Sposoby pobierania moczu.

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto sty 24, 2012 0:34 Sposoby pobierania moczu.

więc jest sposób na chochelkę-kupujemy w sklepie ze sprzętem kuchennym tanią chochelkę z plastiku.chochelkę wyparzamy wrzątkiem i czaimy się z chochlą koło kuwety.kot wypina szacowny tyłeczek,siura,a my myk z chochelką,pobieramy odrobinę złotego płynu i od razu przelewamy do mocz boxu z apteki.
jest też metoda że kot siura do pustej wyparzonej kuwety.
albo u weta-nakłucie w pęcherz.wtedy ignoruje się krew w wynikach.
ale mnie natchnęło do napisania wątku to:
http://animalia.pl/produkt,13832,41,Cat ... moczu.html
Animalia pisze:Żwirek stworzono z drobnych perełek z tworzywa sztucznego, które nie wchłaniają moczu. Dzięki czemu kiedy kot załatwi się w kuwecie, mocz pozostanie na jej dnie.
Przy pomocy specjalnej pipetki, którą otrzymujemy w komplecie ze żwirkiem możemy pobrać mocz w celu przeprowadzenia specjalistycznych badań u weterynarza.

są jeszcze jakieś inne sposoby?
ObrazekObrazekObrazek

Koszmaria

Avatar użytkownika
 
Posty: 6233
Od: Pon lut 04, 2008 1:17
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro sty 25, 2012 6:05 Re: Sposoby pobierania moczu.

Pogadaj z caldien, jak walczyła z tym żwirkiem :roll: a raczej z niechęcią Badylka do jego użycia.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw sty 26, 2012 18:37 Re: Sposoby pobierania moczu.

Ja gotuję chochlę 15 min. uprzednio dezynfekując ja spirytem. Szacowny koci tyłek obmywam borasolem lub octiseptem ale tak aby nie rozprowadzić brudu z pupy. tzn. pupę obmywam oddzielnie, siurka oddzielnie. To samo robię z udami i ogonem czyli miejscami które mogę dotknąć chochlą. Tym sposobem otrzymuję wiarygodne i powtarzalne wyniki. Tylko raz przypałętała nam się obca bakteria ale to wtedy kiedy przerwa między podmyciem a sikiem była zbyt długa. Przy następnym badaniu znów była tylko "nasza kochana" e-coli :evil:
Obrazek

Ewik

 
Posty: 6713
Od: Pt lip 25, 2003 22:55
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Post » Czw sty 26, 2012 19:06 Re: Sposoby pobierania moczu.

Ja przez lata stosowałam metodę na "pustą kuwetę", ale nieco inaczej niż powszechnie stosowana ;)
Wieczorem opróżniam kuwetę, kocica do pustej nigdy sikać nie chciała, trzymała przez noc, rano wsypuję żwirek i czaję się z jakimś płaskim naczynkiem (przeważnie jest to nakrętka z kubeczka na mocz). Kocica ma już silne parcie na pęcherz,więc jak tylko słyszy, że wsypuję żwirek - wskakuje do kuwety i sika na żądanie ;)

Niestety, ostatnio się popsuła i nasikała do pustej kuwety :twisted: Po 6 latach sposób przestał działać :roll: Natomiast druga, z braku żwirku, nasikała na szmaty... Muszę kombinować coś innego.
ObrazekObrazek

coztego

 
Posty: 642
Od: Czw cze 29, 2006 19:22

Post » Pt lut 24, 2012 14:54 Re: Sposoby pobierania moczu.

Do pobrania kocich siuśków potrzebne są: kot, kuweta, pudełeczko w apteki. Czatujemy na kota, jak wchodzi do kuwety i kuca bierzemy pudełeczko, odkręcamy, bierzemy w łapę nakrętkę, podnosimy koci ogon, podstawiamy nakrętkę, łapiemy ile trzeba lub ile się uda (np. przy zapaleniu pęcherza), przelewamy z nakrętki do pudełka, zakręcamy i gotowe. Nakrętka jest dosyć płaska, co jest dobre w przypadku kotów które kucają bardzo nisko (tak jak moja Ofelia).
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33174
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Czw sty 28, 2016 23:04 Re: Sposoby pobierania moczu.

Wyciąć denko od plastikowej butelki np. po wodzie, dobrze wyparzyć i super nadaje się, żeby kotu podstawić pod tyłek :)

luke87

 
Posty: 3
Od: Czw sty 28, 2016 22:19

Post » Pt sty 29, 2016 16:59 Re: Sposoby pobierania moczu.

MB&Ofelia pisze:Do pobrania kocich siuśków potrzebne są: kot, kuweta, pudełeczko w apteki. Czatujemy na kota, jak wchodzi do kuwety i kuca bierzemy pudełeczko, odkręcamy, bierzemy w łapę nakrętkę, podnosimy koci ogon, podstawiamy nakrętkę, łapiemy ile trzeba lub ile się uda (np. przy zapaleniu pęcherza), przelewamy z nakrętki do pudełka, zakręcamy i gotowe. Nakrętka jest dosyć płaska, co jest dobre w przypadku kotów które kucają bardzo nisko (tak jak moja Ofelia).

Tiaaa...pod warunkiem, że kot nie przestanie sikać po podniesieniu mu ogona :spin2:
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Czw lut 11, 2016 14:39 Re: Sposoby pobierania moczu.

Ja z tym akurat nie mam problemu. Pojemniczek na mocz stoi przygotowany, kiedy widzę, że kotek idzie siurać, łapię za pojemnik, a w trakcie sikania podstawiam pod strumień. Ok, patrzy na mnie jak na wariatkę, ale nie przerywa sobie :)

mlodziootka

 
Posty: 78
Od: Śro cze 17, 2015 21:13

Post » Czw lut 11, 2016 17:27 Re: Sposoby pobierania moczu.

A ja do waszych metod dodam jeszcze jedną ważna uwagę. Mocz do badanie nie powinien stać dłużej niż 2 h i to w lodówce najlepiej. Bo mimo wyparzań, obmywań i tak namnoży się w nim wszelkiego paskudztwa. Ja siki zbierałam nawet z podłogi strzykawką ale oddając do analizy uprzedzałam, że są z podłogi. Wprawny laborant odróżni śmieci od tego co powinno być w moczu.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 932
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości