12.04 SGGW-akcja ZAPYTAJ MINISTRA (s.91)

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Sob lut 19, 2011 10:26 12.04 SGGW-akcja ZAPYTAJ MINISTRA (s.91)

Szanowni Forumowicze,
Koalicja dla Zwierząt http://www.koalicja.org.pl uruchomiła akcję zbierania podpisów pod projektem ustawy o ochronie zwierząt, projekt w formie obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej Koalicja zamierza skierować do Marszałka Sejmu. Koalicja dla Zwierząt powstała w 2008 roku, jedne organizacje do niej przystępowały, inne występowały, obecnie grupuje ona ponad 50 organizacji pro zwierzęcych. Projekt ustawy jest kompromisem, jaki udało się wspólnie osiągnąć po 2 latach dyskusji w gronie organizacji. Projekt zapewne nie jest idealny, ale jest konkretnym, wymiernym materiałem wyjściowym do pracy w Sejmie i Senacie. Wielką zaletą wybranej formy zgłoszenia projektu jako obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej jest to, że nawet, gdyby prace nad ustawą nie zostały zakończone w tej kadencji Sejmu (a jest to bardzo prawdopodobne), Sejm kolejnej kadencji ma obowiązek prace nad projektem ustawy kontynuować.

Wszystkim krytykom projektu ustawy pragnę wskazać, że w czasie pracy nad ustawą posłowie i senatorowie mają prawo wprowadzać zmiany do zgłoszonego projektu. Tak więc osoby niezadowolone z obecnych zapisów projektu mogą wnosić bezpośrednio do posłów i senatorów własne wnioski i uwagi. Najważniejszą rzeczą jest jednak, aby zebrać w ciągu 3 miesięcy ponad 100 tyś. podpisów, gdyż to umożliwi skierowanie projektu ustawy do Marszałka Sejmu. Jeśli nie uda się zabrać podpisów w wymaganym czasie, spraw zostanie odłożona na kolejny, trudny od przewidzenia okres, a zwierzaki nie powinny już dłużej czekać.

Każdego z nas szokują kolejne ujawnione przez media przypadki bestialstwa wobec zwierząt, spróbujmy razem zrobić coś, aby obecny stan stopniowo zmieniać przez zmianę obecnego prawa. Pomóżmy Koalicji dla Zwierząt zebrać wymagane 100 tyś. podpisów. Osoby pełnoletnie mogą podpisywać się pod projektem ustawy osobiście, osoby niepełnoletnie mogą przedstawić projekt swoim rodzicom, krewnym, pełnoletnim znajomym i od nich zebrać podpisy. Każdy głos jest ważny dla sprawy, zostały tylko 3 miesiące.

Jak możemy wspomóc Koalicję dla Zwierząt :
1. wejdź na stronę Koalicji dla Zwierząt http://www.koalicja.org.pl ,
2. pobierz projekt ustawy oraz druk na podpisy,
3. zapoznaj się z projektem ustawy, w przypadku akceptacji, jeśli jesteś pełnoletni złóż swój podpis na druku,
4. zapoznaj rodziców, znajomych, przyjaciół, współpracowników z projektem ustawy,
5. poproś ich o wsparcie projektu przez złożenie podpisu na druku,
6. wyślij listę z podpisami na adres Koalicji,S
Ostatnio edytowano Pon kwi 21, 2014 4:50 przez miluś, łącznie edytowano 80 razy

miluś

 
Posty: 192
Od: Nie wrz 14, 2008 8:43
Lokalizacja: Katowice

Post » Sob lut 19, 2011 10:43 Re: Zbieramy podpisy pod projektem ustawy o ochronie zwierząt

Podpisuję się pod tym projektem, potrzebne dokumenty wydrukowane i zabieram się do zbierania podpisów. Mam rozumieć że nie ma ograniczenia co do ilości podpisów.
:P
Aha Jaki jest termin do zebrania podpisów.

szyszek

 
Posty: 306
Od: Czw paź 14, 2010 14:11
Lokalizacja: Zabierzów/Kraków

Post » Sob lut 19, 2011 11:03 Re: Zbieramy podpisy pod projektem ustawy o ochronie zwierząt

Nie ma żadnych ograniczeń w ilości, ale muszą to być osób pełnoletnich inaczej ich podpisy będą nieważne.
Ważny jest każdy głos, a wbrew pozorom 100 tysięcy podpisów to jest pewne wyzwanie.
Podpisy powinny być przesłane najpóżniej w ciągu trzech miesięcy. Jeśli ktoś ma plany przeprowadzić większą,
dłuższą zbiórkę podpisów to proponuję, aby wysyłać listy z podpisami zebranymi co np. 2 tygodnie.
Twój głos może zmienić sytuację wielu zwierzaków w Polsce, wspólnie jako świadomi swoich praw obywatele możemy tego dokonać.
http://www.koalicja.org.pl # http://zespoldlazwierzat.pl ^Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt -informacja ze strony sejmowej

Bożenowe Tymczasy :)

miluś

 
Posty: 192
Od: Nie wrz 14, 2008 8:43
Lokalizacja: Katowice

Post » Sob lut 19, 2011 11:12 Re: Zbieramy podpisy pod projektem ustawy o ochronie zwierząt

To w takim razie zabieram się do dzieła. Jestem dumna bo zebrałam na razie trzy podpisy ( w ciagu 10 minut) ale to na początek. Wierzę, że ludzie maja jednak dobre serca.

szyszek

 
Posty: 306
Od: Czw paź 14, 2010 14:11
Lokalizacja: Zabierzów/Kraków

Post » Sob lut 19, 2011 12:58 Re: Zbieramy podpisy pod projektem ustawy o ochronie zwierząt

Fundacja "Koci Pazur" także zbiera podpisy.
Jeśli ktoś z Poznania chciałby się pod projektem podpisać, a nie chce drukować całej listy i zbierać podpisów proszę o kontakt: annak@kocipazur.org
Obrazek

fuerstathos

 
Posty: 1378
Od: Sob sty 24, 2004 17:53
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lut 19, 2011 17:01 Re: Zbieramy podpisy pod projektem ustawy o ochronie zwierząt

Czy rzeczywiście akcja zbierania podpisów pod projektem nowej ustawy o ochronie zwierząt, którą prowadzi Koalicja dla Zwierząt nie znajdzie wsparcia ze strony forumowiczów z miau ?
Twój głos może zmienić sytuację wielu zwierzaków w Polsce, wspólnie jako świadomi swoich praw obywatele możemy tego dokonać.
http://www.koalicja.org.pl # http://zespoldlazwierzat.pl ^Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt -informacja ze strony sejmowej

Bożenowe Tymczasy :)

miluś

 
Posty: 192
Od: Nie wrz 14, 2008 8:43
Lokalizacja: Katowice

Post » Sob lut 19, 2011 19:30 Re: Zbierajmy podpisy pod projektem ustawy o ochronie zwierząt

Kochani wspomóżmy zbieraniem podpisów post Milusia dotyczący projektu o ochronie zwierząt. Każdy z nas ma rodzinę, przyjaciół, znajomych, czy też kontakt z ludźmi w pracy i nie tylko. To nic nie kosztuje ( no może tylko wydrukowanie potrzebnych druków), ale czy to jest jakiś koszt jeśli można pomóc. Na pewno każdego z nas wstrząsnęły szokujące informacje o okrucieństwach zgotowanych zwierzaczkom przez ludzi( jeśli tak ich można nazwać), walczmy z tym.
Bierzmy się do roboty, wielu z nas ma wielkie serca co udowodniło mi tylko dziś 31 obcych osób bezinteresownie podpisując mi poparcie dla ustawy, a to nie koniec już ja o to zadbam :P
nie zostawiajmy zwierzaków samym sobie
Nie każdy musi kochać zwierząt ale nikt nie musi ich krzywdzić.

szyszek

 
Posty: 306
Od: Czw paź 14, 2010 14:11
Lokalizacja: Zabierzów/Kraków

Post » Sob lut 19, 2011 21:10 Re: Zbierajmy podpisy pod projektem ustawy o ochronie zwierząt

Znajdzie, tylko muszą sie ludzie zorientowac o co chodzi. Ja teraz wyjeżdżam ale po powrocie napewno sie włączę

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Sob lut 19, 2011 21:15 Re: Zbierajmy podpisy pod projektem ustawy o ochronie zwierząt

może poprosić moderatorów o "podwieszenie" tego wątku?
Obrazek

fuerstathos

 
Posty: 1378
Od: Sob sty 24, 2004 17:53
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lut 19, 2011 21:21 Re: Zbierajmy podpisy pod projektem ustawy o ochronie zwierząt

A jaj to się robi? Podwieszanie wątku, bo ja jestem na forum od niedawna i nie bardzo się orientuję.

szyszek

 
Posty: 306
Od: Czw paź 14, 2010 14:11
Lokalizacja: Zabierzów/Kraków

Post » Sob lut 19, 2011 21:27 Re: Zbierajmy podpisy pod projektem ustawy o ochronie zwierząt

szyszek pisze:A jaj to się robi? Podwieszanie wątku, bo ja jestem na forum od niedawna i nie bardzo się orientuję.


"podwieszony" czy "przyklejony" byłby zawsze na pierwszej stronie
może to zrobić moderator, trzeba do niego napisać
Obrazek

fuerstathos

 
Posty: 1378
Od: Sob sty 24, 2004 17:53
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lut 19, 2011 21:36 Re: Zbierajmy podpisy pod projektem ustawy o ochronie zwierząt

A czy napisać ma do moderatora ta osoba która założyła wątek czy jakakolwiek inna?

szyszek

 
Posty: 306
Od: Czw paź 14, 2010 14:11
Lokalizacja: Zabierzów/Kraków

Post » Sob lut 19, 2011 21:37 Re: Zbierajmy podpisy pod projektem ustawy o ochronie zwierząt

Fundacja Kocie Życie także zbiera podpisy - m.in. we Wrocławiu, Gliwicach, Oławie, Wschowie i Lubinie :) Jeśli są chętni do podpisania, a nie chcą wysyłać całej listy - prosimy o kontakt na PW, z pewnością damy znać gdzie można się podpisać, bo zbieramy osobiście, ale zaangażowaliśmy także znajomych, wetów, sklepy zoologiczne itp.

Kocie Życie

 
Posty: 106
Od: Pt lut 27, 2009 13:16
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob lut 19, 2011 21:39 Re: Zbierajmy podpisy pod projektem ustawy o ochronie zwierząt

:1luvu:
Super

szyszek

 
Posty: 306
Od: Czw paź 14, 2010 14:11
Lokalizacja: Zabierzów/Kraków

Post » Nie lut 20, 2011 10:18 Re: Zbierajmy podpisy pod projektem ustawy o ochronie zwierząt

Pragnę poinformować, że Koalicja dla Zwierząt zebrała już ponad 4,4 tyś podpisów pod projektem ustawy.
Lista osób, które zebrały dotychczas najwięcej http://www.facebook.com/note.php?note_i ... 7447089310

Nie jest jednak najważniejsze, aby zebrać najwięcej, ale ważne jest, aby dołożyć swój kamyczek do wspólnego dzieła jakim jest obywatelska inicjatywa ustawodawcza Koalicji dla Zwierząt. Myślę, że każdy, nawet przesyłający 3-7 podpisów pod ustawą może mieć satysfakcję , że robił coś dla zwierzaków.
Twój głos może zmienić sytuację wielu zwierzaków w Polsce, wspólnie jako świadomi swoich praw obywatele możemy tego dokonać.
http://www.koalicja.org.pl # http://zespoldlazwierzat.pl ^Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt -informacja ze strony sejmowej

Bożenowe Tymczasy :)

miluś

 
Posty: 192
Od: Nie wrz 14, 2008 8:43
Lokalizacja: Katowice

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości