Pomoc finansowa dla kocich rodzinek!Jest ich coraz więcej:(

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pt kwi 15, 2016 10:44 Pomoc finansowa dla kocich rodzinek!Jest ich coraz więcej:(

Wiosna się zaczęła... co chwila jakieś telefony z prośbą o pomoc dla jakiejś kotki która urodziła :( Na tą chwile pod opieką fundacji Mondo Cane inspektorat w jeleniej Górze(http://mondocane-jg.com.pl/) są dwie kocie rodzinki. Razem 8 sztuk kotów. Kolejne czekają na pomoc...

Kocia rodzinka "numer jeden" jest już od 3 tygodni w fundacji(maluchy miały około 2 tygodni jak do Nas trafiły) , niedługo czeka je wizyta u weterynarza, pierwsze szczepienia, odrobaczania. Mimo wielu próśb, słodkich filmików o oglądalności kilku tysiący wpłat dla rodziny jest na kwotę 40 zł... To nie starczy nawet na szczepienie jednego kociaka :( A wszystkie trzeba zaszczepić i odrobaczyć przed oddaniem do nowych domów. Kotkę również czekają podstawowe zabiegi weterynaryjne no i sterylizacja...
Trochę o rodzince:
Pod opiekę fundacji trafiła kocia rodzina. Kocia mama jest bardzo przyjacielska, wygląda na domowego kota którego ktoś się pozbył. Od jakiegoś czasu żyła na strychu jednego z domów. Tam co pół roku wydawała na świat maleństwa. Postanowiliśmy pomóc koteczce i jej maluchom.
Kocia mama razem z czwórką swoich maluchów są już bezpieczne w domu tymczasowym.Za około 2 miesiące cała piątka będzie szukać nowych domów.
Kociaki rządzą w domu, dostały więc imiona po słowiańskich bogach( imiona nadał ich domek tymczasowy).
Są trzy kocurki i jedna koteczka. Czarny samczyk dostał imię Yesse, dwa szare kocurki to Jaryło i Kolada. Natomiast szara koteczka nazywa się Ruja. Kocia mama dostała imię Białoboga.

zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Aby wesprzec finansowo:

Fundacja MONDO CANE Inspektorat Jelenia Góra
ul. Grodziska 13, 96-321 Żabia Wola
konto Bank Pekao S.A. 31 1240 6348 1111 0010 4975 2491
pay pal: jwdzwierzat@gmail.com
z dopiskiem ” Dla kociej rodziny”

Wydarzenie : https://www.facebook.com/events/1533607036949119/


Niestety mimo braku funduszy musieliśmy zareagować na kolejne zgłoszenie. Kotka na działkach urodziła NA ŚMIETNIKU. Zgłaszający nie wiedział czy " jeszcze są bo może ktoś śmieci wyrzucił i nie zauważył" ... Nie było się nad czym zastanawiać. Szybka akcja. Niestety gdy dotarliśmy na miejsce kociaki leżały 30 cm od płotu, na gołej ziemi. Ktoś je chyba przeniósł. Jeden szaraczek niestety już nie żył. Pojawił się problem bo na działkach jest pełno kotów do tego kotki ciężarne i nie wiadomo która to matka. W końcu któraś weszła do kontenerka i chciała wynosić kociaki. U weterynarza sprawdziliśmy że jest to matka karmiąca. Niestety okazało się ze jest półdzika. Obecnie z maluchami ( dopiero co otworzyły oczka) przebywa w domu tymczasowym. Temat bardzo świeży, nawet jeszcze nie ma informacji na stronie, czekamy aż kotka uspokoi się na tyle, aby można było wejść i zrobić zdjęcia.
Kolejne koty w potrzebie, kolejne koszty. Dodatkowo na działkach zostały inne kotki... Sytuacja nas przerasta.
Aby wesprzeć finansowo :
Fundacja MONDO CANE Inspektorat Jelenia Góra
ul. Grodziska 13, 96-321 Żabia Wola
konto Bank Pekao S.A. 31 1240 6348 1111 0010 4975 2491
pay pal: jwdzwierzat@gmail.com
z dopiskiem ” Dla kotki i 2 małych”
Maluchy śpiące na ziemi:
Obrazek

Przyda się też wsparcie rzeczowe. Karma sucha dla kotów dorosłych jest. Brakuje jak zawsze juniorków, żwirku (!), akcesorii, legowisk, zabawek :( Sytuacja jest nieciekawa, w niedziele pojadę sprawdzić ile kotów zostało na działkach. Niestety nie dają się złapać :/

nigna

 
Posty: 649
Od: Pt kwi 01, 2011 12:02

Post » Pt kwi 15, 2016 12:05 Re: Pomoc finansowa dla kocich rodzinek!Jest ich coraz więce

Strasznie przykre :( ale priorytetem oprócz opieki nad maluszkami jest połapanie w pierwszej kolejności ciężarnych na kastracje aborcyjne. Dlaczego nie dają się złapać? Nie łapiecie w klatki-łapki?
ObrazekObrazek

Romi85

Avatar użytkownika
 
Posty: 1808
Od: Wto lut 18, 2014 12:29
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob kwi 16, 2016 9:39 Re: Pomoc finansowa dla kocich rodzinek!Jest ich coraz więce

Ja studiuje we Wrocławiu będę dopiero dzisiaj wieczorem w Jeleniej i jutro się dowiem co i jak. "Współpracuje" z nami pewien Pan który ma tam działkę, niestety jest ciągle pod wpływem i nie da się tak na prawdę zrozumieć co ma do przekazania... Z tego co wiem to kotki nie dają do siebie podejść, zostają więc klatki łapki tylko niestety mamy problem bo brakuje Nam wolontariuszy. Jestem jedyną osobą tak na prawdę która ogarnia koty w Jeleniej, a od poniedziałku do piątku jestem we Wrocławiu :/
Pojadę na miejsce, dowiem się co i jak.

nigna

 
Posty: 649
Od: Pt kwi 01, 2011 12:02

Post » Nie kwi 17, 2016 21:23 Re: Pomoc finansowa dla kocich rodzinek!Jest ich coraz więce

Byłam dzisiaj odwiedzić obie Kocie Rodzinki i działki.
Niestety pogoda nie sprzyjała więc żadnego kota na działkach nie mogłam znaleźć ( był jeden kot, wyglądający na kocura, w każdym razie nie wyglądało to na kotkę w ciąży, jak podeszłam to uciekł). Spróbuje jutro...
Kocia rodzinka nr 1 miała dzisiaj "sesje fotograficzną". Kociaki dreptają już samodzielnie, są przeurocze. Niedługo pierwsze odrobaczanie a funduszy nadal brak...
Zdjęcie: https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/ ... 0704_o.jpg

Kocia rodzinka nr 2 niestety ma się gorzej. Kotka wyrzuca z transportera wszystko co jej podkładamy... Efekt jest taki, że maluchy śpią na plastiku. Oczywiście w ogrzewanym pokoju więc nie zmarzną ale wygląda to źle :( ma ktoś jakiś pomysł co można włożyć do transportera aby kocia mama to zaakceptowała ? Sama kotka o wdzięcznym imieniu Merida( od Meridy Walecznej ;) ) wyraźnie pokazuje, że towarzystwa człowieka sobie nie życzy. Jest już progres bo je, pije i załatwia się do kuwetki, nie syczy też gdy człowiek podchodzi do transportera. Nadal jednak trzyma się na dystans.

nigna

 
Posty: 649
Od: Pt kwi 01, 2011 12:02

Post » Pon kwi 18, 2016 11:57 Re: Pomoc finansowa dla kocich rodzinek!Jest ich coraz więce

Byłam dzisiaj znowu na działkach. Spotkałam jedną kotkę i tego kocurka co wczoraj. Kotka nie wygląda dobrze, jest chora, wychudzona. Nie wygląda jakby była w ciąży a już na pewno nie w zaawansowanej. Na dniach (zwolni się tymczas u mnie) zabierzemy kotkę. To jednak wymaga kolejnego nakładu finansowego i to wcale nie małego bo czeka ją leczenie, sterylizacja i profilaktyka... Koteczka jest bardzo mała i widać że bardzo młoda. Przyjacielska- dała się głaskać.
Przy okazji popytałam ludzi. Podobno na działkach kręci się około 5 kotów , wszystkie to kotki( oczywiście informacje nie sprawdzone). Teraz gdy zabraliśmy kocią mamę i zabierzemy tą kotkę zostałyby trzy, tylko pytanie gdzie reszta się chowa :(

nigna

 
Posty: 649
Od: Pt kwi 01, 2011 12:02

Post » Pon kwi 25, 2016 21:47 Re: Pomoc finansowa dla kocich rodzinek!Jest ich coraz więce

Nie jest dobrze. Sytuacja przerasta Nas finansowo :(
Dwie kotki( siostry "bliźniaczki" - są identyczne) z działek są u mnie. Obie chore , jedna ma już zajęte płuca i oskrzela.. Do tego świerzb- leczenie kosztuje... Dodatkowo obie czeka sterylka. Na działce została jedna też chora kotka. Niestety próbowałam ją łapać w weekend i zapadla się pod ziemie :(
Mało tego ktoś wyrzucił 4 koty w kartonie... Matke z małymi i dorosłą kotkę. Schronisko odmówiło pomocy. Znowu musieliśmy przyjąć kolejne koty... Jutro
Bliźniacze kotki:
Obrazek
Obrazek

Potrzebne jest wsparcie finansowe !

Fundacja MONDO CANE – Inspektorat Jelenia Góra
ul. Grodziska 13, 96-321 Żabia Wola
konto Bank Pekao S.A. 31 1240 6348 1111 0010 4975 2491
pay pal: jwdzwierzat@gmail.com

nigna

 
Posty: 649
Od: Pt kwi 01, 2011 12:02




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości