KLIKNIJ PETYCJ Ę-Na Malcie mordują ptaki wędrowne dla zabawy

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Śro lut 17, 2010 12:32 KLIKNIJ PETYCJ Ę-Na Malcie mordują ptaki wędrowne dla zabawy

Skopiowałam post napisany przez moda forum bocianiego: http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewtopic.php?id=473

Narodowym, tradycyjnym "sportem" mieszkańców Malty, niewielkiej wyspy na morzu Śródziemnym, jest mordowanie ptaków. Podczas wiosennej i jesiennej wędrówki, kiedy wracające z Afryki ptaki, zmęczone lotem szukają odpoczynku na wyspie, maltańczycy za pomocą rozmaitych pułapek, sieci i broni palnej dokonują mordu na niewyobrażalną skalę.
Co roku w wyniku tych "polowań" na Malcie giną 2-3 miliony wędrujacych ptaków! Strzela się do wszystkiego co lata. Giną gatunki rzadkie i zagrożone. Giną też szpaki, słowiki, skowronki, drozdy. Wiele z tych ptaków to "nasze" ptaki. Gnieżdżące się u nas, często dzięki naszej pomocy i ochronie. Mieszkańcy naszych ogrodów, lasów czy mokradeł.

Z chwilą wejścia Malty do UE prawo unijne zakazało na Malcie polowań na ptaki wędrowne ale niedawno "Komisja Europejska odstąpiła na okres przejściowy od restrykcyjnych przepisów w ochronie przyrody, ze względu na lokalną tradycję". To skandal z którym nie można się pogodzić. BirdLife Malta partner międzynarodowej organizacji BirdLife International przygotowała kampanię przeciwko zabijaniu wędrownych ptaków na Malcie.

Na stronie internetowej BirdLife Malta http://www.birdlifemalta.org/petition/ można przeczytać informację (w j. angielskim) o kampanii oraz zobaczyć drastyczne zdjęcia.
Pod linkiem http://www.birdlifemalta.org/petition/sign znajduje się petycja, którą może podpisać każdy.
W kolejnych rubrykach należy wpisać imię, nazwisko, adres mailowy oraz miasto i kraj, kliknąć Submit.

Oczywiście już podpisałem petycję i zapraszam wszystkich forumowiczów do podpisywania jej i rozpropagowania kampanii wśród znajomych. Nie pozwólmy zabijać naszych ptaków!


Dołączam się do tego apelu i jeszcze idę na NK. Kto może to powiesić jeszcze na innym forum?
Oni mordują nasze boćki i nie tylko! Szable w dłoń !
Obrazek

graszka-gn

Avatar użytkownika
 
Posty: 3964
Od: Wto maja 29, 2007 19:04

Post » Śro lut 17, 2010 13:31 Re: KLIKNIJ PETYCJ Ę-Na Malcie mordują ptaki wędrowne dla zabawy

"ze względu na lokalną tradycję " ....brr :twisted:

podpisałam
" Nie zamieniaj serca w twardy głaz póki jeszcze serce masz"
Lombard

Alama

Avatar użytkownika
 
Posty: 851
Od: Pt lip 07, 2006 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro lut 17, 2010 13:34 Re: KLIKNIJ PETYCJ Ę-Na Malcie mordują ptaki wędrowne dla zabawy

Oczywiście podpisane. W szoku jestem...

EDIT: Graszko, może Ty zauważyłaś, skąd wiadomo, ile podpisów już jest i ile potrzeba? Bo szukam szukam i znaleźć nie mogę :?
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

leki dla <3 sercowców <3 do oddania

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12373
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Śro lut 17, 2010 15:11 Re: KLIKNIJ PETYCJ Ę-Na Malcie mordują ptaki wędrowne dla zabawy

Fakt - przy każdej przyzwoitej ankiecie jest statystyka oddanych głosów.
Zadałam pytanie na forum bocianim i napiszę do pani Evy, głównego Admina (ona jest w Grecji ornitologiem-działaczem).

Tymczasem edit: Tam przy ankiecie jest zaptaszkowane okienko "Please inform me about this campaign and others in future:" . Wynikałoby, że będą informować na podanego maila ?

graszka-gn

Avatar użytkownika
 
Posty: 3964
Od: Wto maja 29, 2007 19:04

Post » Śro lut 17, 2010 15:32 Re: KLIKNIJ PETYCJ Ę-Na Malcie mordują ptaki wędrowne dla zabawy

Być może... Ale pisz na bieżąco, skoro śledzisz i tak forum bocianie.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

leki dla <3 sercowców <3 do oddania

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12373
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Śro lut 17, 2010 15:38 Re: KLIKNIJ PETYCJ Ę-Na Malcie mordują ptaki wędrowne dla zabawy

Śledziłam zeszłego lata - teraz "oni śledzą mnie". Pani Eva Stets uwzględnia mnie w swojej korespondencji i stąd wiem o sprawie.
Napiszę gdy będę wiedziała coś więcej.

graszka-gn

Avatar użytkownika
 
Posty: 3964
Od: Wto maja 29, 2007 19:04

Post » Śro lut 17, 2010 19:14 Re: KLIKNIJ PETYCJ Ę-Na Malcie mordują ptaki wędrowne dla zabawy

Podpisałam.
Czy oni nie mogą mieć innych tradycji... :?
Akurat mordowanie to taka fajna tradycja ? :evil:
Obrazek...Obrazek...Obrazek...

kristinbb

 
Posty: 40068
Od: Nie cze 03, 2007 20:32
Lokalizacja: Elbląg

Post » Śro lut 17, 2010 21:18 Re: KLIKNIJ PETYCJ Ę-Na Malcie mordują ptaki wędrowne dla zabawy

Podpisane
Legnica
 

Post » Czw lut 18, 2010 7:22 Re: KLIKNIJ PETYCJ Ę-Na Malcie mordują ptaki wędrowne dla zabawy

slapcio pisze:Podpisałam. Niestety, tego rodzaju "tradycje" to nie tylko Malta. Podobnie we Włoszech (zwłaszcza na Sycylii) nadal żywa jest tradycja strzelania do trzemielojadów na przelotach.To piękne drapieżne ptaki, które i w Polsce są nielicznie lęgowe. Otóż sycylijska i maltańska tradycja mówi, że jak chłop nie zabije jesienią trzmielojada, to go żona zdradzi. Więc zabijają, dla pewności po kilka...
Teoretycznie sygnatariusze Konwencji Bońskiej podjęli działania aby to wyeliminować. Teoretycznie to już nielegalne we Włoszech. W praktyce- z ciemnogrodem ciężko walczyć :evil:

Przeniosłam ten post ze zdublowanego wątku. Szkoda, że tradycja nie nakazywała chłopom zabijania jesienią jednego sąsiada :evil:
Obrazek

graszka-gn

Avatar użytkownika
 
Posty: 3964
Od: Wto maja 29, 2007 19:04

Post » Czw lut 18, 2010 9:04 Re: KLIKNIJ PETYCJ Ę-Na Malcie mordują ptaki wędrowne dla zabawy

Jestem w szoku. I bardzo, bardzo mi smutno.
Podpisałam i roześlę do znajomych.
Obrazek

Happy

 
Posty: 2832
Od: Śro lis 19, 2003 2:36
Lokalizacja: Bayreuth, Niemcy

Post » Czw lut 18, 2010 9:06 Re: KLIKNIJ PETYCJ Ę-Na Malcie mordują ptaki wędrowne dla zabawy

graszka_gn pisze:
slapcio pisze:Podpisałam. Niestety, tego rodzaju "tradycje" to nie tylko Malta. Podobnie we Włoszech (zwłaszcza na Sycylii) nadal żywa jest tradycja strzelania do trzemielojadów na przelotach.To piękne drapieżne ptaki, które i w Polsce są nielicznie lęgowe. Otóż sycylijska i maltańska tradycja mówi, że jak chłop nie zabije jesienią trzmielojada, to go żona zdradzi. Więc zabijają, dla pewności po kilka...
Teoretycznie sygnatariusze Konwencji Bońskiej podjęli działania aby to wyeliminować. Teoretycznie to już nielegalne we Włoszech. W praktyce- z ciemnogrodem ciężko walczyć :evil:

Przeniosłam ten post ze zdublowanego wątku. Szkoda, że tradycja nie nakazywała chłopom zabijania jesienią jednego sąsiada :evil:

O to, to! Prawdopodobieństwo zdrady by malało, a jednocześnie i liczba idiotów szybko zbliżałaby się do pożądanej wartości...
:evil:
Obrazek

Happy

 
Posty: 2832
Od: Śro lis 19, 2003 2:36
Lokalizacja: Bayreuth, Niemcy

Post » Czw lut 18, 2010 10:55 Re: KLIKNIJ PETYCJ Ę-Na Malcie mordują ptaki wędrowne dla zabawy

podpisalam:( kurde bociany to takie ptaki, mam do nich taki sentyment ze az mnie sciska jak pomysle o tym
Obrazek

etulka

 
Posty: 673
Od: Pon wrz 08, 2008 17:44
Lokalizacja: warszawa

Post » Czw lut 18, 2010 20:15 Re: KLIKNIJ PETYCJ Ę-Na Malcie mordują ptaki wędrowne dla zabawy

ja też podpisałam
nie wiedziałam, że istnieją takie straszne tradycje :cry:
Obrazek Obrazek Obrazek

wibryska

Avatar użytkownika
 
Posty: 12336
Od: Nie gru 17, 2006 18:41
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lut 21, 2010 23:17 Re: KLIKNIJ PETYCJ Ę-Na Malcie mordują ptaki wędrowne dla zabawy

Ale to chyba nie jest 'tradycja' narodowa, tylko jakiś głupi zwyczaj miejscowej ciemnoty?
Petycję podpisałam, serce mi się kraje po obejrzeniu filmu :cry:

Lemoniada

Avatar użytkownika
 
Posty: 12923
Od: Pon maja 29, 2006 18:56
Lokalizacja: Białystok /Warszawa

Post » Pon lut 22, 2010 15:01 Re: KLIKNIJ PETYCJ Ę-Na Malcie mordują ptaki wędrowne dla zabawy

Podpisane.
Co roku ratujemy ranne młode bociany , które wypadają podczas wichury z gniazd , przewozimy do specjalnego Ośrodka Rehabilitacji Ptaków , a dzicz morduje je dla tradycji :cry: Nie do pomyślenia.
ObrazekObrazek
Obrazek

andzelika1952

 
Posty: 2928
Od: Śro wrz 03, 2008 16:39
Lokalizacja: Radomsko




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości