Wątek cukrzycowy - IV

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt lip 29, 2011 11:28 Re: Wątek cukrzycowy - IV

Szejbal pisze: Kto podejmie się utworzenia piątej części?
Stosowane działania zostały już podjęte.

Zgodnie z prawami autorskimi założenie i przeniesienie wiadomości z 1 i 2 strony wątku mogą zrobić autorzy.

"Kociara"

 
Posty: 936
Od: Pt kwi 13, 2007 9:55
Lokalizacja: Warszawa Mokotów Dolny

Post » Pt lip 29, 2011 20:19 Re: Wątek cukrzycowy - IV

Cokolwiek pisze:Jakie techniki stosujecie żeby kot dawał sobie robić zastrzyki?

Teraz jak ma apetyt, daję zastrzyk przy jedzeniu i kot tego nie czuje. Na początku choroby, jak apetytu nie miał, stanowczo przytrzymywałam za futro i kłułam.

Kocurro

 
Posty: 11392
Od: Nie sty 11, 2004 20:31
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post » Nie lip 31, 2011 20:04 Re: Wątek cukrzycowy - IV

Cześć wszystkim!
bardzo się cieszę, że Maślak zdrowieje:))))
no niestety ciągle zjawiają się nowe futra z cukrzycą. Moja Kontra, tfutfutfu, zdrowa. Ale badam co 2 tygodnie krew i trzyma poziom:)))))
Muszę zadzwonić do doktora Smolaka i powiedzieć o wyzdrowieniu mojego futra.
Trzymam kciuki za Was!!!!
EWa

PS
co do pomiarów z ucha - to najwazniejszy jest spokoj. jak sie nawet nie uda kilka razy to trudno, tylko trzeba próbowac. A - i rozgrzac ucho. Ja podgrzewałam w gorącej wodzie żelową opaskę (taką którą sie wkłada do cieplej/zimnej wody i zakłada na oczy:)))) ). Po tym ucho jest cieple i kropelka od razu leci.

ewa_i_kontra

 
Posty: 47
Od: Czw kwi 28, 2011 21:10
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lip 31, 2011 20:19 Re: Wątek cukrzycowy - IV

No nie wiem, co to było, skończyło się na jednorazowym podaniu insuliny, wyniki wróciły do normy.
Pozdrawiam wszystkie słodziaki:)

sheridan

 
Posty: 1036
Od: Śro wrz 02, 2009 12:58
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lip 31, 2011 20:33 Re: Wątek cukrzycowy - IV

sheridan pisze:No nie wiem, co to było, skończyło się na jednorazowym podaniu insuliny, wyniki wróciły do normy.
Pozdrawiam wszystkie słodziaki:)


:ok:

anita szczecin

 
Posty: 107
Od: Nie cze 05, 2011 10:01

Post » Pon sie 01, 2011 11:18 Re: Wątek cukrzycowy - IV

Witajcie! jestem opiekunką sporej grupy wolnożyjących... jakis czas temu u conajmniej 11 letniej kotki ( znamy sie około 10 lat a przyszła jako dorosła) badanie krwi i... 300 czegos co max powinno być 100, glipizide bp po pół dziennie bez efektu w ilosci spozywanej wody, potem cała tbl. o innej opiece nie ma mowy, choc chwilowo jest w mojej łazience ( incydent z odłowieniem przez obcych ludzi, odzyskalam po 2ch dobach ze schroniska..) jeździmy na zastrzyki antybiotykowe bo byla biegunka.Zbliża się moment kiedy musze ja wypuścić i bardzo mnie serce boli...tak niewiele mogę dla niej zrobić... czy istnieje ryzyko, że tymi tabletkami obniże jej cukier nadmiernie? dotąd jadła dość chętnie dibatic royala ale od 2ch dni niebardzo, zjada troche sensitivity, intstinala... boję sie że jak ja puszczę to gdyby poczuła sie źle straci sie gdzies w krzaczorach i będzie umierała bez pomocy, z drugiej strony życie w mojej mikroskopijnej łazience - żadne... a na "pokojach" ( szt 1) osiem dorosłych kotów i 3 maluchy 12 tygodniowe ( do adopcji... które nie idą), pies... dla Kropki nie ma miejsca nie mówiąc o jej niechęci do innych zwierzaków...

Mamrot

 
Posty: 2549
Od: Pon wrz 21, 2009 12:38

Post » Wto sie 02, 2011 11:29 Re: Wątek cukrzycowy - IV

ewa_i_kontra pisze:A - i rozgrzac ucho. Ja podgrzewałam w gorącej wodzie żelową opaskę ... Po tym ucho jest cieple i kropelka od razu leci.

Dzięki Ewa za radę co do opaski żelowej. Ja nawet nie wiedziałam że coś takiego istnieje. Poszłam do apteki i kupiłam mini okład Nexcare (10x10cm) za 15 zł z koszulką. Świetnie się sprawdza, wprawdzie nie mam mikrofali ale wystarczy na kilka minut zanurzyć z gorącej wodzie z kranu i to zupełnie wystarczy. teraz mam zamiar sprawdzić czy zamrożony wkład da się włożyć pod karmnik automatyczny żeby papu nie skisło.
Pozdrawiam i Kontrę żeby zdrowo się trzymała.

"Kociara"

 
Posty: 936
Od: Pt kwi 13, 2007 9:55
Lokalizacja: Warszawa Mokotów Dolny

Post » Pon sie 08, 2011 15:37 Re: Wątek cukrzycowy - IV

Witajcie dzielne dziewczyny !
Mam chwilowe kłopoty z kablówką. Remontowano sieć na klatce schodowej i przy okazji odcięto mnie od internetu, telefonu i telewizji cyfrowej. Monter ma przyjść w piątek.

"Kociara"

 
Posty: 936
Od: Pt kwi 13, 2007 9:55
Lokalizacja: Warszawa Mokotów Dolny

Post » Pon sie 08, 2011 21:16 Re: Wątek cukrzycowy - IV

Witam!
Dodaję mojego słodziaka:) Jurek lat 10 cukrzyca wykryta tydzień temu.
Uczymy sie lećzyć , mam nadzieję że będzie podobnie jak z cukrzycą u ludzi-gdyz tutaj już mamy doświadczenia wojenne :)

brinxi

 
Posty: 11
Od: Czw sie 04, 2011 11:18
Lokalizacja: Żyrardów;Warszawa

Post » Pon sie 08, 2011 21:22 Re: Wątek cukrzycowy - IV

brinxi pisze: mam nadzieję że będzie podobnie jak z cukrzycą u ludzi-gdyz tutaj już mamy doświadczenia wojenne :)


Haha, ubawiło mnie to :)
Maślak nadal "zdrowy" 8) nie pamiętam kiedy był taki skoczny... lata temu...
Gdzie nasz wątek nr V?

anita szczecin

 
Posty: 107
Od: Nie cze 05, 2011 10:01

Post » Wto sie 09, 2011 8:41 Re: Wątek cukrzycowy - IV

Gdzie nasz wątek nr V?


Jeśli już jest to podajcie link.

basia40

 
Posty: 75
Od: Śro kwi 13, 2011 16:14
Lokalizacja: Nowe Miasto Lubawskie

Post » Wto sie 09, 2011 9:04 Re: Wątek cukrzycowy - IV

brinxi pisze:Witam!
Dodaję mojego słodziaka:) Jurek lat 10 cukrzyca wykryta tydzień temu.
Uczymy sie lećzyć , mam nadzieję że będzie podobnie jak z cukrzycą u ludzi-gdyz tutaj już mamy doświadczenia wojenne :)

Witaj Brinxi :D
Oj trzeba się pouczyć, poakceptować i przejść do porządku dziennego... :ok:
Co do cukrzycy u ludzi - uważajcie na to. Ja wpadłam w te sidła i nie mogłam zrozumieć na początku, że u kotów metabolizm jest inny. Podobnie, ale inaczej :lol: Z insuliną bardzo trzeba uważać. Im większa dawka, za wysoka na masę ciała itp. - tym większa kontrregulacja, i tym sposobem można dojść do masakrycznego poziomu cukru. Przerabiałam to na moim Ludmiłku... :roll: Byłam wtedy przekonana, że tak samo wyglądają zasady kociej cukrzycy :oops:
Powodzenia i pamiętaj, że zawsze możesz pisać tu i pytać, a będzie Ci dana odpowiedź :mrgreen:
:piwa:
"Niektórym ludziom aż chce się przybić piątkę! ...W twarz. ... Krzesłem."
Obrazek
Obrazek
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ludmiłku... [*] żegnaj Najukochańszy Przyjacielu...30.12.2011r.
Mikusiu... [*] Ty też...17.04.2013r.
Obrazek

Szejbal

 
Posty: 2215
Od: Czw maja 08, 2008 23:16
Lokalizacja: Krosno/ (czasem Rzeszów)

Post » Wto sie 09, 2011 9:10 Re: Wątek cukrzycowy - IV

a moja podwórkowa kropcia bezszans na leczenie... smutno

Mamrot

 
Posty: 2549
Od: Pon wrz 21, 2009 12:38

Post » Wto sie 09, 2011 9:16 Re: Wątek cukrzycowy - IV

Mam bardzo duży zapas karmy Animonda Diabetes. Może czyjś kociak jest na tej karmie? Odstąpię za darmo (tylko pokrycie przesyłki).

basia40

 
Posty: 75
Od: Śro kwi 13, 2011 16:14
Lokalizacja: Nowe Miasto Lubawskie

Post » Wto sie 09, 2011 9:32 Re: Wątek cukrzycowy - IV

Mamrot pisze:czy istnieje ryzyko, że tymi tabletkami obniże jej cukier nadmiernie? dotąd jadła dość chętnie dibatic royala ale od 2ch dni niebardzo, zjada troche sensitivity, intstinala... boję sie że jak ja puszczę to gdyby poczuła sie źle straci sie gdzies w krzaczorach i będzie umierała bez pomocy (...)

Mamrot, przywitałaś się, zadałaś pytanie i chyba to jakoś umknęło :oops: Wybacz.
Nt. tabletek nie potrafię Ci odpowiedzieć, ponieważ nie mam takiego doświadczenia i wiedzy. Może ktoś inny wie coś o tabletkach?
Przykro, że Kropcia ma taką sytuację. Szkoda, że nie ma dla niej domku :( A jak koteczka wygląda? Może ktoś szuka takiej kici? (W co wątpię niestety :? )
Pozdrawiam :ok:
"Niektórym ludziom aż chce się przybić piątkę! ...W twarz. ... Krzesłem."
Obrazek
Obrazek
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ludmiłku... [*] żegnaj Najukochańszy Przyjacielu...30.12.2011r.
Mikusiu... [*] Ty też...17.04.2013r.
Obrazek

Szejbal

 
Posty: 2215
Od: Czw maja 08, 2008 23:16
Lokalizacja: Krosno/ (czasem Rzeszów)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości