D z kurczakiem - i nic więcej. Animondę kupiłam raz, pożerał bardzo chętnie, ale zrezygnowałam z niej po znalezieniu ziaren ryżu - może to głupie, ale dla mnie kot z PNN nie powinien jeść normalnego jedzenia:/

medheriel

 
Posty: 10
Od: Pt maja 18, 2012 22:06

Post » Pon paź 28, 2013 8:32 Re: Alternatywna mokra karma dla nerkowca? Znacie?

My teraz wcinamy saszetki Royala Agening +12 ( nie są przeznaczone stricte dla nerkowców, ale jako dedykowane dostojnym seniorom, mają również ograniczoną ilość białka - wysokiej jakości i fosforu). Poza tym tacki Beaphar Nieren - jest 5 rodzajów: tauryna, pierś z kurczaka, łosoś, jagnięcina, kaczka. Anatolek póki co wcina obie karmy. :)
Obrazek ANATOLEK [*] 25.03.2000 - 18.02.2015.

Anatolek

 
Posty: 1312
Od: Nie mar 11, 2012 14:07
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon sie 18, 2014 15:27 Re: Alternatywna mokra karma dla nerkowca? Znacie?

Podepnę się pod wątek. Byłam dzisiaj z moją kotka u weta - wstępnie ma zdiagnozowaną przewlekła niewydolność nerek. Wstępnie, bo kot ma bardzo przekroczony mocznik i kreatyninę, a bawi się bryka, "dobrze wygląda" tylko sika dużo i często, więc wet chce poszukać co innego jej może dolegać. Od dzisiaj zaczęła dostawać kroplówki, za tydzień badania krwi i usg i zobaczymy. Jestem zadowolona z nowego podejścia. Jedno mnie niepokoi - ponieważ moje koty doprowadziły mnie do bankructwa:) z RC Renala mokrego przerzuciłam się na Katowit Low protein Nieren. Do tego jako uzupełnienie Integra Nieren - suche. Moja kotka jest o dziwo żarłok i woli mokre, na dzień dostaje puszkę 175 g (na dwa razy do tego Laspowet) jak był RC Renal to jedna saszetka 100 g na dzień to finansowo było sporo i kot łaził ciągle głodny, więc dawałam prawie dwie;/ RC Renal za kg wychodzi ok. 46 zł a Katowit ok. 22 zł.
I od dziś jestem w kropce, bo od weta usłyszałam, że Katowit to nie karma weterynaryjna i ona by jej nie zalecała, bo jej po prostu nie zna. Usłyszałam nawet, że kot może żreć suche byle to RC lub inne weterynaryjne. Pani doktor rozumie, że mnie nie stać, ale mimo wszystko kot ma "status", że "nie jest na diecie tylko na nie wiadomo czym;O" Czy ktoś ma doświadczenie z Katowitem - dobre to czy niedobre dla kotów nerkowców? Suchy RC wychodziłby trochę taniej(ale tylko trochę;)"), ale wolę kotkę na mokrym trzymać. Ponadto mam roczną kotkę niejadka, która o dziwo wyjadała suche Heni, a mokre postawię Henia zje i mam spokój. A suche kilka raz dziennie po troszkę jej postawię i chowam jak sobie trochę dziabnie, zanim druga przyleci po zakazany owoc;)

zakatarzona

 
Posty: 5
Od: Nie sie 17, 2014 16:05

Post » Pon sie 18, 2014 16:24 Re: Alternatywna mokra karma dla nerkowca? Znacie?

Z kattovitem low protein , urinary i gastro mam bardzo dobre doświadczenia. Szczerze polecam.

Agaaa

 
Posty: 1259
Od: Wto sty 18, 2005 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sie 19, 2014 7:15 Re: Alternatywna mokra karma dla nerkowca? Znacie?

Dziękuję za odp. :) Zwłaszcza, że chciałam trochę więcej zamówić do domu, bo mam urlop. W pracy zamordują mnie wkrótce za te paczki ciężkie, nikt mi nie wierzy, że mam tylko 2 kotki;)

zakatarzona

 
Posty: 5
Od: Nie sie 17, 2014 16:05

Post » Wto sie 19, 2014 10:04 Re: Alternatywna mokra karma dla nerkowca? Znacie?

Zazacza sobie :)

Zyta Felicjańska

 
Posty: 1310
Od: Śro kwi 20, 2011 13:27
Lokalizacja: Zabrze

Post » Nie wrz 14, 2014 20:12 Re: Alternatywna mokra karma dla nerkowca? Znacie?

Czy kot z niewydolnością nerek może jeść kurzą wątróbkę ? Maurycy kiedyś wąchał ją z lekkim obrzydzeniem, ale od jakiegoś czasu, jak musiałam podawać leki psu i dawałam w wątróbce, kot się nią zainteresował. Je co prawda tylko surową , ale posiekaną , ale marudzi o więcej jak dostanie kawałek. Podaję mu w wątróbce azodyl. zjada bez marudzenia, ale czy mu nie zaszkodzi? Z karm mokrych z dnia na dzień zaczął zrzucać karmę Grau ( bez zbóż) , mimo, że wcześniej zjadał z apetytem, teraz wysypuje z miski i wychodzi z kuchni obrażony

MaurycyKot

 
Posty: 31
Od: Wto kwi 29, 2014 13:39

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zeeni i 22 gości