OTW15-dużo nas ;( Nowe fotki "starych/nowych" s.85

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Wto maja 17, 2016 14:28 Re: OTW15 - Zapraszamy,pakiet fot s.23.Malce 26

Wojtuś też chciał być elegancki :lol:
Natalka [*] 17 lipca 2008, Sokółka [*] 22 lipca 2016 , Sierżant [*] 5 grudnia 2016 , Buras [*] 14 grudnia 2018, Agrest [*] 21 października 2019, Bura [*] 15 stycznia 2020, Skarpetka [*] 11 marca 2021, Merida [*] 7 stycznia 2023, Królewna [*] 21 lutego 2023, Colin [*] 27 maja 2023, Szuma [*] 19 lutego 2024
Oddam starsze książki szkolne i akademickie
Wypożyczalnia łapacza - klatki-łapki i bytowe itp

piotr568

 
Posty: 6928
Od: Czw sie 30, 2007 17:42

Post » Wto maja 17, 2016 21:33 Re: OTW15 - Zapraszamy,pakiet fot s.23.Malce 26

ASK@ pisze:Dzięki serdeczne .
Coś tam było. Chyba. To musi być rachunek? Czy ksero wpisu?

To musi być wpis do książeczki kociej co dostał. Zwrot jest 100za ogonek. Więc szczepionki na 1 koci ogonek to kwota 100zł.
Rachunek też by się przydał, chociaż Wszystkim wiadomo że darmo weci szczepionek nie dają :mrgreen:
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.

meg11

 
Posty: 19339
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Śro maja 18, 2016 11:23 Re: OTW15 - Zapraszamy,pakiet fot s.23.Malce 26

piotr568 pisze:Wojtuś też chciał być elegancki :lol:

aż strach pomyśleć jak garniturek po osobistym pasowaniu "na Wojtka" wygląda. :mrgreen:

Sasiunia chuda jest bardzo, bardzo. Dużo włosa też sie z niej posypało. Strasznie się rozłożyła po tym odrobaczeniu i kalici. Nie ma zabiegu bezpiecznego. Ze wszystkim trzeba uważać. Odrobaczenie też jest groźne.
Ma kobietka apetyt, kupalke są już ok. Jednak martwi mnie bo jest zapadnięta. Dziwnie też skrzypi jej w pysiałku. Ma nadżerki i ustawia sobie zębole podczas jedzenia. Karmienie dzieci także ją wyczerpuje. Dobra mama z niej bardzo.Patrzę na nią i martwię się. Musi dużo jeść. Woli musy więc będzie je dostawać. Kupuję mięsko mielone, lubi je. Niech je.
Kłopotem jest przemycenie tego dobrodziejstwa tak, by reszta nie wyczuła. A to mega trudne jest.

Malunie są ożywione . Strasznie sie cieszą jak wchodzi się do ich pokoju. Mnie aż po spodniach wdrapują się wisząc jak gronka na nogawkach spodni. Siedzę z nimi na tyle długo by znudziły się moją obecnością. Traktują mnie jak drzewo, tor przeszkód, miziankowo, rączko-łapanie. Potem porzucają moja osobę i lecą broić dalej.

Pineska jakby gorzej sie czuła. Tami też. Syndrom otwartych okien się pobudził. Zawsze o tej porze alergia na powietrze ujawnia się u kotów.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw maja 19, 2016 8:24 Re: OTW15 - Zapraszamy,pakiet fot s.23.Malce 26

Pusto u naaas :cry:
łojojoj, jak puuuussstttoooo :cry:
Pustostan jakiś czyco :wink:

A my żyjem. Powolutku, pomalutku ale żyjem.
Kociska trzymają się. Różniście ale dają sobie radę.
Ja ciągle śpiąca jestem. I jakaś taka ciagle zła, zniechęcona ... jakaś taka pogrzebana humorkowo. :placz:
Pogoda nie nastraja optymistycznie. Nie znoszę zimnicy, wiatru szczególnie.

Przyroda zmienia się bardzo. Jednego dnia cudnie obsypany kwiatek krzak staje się łysym biedactwem. Każdy płątek opadł pokrywając niby śniegiem okolicę. A na szypułkach zawiązki owoców się pokazały. Śmieszne w niby kolczyki sie gałązki ustroiły.
Sprzedają już truskawki. Młodą kapustkę także. Wiosna szaleje.
Na spaleniźnie trawa sięga mi do kolan. Krzaluny pokryte liśćmi zakrywają walący się budynek. Śmieci i butelki , puszki i opakowania także przysłoniły sie zielenią trawek. Mnie też nie widać jak wejdę. I dobrze. Niestety, obecność balowiczów nie sprzyja moim spacerom z łapką. Pisałam to już ale napiszę raz jeszcze. Nie widuję kotów prawie wcale. Nie pomaga brak żarcia. Nie ma ich i już. Może jak zaczną się wakacje, dzieciaki powyjeżdżają.... Nie będzie to miejsce traktowane jako przystanek dla wagarowiczów. Koty wrócą na bytowanie. W gąszczu trawy widać delikatną ścieszkę ku ruderze wydeptaną. Idzie gdzieś od płotu. Może tylko nocą przychodzą by sprawdzić garkuchnię.
Biedne są i tyle.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw maja 19, 2016 9:32 Re: OTW15 - Zapraszamy,pakiet fot s.23.Malce 26

Jak tak piszesz o Sasiuni, przypomina mi się moja Florka, bardzo kochająca mama, która karmiła, karmiła, taka biedna, w końcu podchodziła do mnie i mówiła "teraz ty je nakarm".

Duża zaraz będzie płakać, Ciociu. Strasznie tęskni za Florką :(
Pralcia
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw maja 19, 2016 9:53 Re: OTW15 - Zapraszamy,pakiet fot s.23.Malce 26

Goście zaglądają regularnie ale ukradkiem :ok: :ok: :ok:
...Obrazek...Obrazek

kussad

Avatar użytkownika
 
Posty: 14240
Od: Pt paź 13, 2006 9:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 19, 2016 10:00 Re: OTW15 - Zapraszamy,pakiet fot s.23.Malce 26

MalgWroclaw pisze:Jak tak piszesz o Sasiuni, przypomina mi się moja Florka, bardzo kochająca mama, która karmiła, karmiła, taka biedna, w końcu podchodziła do mnie i mówiła "teraz ty je nakarm".

Duża zaraz będzie płakać, Ciociu. Strasznie tęskni za Florką :(
Pralcia

Oj Gosiu, strasznie smutno musi być Wam z Pralunią.

Tak, Sasinka jest bardzo dobrą mamą. Dostają teraz podwójne porcje by starczyło dla każdego tyle ile trzeba.Na dwóch talerzykach. By sobie w drogę nie wchodziły. Najwyżej zostanie, przyschnie . Ona i Sara lubią po kilka razy podchodzić do miski i skubać. Nie zmarnuje się tak myślę. Wczoraj wieczorem pierwszy raz od wielu dni położyła się na boczku a nie "na chlebak". Wylazło jej wiele kudłów i przez to jeszcze drobniejsza sie wydaje.
Każdy z kotów przechodzi takie metamorfozy nie fajne po przybyciu do nas. O każdego zawsze strasznie się martwię. Ale jej mi szczególnie żal.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw maja 19, 2016 12:54 Re: OTW15 - Zapraszamy,pakiet fot s.23.Malce 26

Dzień dobry. Jestem nowa na forum, chociaż z kotami przjaźnię się już ponad 30 lat. Czytuję forum od ubiegłego roku, kiedy to adoptowałam od forumowiczki prowadzącej DT- cudowny dwupak. Jestem zachwycona Pani stylem pisania, świadczącym o poczuciu humoru ale przede wszystkim chylę czoła wobec wielikiego serca. Kibicuję od dawna, chociaż się nie odzywałam. Wiele razy ryczałam, czytając źle kończące się historie.
Jestem molem książkowym, ale już od dawna książki poszły w odstawkę, a ja czytam głównie to forum.
Życzę dużo, dużo, dużo zdrowia i pogody ducha

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt maja 20, 2016 7:28 Re: OTW15 - Zapraszamy,pakiet fot s.23.Malce 26

Alija witamy serdecznie :kotek:
Cieszę się ,że moje wypocinki przypadły do gustu :oops:
Serdecznie dzięki za miłe słowa. Choć nie zasłużone to jednak łęchcą przyjemnie moje ego. Wybujałe dość :wink:
A wszystko zaczęło się dawno, dawno temu na spacerze z naszą Lusią. Porąbaną jamniczką :wink: . To ona wypatrzyła za murem parkanu kocicę z małymi kotami, które ktoś wyniósł.
Jak każdy z nas tutaj zajął się kotami chyba z przypadku. A potem poszło. Ku nieszczęściu swojemu i rodziny :wink:

Wczoraj zaliczyliśmy weta zbiorczo. ESki zostały poszczepione. Mają książeczki więc moga ruszać do ludzi.
Wulkanek takoż pokuty został. Sasia dalej na antybiotyku.
Płaczu nam narobiły w aucie .Tragicznie darły ryja. Janusz też darł ryja :wink: na nie sepleniąc czule do futer by się uspokoiły.
Zaraz wrócicie do domku, zaraz paniusio was wypuści, zaraz...to wina paniusi co ma takie pomysły, za chwilke będzie po wszystkim ...
A u weta rozsiadł się jak basza i dyskusje uskuteczniał. Potem biegusiem koty zapakowane po obrobieniu do auta wyniósł by gabinetu nie oglądały. Potem na gazie...autowym :wink: szybciusio do domku jechał nie godząc się na zakupy różne.
Czyli normanorma.
W domku na przeprosiny dostały mięsko mielone, musiki. Wątróbki nie było. Ku żalowi Grupy Wątrobowej co jednak jakieś nadzieje miała. Czyli Oposi, Wulkanika i Tomisia. Te dwa pierwsze to potrafią zeżreć dużawo tego szajsu. Szybko i na już, już. Tomiłek jako prawdziwy smakosz czyni to z wdziękiem nie spiesznym.

Usłyszeliśmy od wecicha kilka miłych słów. Padły przy okazji opowieści o kocie z hodowli , kupionego za wielkie pienądze, co trafił do nich na przegląd. Z listą od tzw hodowcy , co wet ma zrobić. Kot chudy, zmierzwiony, cuchnący z katarem i świerzbem. Pajęczaki rechotały w głos zadowolone, urządzając sobie harce w uszach. :wink: Do tego właściciel podważał kompetencje weta co do jego znastwa tematu chorób i pasożytów. Kilka słów padło ponoć nie fajnych bo wszak z hodowli kot nie może być zaniedbany 8O Swoją drogą ludzie kupując nie widzą stanu kota? Tego nie da rady sie ukryć. Podobno coraz więcej takowych przypadków jest.
Ale wracając do tematu hodowli i DT. Nasza wetka podobno stwierdziła ,że koty "za darmo" , takie brane z DT są piękniej utrzymane, zsocjalizowane i zadbane . Aż wstyd przyznawać się do kota hodowlanego z rodowodem.
Wiem, generalizować nie można, ale cieszę się z dobrawej opinii. Tylko żal ,że nasi podopieczni mają "taką" przeszłość.

Aaaa, nie napisałam ,że Wulkanek z 3850 przytył na 4200. A Oponka oposia zaczyna przypominać.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt maja 20, 2016 9:49 Re: OTW15 - Zapraszamy,pakiet fot s.23.Malce 26

ASK@ pisze:Jak każdy z nas tutaj zajął się kotami chyba z przypadku. A potem poszło.

Nieprawda, bo z rozmysłem i dla pieniędzy :wink:
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt maja 20, 2016 10:20 Re: OTW15 - Zapraszamy,pakiet fot s.23.Malce 26

Zgadzam się. :mrgreen: Toż to żywe skarbonki. :twisted:
ObrazekObrazekObrazek

Salem 11

Avatar użytkownika
 
Posty: 2810
Od: Czw paź 24, 2013 20:05

Post » Pt maja 20, 2016 10:25 Re: OTW15 - Zapraszamy,pakiet fot s.23.Malce 26

MalgWroclaw pisze:
ASK@ pisze:Jak każdy z nas tutaj zajął się kotami chyba z przypadku. A potem poszło.

Nieprawda, bo z rozmysłem i dla pieniędzy :wink:

No patrz pani, ja tutaj teorie o przypadkach tworzę dla potomności a ty wyciągasz na wierzch prawdziwe intencje :wink:
Wszak wiadomo ,że nam dają wsio, strumieniem wdobrodziejstwo płynie, nie trzeba pracować i martwić się o nic.Tylko czasem podesłać koteczka dobrze bo pani w kotach robi i pani ma obowiązek
:201461

O dziewczynki eSki są pytania. Jak zwykle domy mają wszystko. Do czasu rozmowy o wizycie przed adopcyjnej celem poznania i weryfikacji. Zainteresowanie gwałtownie zamiera. O ilości chętnych na spacerowanie po dziecinnym pokoju nie wspomnę. Jakos do ludzi nie dociera ,że pojawienie się licznej rodziny nie oznacza radosnych szaleństw malców i pchania się na ręce celem prezentacji siebie. Saśka daje sygnał i wszystko znika. Tylko lwica zostaje. :strach: Muszę tłumaczyć takie niuanse ludziskom mieniącym się kocimimamai czy znawcamiodlatkotów. Od spojrzenia na dzieciątka uzależniają swoją decyzję o ... zabezpieczeniach kiedyś tam. O ilościach sms-ów (w ogłoszeniu jest uwaga ,ze ten rodzaj formy rozmowy nie jest uznawany) nie wspomnę. Każdy zawiera pytanie kiedy i gdzie mają kota odebrać. Nikt, dosłownie NIKT nie podpisał się pod takim sms-em choćby imieniem.
To samo tyczy maili czy zapytań ze stron ogłoszeniowych. Choć tutaj lepiej to wygląda. Deczko.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt maja 20, 2016 11:38 Re: OTW15 - Zapraszamy,pakiet fot s.23.Malce 26

W końcu znajdzie się ten właśnie, jedyny dla każdego dom. :ok:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt maja 20, 2016 12:57 Re: OTW15 - Zapraszamy,pakiet fot s.23.Malce 26

Marzenia11 pisze:W końcu znajdzie się ten właśnie, jedyny dla każdego dom. :ok:

Czasami tym jedynym i najlepszym (zdaniem kota) jest DT :mrgreen:

Nie skreślam anonimowych SMS-ów.
U mnie właśnie tak zaczęły rozmowy dwa bardzo fajne DS.
Na zdawkowe sms-owe pytania udzielam zdawkowych odpowiedzi.
Jeśli przyszły DS jest OK, to dość szybko przechodzimy na tel. lub mejl.
Bo jak rzekł klasyk, nieważne jak się zaczyna, tylko jak się kończy... 8)

Ale kwestia sprawdzenia na miejscu zabezpieczeń to gęste sito, fakt.
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4565
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Pt maja 20, 2016 15:47 Re: OTW15 - Zapraszamy,pakiet fot s.23.Malce 26

Czy wiadomo co się dzieje u Bezuni? Przymierzałam się do jej zaadoptowania, ale byłam wtedy w żałobie po białaczkowej staruszce. Była u nas tylko kilka miesięcy, ale zostawiła wielką dziurę w sercach. Bolało mnie, kiedy czytałam, jak źle znosi rozłąkę z Wami. Jeśli poruszyłam czułą strunę to przepraszam, ale Bezunia bardzo zapadła mi w serce. Są takie koty, które poruszają bardziej od innych. Czasem o niej myślę.....

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości