jak zinterpretowac wynik z paska do badania moczu?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro lut 22, 2012 23:19 Re: jak zinterpretowac wynik z paska do badania moczu?

Te badania robilam w szpitalu w analityce a oni tam chyba paskami sie nie bawią? Co prawda nie przyjmuja raczej moczu od zwierząt ale uprosilam bo do najblizszego lab. mam 40 km. Wet powiedzial mi ze jak kot mial dzis kroplowke i antybiotyk to nie ma sensu badac jutro moczu, kazal zrobic tylko krew. Ale jak zadzwonilam do lecznicy w ktorej robia te badania to mi powiedzieli zeby siuski tez zabrac. To badanie ma kosztowac ok 100 zl, odnioslam wrazenie jakby chcieli mnie naciagnac. Sama juz nie wiem co myslec :(.

ivy82

 
Posty: 39
Od: Nie maja 29, 2011 14:30

Post » Śro lut 22, 2012 23:29 Re: jak zinterpretowac wynik z paska do badania moczu?

No, to faktycznie jest zastanawiające.

Najwyżej możesz powiedzieć, że nie udało Ci się ich złapać :lol:

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lut 23, 2012 11:04 Re: jak zinterpretowac wynik z paska do badania moczu?

Ale chyba nie same siuśku mają kosztować 100 zł ? tylko razem z krwią?
Razem z krwią to tyle kosztuje, pewnie w tym jest i pobranie krwi.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lut 23, 2012 11:27 Re: jak zinterpretowac wynik z paska do badania moczu?

Tak,taka cena razem z krwią.Tylko się zastanawiam czy taki wynik badania moczu będzie obiektywny skoro kot wczoraj miał kroplówkę i antybiotyk? W ogóle to odniosłam dziwne wrażenie po tej rozmowie, pan z którym rozmawiam od razu zalecił mi przenieść leczenie kota do ich lecznicy i polecił jakąś super lekarkę, tylko że jak poszperałam w necie to się dowiedziałam że ona podała kiedyś kotu przed RTG lek po którym biedaczek zszedł :(.
Czekam cały czas na siki i zaryzykuje chyba to badanie. Misza chodzi głodny bo do badania krwi ma być na czczo. Biedne futerko :(.

ivy82

 
Posty: 39
Od: Nie maja 29, 2011 14:30

Post » Czw lut 23, 2012 17:14 Re: jak zinterpretowac wynik z paska do badania moczu?

Co słychać :?:

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lut 23, 2012 18:51 Re: jak zinterpretowac wynik z paska do badania moczu?

Własnie wróciliśmy z badań. Wklejam wyniki. Zerknijcie proszę .
Obrazek

Obrazek

ivy82

 
Posty: 39
Od: Nie maja 29, 2011 14:30

Post » Czw lut 23, 2012 19:48 Re: jak zinterpretowac wynik z paska do badania moczu?

No, na nerki to nie wskazuje.
Nawet stanu zapalnego nie widać, (myślę o pęcherzu) ale to może być skutek wcześniejszego podawania antybiotyku.
Podług mnie, problem jest w pęcherzu.
pH moczu bylo 6,5 więc prawidłowe.
A jak sie czuje kot ?
Myslę, że można kontynuować leczenie, a badanie powtórzyć po zakończeniu antybiotyku, jakieś 10 dni.
Pamiętasz, żeby probiotyk dawać?
I antybiotyk nie krócej niz 2 tygodnie, lepiej dłużej, inaczej infekcja może wrocić. Wszelkie infekcje układu moczowego trzeba bardzo dokładnie doleczać.
A co powiedział wet?
I właściwie, dlaczego zaczęłaś robić badania, jakie były u kota objawy ? bo chyba tego nie pisałaś wcześniej ?
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lut 23, 2012 19:56 Re: jak zinterpretowac wynik z paska do badania moczu?

Nerki w porządku - to super :ok:

Głaski dla Miszy :D

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lut 23, 2012 20:02 Re: jak zinterpretowac wynik z paska do badania moczu?

Objawem było sikanie na dywan i koło kuwety. Do tego czasem bardzo przykry zapach moczu.
Misza jest bardzo strachliwym kotem, wiec dziś było bardzo ciężko, najpierw droga samochodem ok 40 km w jedną stronę, potem golenie łapy bardzo głośną maszynką itp.Płaczu co niemiara .
Jaki probiotyk mu podawać Kaziu? Boję się strasznie antybiotyków bo moja kotka po sterylce i kuracji antybiotykowej zaczęła robić kupy z krwią, na szczęście minęło. Jutro dowiem się czy w moczu są te struwity i będziemy się zastanawiać co dalej.

Ps. Dziekuję Wam bardzo za wsparcie. To dla mnie ważne i cenne :)
Miszka dziękuje za głaski :)
Obrazek

ivy82

 
Posty: 39
Od: Nie maja 29, 2011 14:30

Post » Czw lut 23, 2012 20:41 Re: jak zinterpretowac wynik z paska do badania moczu?

Och, jaki piękny Misza :1luvu: :1luvu: :1luvu:

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lut 23, 2012 20:48 Re: jak zinterpretowac wynik z paska do badania moczu?

Miszka to moje ukochane futerko :). Mieszkamy na wsi i wszyscy się z nas śmieją :(. Ze pani wariatka z kotem na badania jeździ :(. Ale jak tu nie dbać o takiego miłego stworka? :)

Tutaj jest więcej fotek więc się pochwalę.:)

http://www.pet-mate.pl/zewnetrzny-profi ... a8aedfa331

ivy82

 
Posty: 39
Od: Nie maja 29, 2011 14:30

Post » Czw lut 23, 2012 21:17 Re: jak zinterpretowac wynik z paska do badania moczu?

ivy82 pisze: Mieszkamy na wsi i wszyscy się z nas śmieją :(. Ze pani wariatka z kotem na badania jeździ :(.

Cóż, tak to właśnie jest niestety :(
Ale najważniejsze, żeby mieć to w .... :lol:

Prawdziwe cudo jest z Miszki :1luvu:

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lut 24, 2012 8:16 Re: jak zinterpretowac wynik z paska do badania moczu?

Probiotyk, Lakcid może być.
Jogurt naturalny do picia, jesli lubi. Były też wątki o probiotykach specjalnie dla kotów/zwierząt. A Lakcid powinien wystarczyć.
Tylko w odległości czasowej od antybiotyku go podawaj, i potem jeszcze z tydzień po zakończeniu, żeby sie flora jelitowa odbudowała.

Skoro kot jest strachliwy, to myślę, że warto, żebyś przeczytala ten wątek.

viewtopic.php?f=1&t=133367
Być może przyczyną problemów są stresy.

Tylko pamiętaj, że FIC jest diagnozą z wykluczenia, tzn jeśli innej przyczyny się nie znajdzie po badaniach.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lut 24, 2012 12:22 Re: jak zinterpretowac wynik z paska do badania moczu?

Dziś dowiedziałam się, że Misza ma w moczu oprócz struwitów jeszcze jakieś bakterie - ziarniniaki i pałeczki coli . Pani z lecznicy powiedziała ze dobry jest na to marbocyl. Co myślicie o tym?

ivy82

 
Posty: 39
Od: Nie maja 29, 2011 14:30

Post » Pt lut 24, 2012 12:29 Re: jak zinterpretowac wynik z paska do badania moczu?

Na bakterie w moczu najlepszy jest na początek antybiogram :wink:
Wtedy się okaże czy w tym konkretnym przypadku marbocyl rzeczywiście będzie dobry.
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości