Skóra i kości dog Potrzebuje pomocy [*]

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Sob wrz 24, 2011 17:42 Skóra i kości dog Potrzebuje pomocy [*]

Lucjan doprowadzony do skrajnego wyniszczenia został wypatrzony 23.09.2011 na dworcu w Dąbrowie Górniczej przez naszą forumowiczkę joankę40. Osoby, które uwierzyły, że to nie żart, że wychudzony pies w typie doga podróżuje koleją - ropoczęły obdzwanianie hycli i schronisk. Glutofii udało się psa namierzyć i przejąć to Fundacja SOS dla zwierząt- Ratujemy dogi, to był 26.09.2011, był u niej na TDT do 6.10.2011, a potem pojechał do hoteliku. I 15.10.2011 do nowego domu :)
Umarł na swoim posłaniu 24.01.2013, zasnął :(

http://www.pupileo.pl/showthread.php?t=24669&page=24

Potrzebne wsparcie dla psa. pies jest bardzo wyniszczony :(



A wygląda tak


Obrazek

Obrazek


23.09 około godziny 15.00 błękitny,wychudzony dog wsiadł na dworcu w Dąbrowie Górniczej do pociągu jadącego w kierunki Częstochowy,to prawdopodobnie ta trasa

Dąbrowa Górnicza - Chruszczobród - Wiesiółka - Łazy - Zawiercie - Borowe Pole - Myszków - Żarki-Letnisko - Natolin - Poraj - Korwinów - Częstochowa -

Jeżeli ktoś go widział prosimy o pomoc, popytajcie znajomych.


Może wyglądać tak

Obrazek

Kopiuję z dogo co napisała joanka40

Jeśli ktoś z miłośników psów, będzie w najbliższych dniach na dworcu / chodzi o trasę na Gliwice ale GŁÓWNIE NA CZĘSTOCHOWĘ/ , to proszę zwrócić uwagę na krążącego po peronie DOGA NIEMIECKIEGO.
Dziś około godziny 15 na dworcu kolejowym w Dąbrowie Górniczej, pojawił się pies. Najpierw myślałam, że jest z takim młodym chłopakiem ale kiedy pociąg odjechał pies został na peronie sam. Zwierzak skrajnie wychudzony i osłabiony. Zadzwoniłam po męża aby przyjechał ze smyczą ale zanim to nastąpiło pies wsiadł do pociągu jadącego na Częstochowę. Nie miałam przy sobie nawet apaszki, żeby go uwiązać i mimo,że zawołałam go i podszedł do mnie, to kiedy podjechał pociąg na CZĘSTOCHOWĘ, pies wsiadł. Byłam później na dworcu jeszcze jakieś dwie godziny po zaistniałym zdarzeniu ale psa nie było.
Ja wiem, że szukanie go to jak szukanie igły w stogu siana ale cuda czasami się zdarzają.
U mnie w domu są dwa psy i dwa koty plus dwie świnki morskie, więc planowaliśmy z mężem zawieźć psa do schroniska i potem pomyśleć co dalej ze zorganizowaniem dla niego adopcji.
Pies zachowywał się bardzo łagodnie, jeden pan karmił go bułką.
Cały czas mam przed oczami te wystające kości i nogi jak patyki.
PROSZĘ ZWRÓĆCIE UWAGĘ NA PSA JEŻDŻĄCEGO KOLEJĄ. Ja jutro wybiorę się na dworzec, może uda mi się go akurat namierzyć. Moim zdaniem pies był ekstremalnie wycieńczony.
9 dni temu moja Mama znalazła psa mieszankę wilczura z terierem ale jest u Niej w domu i szukamy właściciela /nawet udało nam się dotrzeć do weterynarza w Łazach, który jest w 90% pewny, że suczka była u niego w gabinecie i ,że ją sterylizował/.
Pies jest młody i prawdopodobnie został wyrzucony /Mama znalazła go w Ogrodzieńcu/, bo ma upodobanie do gryzienia poduszek, obrusików itd. Oj, te ludziska to potwory !
Proszę jeżdżących koleją o zwrócenie uwagi na DOGA NIEMIECKIEGO, o ciemno szarym ubarwieniu , właściwie STALOWYM, z niewiarygodnie smutnym ryjkiem.

http://www.dogomania.pl/threads/215092- ... olej%C4%85
Ostatnio edytowano Wto wrz 29, 2015 15:59 przez dorobella, łącznie edytowano 6 razy

dorobella

 
Posty: 5400
Od: Wto sty 06, 2009 19:52
Lokalizacja: T.G.

Post » Sob wrz 24, 2011 17:45 Re: Błękitny dog niemiecki podróżujący koleją Śląsk

pewnie ktos go wywiózł pociagiem ,bo skad u niego taki pociag do pociągu :(
Mały kociak szuka lokum na parę dni.

kotx2

 
Posty: 18414
Od: Wto sty 25, 2011 16:23
Lokalizacja: Zabrze

Post » Sob wrz 24, 2011 17:47 Re: Błękitny dog niemiecki podróżujący koleją Śląsk

Pies skrajnie wychudzony, osłabiony.Pilnie potrzebuje pomocy.

dorobella

 
Posty: 5400
Od: Wto sty 06, 2009 19:52
Lokalizacja: T.G.

