MKAnulka-ślepa sunia gotowa do adopcji-szuka opiek.wirt.

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Pon lis 01, 2010 10:39 MKAnulka-ślepa sunia gotowa do adopcji-szuka opiek.wirt.

Przeklejam informację z wątku głównego fundacji. Pilnie szukamy dla niej domu tymczasowego. Schronisko to dla niej wyrok, a my nie mamy miejsc :(

Adria pisze:Ja dzisiaj miałam do bani dzień. Kolejny z tych kiedy człowiek chce uciec jak najdalej i udawać, że nic nie widział i nic sie nie wydarzyło :(
Jechałam na zakupy. Chciałam ominąć objazdy i wybrałam inną drogę niż zwykle. Nagle samochody zwolniły zrobił się korek i co widzę, biegającego miedzy samochodami małego psiaka :evil: :( Chciałam dodać gazu i uciec :oops: Co ja zrobię z kolejnym psiakiem :(
Nie umiałam jednak odjechać i zostawić tej psinki. Zatrzymałam się i próbowałam ją zachęcić żeby podeszła bliżej, a przede wszystkim żeby zeszła z tej ruchliwej drogi. Coś jednak było nie tak w zachowaniu psinki. Okazało się, że jest ślepa :cry: W końcu udało mi się ją złapać na pętelkę.
Sunia była przerażona. Jest skrajnie zaniedbana. Nie ma na niej ani grama tłuszczu. Ma krzywice przednich łapek i nienaturalnie wzdęty brzuch :(
Podejrzeń jest kilka od zagłodzenia, pasożytów, po ropomacicze, cukrzycę, niewydolność ogólnonarządową :(
Na pełną diagnostykę umówiona jestem z naszym wetem dopiero na wtorek. Dzisiaj dostała leki i obserwujemy. Strasznie dużo pije :( Troszeczkę zjadła kociej puszki, bo nic innego nie miałam.
Dla suni pilnie szukamy DT. Naprawdę nie mamy już dla niej miejsca a mamy pełną świadomość tego, że w schronisku nie ma żadnych szans :(
Psinka nie jest młoda. Ma siwą bródkę, połamane zęby, ale nie ma na nich kamienia. Podejrzewam, że to skutek żywienia. Ma też na szyi w miejscu obroży wytarte łyse miejsce.

Sunię znalazłam na ul.Siemianowickiej na granicy Piekar i Bytomia. Może ktoś coś widział, kojarzy tego psiaka?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Biedna weszła do miski, potyka się o sprzęty. Jest strasznie zagubiona i potwornie przerażona :( Nie chcę nawet myśleć co biedna przeszła :(
Sunia piła i piła, i piła :(

http://www.youtube.com/watch?v=SU-tQZAnOQI


Wątek na dogo: http://www.dogomania.pl/threads/195625- ... suni%C4%99.
Ostatnio edytowano Pt lut 04, 2011 12:58 przez MiauKot, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

MiauKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 163
Od: Nie lut 14, 2010 15:31
Lokalizacja: Górny Śląsk-Kraków

Post » Pon lis 01, 2010 11:35 Re: Znaleziona ślepa sunia - wyrzucona? zagubiona? Piekary/Bytom

Pilnie szukamy dla niej DT. Tam gdzie przebywa obecnie może być tylko 7 dni Potem nie wiem co z nią bedzie :cry:
Obrazek Obrazek

Adria

 
Posty: 1874
Od: Pt paź 28, 2005 10:59
Lokalizacja: Piekary

Post » Pon lis 01, 2010 11:48 Re: Znaleziona ślepa sunia - wyrzucona? zagubiona? Piekary/Bytom

MiauKot pisze:Suniek jest na:
:arrow: fundacyjnym FB - http://www.facebook.com/home.php?#!/pag ... 9468802485 - bardzo prosimy o rozpowszechnianie tej wiadomości :(
:arrow: podforum zwierzakowym na miau - viewtopic.php?f=21&t=119409,
:arrow: na dogo - http://www.dogomania.pl/threads/195625- ... suni%C4%99. Hasło mię uciekło fundacyjne, zakładałam z własnego konta :roll:
:arrow: animal cafe - http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/zna ... ytom,25318
:arrow: na anomalii ;) - http://portal.animalia.pl/ogloszenia.ph ... enie=33601
i na blogu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

MiauKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 163
Od: Nie lut 14, 2010 15:31
Lokalizacja: Górny Śląsk-Kraków

Post » Pon lis 01, 2010 12:54 Re: Znaleziona ślepa sunia - wyrzucona? zagubiona? Piekary/Bytom

Boże co z nia będzie :cry: :cry: :cry:
ObrazekObrazek

Justa&Zwierzaki

 
Posty: 17967
Od: Czw wrz 11, 2008 19:03
Lokalizacja: Tychy

Post » Pon lis 01, 2010 21:28 Re: Znaleziona ślepa sunia - wyrzucona? zagubiona? Piekary/Bytom

Na dogo jest banerek sunieczki:

Obrazek

Kod: Zaznacz cały
[url=http://www.dogomania.pl/threads/195625-Siemianowicka-(Bytom-Piekary)-znaleziono-%C5%9Blep%C4%85-suni%C4%99?p=15652254#post15652254][img]http://img401.imageshack.us/img401/672/dfddx.jpg[/img][/url]


Dziękujemy bardzo!!!

To jak: Amelka? Anulka? Niech chociaż taka bezimienna nie jest :(
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

MiauKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 163
Od: Nie lut 14, 2010 15:31
Lokalizacja: Górny Śląsk-Kraków

Post » Wto lis 02, 2010 22:14 Re: Piekary/Bytom: ślepa, porzucona, szuka DT na cito!

Bezimienna już nie jest. Na imie ma Anulka. Za to w dalszym ciągu jest bezdomna :(

Niestety wszystko wskazuje na to, że sunia została wyrzucona z samochodu. Ktoś sie jej poprostu chciał pozbyć i liczył, że długo sie tam wałesać nie bedzie, bo jakie szanse ma ślepy pies na ruchliwej drodze Po jej zachowaniu moge stwierdzić, że miała swój "dom". W mieszkaniu zachowuje czytość, kiedy chce wyjść kreci sie pod drzwiami. Śpi w swoim legowisku i jest bardzo grzeczna. Śpi z kotem. NIestety źle reaguje na inne psy. Jak wyczuje, usłyszy psa zaraz sie rzuca na niego Ja mam wrażenie, że jest to jej reakcja obronna. Jakby chciała pokazać temu psu, że świetnie sobie radzi i nie da sobie w kasze dmuchać.

U weta dzisiaj była bardzo grzeczna. Lekarz stwierdził, że sunia jest zabiedzona i tam gdzie przebywała dobrze traktowana nie była. Ma około 10 lat. Nie wiedzi praktycznie nic. Może jakieś światło cienie. Na oczkach jest już zaćma, ale nie to jest powodem ślepoty. Dobrze widoczne było dno oka i nie było tam żadnych zmian. Wet podejrzewa uraz neurologiczny. Nie wydaje nam sie jednak, żeby był to uraz świeży.
W badanich krwi wyszedł podwyższony mocznik. Norma u psa jest 45mg/dl a ona ma 90. Trudno narazie powiedzieć, że jest to niewydolność nerek. Zawcześnie na takie diagnozy, bo równie dobrze może to być skutek jakiegoś stanu zapalnego. Wprowadziliśmy leki i po tygodniu kontrola. Mam nadzieje, że uda nam sie ten mocznik zbić.

Może uda mi sie wybłagać, żeby do czasu kontroli została tam gdzie jest, ale na dłuższą mete nic nie wskóram :(

Pilnie szukamy dla niej domu tymczasowego a jeszcze lepiej gdyby znalazł sie ktoś, kto da jej domek stały.

Jest naprawde mądrym, niekłopotliwym psiakiem.

Obrazek

Wygląda na tej fotce jakby coś tam wypatrywała a ona niestety nic nie widzi. Wyczuła, że stamtąd pachnie wolnością 8)

Obrazek
Obrazek Obrazek

Adria

 
Posty: 1874
Od: Pt paź 28, 2005 10:59
Lokalizacja: Piekary

Post » Śro lis 03, 2010 8:33 Re: Piekary/Bytom: ślepa, porzucona, szuka DT na cito!

Kibicuję Anulce.
Znam niewidomego cane corso, ślepota po urazie... mechanicznym (tzn. ktoś tego olbrzyma albo mocno uderzył, albo kopnął w głowę), został znaleziony błąkający się po lasach Zamojszczyzny, od 2,5 lat ma wspaniały dom, z dwiema kotkami. Radzi sobie dobrze, nie lubi innych psów, z wzajemnością :?
Życzę Anulce takiego domu, jaki ma Borys.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Śro lis 03, 2010 10:51 Re: Piekary/Bytom: ślepa, porzucona, szuka DT na cito!

Katia80, myślisz, że ta nietolerancja w stosunku do innych psów może mieć związek z jego ślepotą?
Martwi mnie to zachowanie u Anulki, bo dodatkowo ogranicza to
jej możliwości adopcyjne :(
Ona rzuca się na innego psa bez ostrzeżenia. Wpada w jakąś histerie bez względu na to czy pies jest obojętny, czy zainteresowany kontaktem :?
Obrazek Obrazek

Adria

 
Posty: 1874
Od: Pt paź 28, 2005 10:59
Lokalizacja: Piekary

Post » Śro lis 03, 2010 18:00 Re: Piekary/Bytom: ślepa, porzucona, szuka DT na cito!

Adria, myślę, że tak.
Teraz już coraz mniej, ale na początku Borys bardzo się bał, bardzo niepewnie czuł się poza domem. To pechowy to pies, kilka razy stał się celem ataków. Choć jego pan (to chłopak mojej siostry) bardzo pilnuje tego, żeby na spacerach Borys miał ten swój ogromny kaganiec, nie spuszcza go ze smyczy. Raz pogryzły go wilczurowate pilnujące terenu z magazynami, pogryzły go... przez ogrodzenie. Borys miał wtedy cały łeb poraniony. Obszczekują go psy, które idą ze swoimi właścicielami. Nie wiem, wyczuwaja jakoś to jego kalectwo? Bo choć to pies tak naprawdę bardzo łagodny, to swoim wyglądem może wzbudzić respekt, waży prawie tyle, co ja.
Także po takich przejściach Borys innych psów po prostu nie akceptuje.
Biedna ta Anulka, może doświadczyła czegoś złego od psa/psów? Bardzo bym chciała, żeby się jej udało.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Czw lis 04, 2010 9:34 Re: Piekary/Bytom: ślepa, porzucona, szuka DT na cito!

Nowy dzień , nowe nadzieje na DT ,DS
ObrazekObrazek

Justa&Zwierzaki

 
Posty: 17967
Od: Czw wrz 11, 2008 19:03
Lokalizacja: Tychy

Post » Pt lis 05, 2010 22:14 Re: Piekary/Bytom: ślepa, porzucona, szuka DT na cito!

Podnoszę :(

EwKo

 
Posty: 7319
Od: Śro paź 19, 2005 21:52
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post » Sob lis 06, 2010 20:10 Re: Piekary/Bytom: ślepa, porzucona, szuka DT na cito!

Jutro mija czas jej pobytu w TDT. Nikt nmie dzwonił, nikt nie pisał, nikt nie pytał o nią :cry:
ZResztą czego ja sie spodziewałam :oops: Stara, ślepa sunia komu potrzebna :cry:

Bede próbowała negocjować jeszcze czas jej pobytu tam, ale co z tego wyjdzie :( Nie wiem co z nią bedzie :cry:
Obrazek Obrazek

Adria

 
Posty: 1874
Od: Pt paź 28, 2005 10:59
Lokalizacja: Piekary

Post » Sob lis 06, 2010 20:51 Re: Piekary/Bytom: ślepa, porzucona, szuka DT na cito!

Smutno :(
Mam jednak nadzieję, że los się do suni uśmiechnie, zasługuje na to, trzymam bardzo mocne kciuki!
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Pon lis 08, 2010 21:10 Re: Piekary/Bytom: ślepa, porzucona, szuka DT na cito!

Anulka może jeszcze zostać w swoim obecnym lokum. Ciesze sie z tego bardzo, bo sytuacja naprawde była krytyczna :(
Na szczeście jest tak grzecznym psiakiem i nie interesuje sie kocimi rezydentami. Szukamy dla niej człowieka, który pokocha tą ślepą starowinke.
Obrazek Obrazek

Adria

 
Posty: 1874
Od: Pt paź 28, 2005 10:59
Lokalizacja: Piekary

Post » Wto lis 09, 2010 17:53 Re: Piekary/Bytom: ślepa, porzucona, szuka DT na cito!

Bardzo bym chciała, żeby jej się udało, trzymam za to z całej siły kciuki!
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości