Maniuś-koniec historii.

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Śro sty 25, 2017 14:42 Maniuś-koniec historii.

Chciałabym opowiedzieć o kocie Mańku,historia wiejskiego kocura jakich wiele.
Kiedyś miał dom,podobno nawet dwa...
Duży buras z krawatką i skarpetkami,postrach okolicznych kotów.
Jesienią ubiegłego roku coraz częściej widziałam go grzebiącego w śmietniku,nie był to już ten sam ''dumny pan kot'' a wychudzona, bura kupka nieszczęścia,potrafił przesiedzieć skulony ze spuszczoną głową prawie cały dzień,zapał do bójek minął.Coś się zmieniło w jego życiu,podobno w ''jego domu'' pojawiło się dziecko,może zaczął zawadzać, po co komu bury zapchlony kocur.Latem i z początkiem jesieni jeszcze jakoś sobie radził,wyglądał dużo lepiej,potem chudł,futro miał coraz brzydsze.
Zaczeliśmy go dokarmiać,na początku przychodził nie regularnie,teraz jest już co dzień i czeka,nie jest wybredny.
Na początku stycznia były silne mrozy,zabraliśmy go do kotłowni,nie mogłam patrzeć jak się trzęsie z zimna,miało być na kilka dni został na dwa tygodnie.Okazał się miziakiem wpatrzonym w człowieka,najchętniej nie schodziłby z kolan,ale...mam 5 swoich kotów i szóstego mieć nie mogę,mąż,rodzina nie zgadzają się wiec kocurek musiał w końcu opuścić kotłownie.
Dziś jak zwykle stawił się na jedzenie,coś mu się przytrafiło,bo oko zakrwawione,rana na łapce,chyba po bójce,nawet nie wiem gdzie on nocuje.
Marzę żeby znalazł się dobry dom dla niego,bo taki kot zasługuje na to żeby mieć swojego człowieka,ręce do głaskania,kawałek ciepłego kąta i pełną miskę.Należy mu się po latach bezdomności i przeganiania,ciągłej walki o kolejny dzień.
Wiem,że tutaj na forum takich historii jest całe mnóstwo,ale może akurat...Maniusiowi się poszczęści.
ObrazekObrazekObrazek :( :(
Ostatnio edytowano Śro kwi 12, 2017 14:26 przez ewelina80, łącznie edytowano 8 razy

ewelina80

 
Posty: 341
Od: Wto lut 23, 2010 15:40

Post » Śro sty 25, 2017 15:30 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia prosi o dom.

Nie mogę pomóc ale chociaż podniosę wątek. Biedny Maniuś...
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Śro sty 25, 2017 17:28 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia prosi o dom.

Jaki ładny :)

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2391
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sty 25, 2017 17:37 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia prosi o dom.

Trochę przypomina mojego Hannibala.Oby trafił mu się dobry domek :ok: :ok: :ok:

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro sty 25, 2017 17:55 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia prosi o dom.

O właśnie! Hannibal!
Za domek :ok:

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2391
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sty 25, 2017 18:11 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia prosi o dom.

Ogłoś go, zrób mu dobre zdjęcia, bo te są słabe.Czy kot jest wykastrowany? Jeżeli nie to zrób to koniecznie, bo będzie walczył z kocurami, straci oko, zarazi się jakimś świństwem i będzie dramat.Wiem coś o tym, zajmuję się bezdomnymi kotami.Wszystkie nie dzikie znalazły domki.Na forum każdy zakocony, szanse na domek są żadne, musisz go ogłosić, ale też i zadbać trochę o niego.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro sty 25, 2017 18:24 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia prosi o dom.

Mam wrażenie, ze takie okrągłe pysie bardzo się podobają i kot miałby duże szanse na dobry dom.
Poza tym, ewar dobrze napisała.

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2391
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sty 25, 2017 21:00 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia prosi o dom.

Ale w kotłowni to chyba nie zawadzal za bardzo. Nie mógł przesiedzieć do wiosny? Do cieplejszych dni? On nie da sobie rady. My wszyscy zakoceni na maksa. O dom czy tymczas trudno . Rób mu na cito ogłoszenia. Poproś w tytule o fb. To jedyna szansa. Zrób mu choć budke ocieplana by miał gdzie siedzieć w mrozy .
Wet też by się zdał.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw sty 26, 2017 7:35 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia prosi o dom.

Mój bezdomny Bartuś wyglądał koszmarnie, chudy, z ranami, bałam się o niego.Wykastrowałam, odrobaczyłam i nawet zanim go zabrałam na DT miałam mnóstwo telefonów z propozycją domków dla niego.
Takie miał rany
Obrazek
Niedługo potem, po kastracji
Obrazek
U mnie na DT
Obrazek
I w swoim domku
Obrazek

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw sty 26, 2017 12:50 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia prosi o dom.

Dziekuję za zainteresowanie Maniusiową osóbką :D
Na tę sobotę ma umówioną kastracje,załatwilibyśmy tę sprawę już 2 tygodnie temu,ale dopadło mnie wredne grypsko.Udało mi się dwukrotnie go odrobaczyć,psiknełam go też fiprexem,gdy mieszkał w kotłowni dostawał beta glukan i lizynę bo trochę kichał.Teraz jest już lepiej.Zrobię mu ogłoszenia,tylko chciałabym poprosić o pomoc przy wydarzeniu na fb bo nie mam tam konta.
ewar mi też Maniek trochę przypomina Twojego Hanibala,śledzę czasem wątek hucianych kotów,wiem ,że jemu się poszczęściło i ma super domek.Wydaje mi się,że Maniuś też ma fajny charakter,mimo złego traktowania nadal jest wpatrzony w człowieka,najlepiej czuje się na kolanach,wystawia wtedy brzuszek do głaskania,włącza mu się mruczenie,a jeśli nie uda mu się wpakować na kolana to ludzkie plecy też są odpowiednim miejscem do przymilania i wtulania się w twarz :D
Marzy mi się dla niego dom z człowiekiem,który doceni Maniusiową miłość do ludzia.

ewelina80

 
Posty: 341
Od: Wto lut 23, 2010 15:40

Post » Czw sty 26, 2017 13:00 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia prosi o dom.

No to trochę "z górki".Ogłoś go, jest ładny, miziasty, znajdzie domek.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob sty 28, 2017 18:07 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prośba o pomoc przy fb.

Fajny chłopak, szkoda że tak mu się życie zakręciło. Ale może jeszcze będzie się wylegiwał na poduchach w super domku :ok:

Ja również zapytam, jaki jest problem aby mógł przez jakiś czas zamieszkać w kotłowni?! To dla niego i tak będzie wielki luksus. Noce takie mroźne nadal.
Obrazek

"Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu."
Ernest Hemingway

ewan

Avatar użytkownika
 
Posty: 5825
Od: Nie cze 21, 2009 19:19
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie sty 29, 2017 15:34 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prośba o pomoc przy fb.

Podbije watek
Napisz w tytule że sprawa pilna z tym fb.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon sty 30, 2017 6:06 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prośba o pomoc przy fb.

Kotek już po kastracji? Gdzie teraz przebywa?

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon sty 30, 2017 7:15 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prośba o pomoc przy fb.

Śliczny jest :) Oby domek się znalazł :ok:
A skąd jesteś? Dopisz w tytule wątku nazwę miejscowości, to czasem ułatwia szukanie domu.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Burajulia i 55 gości