Post » Sob wrz 24, 2011 17:54 Re: Błękitny dog niemiecki podróżujący koleją Śląsk

kotx2 pisze:pewnie ktos go wywiózł pociagiem ,bo skad u niego taki pociag do pociągu :(


Myślisz,że jak tego

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... _domu.html

dorobella

 
Posty: 5400
Od: Wto sty 06, 2009 19:52
Lokalizacja: T.G.

Post » Sob wrz 24, 2011 18:00 Re: Błękitny dog niemiecki podróżujący koleją Śląsk

kiedyś znajomi przywiezli psa ze schronu,pies miał chyba jakąś traumę ,bo biegł za każdymjadącym wolno samochodem,po prostu zrywał sie i biegł :roll: tak jakby ktos porzucił go i odjechał samochodem,nie jestem psim behawiorystą,byc moze się mylę ...
Mały kociak szuka lokum na parę dni.

kotx2

 
Posty: 18414
Od: Wto sty 25, 2011 16:23
Lokalizacja: Zabrze

Post » Sob wrz 24, 2011 18:13 Re: Błękitny dog niemiecki podróżujący koleją Śląsk

U nas na przystanku, przez lata spał Misiu, szczekał na przejeżdżające samochody,ale.... na białe maluchy się rzucał z nienawiścią próbując przegryźć opony.

Ogłoszeń,że zaginął dog w necie nie ma, na temat takiego psa.

Misia wywalili z białego albo żółtego malucha.

dorobella

 
Posty: 5400
Od: Wto sty 06, 2009 19:52
Lokalizacja: T.G.

Post » Nie wrz 25, 2011 20:31 Re: Błękitny dog niemiecki podróżujący koleją Śląsk

Pies jest podobny do tego

Obrazek

dorobella

 
Posty: 5400
Od: Wto sty 06, 2009 19:52
Lokalizacja: T.G.

Post » Czw wrz 29, 2011 21:32 Re: Skóra i kości dog niemiecki Potrzebuje pomocy

Gdyby ktoś chciał wesprzeć podaję konto fundacji SOS dogi

FUNDACJA S.O.S. DLA ZWIERZĄT

41-508 CHORZÓW- MACIEJKOWICE

ANTONIÓW 1

Konto bankowe: 12 1560 0013 2367 0569 2079 0004

z dopiskiem "DLA DOGÓW"

dla przelewów zagranicznych

IBAN PL12 1560 0013 2367 0569 2079 0004

SWIFT GBGCPLPK


Z dopiskiem Dla Rewizora



Acha pies jest jak najbardziej realny,do takiego stanu ktoś go doprowadził :(

Super pojętny, inteligentny pies szuka domu :)

Obrazek

dorobella

 
Posty: 5400
Od: Wto sty 06, 2009 19:52
Lokalizacja: T.G.

Post » Pt wrz 25, 2015 13:43 Re: Skóra i kości dog Potrzebuje pomocy FOTY

Cytuję Sarunię-Niunię

(*) LUCJAN (*)
17.05.2008 - 24.01.2013

Obrazek

Lucjanku, Luśku, Rewizorku.... trojga imion cudowny Psiaku...
Nigdy nie zapomnimy, zapewniamy Ci w naszych sercach pamięć o Tobie!!!


Muszę już iść…

Ciężko mi cię zostawiać.
Kto ci teraz przypilnuje domu?
Kto ci głowę położy na kolanach,
patrząc w oczy z miłością i tęsknotą?


Kto cię weźmie na spacer,
żebyś oglądała świat nie tylko
zza samochodowych szyb?


Muszę już iść…
Płacz, jeśli ci to pomoże...


Ja też, idąc przez tęczowy most,
co chwila będę
oglądać się za siebie...


Muszę już iść,
chociaż bardzo cię kocham!!!


Wiesz… zawsze byłem o ciebie zazdrosny.
Ale teraz – proszę –
zrób przy sobie miejsce
dla następnego psa...


Będzie mi łatwiej...


(Barbara Borzymowska)

Lucjan - dog niemiecki podróżujący koleją ma swój Wspaniały Dom !

http://www.dogomania.com/forum/topic/10 ... om/page-36

dorobella

 
Posty: 5400
Od: Wto sty 06, 2009 19:52
Lokalizacja: T.G.

Post » Śro wrz 30, 2015 20:56 Re: Skóra i kości dog Potrzebuje pomocy [*]

Lucjanie [*]
Kosmici są wśród nas !

agnieszka.mer

Avatar użytkownika
 
Posty: 2881
Od: Pt lut 25, 2011 18:54




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości