Kotka z cukrzyca i nowotworem

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt sty 25, 2013 17:31 Kotka z cukrzyca i nowotworem

Hej,

moja kotka ma cukrzyce i nowotwor nieoperacyjny sutka - jest po 3 operacjach - 4 nie dalo sie juz zrobic bylo za duzo guzow. Jest aktywna i wesola ale zaczela tracic na wadze - cukrzyca ok. Jaka jest najlepsza karma dla tak chorego kota, ktora bedzie odzywiac ja a nie raka. Gdzies znalazlam ze eucanuba restricted calorie formula ale nie jestem pewna bo w opisie jest ze to dla kotow otylych - nie chce zeby jeszcze bardziej schudla. Miala tez ostatnio krwotok z tego guza - co mozna podac na "przyrost krwi".

pozdrawiam
Ewa

ksolia

 
Posty: 17
Od: Pt kwi 27, 2012 20:31

Post » Pt sty 25, 2013 20:36 Re: Kotka z cukrzyca i nowotworem

Witaj,

mój kocur też ma cukrzycę i guz na wątrobie od ponad roku. Sama się kiedyś interesowałam tym tematem dosyć dogłębnie.
Mam 2 artykuły z magazynu weterynaryjnego, mogę Ci je udostępnić na maila. A pokrótce to napewno nie może być dużo węglowodanów, bo po 1 cukrzyca a po 2 węglowodany odżywiają guzy. Kwasy Omega 3 hamują rozrost guzów natomiast kwasy Omega 6 powodują ich wzrost. Arginina pomaga przy zahamowaniu wzrostu guza, a także w zachowaniu dobrej kondycji i siły, której przy nowotworze może brakować. Podaj mi na PW swój adres mailowy, to prześlę Ci te artykuły.
Jeśli kot ma uregulowaną cukrzycę to dobra mokra karma przede wszystkim z małą ilością węglowodanów. A suche karmy zwłaszcza RC, Eukanuby i inne Hillsy posiadają dużo węglowodanów co dla Twojego kota nie będzie dobrym wyborem.
Pozdrawiam,
Eśkowe mruczanki: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... 0#p8422130
Borysowe mruczanki: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46&t=167143

Esiu [*]15.07.1995 - 02.01.2014r.... byłeś mi wschodem słońca i zachodem...
Borys [*] 2009 - 28.02.2019r. .. byłeś mi Najdroższym Towarzyszem ...

feniks32

 
Posty: 1506
Od: Pt gru 04, 2009 21:19
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw wrz 18, 2014 14:53 Re: Kotka z cukrzyca i nowotworem

Cześć,

i ja sie interesuje tematem bo z cukrzyca mam juz stycznosc od lutego ale z nowotworem (od wtorku).
kotka ma 14 lat jest cukrzykiem ale ma tez chłoniaka złosliwego
jest leczona paliatywnie, do jedzenia ma dostawac NTS dieta Vetfood.
wiem tylko ze mam eliminowac zboża w karmie ale zwiekszyc ilość tłuszczu i białka ale zastanawiam sie czy jest jakas karma gotowa dla kota (tak jak Hills n/d dla psów).
Pozdrawiam,
Grazyna
Grażka

Bombelek

 
Posty: 437
Od: Śro cze 16, 2004 13:31
Lokalizacja: Warszawa Mokotow

Post » Sob wrz 20, 2014 22:22 Re: Kotka z cukrzyca i nowotworem

Karma Winston z Rossmana z omega 3 ma niecałe 4% węglowodanów. Na www.kotycukrzycowe.pl w wątku "żywienie kotów cukrzycowych " jest podana dokładna informacja.

Molesław

 
Posty: 235
Od: Pon lut 11, 2013 14:28
Lokalizacja: Ostrołęka




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, Na Kocią Łapę i 128 gości