Maniuś-koniec historii.

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pon sty 30, 2017 13:26 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Pilna prośba o fb.

Kotek w sobote przed południem miał kastracje,zniósł ją dobrze,już tego samego dnia wieczorem biegał,domagał się jedzenia i oczywiście głasków.W transporterku podczas jazdy samochodem był grzeczny i spokojny,w gabinecie u wetki też.Gdy wzięła go na ręce aby sprawdzić jego wagę przymilał jej się do twarzy,jednym słowem bardzo towarzyski kocurek. :D Jeśli Maniuś będzie miał szczęście i uda mu się znaleźć domek to ktoś zyska naprawdę fajnego kociego przyjaciela.
Według wetki(po stanie zębów) może mieć ok. 3 lata,na głodnego ważył 6kg.Przez ostanie dni siedział w kotłowni,dopiero dziś wyszedł na dwór,po południu przyniosę go znów.
Jestem z woj.lubelskiego,mala wieś,której pewnie nawet nie ma na mapie,50 km. od Puław.
Obrazek

ewelina80

 
Posty: 341
Od: Wto lut 23, 2010 15:40

Post » Pon sty 30, 2017 15:27 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prośba o pomoc przy fb.

Super wiadomości :ok: I wielkie podziękowania :201494 , że wzięłaś go do kotłowni, zawsze tam cieplej niż na zewnątrz. Piękny koteczek z niego :201461
Obrazek

"Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu."
Ernest Hemingway

ewan

Avatar użytkownika
 
Posty: 5825
Od: Nie cze 21, 2009 19:19
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sty 30, 2017 16:02 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prośba o pomoc przy fb.

Przecież to cudo :1luvu: W dodatku młodziutki jeszcze i z takim charakterem, po prostu kot-marzenie.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55013
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto sty 31, 2017 7:36 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prośba o pomoc przy fb.

Czy kotek jest na FB, ma ogłoszenia?
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55013
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto sty 31, 2017 10:11 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prośba o pomoc przy fb.

Daj linka do swoich ogłoszeń, może coś doradzimy. Na pewno warto ogłaszać nie tylko na Puławy. Raczej na większe miasta, jeśli dasz radę zorganizować transport. Ogłaszałabym na Lublin i na Warszawę. Podstawowa decyzja, czy szukasz domu wychodzącego czy przeciwnie.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 13 >>

Post » Wto sty 31, 2017 12:04 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prośba o pomoc przy fb.

Transport zawsze można jakoś zorganizować, oby tylko ktoś się zakochał w słodziaku :kotek:
Obrazek

"Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu."
Ernest Hemingway

ewan

Avatar użytkownika
 
Posty: 5825
Od: Nie cze 21, 2009 19:19
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto sty 31, 2017 13:06 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prośba o pomoc przy fb.

Maniuś ma kilka ogłoszeń na olx,alegratka,gumtree,przygarnij zwierzaka.Gdzieś na forum widziałam kiedyś listę portali gdzie można wstawiać ogłoszenia,ale teraz nie mogę znaleźć.Na razie nie ma odzewu,nie mam doświadczenia w pisaniu tekstów,nie wiem jak napisać żeby zapadł ludziom w pamięć i serce.Na olx zrobiłam na Lublin,chciałam jeszcze na Puławy,ale moderator usunął ze względu na taką samą treść.
Kotek nie ma ogłoszenia na fb,nie mam tam konta,jeśli ktoś chciałby mi w tym pomóc to byłabym wdzięczna :D
Myślę,że w grę mógłby wchodzić dom nie wychodzący z możliwością wyjścia na zabezpieczony balkon,jak i dom wychodzący w miarę bezpiecznej okolicy z możliwością wejścia do niego na każde zawołanie kotka,pod warunkiem spędzania nocy w domu.
Gdyby Maniusiowi trafił się fajny domek to będę wtedy kombinować z transportem.

ewelina80

 
Posty: 341
Od: Wto lut 23, 2010 15:40


Post » Wto sty 31, 2017 14:14 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prośba o pomoc przy fb.

A gdzie on teraz śpi? Czy kotłownia to jest to pomieszczenie na zdjęciach z kawałkami drewna? Może mu jakiś karton wstaw z czymś ciepłym w środku, np starym polarem. Chyba, że to nie to pomieszczenie.

Fajnie sobie żyją Twoje kotki, dużo zieleni i chyba bezpieczna okolica.
Obrazek

"Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu."
Ernest Hemingway

ewan

Avatar użytkownika
 
Posty: 5825
Od: Nie cze 21, 2009 19:19
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto sty 31, 2017 14:29 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prośba o pomoc przy fb.

Tak to pomieszczenie ze zdjęcia,ale tam nie jest tak źle :D Maniuś śpi na drewnianej półce,tam leżą kocyki,blisko idą rurki od centralnego,więc ma ciepło.Wcześniej to było ulubione miejsce moich kotów,czasami wręcz trzeba było na siłę brać pod pachę gagatka i przynosić do domu.Tam są też okna, jedno wyłożone jest wykładziną,tam Maniek ma miseczki,może też sobie obserwować świat i wydzierać się przez szybę na moje koty.Mam nadzieję,że za jakiś czas po kastracji minie mu to zachowanie.

ewelina80

 
Posty: 341
Od: Wto lut 23, 2010 15:40

Post » Wto sty 31, 2017 14:39 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prośba o pomoc przy fb.

Ewelina, trochę za smutne te Twoje ogłoszenia. Ludzie zwykle nie chcą "bezdomnego, zabiedzonego" kota prosto spod krzaka. Możesz edytować swoje ogłoszenia. Nie pisz, że bezdomny i zabiedzony. Napisz, że to młody 3 letni domowy kocurek, który został wyrzucony z domu i przybłąkał się do Ciebie, zajmujesz się nim, karmisz, mieszka w Twojej kotłowni, bo nie możesz go wziąć do domu. Napisz, że odrobaczyłaś, wykastrowałaś, opisz dokładniej jaki miziasty, jak się zachowuje i jakiego domu szukasz. Napisz, że kocurek jest na wsi pod Puławami, ale pomożesz w transporcie. Wiesz, jak on do dzieci i do innych kotów, do psów? Dodaj do ogłoszeń to zdjęcie na krześle. Rób więcej zdjęć.
Na niektórych portalach możesz wrzucać identyczne ogłoszenia na różne miasta (Gratka, Przygarnij zwierzaka), na innych można trochę zmieniać opis i tytuł i wtedy przechodzi. Dałaś ogłoszenia na Morusku i Lento?
Edytuj swoje ogłoszenia na Lublin, a ja Ci w wolnej chwili mogę wrzucić ze swoim tekstem na Warszawę lub Puławy.
Bardzo przydałby się też Fb. Nie wiem, kto mógłby pomóc.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 13 >>

Post » Wto sty 31, 2017 19:03 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prośba o pomoc przy fb.

Nie wolno kłamać w ogłoszeniach, ale moim zdaniem należy podkreślić zalety, bo kot ewidentnie je ma.Jest przepiękny.Wiem, że to kwestia gustu, ale mnie się szalenie podoba i myślę, że zachwyciłby wiele osób.To kot młody, ale okres kocięcych szaleństw ma już za sobą, to zaleta.Jest wykastrowany, a to również argument za.No i miziak z niego okrutny.Myślę, że on tak jak mój Bartuś i Hannibal ma dość tzw.wolności i pokocha każdego, kto zapewni mu pełną miskę i odrobinę czułości.Przydałoby się trochę więcej informacji o nim, ale to już Arcana wypunktowała.Żałuję, że nie mogę go wziąć na DT, bo wydaje mi się kotem z marzeń.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55013
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro lut 01, 2017 13:31 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prośba o pomoc przy fb.

https://www.facebook.com/events/2297003 ... tory%22%3A
Z pomocą życzliwej osoby powstał Maniusiowy ''fejsbuk'' :D Proszę udostępniajcie może dzięki temu wydarzeniu kocurek szybciej znajdzie fajny domek.
Do listy jego zalet mogę dopisać,że bez problemu wchodzi do transporterka,nie trzeba przy tym używać żadnej siły.Gdzie moje koty na sam jego widok wieją pod łóżko.
Kotek lubi też surowe mięso,na razie testowałam kurczaka i indyka.

ewelina80

 
Posty: 341
Od: Wto lut 23, 2010 15:40

Post » Śro lut 01, 2017 13:44 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prośba o pomoc przy fb.

Arcana dziękuję za cenne wskazówki,zaraz biorę się za zmianę ogłoszeń,jeśli znajdziesz chwilę to będę wdzięczna za ogłoszenia na inne miasta,miałby większą szanse na dom :D
ewar nawet nie śmiałabym Cię prosić o dt dla Mańka,ale wiem,że u Ciebie miałby jak w kocim raju :D
ObrazekObrazekObrazek
Ciężko jest mu zrobić fajne zdjęcie bo kręci się cały czas przy nogach i wywraca do góry brzuchem.

ewelina80

 
Posty: 341
Od: Wto lut 23, 2010 15:40

Post » Śro lut 01, 2017 14:23 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prośba o pomoc przy fb.

ewelina80 pisze:ko jest mu zrobić fajne zdjęcie bo kręci się cały czas przy nogach i wywraca do góry brzuchem.

No, proszę! To przecież słodkie, kochane stworzenie.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55013
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 157 gości