Tula Tulina - przesłodka krówka już w nowym domu :)

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pon lut 08, 2016 11:41 Tula Tulina - przesłodka krówka już w nowym domu :)

Tula Tulina - głaskanie kocha ponad wszystko!

Tulcia jest cudną kotką, ogromnym pieszczochem i słodziakiem :) głaskana z rozkoszy aż ugniata ziemię, tupta w miejscu, nadstawia się z każdej strony, a jeśli zacznie się ją głaskać przy ogonku - aż zaczyna się ślinić i "gadać" ząbkami :))
Uwielbia siedzieć blisko człowieka, nie ma problemu z noszeniem na rękach, lubi siedzieć na kolanach. Dobrze dogaduje się z innymi kotami, akceptuje też nawet bardzo małe, energiczne dzieci (przetestowane na mojej dwulatce). Nie sprawdzałam jej na psach, ale ze względu na jej bardzo łagodny, radosny charakter wydaje mi się, że nie powinno być z tym problemu - jej byli właściciele wspominali, że miała kontakt ze spokojnym psiakiem.
Nie czuje wielkiej potrzeby wychodzenia na dwór, ale lubi leżeć na słoneczku - ponieważ trzyma się domu może, ale nie musi mieszkać w domu wychodzącym. Zawsze jednak wraca do domu, żeby skorzystać z kuwety - nie korzysta tam, gdzie chodzi na spacery ;) nie jest wybredna jedzeniowo, wcina zarówno suchą, jak i mokrą karmę, ale ze względu na jej skłonność do tycia powinna być karmiona mądrze i z rozwagą, raczej lepszą karmą, ale w małej ilości.

Ze względu na alergię właścicielki wróciła do mnie z adopcji po 4 latach - świetnie odnalazła się po powrocie.
Jest regularnie odrobaczana, szczepiona. Do tego zaczipowana i wysterylizowana. Kontrolne badania z września 2015 nie wykazały żadnych problemów zdrowotnych. Tula ma ok. 6 lat, pierwotnie trafiła do mnie jako tymczas ze schroniska na Paluchu, jednak czip został przepisany na nową właścicielkę, która się jej zrzekła.

Zdjęcia:
https://www.facebook.com/SzalonyKot/med ... 509&type=3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po badaniu krwi - poprawiamy Tuli humor ;)
Obrazek
Ostatnio edytowano Pon mar 07, 2016 16:31 przez Szalony Kot, łącznie edytowano 1 raz

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Pon lut 08, 2016 17:57 Re: Tula Tulina - przesłodka krówka szuka domu

Jaka piękna :1luvu: :1luvu: :1luvu:

bea3

 
Posty: 4144
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Pon lut 08, 2016 18:01 Re: Tula Tulina - przesłodka krówka szuka domu

śliczna dziewczynka
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon lut 08, 2016 23:49 Re: Tula Tulina - przesłodka krówka szuka domu

Piękna, a przede wszystkim - ma cudny charakter :1luvu:

I co niemniej ważne - ponieważ prawdopodobnie jest po jakimś urazie (bardzo bała się wielu rzeczy jak ją brałam ze schroniska, możliwe, że była bita...), to nie wskakuje wyżej niż łóżko/ kanapa. Nie ma opcji, żeby wskoczyła np. na stół, rzadko bywa na parapetach. Teraz do tego jest przygruba :roll: więc już w ogóle z mobilnością słabo... bo to drobna kotka, powinna ważyć 3,5, maks 4 kg. A waży pewnie 1-1,5 kg więcej, przyjechała za gruba, a stryj jej sypie od serca :evil:

Także nie jest to kot, który czmychnie lufcikiem czy w ogóle sięgnie do okna :roll:

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Wto lut 09, 2016 20:11 Re: Tula Tulina - przesłodka krówka szuka domu

Szkoda, że moi bliscy z Twoich rejonów jeszcze nie mogą wziąć kotka, bo Tula jest idealna. Ale trzymam bardzo mocno kciuki za dobry i kochający dom.

bea3

 
Posty: 4144
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Wto lut 09, 2016 22:27 Re: Tula Tulina - przesłodka krówka szuka domu

Tula szuka już od września czy października, nie spieszy nam się ;) i na szczęście nie ma ciśnienia na szukanie domu :)

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Śro lut 10, 2016 18:55 Re: Tula Tulina - przesłodka krówka szuka domu

Aa, to dobrze, że ciśnienia nie ma ;)
Tym bardziej znajdzie się lepszy dom.

bea3

 
Posty: 4144
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Śro lut 10, 2016 21:36 Re: Tula Tulina - przesłodka krówka szuka domu

Tula jest u mojego ojca i stryja, panowie poza tym, że z kota robią kulkę :roll: to krzywda się zwierzakowi nie dzieje...

Natomiast koleżanka się wstępnie zainteresowała Tulą ;) w domu zawsze miała jamniki, ale wyprowadziła się z domu, mieszka z przyszłym mężem i chcą kota :> ale to też nie szybka akcja raczej...

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa


Post » Pon mar 07, 2016 16:31 Re: Tula Tulina - przesłodka krówka szuka domu

Szalony Kot pisze:Tulcia od soboty w nowym domu :)

Najbardziej bałam się kwestii kuwetowania :oops: bo bywało z tym różnie. Ale w nowym domu jest jak dotąd wszystko ok. Mizia się, łazi za nowymi opiekunami, trochę zagaduje, śpi na łóżku :mrgreen: je i mruczy.
Na "do widzenia" obcięłam pazury, wyczesałam furminatorem, zapomniałam tylko zerknąć w uszy :oops:
Kot tuż przed nowym domem narobił w transporter, więc wizytę zaczęliśmy od aromatycznej kąpieli :mrgreen:

Oddana do znajomych - ona do tej pory "jamnicza", on kociarz od zawsze. Uwielbiam domy znajomych, akurat mam samych fajnych, zwierzolubnych i świadomych, tylko w większości już ze zwierzakami... a ci akurat wyprowadzili się od rodziców "na swoje" i od razu wiedzieli, że chcą zwierzaka.
Na jednym kocie się nie skończy, ale od większości DT nie dostali by kota - mają ogromny taras, praktycznie nie do zabezpieczenia. Na szczęście podzielony na część otwartą i "zimową", zamkniętą - z tej "zimowej" chcą w przyszłości zrobić wolierę. Jak podniosą się finansowo po remoncie ;)
Tuli to obojętne, ona nie skacze :roll: to jest ewidentnie kot powypadkowy/ bity, wyższe krzesło to dla niej problem... ale normalny, sprawny kot nie miałby problemu z tym, żeby z tarasu zacząć odwiedzać okolicznych sąsiadów.

Na razie jest tylko Tula. I jest dobrze :mrgreen:

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Pon mar 07, 2016 18:20 Re: Tula Tulina - przesłodka krówka już w nowym domu :)

Gratulacje dla Tuli i dla Ciebie, bardzo się cieszę :ok: :201461

ZuzCat

 
Posty: 1325
Od: Pon sie 23, 2010 11:15




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości