Kot z cukrzycą- cudowny spadek cukru!

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt paź 12, 2012 15:33 Kot z cukrzycą- cudowny spadek cukru!

Chciałam się z Wami podzielić bardzo ważną informacją- dla mnie BARDZO OPTYMISTYCZNĄ. Mam nadzieję że komuś się przyda.
Mój kot, 13letni Ferguson od sierpnia 2011 ma cukrzycę, od samego początku cukrzyca jest leczona. Najpierw były tabletki Glipizyd, potem insulina Lantus. Od początku dostawał mokrą karmę dla kotów z cukrzycą- najpierw tą z najwyższej półki, weterynaryjną, przez ostatnie 2 miesiące Kattovitt dla cukrzyków. Rano i wieczorem po 2 jednostki insuliny- jak na kota który waży 3,2 kg to dość dużo. Pomimo karmy, pomimo dużej ilości insuliny (podawanej regularnie) wciąż szalejące poziomy cukru- 380, 400, 450. Nie wiedziałam co robić. Gdzieś w necie znalazłam wypowiedź jednej z właścicielek kota cukrzycowego, która sugerowała, że kot z cukrzycą nie potrzebuje tak naprawdę specjalnej karmy a karmę dla kotów dorosłych z dobrze zbilansowanymi składnikami. Czyli: dużo białka, dużo tłuszczu, mało węglowodanów (skład myszki:). Podała jak wyliczać te składniki w suchej masie karmy, podała też skład mokrej Animondy Classic. Pomyślałam że spróbuję podawać ją mojemu biednemu kotu. W tej chwili mija miesiąc od kiedy ją je- wyniki mnie powalają. Z 4 jednostek insuliny dziennie zeszliśmy do 2, czasami do 1- ma cudownie niskie poziomy cukru- 140, 94, czasami niżej. Oczywiście rano i wieczorem mierzę mu cukier, żeby nie przeholować z insuliną. Ale widzę że dobrze się czuje, ma ochotę na zabawę, mało sika, właściwie nie pije. Dobrze zbilansowana karma działa. Właściciele kotów z cukrzycą- polecam Wam to pod rozwagę. Może mój kocio jest wyjątkiem, a może nie:) Jedna uwaga- Ferguson oprócz cukrzycy jest właściwie zdrowy, tzn ma zdrowe nerki i inne narządy wew, choć ma przewlekły stan zapalny przewodu pokarmowego, ale nie z powodu cukrzycy, taka jego uroda po prostu. W razie pytań- piszcie. Pozdrowienia dla wszystkich kociarzy!:)

EdytaMedi

 
Posty: 2
Od: Pt paź 12, 2012 15:14

Post » Sob paź 13, 2012 20:11 Re: Kot z cukrzycą- cudowny spadek cukru!

Hej EdytaMedi,

cieszę się bardzo, że dzięki moim wskazówkom udało Ci się ujarzmić wyniki Fergusona :D
Zajrzyj też tu: viewtopic.php?f=36&t=140368&start=14

Pozdrawiam ciepło
Tinka

PS: Twój kot nie jest wyjątkiem. Lekarz weterynarii znający się choć trochę na cukrzycy i dietetyce nie poleciłby dla kota cukrzycowego żadnej karmy specjalistycznej. Te karmy są niestety wielką pomyłką :twisted:
Szkoda, że lekarze wet. mają na ten temat tak mało wiedzy :(

EDIT: Wszelkie suche karmy i też te tzw. bezzbożowe są dla kota cukrzycowego TABU.
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Nie paź 14, 2012 22:06 Re: Kot z cukrzycą- cudowny spadek cukru!

Tinka, jeśli to Twoja wypowiedź naprowadziła mnie na Animondę i na porzucenie jedzenia specjalistycznego- jestem bardzo bardzo wdzięczna. Naprawdę nie wiedziałam co robić z tym szalejącym cukrem, a po Animondzie- niemal natychmiast cukier jest znacznie niższy. Oczywiście problem nadal istnieje, ale 4 dawki insuliny kiedyś do 1 dawki insuliny teraz, to OGROMNA różnica. Od samego początku Fergus leczony był przez lekarza- specjalistę w sprawach cukrzycy u kotów, ale jak widać specjalistą był tylko z nazwy. Codziennie rano i wieczorem mierzę Fergusowi cukier, wyłania się pewna prawidłowość i marzę o tym aby Animonda działała już zawsze tak jak działa teraz. Ciekawa jestem czy inni właściciele kotów z cukrzucą mają doświadczenia z Animondą? lub innym jedzeniem niespecjalistycznym?
Tinka, i raz jeszcze wielkie dzięki!

EdytaMedi

 
Posty: 2
Od: Pt paź 12, 2012 15:14

Post » Nie mar 17, 2013 0:22 Re: Kot z cukrzycą- cudowny spadek cukru!

Hej. Proszę, napiszcie mi dokladna nazwe tej karmy Animonda, tylko suchej, bo moja kotka nie jada mokrej. Na poczatku leczenia karmilam ja jej stara karma wymieszana z royalem, a od czasu gdy przerzucilam ja tylko na royala utrzymuje sie jej wysoki cukier, a na poczatku insulina ladnie dzialala (przy starej karmie). Bardzo, bardzo prosze o nazwe tej karmy. Pozdrawiam!

Dagmara03

 
Posty: 34
Od: Nie mar 17, 2013 0:14

Post » Nie mar 17, 2013 19:59 Re: Kot z cukrzycą- cudowny spadek cukru!

A wystarczyło wejść nieco wcześniej na nasz wątek cukrzycowy...

Animoda dla cukrzyków nie jest zła, ale kattovit jest fatalny w sensie składu:

wątróbka, wołowina, mąka ryżowa... I to ostatnie wystarczy, żeby tę karmę zdyskwalifikować.

Twój kot na innej karmie od początku potrzebowałby połowę mniej insuliny. I to nie jest żaden cud.

Karmy diabetic na ogół diabetic nie są. Twój kot potrzebuje karmy wolnej od węglowodanów. A tych karmy jest wiele, nie musi to być Animoda.

A o suchych zapomnijcie. Szczególnie nie ma suchej Animody polecanej. Ewentulanie coś BEZ ZBÓŻ.

Poczytajcie początek wątku cukrzycowego - tam znajdziecie wszystkie informacje.

sheridan

 
Posty: 1036
Od: Śro wrz 02, 2009 12:58
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto mar 19, 2013 11:29 Re: Kot z cukrzycą- cudowny spadek cukru!

sheridan pisze:A Animoda dla cukrzyków nie jest zła, ale kattovit jest fatalny w sensie składu:

wątróbka, wołowina, mąka ryżowa... I to ostatnie wystarczy, żeby tę karmę zdyskwalifikować.



To sie podzielę naszym przypadkiem:

Co do kattovita diabetes, to czemu w skladzie wątróbka i wołowina to coś złego? Rozumiem, że ta mączka ryżowa to zboże, ale na węglowodany się to nie przekłada. Cukier całkowity w karmie wynosi 0,5%, zczytane z puszki - to chyba całkiem niezły osiag jesli chodzi o zawartosc węglowodanów.
Dusia jest na tej karmie od poczatku diagnozowania cukrzycy, wyniki z pre 450 zeszły do 150-130. Doszło do tego, ze podajemy juz nawet kropelkę lub mikrokropelkę insuliny 1 raz dziennie w zależności od wyników.

Oczywiście co jednemu miód, innemu trucizna. Może to reakcja osobnicza na karmę. My ją sobie chwalimy.:)
Kobieta i kot to szczytowe osiągnięcia dzieła ewolucji. ;)

kotastrofa

 
Posty: 95
Od: Pon sty 10, 2011 16:57

Post » Wto mar 19, 2013 22:00 Re: Kot z cukrzycą- cudowny spadek cukru!

kotastrofa pisze:Rozumiem, że ta mączka ryżowa to zboże, ale na węglowodany się to nie przekłada.
Oczywiście, że mączka ryżowa przekłada się na węglowodany. Olu, coś widocznie Ci się pomyliło. Spójrz proszę tu: viewtopic.php?f=36&t=140368&start=14 Kattovit zawiera 15,91 proc. węglowodanów w suchej masie. Dla kota cukrzycowego karma ta jest złym wyborem.
Cukier całkowity w karmie wynosi 0,5%, zczytane z puszki - to chyba całkiem niezły osiag jesli chodzi o zawartosc węglowodanów.
To tylko cukier dodawany w celu podniesienia walorów smakowych. Węglowodany w suchej masie trzeba niestety wyliczyć samemu: zobacz link powyżej :wink:

Olu, u Twojej Dusi trzustka pracuje, tak więc Kattovit jej pewnie nie zagnie. Pomyśl jednak o innych przypadkach kotów cukrzycowych, u których trzustka nie wydziela już bądź jeszcze na razie hormonu insuliny.

Przepraszam za udzielenie reprymendy. Ale w pewnym sensie jest tak, jak napisałaś: „Co jednemu miód, innemu trucizna".

Pozdrawiam ciepło
Tinka
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Pt sty 03, 2014 19:56 Re: Kot z cukrzycą- cudowny spadek cukru!

A jaką dawkę Glipizydu dostawał Twoj kot?
Obrazek

Syku

 
Posty: 831
Od: Sob mar 04, 2006 9:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lut 07, 2014 21:59 Re: Kot z cukrzycą- cudowny spadek cukru!

zaznaczę :D
Obrazek, Obrazek
-----------------------------------------------------------------------------------
Gdybym w sercu miasta konał w środku dnia. Co byś dla mnie zrobił? Co dla Ciebie Ja?

Iza_

 
Posty: 2340
Od: Sob paź 22, 2011 8:45
Lokalizacja: Zabrze

Post » Wto wrz 30, 2014 15:59 Re: Kot z cukrzycą- cudowny spadek cukru!

a animonda diabetic moze być?

selma

 
Posty: 3
Od: Pon mar 10, 2014 9:42

Post » Śro paź 01, 2014 20:42 Re: Kot z cukrzycą- cudowny spadek cukru!

selma pisze:a animonda diabetic moze być?

Może być, bo zwiera poniżej 10 proc. węglowodanów w suchej masie.

Pozdrawiam serdecznie
Tinka
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości