Wątek dla nerkowców - VI prośba o zamknięcie

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw lip 21, 2011 10:46 Re: Wątek dla nerkowców - VI

wjwj1 pisze:
Ewik pisze:Obstrukcja u kota może powodować trudności w wypróżnieniu ( jeśli niedrożnośc jest częściowa) i odwodnienie

Mi się wydaje że to jest na odwrót, odwodnienie może wywoływać trudności z wypróżnianiem. Ale tylko domniemuje, obstrukcji nie przerabiałem.

Ewik pisze:Tak, dopajam go i w miarę dopajania SG spada...tylko nie wiem po co niech nie spada za bardzo:(...właśnie zebralam mu mocz do podglądu i wyszedl bardzo przejrzysty ale też jasny...jaśniejszy niż poprzednio, troche się martwię.


Może się zastanów, zapytaj wetki, czy nie spróbować ograniczyć na jedno złapanie moczu, tego dopajania. Np. jak już kot je czasami chrupki, dać mu je na wieczór i rano łapać. Albo przez chwile dopajać tak jak dopajałaś jak kot miał wyniki 1.045-1.050. Albo czekać na jakąś okazję jak kot zacznie grymasić i niewiele zje (wypije). Wystarczy jeden wysoki wynik aby ma jakiś czas się nie martwić.

O tym samym myślałam, wetka też, jak usłyszała, ze ten SG spada w miarę dopajania zasugerowała to samo. Teraz kocio je tylko mokre tak jak wcześniej a pije jak chce czyli tyle co nic. W międzyczasie byliśmy na ponownym badaniu ciśnienia krwi. Teraz pojechaliśmy szybciorem, bez czekania i ciśnienie dla odmiany było niskie po ostatnim 190, aż się wetka spytała jak on się czuje. Dizelek dostał narazie tran i wit E. Jak SG będzie ok powtarzamy wyniki pod koniec sierpnia, jak nie to zaraz. Jednak i tak się zapisałam z "kotyma" do Neski Suszyńskiej bo boje się to tak zostawić. Może ona wpadnie na pomysł o co biega. Poza tym Diesel to kot po poważnych przejściach - panleukopenii, herpesie, zaburzeniach trzustkowych i topieniu kroplówkami...cholera wie jak to się odbiło na Jego nerkach. Jak mi się uda to zabiorę tez to się bo naprawdę, zachodzę w głowę czemu oba moje 4 i 5 letnie koty maja podwyższona kreatyninę :roll: Wczoraj podałam mu też laktulozę, wybawiłam, wyganiałam a ruszyło go dopiero po 8 godzinach. Od razu napakowany brzucho spadł.
Obrazek

Ewik

 
Posty: 6713
Od: Pt lip 25, 2003 22:55
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Post » Czw lip 21, 2011 22:48 Re: Wątek dla nerkowców - VI

Czy ktoś miał kota z kreatyniną powyżej 40.00 mg/dl :?:

Cameo

 
Posty: 16220
Od: Pt cze 20, 2008 23:44

Post » Czw lip 21, 2011 22:55 Re: Wątek dla nerkowców - VI

Cameo pisze:Czy ktoś miał kota z kreatyniną powyżej 40.00 mg/dl :?:

Nie.

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lip 21, 2011 23:02 Re: Wątek dla nerkowców - VI

Ciebie nie pytałam.

Cameo

 
Posty: 16220
Od: Pt cze 20, 2008 23:44

Post » Czw lip 21, 2011 23:16 Re: Wątek dla nerkowców - VI

Cameo pisze:Ciebie nie pytałam.
Pytałaś w tym wątku. To wystarczy.
->
Fragment instrukcji obsługi analizatora Beckman-Coulter. (Pomiar metodą Jaffa.)
Dynamic Range
The Creatinine procedure is linear from 0.2 to 25.0 mg/dL for serum determinations and 1 - 300 mg/dL for urine determinations. Samples exceeding the upper limit of linearity should be diluted and repeated. The sample may be diluted, repeated and multiplied by the dilution factor automatically by utilizing the AUTO REPEAT RUN.

Można podejrzewać, że w każdym analizatorze pracującym ta metodą, do pomiaru w zakresie > 25mg/dl konieczna jest specjalna procedura.

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lip 22, 2011 7:20 Re: Wątek dla nerkowców - VI

Ooooo...Cameo była uprzejma tutaj się pojawić :evil:
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Pt lip 22, 2011 7:31 Re: Wątek dla nerkowców - VI

PcimOlki pisze:->
Fragment instrukcji obsługi analizatora Beckman-Coulter. (Pomiar metodą Jaffa.)
Dynamic Range
The Creatinine procedure is linear from 0.2 to 25.0 mg/dL for serum determinations and 1 - 300 mg/dL for urine determinations. Samples exceeding the upper limit of linearity should be diluted and repeated. The sample may be diluted, repeated and multiplied by the dilution factor automatically by utilizing the AUTO REPEAT RUN.

Można podejrzewać, że w każdym analizatorze pracującym ta metodą, do pomiaru w zakresie > 25mg/dl konieczna jest specjalna procedura.
W oznaczeniach krwi.
W moczu > 300 mg/dL.
Czy źle zrozumiałam?

Cameo, pytasz o mocz, tak?
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23812
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Pt lip 22, 2011 7:37 Re: Wątek dla nerkowców - VI

pixie65 pisze:Ooooo...Cameo była uprzejma tutaj się pojawić :evil:


A co? zabronisz mi?

Przyjmij do wiadomości, że będę pisać i zaglądać gdzie mi się żywnie podoba :)

ana, krew. Mam wrażenie że wyniki mojego kota to jakaś pomyłka. Przecież CREA powinna być do 1,8 mg/dL :?:

Cameo

 
Posty: 16220
Od: Pt cze 20, 2008 23:44

Post » Pt lip 22, 2011 7:55 Re: Wątek dla nerkowców - VI

Cameo pisze:ana, krew. Mam wrażenie że wyniki mojego kota to jakaś pomyłka. Przecież CREA powinna być do 1,8 mg/dL :?:

Norma jest 1,0-1,8 [mg/dl], czyli 88,4-159,1 [µmol/l].
U kotów chorych jest przekroczona. Ja osobiście nie spotkałam się ze stężeniem crea we krwi wyższym niż kilkanaście mg/dl. A i takowe pojawiało się u kotów już bliskich śmierci :(
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23812
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Pt lip 22, 2011 8:12 Re: Wątek dla nerkowców - VI

.
Ostatnio edytowano Pt lip 22, 2011 9:22 przez pixie65, łącznie edytowano 1 raz
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Pt lip 22, 2011 8:34 Re: Wątek dla nerkowców - VI

Przenieście się z pyskówkami gdzie indziej, please.
Szkoda wątku. :?
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23812
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Pt lip 22, 2011 8:40 Re: Wątek dla nerkowców - VI

Gwoli wyjaśnienia:

Uważam, że kocurek Kay został doprowadzony do śmierci przez zaniedbania w prowadzeniu podczas choroby i/lub nieprawidłowe decyzje w momencie pogorszenia stanu. Historyjka opisana w jego wątku nie trzyma się kupy do tego stopnia, ze można podejrzewać świadome działanie. Napisałem o tym wczoraj w jednym wątku - może niepotrzebnie. Stąd szczekanie tutaj. W związku z tym szczekaniem, zamieszczę tą informację w obu wątkach Kaya, co powinno wyprowadzić pyskówkę stąd. Posty w temacie Kaya tutaj ignorujmy, bo to jest wątek dla kotów żywych, nie dla martwych.

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lip 22, 2011 16:21 Re: Wątek dla nerkowców - VI

To ja z dobrymi wiadomościami :lol: Znalazłam USG z Dopplerem, chyba jedyne w Krakowie :dance2: I w ogóle pani wet chyba świadoma, bo zapytała mnie czy mam różne badania, których nazw już z emocji i tak nie pamiętam (oprócz UPR/C). Teraz już będzie dobrze :ok:
Obrazek

Motta brak. Wszystko jest czekaniem...
Wody — uczy pragnienie.
Brzegu — morskie przestrzenie.
Ekstazy — ból tępy jak ćwiek —
Pokoju — o Bitwach pamięć —
Miłości — nagrobny Kamień —
Ptaków — Śnieg.

Emily Dickinson

fiszka13

 
Posty: 1353
Od: Czw sty 28, 2010 22:01
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lip 22, 2011 19:15 Re: Wątek dla nerkowców - VI

:( Oj źle się dzieje w państwie duńskim, oj źle :(
Odebraliśmy dziś morfo Gizmusia :cry:
dzis odebralismy wyniki Gizmusia. Krew nam sie pogorszyla
6 maj / 20 maj / 20 lipiec
WBC 21,24 / 25,3 / 33,9
RBC 8,96 / 5,66 / 6,54
HGB 12,7 / 8,2 / 9,6
HCT 39,68 / 27,3 / 33,4
MCV 44 / 48,2 / 51,1
MCH 14,2 / 14,5 / 14,7
MCHC 32 / 30 / 28,7
PLT 215 / 235 / 670

MOCZNIK 98,9 / 98 / 223,9
KREATYNINA 4,43 / 3,92 / 6,94
FOSFOR NIE BADALIŚMY / 7,6 / 6,77
BIAŁKO nie badaliśmy / 7,07 / 8,18
WAPŃ nie badaliśmy / 8,90 / 12,65

Znowu brak apetytu, temperatura wczoraj prawie 40oC. Antybiotyk w zastrzykach, znowu codziennie kroplówki po ok. 100ml. Gizmo schudł przez miesiąc prawie 1 kg. Waży niecałe 2,5kg, choć to duży kotecek :(
Wprowadzamy Peritol, kontynuujemy Lespewet, zastrzyki antybiotyki i czekamy tydzień, czy coś się zmieni. Zaczął nam siusiać w różnych dziwnych miejscach, łącznie z miską psią. :cry: :roll: Nie mam dobrego przeczucia. Teraz to już chyba wszystko zależy od Gizma, na ile ma chęci życia.
Obrazek

gochadrozdek

 
Posty: 15
Od: Czw maja 12, 2011 22:26
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lip 22, 2011 20:16 Re: Wątek dla nerkowców - VI

fiszka13 pisze:To ja z dobrymi wiadomościami :lol: Znalazłam USG z Dopplerem, chyba jedyne w Krakowie :dance2: I w ogóle pani wet chyba świadoma, bo zapytała mnie czy mam różne badania, których nazw już z emocji i tak nie pamiętam (oprócz UPR/C). Teraz już będzie dobrze :ok:

Dobrze.

gochadrozdek pisze::..
Znowu brak apetytu, temperatura wczoraj prawie 40oC. Antybiotyk w zastrzykach, znowu codziennie kroplówki po ok. 100ml. Gizmo schudł przez miesiąc prawie 1 kg. Waży niecałe 2,5kg, choć to duży kotecek :(
Wprowadzamy Peritol, kontynuujemy Lespewet, zastrzyki antybiotyki i czekamy tydzień, czy coś się zmieni. Zaczął nam siusiać w różnych dziwnych miejscach, łącznie z miską psią. :cry: :roll: Nie mam dobrego przeczucia. Teraz to już chyba wszystko zależy od Gizma, na ile ma chęci życia.

Fatalnie. Możesz napisać w jakich terminach i jaki antybiotyk kocurek dostawał? Czy wykonano posiew?
Co i w jaki sposób dajesz mu na obniżenie fosforu? Jeśli Ipakitine, powinno być zmienione na Alusal lub Renalzin natychmiast. Dawki powinny być zdecydowanie wyższe niż obecnie. Fosfor spada za wolno. Niebezpiecznie przekroczony CaxP. Możliwa częściowa/całkowita niedrożność moczowodu/moczowodów. Stan kota wymaga zdecydowanego działania. Działanie zalezy od ciebie, nie od kota. Czy było wykonane USG? Przy takich wynikach zrobił bym USG natychmiast. Nie ma już czasu.

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 141 gości