Wieczny kiermasz na staruszki u Megany. Dokładka 26.03

Indywidualne aukcje na kocie potrzeby

Moderator: Moderatorzy

Post » Wto gru 08, 2015 22:17 Wieczny kiermasz na staruszki u Megany. Dokładka 26.03

Otwieram budkę z pracochłonnym rękodziełem i nie tylko. Czasem miewam nietrafione perfumy, czy ciuszki. Jak już raz ruszę, to może nie zwiędnę za szybko...?
Staruszki generują wieczne koszty, nawet jeśli nie są przewlekle chore. Ale co chwilę któremuś coś trzeba naprawiać. A to zęby do sanacji, a to jakieś dziury alergiczne, a to przepuklina, a to guzek tu czy ówdzie, a to któryś ślepak oko sobie na gałąź nadzieje, a inny może jeść wyłącznie kosztowną karmę.
Jak to na geriatrii.
Oczywiście będę aktualizować i informować o tym w tytule.

Aktualnie zbieram kasę na zoperowanie obu listew mlecznych dziesięcioletniej suczki interwencyjnie odebranej razem z towarzyszem niedoli jednemu psychopacie. Suczka ma też wielkie przepukliny, niedomykające się zastawki w sercu i zęby do pilnej interwencji. Towarzysz jest do kastracji i sanacji. Oba psy nieszczepione, zarobaczone (także nicieniami) i z kołtunami. Na badania wstępne wydałam już prawie siedem stów. Po latach spędzonych w niewielkiej drucianej klatce chłopiec socjalizuje się ciężko, na widok facetów wpada w agresywną panikę.
Oboje źle trawią, muszą jeść RC gastrointestinal.
Ze względu na psychopatę fotek nie będzie.
Aktualizacja - mamusia już po pierwszej operacji, chłopiec po kastracji.
Zamierzam też na święta kupić worek karmy szczecińskim kotom Izy, z wątku viewtopic.php?f=1&t=159681 (załatwione)

Dlaczego moje rękodzieło jest kosztowne? Bo to długie godziny nawlekania i szydełkowania. Wzory, rzecz jasna, nawleka się dłużej i łatwo się pomylić, co doprowadza człowieka do szału.
Zatem, licząc materiały i koszt swojej pracy choćby symbolicznie za godzinę - nie chce mi wyjść mniej.
Polecam na świąteczny/imieninowy/urodzinowy/rocznicowy niebanalny prezent dla żony, narzeczonej, matki, ulubionej cioci - jak znalazł.
Koszt wysyłki małych rzeczy - pięć złotych, liczone z kopertą bąbelkową.
Koszt wysyłki większych rzeczy - pościeli, torby, książek itp - 10 zł paczkomatem. PP cholernie podrożała, więc zdecydowanie nie polecam.
To jedziemy.

Biżuteria koralikowa:
Numer 1A.
Miodowy, bursztynowy w kolorze komplet, naszyjnik z bransoletką. Bransoletka w złote kropki, naszyjnik częściowo też, ale to widać tylko w dużym świetle.
Długość naszyjnika 48cm, bransoletki 20cm.
Cena 120zł

Numer 1B
Naszyjnik solo, bodajże 8 odcieni niebieskiego. Długość 51cm.
Cena 100 zł.
Obrazek
Obrazek

Numer 2A
Komplet w niebieską przeplatankę. Z jednym koralikiem pomylonym, ale to widać tylko przy bliskiej, wnikliwej obserwacji.
Długość naszyjnika 42cm, bransoletki 19,5.
Cena 120 zł

Numer 2B
Komplet witrażowy. Kolorowy i optymistyczny.
Długość naszyjnika 39 do 42cm, (ma kilka kółek jako przedłużkę), bransoletki 19cm
Cena 160zł
Obrazek
Obrazek
Te zdjęcia robione są najpierw w świetle dziennym potem z lampą błyskową.

Numer 3A
Komplet pomarańcza z szarością - naszyjnik; i szarość z pomarańczą - bransoletka.
Niby takie same, ale odwrotne.
Naszyjnik długość 36 do 40cm, bransoletka 18cm.
Cena 150złsprzedane

Numer 3B
Niebieskość stonowana, spokojna i grzeczna - mat i błysk.
Naszyjnik 45cm, bransoletka 20cm
Cena 120cm
Obrazek

fotka tylko przy lampie

Większości rzeczy mozna dodać jeszcze kilka kółek by były dłuższe.
Natomiast kolejne bransoletki zmiejszyć się nie dadzą, są na pulchniejszy przegub.

Numer 4A
Bransoletka o długości 23cm, z koralików irys blue, masa odcieni z przewagą ciemnego niebieskiego, czasem na taki odcień mówi się kolor benzynkowy.
Numer 4Bsprzedana
Bransoletka spiralna długości 21,5cm.
Cena każdej 20 zł
Obrazek
Obrazek

DOKŁADKI 26.03

Kolejne resztówki perfum, które kupuję, bo uwielbiam sprawdzać nieznane zapachy.
A jak już sprawdziłam i wiem, że nie będę używać, to niech dalej idą w świat.
Obrazek
Obrazek

Numer 5A
Perfumy Avonu, Scentini Plum Twist, 30 ml, dwubarwne, w zasadzie nowe, nawet kartonik mają. Jak jeszcze byłam konsultantką tejże firmy, kupowałam jak leci. Zapach jest dość słodki. Przed użyciem wstrząsnąć :)
Cena 20 zł

Numer 5B
White Musk. Kupiony na Pchlim Targu, już używany, przeze mnie psiknięty kilka razy, tyle jest co na fotce. Nie jest to zapach oczywisty, kojarzy mi się z czystością, świeżością... bo ja wiem...? Musiał minąć pewien czas, bym sobie wyrobiła zdanie.
Cena 15zł

Numer 5C
Blue Grass. Kupione na fb, na bazarku na jakieś psy, zafascynowała mnie nazwa. I zgodnie z nią jest świeżutki, wesolutki i jednocześnie wytrawny. Poza nazwą absolutnie nie dla mnie.
Cena 20złsprzedane czarno czarni :)

Numer 5D
Kolejne perfumy Avonu, Far Away, słodkie, ciężkawe, pudrowe. Butelka (30ml) poręczna do torebusi.
Cena 20zł

Numer 5E
Perfumy... eee... no, tak na nich jest napisane. Eau de Toilette. Poza tym żadnych informacji, żadnej nazwy. Zabytek klasy zero. Flakon zwala z nóg swą nienachalną urodą, zapach jest starożytny i hm, stanowczy, gdyby nie ten kwiat zamiast korka, podejrzewałabym wręcz, że męski.
Koneserowi lub odważnej hobbystce oddam za 10zł.sprzedane czarno czarni:)


Numer 6
Kocie kolczyki, duże ale lekkie. Druga strona gładka.
Cena 5 zł
Obrazek

Numer 7
Podkładki filcowe, czerwoniusie, nietrafiony prezent, nie używam. Nierozpakowane.
Cena 5zł
Obrazek
Sprzedane!
Numer 8
Termofor w świątecznym ubranku. Taki drugi grzybek w barszczu, bo jeden już mam, w ubranku uszytym przez Thorkatt. No i leży sobie od zeszłego roku nieużywany.
Cena 10 zł
Obrazek

Numer 9
Torba. Nabyta tu na miau, wciąż mi się podoba, ale... No ona duża jest. Bardzo duża i bardzo pojemna. Trochę za duża dla takiej małej osóbki jak ja. Ma dwie kieszonki z przodu, jedną na zamek z tyłu, w środku też trzy. Ma ciekawą regulację wielkości, pasek można przypiąć na dwóch poziomach i mieć torbę większą, albo mniejszą, za to z dłuższą klapą. Pasek regulowany, można nosić jak klasyczną listonoszkę.
Cena 15zł
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sprzedane kotce Doroty :1luvu:

Numer 10a i 10b
Pościel. Kupiona w internetowym sklepie dawno temu, użyta dwa razy. Jest nietypowa, bardziej młodzieżowa, także w rozmiarach.
Kołdra 125 na 200
poduszka 70 na 88
Mam dwa komplety, bowiem lubimy mieć dwie węższe kołdry, niż jedną szeroką, pozwala to uniknąć wielu nocnych nieporozumień.
Kocham czarne pościele, zwłaszcza w takie jednak nietypowe wzory, ale odkąd zawitał u nas Generał, to niestety.
Innymi słowy, pościel nie nadaje się dla ludzi, którzy śpią z białym kotem.
Przed wysyłką mogę ją jeszcze raz przeprać i odkłaczyć w suszarce. Prasowania odmawiam.
Cena 30zł. Za obie, ofc.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
SPRZEDANE POZA FORUM


Jakby ktoś sobie życzył na maila fotkę, którą można powiększyć dużo bardziej, chętnie służę.
Ostatnio edytowano Nie gru 11, 2016 21:26 przez Megana, łącznie edytowano 12 razy

Megana

Avatar użytkownika
 
Posty: 8206
Od: Śro gru 31, 2008 1:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 09, 2015 2:00 Re: Kosztowne rękodzieło na kosztowne operacje i nie tylko.

Poprosimy perfumy, oba zapachy :D
Obrazek

tinga7

Avatar użytkownika
 
Posty: 1137
Od: Czw gru 13, 2012 11:14

Post » Śro gru 09, 2015 8:14 Re: Kosztowne rękodzieło na kosztowne operacje i nie tylko.

Bardzo podoba mi się komplet 3A, niestety naszyjnik jest ok 10 cm za krótki jak dla mojej mamy.
Czy dałoby się dorobić dłuższy naszyjnik?
ObrazekObrazek
Obrazek

kasiakom

 
Posty: 5637
Od: Śro maja 03, 2006 20:55
Lokalizacja: Turek

Post » Śro gru 09, 2015 18:50 Re: Kosztowne rękodzieło na kosztowne operacje i nie tylko.

tinga7 pisze:Poprosimy perfumy, oba zapachy :D

proszę bardzo, wieczorem pójdzie PW. :)

Megana

Avatar użytkownika
 
Posty: 8206
Od: Śro gru 31, 2008 1:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 09, 2015 18:54 Re: Kosztowne rękodzieło na kosztowne operacje i nie tylko.

kasiakom pisze:Bardzo podoba mi się komplet 3A, niestety naszyjnik jest ok 10 cm za krótki jak dla mojej mamy.
Czy dałoby się dorobić dłuższy naszyjnik?

No nie, na drugi nie mam już koralików. A ten ma już i tak kilka kółek, by był dłuższy, 10 cm kolejnych kółek nie będzie dobrze wyglądało, moim zdaniem.
Robię niezbyt długie, bo taki typ naszyjnika najlepiej wygląda jako obroża, tak nie za daleko od szyi.
1B jest dość długi i jeszcze może być dłuższy o kilka kółek przedłużki.

Megana

Avatar użytkownika
 
Posty: 8206
Od: Śro gru 31, 2008 1:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 09, 2015 21:54 Re: Kosztowne rękodzieło na kosztowne operacje i nie tylko.

Megana pisze:
kasiakom pisze:Bardzo podoba mi się komplet 3A, niestety naszyjnik jest ok 10 cm za krótki jak dla mojej mamy.
Czy dałoby się dorobić dłuższy naszyjnik?

No nie, na drugi nie mam już koralików. A ten ma już i tak kilka kółek, by był dłuższy, 10 cm kolejnych kółek nie będzie dobrze wyglądało, moim zdaniem.
Robię niezbyt długie, bo taki typ naszyjnika najlepiej wygląda jako obroża, tak nie za daleko od szyi.
1B jest dość długi i jeszcze może być dłuższy o kilka kółek przedłużki.


A dałoby się dorobić chociaż 5 cm tych kółeczek? Zmierzyłam na swojej szyi 40 cm i jest według mnie zbyt przylegający. Moja mama potrzebuje nieco dłuższego naszyjnika.
Kolor i wzór 3A są boskie :)
ObrazekObrazek
Obrazek

kasiakom

 
Posty: 5637
Od: Śro maja 03, 2006 20:55
Lokalizacja: Turek

Post » Czw gru 10, 2015 16:06 Re: Kosztowne rękodzieło na kosztowne operacje i nie tylko.

Dorobić do 3A, czyli do szaro-pomarańczowego?
Bo odrobinę się zagubiłam w akcji. A co z bransoletką, dodać też kilka kółek?
To znaczy, że niebieski w 8 odcieniach co ma 51 cm odpada?
Zaraz zobaczę jak to z tyloma kółkami wygląda i po basenie napiszę, ale to będzie dość późno już.

Megana

Avatar użytkownika
 
Posty: 8206
Od: Śro gru 31, 2008 1:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw gru 10, 2015 17:34 Re: Kosztowne rękodzieło na kosztowne operacje i nie tylko.

Tak poproszę o dołożenie 5 cm kółek do szaro pomarańczowego naszyjnika. Do bransoletki dodaj też proszę ze 2 cm kółek. Poproszę numer konta na pw :)
ObrazekObrazek
Obrazek

kasiakom

 
Posty: 5637
Od: Śro maja 03, 2006 20:55
Lokalizacja: Turek

Post » Czw gru 10, 2015 22:27 Re: Kosztowne rękodzieło na kosztowne operacje i nie tylko.

Teraz naszyjnik ma 45 cm, wystarczy?
Bransoletce dołożyć do ilu? Do 20? 21cm?

Naszyjnik teraz wygląda tak
Obrazek

Megana

Avatar użytkownika
 
Posty: 8206
Od: Śro gru 31, 2008 1:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt gru 11, 2015 7:31 Re: Kosztowne rękodzieło na kosztowne operacje i nie tylko.

Prześliczny naszyjnik :)

Bransoletkę zrób na wszelki wyp do 21 :)
ObrazekObrazek
Obrazek

kasiakom

 
Posty: 5637
Od: Śro maja 03, 2006 20:55
Lokalizacja: Turek

Post » Pt gru 11, 2015 13:24 Re: Kosztowne rękodzieło na kosztowne operacje i nie tylko.

Przypomnę się przy piątku!

Megana

Avatar użytkownika
 
Posty: 8206
Od: Śro gru 31, 2008 1:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon gru 14, 2015 23:27 Re: Kosztowne rękodzieło na kosztowne operacje i nie tylko.

Przybyły perfumy. Dziękujemy pięknie, a wszystko pachnie dziś orientem :D
Obrazek

tinga7

Avatar użytkownika
 
Posty: 1137
Od: Czw gru 13, 2012 11:14

Post » Pon gru 14, 2015 23:45 Re: Kosztowne rękodzieło na kosztowne operacje i nie tylko.

To super, że nic się nie stłukło!
Możesz teraz leżeć i pachnieć jak ta kristal... :D

Megana

Avatar użytkownika
 
Posty: 8206
Od: Śro gru 31, 2008 1:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 15, 2015 11:35 Re: Kosztowne rękodzieło na kosztowne operacje i nie tylko.

Komplecik u mnie :) Jest prześliczny :)
Teraz tylko pytanie - czy oddam go mamie? :roll:
ObrazekObrazek
Obrazek

kasiakom

 
Posty: 5637
Od: Śro maja 03, 2006 20:55
Lokalizacja: Turek

Post » Wto gru 15, 2015 11:43 Re: Kosztowne rękodzieło na kosztowne operacje i nie tylko.

Trzeba było dla Mamy wziąć ten miodowy...
Też mogę przedłużyć. :wink:

Megana

Avatar użytkownika
 
Posty: 8206
Od: Śro gru 31, 2008 1:14
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości