Szara kotka perska.Pusia skończyła 17 lat!

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Śro lut 22, 2017 7:21 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Nie musiałam podawać oleju, była ładna kupka wczoraj.Wszystko jak z podręcznika.Pusia ma sierść jak Cornish Rex :mrgreen: , zaraz powklejam zdjęcia.Ma termoforek, przykryłam ją kocykiem, nie będę jej wkładać żadnego sweterka, dość już jest zdenerwowana.U niej to chyba stan chroniczny :mrgreen: Próbuję ją głaskać, brać na kolana, ale trwa to krótko, Pusia nie życzy sobie takich karesów :wink: Zdecydowanie jest bardziej aktywna, próbuje nawet wydostać się z kuchni.Na to za wcześnie.Musi jeszcze zostać odrobaczona, tylko nie mam pojęcia jak.Pusia nie jest w złym stanie, jak się okazuje.Na pewno trzeba będzie sprawdzać stan nerek, ale to wiadomo, że jest to rutynowe działanie w przypadku wiekowych kotów.Dla mnie problemem jest jej charakter.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro lut 22, 2017 7:42 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Twoje koty zwiały, bo jeszcze takiego dziwadła nie widziały :D
Dobrze, ze Pusia jest ogólnie w dobrym stanie, ale charakter to juz chyba jej się nie zmieni :wink:

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2391
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 22, 2017 7:49 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Pracuję nad tym, ale chyba masz rację :(
Tak było, a tak jest
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dziękuję p.Kasi za pomoc finansową dla Pusi :1luvu:

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro lut 22, 2017 9:07 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Pusia podjadła sobie i zaakceptowała budkę z pianki, cieplutko tam ma, bo i kocyk i termoforek.Na wierzchu też kocyk.Biedactwo zakopało się w budce i teraz śpi.Szkoda mi jej, bo wydaje mi się, że jest nieszczęśliwa.Kot powinien być głaskany, przytulany, powinien bawić się, a ona tego nie lubi.Jest wciąż zdenerwowana.Jak to zmienić?

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro lut 22, 2017 9:50 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

ona jest u Ciebie parę dni, głaskanie i przytulanie drażniło ją z powodu dredów, to jak ma to lubić ...
daj kotu trochę czasu
przyzwyczai się, że nic nie ciągnie i nie boli, to i dotyk polubi
"Człowiek nie jest apoteozą ewolucji, a jedynie ślepą uliczką pomniejszej, bocznej gałęzi jednej z mniej wykształconych podgrup ssaków." pamietnikpoldka.blogspot.com

Killatha

 
Posty: 9644
Od: Sob lis 17, 2007 12:04
Lokalizacja: Zabrze

Post » Śro lut 22, 2017 11:01 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Obyś była prorokiem :ok:
Wchodzę co chwilę do kuchni, głaszczę ją, biorę na kolana, ale ona średnio to lubi, najwyżej toleruje.Miałam już do czynienia z dzikusami i dałam sobie radę, ale Pusia to egzemplarz absolutnie wyjątkowy.
Jestem naprawdę zmęczona, nawet dzisiaj znajoma, którą spotkałam w sklepie powiedziałam mi, że widać to po mnie.Powinnam poświecić więcej czasu kotom, Pusi w szczególności, ale nie wyrabiam.Fanty na bazarek leżą, nie mam czasu go zrobić, ot, życie :wink: Pozostałe koty jak ze snów, naprawdę.Kochane, słodkie,zajmują się sobą, nie sprawiają żadnego kłopotu.One tak lubią, kiedy wyciągam zabawki i poświęcam im czas, biegają za światłem laserka, aportują myszki, skaczą do wędki.Byłoby fajnie, gdyby Pusia mogła z nimi przebywać.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro lut 22, 2017 11:13 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Pusia lubi przysmaczki :D Dreamies bardzo ją zainteresowały :ok: Jest więc coś, czym mogę ją przekupić.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro lut 22, 2017 11:21 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Czas adaptacji kota w nowym miejscu przeważnie jest do miesiąca.
Jeśli w tym nowym miejscu są rezydenci, to zazwyczaj trwa to dłużej.
Dodatkowo, ona ma ciągle podrażniona, poodparzana skórę. Może ją ciągle bolec przy dotyku.
Ona doskonale pamięta, że do tej pory każdy dotyk bolał, i jeszcze nie wie, że teraz już nie będzie bolało.
No i...ogolenie to dla kota ogromny dyskomfort, porównywalny z nałożeniem kaftanika.
Musi się przyzwyczaić do nowych odczuć.
Myślę, że najbardziej jej jest czas teraz potrzebny.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 22, 2017 15:22 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Są i dobre wieści.Pusia ładnie je, ma apetyt i z kuwetką też jest wszystko w porządku.Bardzo polubiła budkę i tam cały czas leży.Jet jej ciepło, przytulnie, ma spokój i czuje się bezpieczna.Mnie nie lubi, jak wchodzę do kuchni, a ona jest przy misce to natychmiast wskakuje do domku.Nigdy nie musiałam golić kota, miałam kilka długowłosych, ale to były raczej syberyjczyki niż persy.Nie robiły im się dredy, chociaż nie czesałam ich codziennie,nawet rzadko, powiedziałabym.
Naprawdę serce mi się ściska jak patrzę na Pusię, biedna jest bardzo.Koty już próbują wchodzić do kuchni, ale na ugiętych nóżkach.Myślę, że polubiły Pusię, ale czy ona zechce mieć z nimi do czynienia?

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro lut 22, 2017 16:15 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Nie dotykaj jej na siłę. Nie głaszcz. Nie wyjmuj z budki.Daj jej odpocząć,ochłonąć i przywyknąć. Mów do niej czule.I karm:) Tylko tyle na początek.Sama zadecyduje kiedy zechce mieć z Tobą kontakt.
Czasem nawet nie patrzę na kota,który się mnie boi idąc w jego kierunku.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro lut 22, 2017 17:42 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Pusia przeniosła się na posłanko na stole.Przykryłam ją kocykiem.Zaczyna chyba lubić delikatne głaskanie pod bródką :D

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro lut 22, 2017 17:51 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Krótkowłose koty bardzo często boją się długowłosego.
Myślą, że kot się tak nastroszył w złych zamiarach.
Teraz jak Pusia jest ogolona, większa szansa, e rezydenci ją zaakceptują.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 22, 2017 18:19 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

ewar pisze:Pracuję nad tym, ale chyba masz rację :(
Obrazek Obrazek Obrazek
Dziękuję p.Kasi za pomoc finansową dla Pusi :1luvu:


Matko i córko ile miłości w jej pyszczku jest :mrgreen: wzrok powala :mrgreen:
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.

meg11

 
Posty: 19342
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Śro lut 22, 2017 19:29 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Potrzymam kciuki za adaptację Pusi w nowym miejscu :ok: chociaż wiem,że wszystko się ułoży bo trafił jej się najfajniejszy dom tymczasowy :D

ewelina80

 
Posty: 341
Od: Wto lut 23, 2010 15:40

Post » Śro lut 22, 2017 22:38 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

tez podczytuje i trzymam kciuki bo sama jestem w podobnej sytuacji z Gwiazdka , persiczka po osobie zmarlej , moj kot rezydent do tej pory nie bardzo ja akceptuje ,a ona zyje swoim zyciem , do mnie przychodzi czasem rano na glaski i wtedy siada na mnie tuz przy twarzy i glosno mruczy ,i tylko wtedy moge glaskac , natomiast musi byc wszedzie tam gdzie ja ,tylko na dystans,tez nie mam doswiadczenia z persami ,powodzenia :ok: :ok: :ok:

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4806
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości