Bazarek genealogiczny- skąd pochodzi Twoje nazwisko?

Indywidualne aukcje na kocie potrzeby

Moderator: Moderatorzy

Post » Śro paź 12, 2016 16:52 Bazarek genealogiczny- skąd pochodzi Twoje nazwisko?

Dzień dobry.
Trochę inny, niecodzienny bazarek.

Przedmiotem naszego bazarku jest usługa genealogiczna – skąd pochodzi Twoje nazwisko?
Czy wiesz skąd i od czego pochodzi Twoje nazwisko? Czy jest nazwiskiem od miejscowym, odimiennym, charakteryzującym, a może jest nazwiskiem od zawodowym? Na bazarku proponuję usługę genealogiczną polegającą na wyjaśnieniu etymologii Twojego nazwiska lub dowolnej ilości nazwisk podanych przez Ciebie.
Koszt jednego nazwiska to 5 zł, od trzech nazwisk- koszt 4 zł – w zamian otrzymujecie Państwo krótką etymologię nazwiska, czasami lata pojawienia się nazwiska, przybliżoną ilość osób w Polsce noszących to nazwisko oraz wskazanie regionu w kraju gdzie żyje najliczniejsza grupa osób o danym nazwisku. Nie wszystkie nazwiska będę mogła opisać ze względu na niepolskie pochodzenie lub brak wyjaśnień. Proszę więc o zgłaszanie nazwisk, a ja po weryfikacji poinformuję co mogę zrobić i jaką kwotę wpłacić na konto, po wpłacie przesyłam krótkie opracowania.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany genealogią swojej rodziny mogę spróbować wskazać miejsca gdzie poszukiwać skany oryginalnych aktów, nie zawsze jest to możliwe gdyż indeksujemy wszystko Pro bono i nie ma zbyt wielu chętnych do tej pracy.

Serdecznie zapraszamy do poznania odrobiny swoich korzeni,a tym samym pomocy ogromnemu stadu kotów, którymi się opiekuje.
Dane można przesyłać na bazarku lub na pw

Rozliczenie:

czarno-czarni - 2 nazwiska -10zł - wpłacone-opracowanie wysłane
alessandra - 3 nazwiska - 50zł- wpłacone -opracowanie wysłane
milu- 2 nazwiska - 10zł -wpłacone-opracowanie wysłane
Hańka- 1 nazwisko - 5zł - wpłacone- opracowanie wysłane
FElunia - 3 nazwiska - 20zł- wpłacone - opracowanie wysłane
Ogryz- 2 nazwiska - 10zł wpłacone - opracowanie wysłane
Kotek&Tosia- 2 nazwiska - 10zł wpłacone - opracowanie wysłane
aka_nina- 2 nazwiska - 10zł wpłacone - opracowanie wysłane


Obrazek
Ostatnio edytowano Nie gru 04, 2016 13:53 przez Anna Rylska, łącznie edytowano 13 razy
Adoptuj, nie kupuj. Obrazek

Jeśli czujesz ból to znaczy,że żyjesz ...
Jeśli czujesz ból innych ludzi, to świadczy o tym, że jesteś człowiekiem ...

Anna Rylska

Avatar użytkownika
 
Posty: 17451
Od: Wto wrz 12, 2006 12:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post » Śro paź 12, 2016 16:56 Re: Bazarek genealogiczny- skąd pochodzi Twoje nazwisko?

Widząc tytuł zadałam sobie właśnie pytanie, czy moje niemieckie nazwisko w ogóle przejdzie. Jak by jednak nie było, podeślij mi numer konta na pw, to się podzielę tym, co sama mam z bazarków, wszystkie koty nasze są w końcu.
PS. Ile masz kotów pod opieką? :)

Koci Galop

Avatar użytkownika
 
Posty: 30
Od: Śro paź 05, 2016 18:09

Post » Śro paź 12, 2016 17:01 Re: Bazarek genealogiczny- skąd pochodzi Twoje nazwisko?

Mając "inne" nazwiska dopiero po sprawdzeniu mozna zobaczyć czy mają opracowane wyjaśnienie -bo np pochodzą z innych państw i nie maja genezy w polskich nazwiskach
Adoptuj, nie kupuj. Obrazek

Jeśli czujesz ból to znaczy,że żyjesz ...
Jeśli czujesz ból innych ludzi, to świadczy o tym, że jesteś człowiekiem ...

Anna Rylska

Avatar użytkownika
 
Posty: 17451
Od: Wto wrz 12, 2006 12:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post » Śro paź 12, 2016 17:06 Re: Bazarek genealogiczny- skąd pochodzi Twoje nazwisko?

Moje na pewno nie ma nic z polskiego, jak się nie mylę, to pradziadek (lub dziadek, niestety nie doszukałam się dokładniejszych informacji) był rodowitym Niemcem, znam tylko jego tłumaczenie na polski, ale cóż, walczę dalej i kiedyś się czegoś więcej dowiem. Jak pisałam, numer konta możesz podrzucić, to chociaż kilka groszy się pośle, jak już i tak nie skorzystam z usług ;)

Koci Galop

Avatar użytkownika
 
Posty: 30
Od: Śro paź 05, 2016 18:09

Post » Śro paź 12, 2016 18:23 Re: Bazarek genealogiczny- skąd pochodzi Twoje nazwisko?

biorę dwa :)
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Śro paź 12, 2016 20:26 Re: Bazarek genealogiczny- skąd pochodzi Twoje nazwisko?

też się zgłoszę, ale po 25
---
:smokin:
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro paź 12, 2016 21:20 Re: Bazarek genealogiczny- skąd pochodzi Twoje nazwisko?

czarno-czarni pisze:biorę dwa :)


dzięki
prosże prześlij na pw lub tu? potrzebne info i działamy


ewa_mrau pisze:też się zgłoszę, ale po 25
---
:smokin:


zapraszam
Adoptuj, nie kupuj. Obrazek

Jeśli czujesz ból to znaczy,że żyjesz ...
Jeśli czujesz ból innych ludzi, to świadczy o tym, że jesteś człowiekiem ...

Anna Rylska

Avatar użytkownika
 
Posty: 17451
Od: Wto wrz 12, 2006 12:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post » Czw paź 13, 2016 20:07 Re: Bazarek genealogiczny- skąd pochodzi Twoje nazwisko?

Bardzo, bardzo ciekawy pomysł :ok:

bea3

 
Posty: 4144
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Pt paź 14, 2016 11:41 Re: Bazarek genealogiczny- skąd pochodzi Twoje nazwisko?

bea3 pisze:Bardzo, bardzo ciekawy pomysł :ok:


super bazarek :ok:

także poproszę trzy nazwiska :ok:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt paź 14, 2016 20:32 Re: Bazarek genealogiczny- skąd pochodzi Twoje nazwisko?

Poproszę dwa :)

milu

 
Posty: 3883
Od: Nie lis 30, 2008 10:47
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt paź 14, 2016 21:50 Re: Bazarek genealogiczny- skąd pochodzi Twoje nazwisko?

milu pisze:Poproszę dwa :)
alessandra pisze:
bea3 pisze:Bardzo, bardzo ciekawy pomysł :ok:


super bazarek :ok:

także poproszę trzy nazwiska :ok:



bardzo dziękuję
poproszę o nazwiska na pw
Adoptuj, nie kupuj. Obrazek

Jeśli czujesz ból to znaczy,że żyjesz ...
Jeśli czujesz ból innych ludzi, to świadczy o tym, że jesteś człowiekiem ...

Anna Rylska

Avatar użytkownika
 
Posty: 17451
Od: Wto wrz 12, 2006 12:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post » Nie paź 16, 2016 17:04 Re: Bazarek genealogiczny- skąd pochodzi Twoje nazwisko?

Koci Galop pisze:Moje na pewno nie ma nic z polskiego, jak się nie mylę, to pradziadek (lub dziadek, niestety nie doszukałam się dokładniejszych informacji) był rodowitym Niemcem, znam tylko jego tłumaczenie na polski, ale cóż, walczę dalej i kiedyś się czegoś więcej dowiem. Jak pisałam, numer konta możesz podrzucić, to chociaż kilka groszy się pośle, jak już i tak nie skorzystam z usług ;)



Proszę podać to nazwisko na PW Ani, to nie jest do końca tak, że niemieckie nazwisko nie ma wyjaśnionego pochodzenia. Sprawdze i odpiszę. Mogę też zerknac na dostępność aktów do badań genealogicznych tylko wtedy potrzebuję kilka szczegółów dotyczących dziadka. Zachęcam bo to bardzo ciekawe. Sama posiadam opracowane drzewa swoich rodzin do 1680 roku, a nazwisko rodowe do XIV wieku.
Tylko wszystko przez Anię to mi na FB przekaże.
Obrazek

sennaewa

 
Posty: 202
Od: Czw sty 31, 2008 23:15
Lokalizacja: pod Kozienicami


Post » Pon paź 17, 2016 20:48 Re: Bazarek genealogiczny- skąd pochodzi Twoje nazwisko?

O, fajny pomysł. Wysyłam pw.

Hańka

 
Posty: 40432
Od: Sob lut 09, 2008 0:22
Lokalizacja: Sopot

Post » Pon paź 17, 2016 20:49 Re: Bazarek genealogiczny- skąd pochodzi Twoje nazwisko?

dziękuję :) za info!
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 117 gości