Nemisiowe Okruszki w Jeżurkowie

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Pon wrz 17, 2012 10:46 Re: Nemisiowe Okruszki w Jeżurkowie

No gadałam z Teżetem, ale chyba nie bardzo. Z naszą geriatrią ciągle jakieś problemy, a ja weta nie mam pod ręką, jak wiesz.

Megana

Avatar użytkownika
 
Posty: 8206
Od: Śro gru 31, 2008 1:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon wrz 17, 2012 20:43 Re: Nemisiowe Okruszki w Jeżurkowie

Dobry jeżowy wet, to podstawa. I dobrze jest jak jest niedaleko. Całkowicie Cię rozumiem - ja się cieszę, że nasze zwierzaki nie chorują, bo jeże, niby małe i niekłopotliwe, a strasznie zżerają czas. Nawet jeśli do zrobienia jest tylko posprzątanie zagródek i podanie jedzenia.

A dobrzy ludzie nie próżnują i mamy teraz prawie dostawy ciągłe :roll: Nabytek dzisiejszy - jeżyca Pigi (na szczęście zdrowa)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

Nemi

 
Posty: 3134
Od: Nie wrz 13, 2009 10:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon wrz 17, 2012 20:45 Re: Nemisiowe Okruszki w Jeżurkowie

Iiiiiii... :D :oops:

Megana

Avatar użytkownika
 
Posty: 8206
Od: Śro gru 31, 2008 1:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto wrz 18, 2012 10:04 Re: Nemisiowe Okruszki w Jeżurkowie

Ale sympatyczny wątek :D
Będę zaglądać :)

Nas odwiedza wieczorami taki oto obywatel:
Obrazek
Chętnie częstuje się kocimi chrupkami, ale wolałabym dawać mu coś bardziej odpowiedniego dla niego :roll: .
Nemi, zdradź mi co jadają jeże :)
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

Post » Wto wrz 18, 2012 16:27 Re: Nemisiowe Okruszki w Jeżurkowie

Zaglądam Piotrek i Pigi niesamowicie urocze czaso-pożeracze. Fajnie, że Wygrabek samodzielnie zdziczał. Też bym ich nie rozdzielała.
Obrazek Obrazek

saintpaulia

 
Posty: 3939
Od: Śro gru 14, 2011 17:53
Lokalizacja: warszawa-bielany

Post » Wto wrz 18, 2012 18:13 Re: Nemisiowe Okruszki w Jeżurkowie

Dzisiaj na spacerze z psiakami znalazłam (chyba rannego) nietoperza, był ciężko przerażony, ale nie mógł wzbić się w powietrze. Pognałam do pobliskiego sklepu po jakieś pudełko, złapałam go w nie i pobiegłam do weta. Wet poradził, żebym zadzwoniła po Eko Patrol (wet chętnie sam by zadzwonił, ale bał się, że Eko Patrol nie dojedzie do 21-ej i będzie musiał zostawić pudełko z nietoperzem zostawić przed lecznicą) No i teraz czekam na przyjazd SM.... :roll:
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
Obrazek Obrazek

Bianka 4

Avatar użytkownika
 
Posty: 4795
Od: Wto sie 10, 2010 21:35
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

Post » Wto wrz 18, 2012 19:06 Re: Nemisiowe Okruszki w Jeżurkowie

Nietoperze mają problem z zastartowaniem z ziemi, ja kiedyś "startowałam nietoperka z patyka i było OK
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto wrz 18, 2012 19:21 Re: Nemisiowe Okruszki w Jeżurkowie

Mam nadzieję, że to tylko to. Ale nie będę już robiła eksperymentów... Eko Patrol jeszcze nie przyjechał :roll:
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
Obrazek Obrazek

Bianka 4

Avatar użytkownika
 
Posty: 4795
Od: Wto sie 10, 2010 21:35
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

Post » Wto wrz 18, 2012 19:47 Re: Nemisiowe Okruszki w Jeżurkowie

tDootknęłam parykiem łapek, złapał, ja podniosłam patyk i nietoperek poleciał
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto wrz 18, 2012 20:17 Re: Nemisiowe Okruszki w Jeżurkowie

Za netoperka!
Ileż to na tym forum się można dowiedzieć !
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22991
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto wrz 18, 2012 22:14 Re: Nemisiowe Okruszki w Jeżurkowie

I co u nietoperka ?

Szkoda, że mnie nie było :| Podróżowałam dziś w czasie i przestrzeni oraz oglądałam podwodny kosmos - trochę trudno jest mi powrócić na ziemię. Właśnie wróciłam z Krakowa. Kiedyś mieliśmy zgłoszenie rannego nietoperza i od tej pory mam na podorędziu kontakt do "pana od nietoperzy" :P Przyznam się nawet, że w porywie chciałam rozszerzyć pozwolenie również na nietoperze (małe są, no nie :wink: ), ale M strasznie się buntował :evil:, więc czasowo złożyłam broń.

Joasiu - śliczny ten Twój obywatel. Jeśli chodzi o dietę, to uważa się, że jeże są owadożerne. Ale ostatnio znalazłam w angielskiej Wiki informację, że są wszystkożerne. I moje obserwacje oraz informacje o karmie dla jeży, jaką można kupić w sklepach zoo, to potwierdzają. Ja daję kocią karmę (suchą i mokrą), mięso, ser biały i owoce. Zresztą owoce same wyżerają z ogródka - nie zjadłam w tym roku ani jednej poziomki, bo mnie wyprzedziły w wyścigu do krzaczków. Myślę, że jeśli Obywatel jest wolnożyjący, bez sensu jest wozić drzewo do lasu i karmić go zakupionymi mącznikami i drewnojadami. Do Ciebie przychodzi po to, czego nie może upolować - tłuste kocie chrupy i inne smakołyki :wink: Trochę tak jak Ryjek. Ostatnio obserwowałam go jak je z miseczki. Nagle zniknął mi z oczu.... patrzę, a on konsumuje konika polnego 8O Z wielkim smakiem i namaszczeniem ....

Na jeżowych stronach można przeczytać opowieść o jeżach wyjadających ziarna słonecznika - pan zaobserwował, że zjadają ziarno i wysypywał im po troszku. A wielki worek z ziarnem stał przy werandzie. Któregoś dnia zapomniał wysypać.... rozszarpały worek i urządziły sobie wielką ucztę :pig: Ja też naszym dorzucam czasem trochę słonecznika, ale nie wszystkie lubią.

Morelowa
- masz rację :!: Niby kocie forum, a przeróżnych informacji w bród.

Saintpolia, konsultowałam się w sprawie Wygrabka. Podobno są badania, których wyniki mówią, że wypuszczony jeż traci 200 gram. Wybrabek waży teraz 418 gram i nikt mu nie pokazał dziczy :| Zwłoczek po wypuszczeniu zajmie się swoimi sprawami, bo w dziczy się urodził, więc wszystko wie. Nie wiadomo, czy Wybrabek za nim nadąży... Nie mam pojęcia co zrobić... dużo zależy też od pogody, której nie sposób przewidzieć :|
ObrazekObrazekObrazek

Nemi

 
Posty: 3134
Od: Nie wrz 13, 2009 10:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto wrz 18, 2012 22:46 Re: Nemisiowe Okruszki w Jeżurkowie

Nemi, podrzuć mi na PW namiary do Pana od nietoperzy. Ok. 22-ej wychodziłam z psiakami na ostatni spacer i zaniosłam nietoperka na portiernię (Eko Patrol jeszcze nie przyjechał :roll: ) Jeżeli rano okaże się, że ciągle ich nie ma, chętnie skorzystałabym z Pana od Nietoperzy...
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
Obrazek Obrazek

Bianka 4

Avatar użytkownika
 
Posty: 4795
Od: Wto sie 10, 2010 21:35
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

Post » Śro wrz 19, 2012 7:24 Re: Nemisiowe Okruszki w Jeżurkowie

Nemi, ponieważ dopiero znalazłam ten wątek, chciałam sie dowiedzieć skąd się wzięłaś taka jeżowa i Twoja wiedza o jeżach itd . Ale link na pierwszej stronie kieruje do .... napisania odpowiedzi 8O
Kiedyś miałam w znajomych chyba właśnie 'nasze jeże' na nk, ale dawno sie stamtąd wymeldowałam...

A poza tym chętnie się podłączę do komentarzy Megany :mrgreen:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22991
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro wrz 19, 2012 9:43 Re: Nemisiowe Okruszki w Jeżurkowie

Bianko, numer wysłałam dopiero dziś, bo wczoraj padłam i nie widziałam Twojego postu.

Morelowa, o jeżowej historii napiszę :P Chciałabym dziś wieczorem, ale mamy dziś wizytę Pani Wet i nie wiem kiedy uda mi się dopiąć do komputera. Co prawda, niby tylko przegląd, bo wydaje się, że wszystko jest w porządku... ale trochę czasu to zajmie.
ObrazekObrazekObrazek

Nemi

 
Posty: 3134
Od: Nie wrz 13, 2009 10:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro wrz 19, 2012 9:53 Re: Nemisiowe Okruszki w Jeżurkowie

Z całym szacunkiem do jeży, nietoperków i innych żyjątek, chciałam zauważyć, że na tym wątku są również PSY i KOTY !!!!
Sprawozdawać należy o wszystkich mieszkańcach. O Ufince nie musisz, bo i tak pewnie siedzi w garażu :mrgreen:
No i chciałabym zapytać o...hm...Marysie ?

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości