Maniuś-koniec historii.

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Śro lut 01, 2017 14:54 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prośba o pomoc przy fb.

A jego oczy hipnotyzują :201468
Juz mu się przestaję przyglądać :wink:

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2398
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lut 02, 2017 18:05 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prośba o pomoc przy fb.

Chyba Maniuś ma mało udostępnień na FB :cry: Szkoda, bo to taki fajny kotek.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw lut 02, 2017 19:37 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prośba o pomoc przy fb.

Później, jak będę miała chwilkę, poudostępniam na wszystkich zwierzęcych grupach jakie znam.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Pt lut 03, 2017 7:10 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prośba o pomoc przy fb.

rudalia pisze:Później, jak będę miała chwilkę, poudostępniam na wszystkich zwierzęcych grupach jakie znam.

:1luvu: :1luvu:
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt lut 03, 2017 12:18 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prośba o pomoc przy fb.

Ewelina, wrzucam ogłoszenia na Warszawę, ale edytuj też swoje na wszystkich portalach. Możesz wykorzystać moje teksty. Na większości portali możesz wrzucać identyczne lub podobne ogłoszenia na różne miasta. Im więcej ogłoszeń, tym lepiej.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Pt lut 03, 2017 14:33 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prośba o pomoc przy fb.

Arcana odpowiedziałam na Twoje PW.
Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :1luvu:

ewelina80

 
Posty: 341
Od: Wto lut 23, 2010 15:40

Post » Pt lut 03, 2017 14:34 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prośba o pomoc przy fb.

rudalia pisze:Później, jak będę miała chwilkę, poudostępniam na wszystkich zwierzęcych grupach jakie znam.

Będziemy wdzięczni z Maniusiem za wszelką pomoc :1luvu:

ewelina80

 
Posty: 341
Od: Wto lut 23, 2010 15:40

Post » Nie lut 05, 2017 17:11 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prosi o domek.

Wrzuciłam Maniusia na kilka grup, niestety wydarzenie już się skończyło więc wrzucałam ogłoszenie z olx.
Maniuś jest kuwetkowy? Nie widziałam albo przeoczyłam tę informację więc nie dodawałam tego w ogłoszeniu.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Pon lut 06, 2017 10:55 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prosi o domek.

rudalia pisze:Wrzuciłam Maniusia na kilka grup, niestety wydarzenie już się skończyło więc wrzucałam ogłoszenie z olx.
Maniuś jest kuwetkowy? Nie widziałam albo przeoczyłam tę informację więc nie dodawałam tego w ogłoszeniu.

Dzięki wielkie :1luvu:
Nawet nie wiedziałam,że to wydarzenie się skończyło,siostra miała tego pilnować,no nic powiem jej niech zrobi następne.
Maniuś korzysta na razie z piasku,ponieważ nie chciał do żwirku,ma dwie kuwetki ,jedną taką typową ,drugą dużą blaszkę.Spróbuję mu do jednej wsypać żwirku,na wierzch troszkę piasku i zobaczymy,mam nadzieję,że nauczy się za nim znajdzie się domek dla niego :oops:

ewelina80

 
Posty: 341
Od: Wto lut 23, 2010 15:40

Post » Pon lut 06, 2017 15:35 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prosi o domek.

Było już kilka telefonów w sprawie Mańka.Wydaje mi się,że największym problemem będzie znaleźć mu dom z zabezpieczonym balkonem,bo ludzie jakoś nie wyrażają ochoty na osiatkowanie,albo coś tam pokrętnie tłumaczą :cry:
Mam pytanie do osób bardziej doświadczonych ode mnie w adopcjach.Czy zdarzyło Wam się wydać kota bez wizyty pa?Tak po prostu uwierzyć komuś "na słowo"?
Arcana dziękuję za wszystkie wskazówki :1luvu:

ewelina80

 
Posty: 341
Od: Wto lut 23, 2010 15:40

Post » Pon lut 06, 2017 18:41 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prosi o domek.

Osiatkowanie jest konieczne, jeżeli dom ma być nie wychodzący.Nie daj się nabrać na to, że później, że balkonu nie otwierają w ogóle...itd.Nie i już.Zrób wizytę PA, nawet dla czystego sumienia, bo gwarancji, że dobre wrażenie po wizycie PA będzie skutkowało naprawdę super domkiem nie ma.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon lut 06, 2017 21:30 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prosi o domek.

Ewelina, dobrze, że jest odzew, to szansa, że w końcu zadzwoni rokujący dom. Do mnie też ktoś napisał z Gumtree, ale chciałby poznać kota w Warszawie i kot miałby być do towarzystwa rezydentki. Trzeba czekać na zgłoszenie, gdzie ryzyko przy adopcji jest możliwie małe. A tymczasem, jak będziesz miała możliwość, zrób więcej fotek.

Edycja:
Ktoś z Warszawy z Powiśla do mnie napisał, skierowałam do Ciebie. Podaj mi adres mailowy, to wyślę Ci informację o firmach robiących osiatkowania w Warszawie, jaką wysyłam zainteresowanym.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Wto lut 07, 2017 10:07 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prosi o domek.

Miałam wczoraj wiadomość od Pani z Warszawy,umówiliśmy się dziś na telefon.
Maniuś chyba zaczyna coraz bardziej się zadomawiać w tej kotłowni i pokazywać swój charakter :) To będzie chyba miziak,ale z charakterem,nie lubi np. głaskania po brzuszku,potrafi wtedy mocno złapać pazurami,zaczyna się troszkę bawić,ale lepiej nie robić tego bezpośrednio ręką bo delikatny to on nie jest.
Zastanawiam się czy nie szukać mu domu bez innych kot,bo do moich jest cały czas wrogo nastawiony,wczoraj nie dopilnowałam i doszło do bójki :( Myślałam,że trochę złagodnieje po kastracji,on nawet jak idzie to wygląda na takiego łobuza.No i sprawa kuwetki,w kotłowni ma 2,wczoraj do jednej wsypałam mu żwirku,ale po wierzchu posypałam tak dla zmyłki piaskiem,niestety w nocy korzystał z tej drugiej gdzie był sam piasek :(

ewelina80

 
Posty: 341
Od: Wto lut 23, 2010 15:40

Post » Wto lut 07, 2017 11:13 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prosi o domek.

Niektóre koty nie lubią głaskania po brzuszku, koty późno kastrowane w szczególności.Z kuwetą nie będzie problemu, bo kot załatwia się do kuwety właśnie, a skoro ma wybór to siusia tam, gdzie jest coś, do czego jest przyzwyczajony.Był kotem wychodzącym.Takim kotom daję zawsze żwirek i trochę ziemi, takiej doniczkowej.Załapują, a potem już elegancko załatwiają się do samego żwirku.
Sama musisz ocenić, czy Maniuś boi się innych kotów, jak mój Bartuś.Po kilku dniach zaledwie przekonał się, że nic mu nie grozi i pięknie bawił się z innymi kotami, żadnych starć nie było.Ty jednak musisz to ocenić, nie da się na odległość.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto lut 07, 2017 11:21 Re: Maniuś-bura kupka nieszczęścia.Prosi o domek.

Ewelina, tu się nie ma co zastanawiać. W ciemno na dokocenie to można wysyłać kociaka, a nie dorosłego kota, którego za chwilę każą Ci odbierać z adopcji. Musiałabyś wiedzieć, że Maniuś lubi koty i potrzebuje kociego towarzystwa, a na razie masz odwrotne wskazówki. Jak Ci każą natychmiast zabrać kota z DS, to pojedziesz sama xx kilometrów czy zaczniesz dopiero szukać transportu? Z tego co piszesz, to potrzebny dom bez małych dzieci, kotów i psów. I to dom dokładnie poinformowany, bo w ogłoszeniu piszemy, że Maniuś pozwala ze sobą zrobić wszystko.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 153 gości