Wątek dla nerkowców - VIII

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt lis 08, 2013 19:57 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

Kotka Milka pisze:czyli niestety nie da sie nic z tym zrobic?
niestety skonczyl mi sie płyn ringera z mleczanami mam tylko pwe czy moge go podac? ringer bedzie dopiero we wtorek;((

Nie wiem, jak Twój kot reaguje na PWE. Ja bym mojemu podała NaCl, bo na PWE mam osobisty uraz
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Pon lis 11, 2013 15:47 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

Nie moge podawać nacl ponieważ kot ma zawyżona ilośc Na i Cl
płyn ringera ma najmniej z wszystkich kroplówek,potem pwe-poniewaz weci kazali podawać z potasem


ps.lespewet jest słodki,smakuje jak karmel-przez przypadek zlizalam z palca jak podawałam kotu :oops:
Kotka Milka
 

Post » Pon lis 11, 2013 15:52 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

Kotka Milka pisze:Nie moge podawać nacl ponieważ kot ma zawyżona ilośc Na i Cl
płyn ringera ma najmniej z wszystkich kroplówek,potem pwe-poniewaz weci kazali podawać z potasem


ps.lespewet jest słodki,smakuje jak karmel-przez przypadek zlizalam z palca jak podawałam kotu :oops:

A zwykły ringer?
PWE nie jest zalecane do kroplówek podskórnych, wiele kotów ma na to nietolerancję. Moja kotka miała.
Jeśli nie masz nic innego, to albo obserwuj kotkę w trakcie kroplówki, jeśli zauważysz, że coś jest nie tak, przerwij. Albo podaj NaCl, nic się nie stanie po incydentalnej kroplówce.
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 11, 2013 16:02 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

casica pisze:
Kotka Milka pisze:Nie moge podawać nacl ponieważ kot ma zawyżona ilośc Na i Cl
płyn ringera ma najmniej z wszystkich kroplówek,potem pwe-poniewaz weci kazali podawać z potasem


ps.lespewet jest słodki,smakuje jak karmel-przez przypadek zlizalam z palca jak podawałam kotu :oops:

A zwykły ringer?
PWE nie jest zalecane do kroplówek podskórnych, wiele kotów ma na to nietolerancję. Moja kotka miała.
Jeśli nie masz nic innego, to albo obserwuj kotkę w trakcie kroplówki, jeśli zauważysz, że coś jest nie tak, przerwij. Albo podaj NaCl, nic się nie stanie po incydentalnej kroplówce.

własnie mój kot wzorowo znosi wszelkie kroplówki,a co by sie mialo dziac po pwe?
Kotka Milka
 

Post » Pon lis 11, 2013 16:05 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

Swędzenie, pieczenie - widać, że kot reaguje źle na kroplówkę, po prostu. U końcu u niektórych kotów może powstać martwica.
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 11, 2013 16:07 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

Kotka Milka pisze: własnie mój kot wzorowo znosi wszelkie kroplówki,a co by sie mialo dziac po pwe?

Trudno to ująć w konkretne słowa, ale zdecydowanie było nie tak.
Skoro Twój kot reaguje dobrze, nie musisz się przejmować
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Pon lis 11, 2013 16:08 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

kot dostal teraz pwe potem bedzie ringer wiec mam nadzieje ze nic sie nie stanie
jak czytalam sklad ringera z mleczanami i bez to ten z mleczanami wartoscowo byl lepszy niz bez takze wole jego podawac

kocio zawsze lize sie po kroplowce w miejsce babla ale biore to na karb ukłucia bo robi to zawsze po kazdej kroplowce
Kotka Milka
 

Post » Nie lis 17, 2013 16:13 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

Oddam butelkę lespewetu. Proszę kontaktować się przez PW.

koconek

 
Posty: 2580
Od: Sob sie 08, 2009 15:41
Lokalizacja: koconkowo

Post » Nie lis 24, 2013 14:14 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

Chciałabym przekazać potrzebującemu kociastemu nienaruszone opakowanie Chitosanu z Dolfosu 150g.
Moja wiedza z temacie leczenia niewydolności nerek jest znikoma, nie wiem czy stosujecie czy nie polecacie, ale jeśli ktoś chciałby to proszę o kontakt.

Chitosan zamówiłam w odruchu desperacji, dla przygarniętego spod bloku kocurka, niestety jego stan był już wtedy bardzo poważny -oprócz PNN również grypa, mimo dwutygodniowej walki nie udało nam się mu pomóc :((
Obrazek

Ukradły mi po kawałku serca... Behemot, Figelotka, Pirat, Rutka, Burratino...

olifka1

 
Posty: 1283
Od: Czw sty 05, 2006 19:00
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Czw lis 28, 2013 10:08 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

Jak często nerkowiec może jeść śmietanę? Albo mleko? Ani po jednym, ani po drugim nie ma żadnych problemów kuwetowych, od czasu do czasu mu podaję, ale właśnie się zastanawiam, jak często można.
Jest to o tyle istotne, że woli wsuwać śmietanę (z wodą) niż swoje żarcie, no ale nie mogę mu dać za dużo, więc się pytam, ile i jak często? :)

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lis 28, 2013 10:19 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

Yagutka pisze:Jak często nerkowiec może jeść śmietanę? Albo mleko? Ani po jednym, ani po drugim nie ma żadnych problemów kuwetowych, od czasu do czasu mu podaję, ale właśnie się zastanawiam, jak często można.
Jest to o tyle istotne, że woli wsuwać śmietanę (z wodą) niż swoje żarcie, no ale nie mogę mu dać za dużo, więc się pytam, ile i jak często? :)

A to akurat (śmietana) zależy od wydolności wątroby. Miałam kiedyś ten problem, gdy Dracul był na specjalistycznej karmie nerkowej, zanim rzuciłam ją w cholerę i przestałam męczyć kota, wet zalecał właśnie śmietanę, albo smalec, żeby urozmaicić mu dietę. Jednak z przykazaniem o ostrożności, żeby nie rozwalić kotu wątroby.
A on musi jeść pokarm dla nerkowców? Bo zakładam, że jest na takiej diecie, skoro nie bardzo chce to jeść.
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lis 28, 2013 12:07 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

casica pisze:
Yagutka pisze:Jak często nerkowiec może jeść śmietanę? Albo mleko? Ani po jednym, ani po drugim nie ma żadnych problemów kuwetowych, od czasu do czasu mu podaję, ale właśnie się zastanawiam, jak często można.
Jest to o tyle istotne, że woli wsuwać śmietanę (z wodą) niż swoje żarcie, no ale nie mogę mu dać za dużo, więc się pytam, ile i jak często? :)

A to akurat (śmietana) zależy od wydolności wątroby. Miałam kiedyś ten problem, gdy Dracul był na specjalistycznej karmie nerkowej, zanim rzuciłam ją w cholerę i przestałam męczyć kota, wet zalecał właśnie śmietanę, albo smalec, żeby urozmaicić mu dietę. Jednak z przykazaniem o ostrożności, żeby nie rozwalić kotu wątroby.
A on musi jeść pokarm dla nerkowców? Bo zakładam, że jest na takiej diecie, skoro nie bardzo chce to jeść.


Dzięki za info.

A to źle zakładasz ;)
Maciek je to, co chce, tylko że czasem nie wie, co chce ;) Ogólnie w nocy zjada chrupki (nie nerkowe tylko orijena + gastrointestinala, bo lubi) + mokrą karmę, z tym że tu bywa różnie, bo zależnie od okresu jada nerkową animondę (bo lubi, a nie dlatego, że go zmuszam ;) ), normalną animondę carny, gourmeta, RC mokre, feringę, czasem tuńczyka, czasem kurczaka. Po prostu problem też polega na tym, że jest ciut wybredny, więc jeżeli np. dzisiaj wsunie karmę A, to jutro może ją zje, albo nie zje - owszem, mogę mu wtedy podać karmę B, C, D, tylko jeżeli miałabym tak co drugi dzień podawać 4 różne karmy poszłabym z torbami ;)
A widzę, że śmietanę zjada za każdym razem, więc po prostu byłoby to takie urozmaicenie diety.

Przestawienie kota na wyłącznie mokrą karmę wyłącznie dobrych firm nie wyszło - wolę, żeby jadł, jak chce. I w sumie na takiej diecie (typu daję kotu wszystko) od września przytył prawie 200 g, parametry stabilne, więc uważam, że nie jest źle.

Zaraz sobie posprawdzam wątrobowe wyniki i zobaczę, jak to u niego szło.

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto gru 10, 2013 18:11 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

olifka1 pisze:Chciałabym przekazać potrzebującemu kociastemu nienaruszone opakowanie Chitosanu z Dolfosu 150g.
Moja wiedza z temacie leczenia niewydolności nerek jest znikoma, nie wiem czy stosujecie czy nie polecacie, ale jeśli ktoś chciałby to proszę o kontakt.

Chitosan zamówiłam w odruchu desperacji, dla przygarniętego spod bloku kocurka, niestety jego stan był już wtedy bardzo poważny -oprócz PNN również grypa, mimo dwutygodniowej walki nie udało nam się mu pomóc :((

dobrze, że choć umieranie miał dobre. smutne pozdrowienia

Mamrot

 
Posty: 2549
Od: Pon wrz 21, 2009 12:38

Post » Wto gru 10, 2013 19:14 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

Lilkowi podskoczył mocznik o 25 mg/dl. To chyba sporo. Zastanawiam się co mogło być przyczyną? Dobrze, że chociaż kreatynina spadła z 2,8 mg/dl do 2,0 mg/dl.

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto gru 10, 2013 20:46 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

A jak wyglądają inne wyniki?
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości