1,5 roczna niesamowita kotka szuka odpowiedzialnego domu-OLS

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pt lip 11, 2014 9:42 1,5 roczna niesamowita kotka szuka odpowiedzialnego domu-OLS

Asteria to niezwykła kotka. Bardzo kocha człowieka i jest nieustraszona. Do mnie trafiła około roku temu- spotkałam ją na ruchliwej ulicy gdzie miałcząc chodziło od przzechodnia, do przechodnia. Biorąc pod uwagę jej wszędobylski charakterek przypuszczam że komuś po prostu wymknęła się z mieszkania.

Kotka jest wysterylizowana, zaszczepiona, regularnie odrobaczana i zabezpieczana przed kleszczami. Posiada chip identyfikacyjny, miała robione testy na FIV (-) i FeLV (-). Żyje w domu z innymi kotami, do niedawna również z pieskiem.

Miałam wiele kotków, ale Asteria jako jedyna potrafi chodzić na smyczy niczym pies!!! Uwielbia spacery- przy czym nie stoi przestraszona na trawniku powoli przesuwając ostroznie łapki, tylko idzie przy nodze z właścicielem, przyczając się tylko gdy zobaczy jakiegoś przechodnia i puszając w jego stronę aby się połasić. Ludzie na ulicy bardzo często przystają dziwiąc się, jak mogłam nauczyć kota spacerować w taki sposób.

Jednak odwaga Asterki ma też swoją gorszą stronę- gdy tylko otworzą się drzwi chce uciekać na dwór, dlatego nie nadaje się domu z małymi dziećmi które mogłyby przez przypadek otworzyć jej drzwi. Nie może również mieszkać w domu niewychodzącym- na podwórku zaczepia obcych ludzi i psy. Ktoś nieprzepadajacy za kotami mógłby bez problemu zrobić jej krzydę. W kontaktach z obcymi psami stroszy się tylko i śmiało podchodzi żeby zaczepić.

Nie jest typem złośliwego kota, uwielbia uśąść na kolanach, połasić się, zostać wyglaskaną. Wskakuje na kolana, jest bardzo gadatliwa, często zaczepia. Gdy robi się jej krzywdę (w jej mniemaniu robieniem krzywdy jest również obcinanie pazurków) warczy i informuje że coś jej się nie podoba.

Lubi też wychodzić na balkon, ale w domu do którego trafiłaby Asterka balkon koniecznie powinien posiadać siatkę- w przeciwnym razie jestem pewna że głupol by wyskoczył.

Asteria korzysta z kuwetki i drapaka. Pomimo to lubi czasami zatopić pazurki w jakiejś skórzanej torebce, lub czymś o niespotykanej fakturze w czym przyjemnie byłoby zanużyć łapki, dlatego trzeba reguarnie przycinać jej pazurki.

Jest bardzo zabawowa i rozbiegana, mój dom jest na tyle skromny że nie miała okazji do narozrabiania, ale myślę że z pokładami energii jakie posiada mogłaby trochę w domu napsocić.

Zależy mi na dobrym domu dla Asterki gdzie właściciele będą mieli wystarcająco dużo cierpliwości aby znosić harce Asterki, będą mieli czas aby wyjśc z nią na spacer i dobrze ją wygłaskać. Asterka to cudowna kotka i rozważałam zostawienie jej u siebie, ale przy moich warunkach mieszkaniowych z 3 kotami (z tym jeden z wadą wrodzoną wymagający stałego leczenia, a druga kotka w poważnym już wieku) nie jestem w stanie zapewnić żadnemu z nich należytej opieki- czasu ani pieniędzy dla nich niestety nie pomnożę.

Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, ponieważ kotka jest pod opieką schroniska dla zwierząt w którym została wysterylizowana i zaszczepiona.

Kontaktować można się wiadomością prywatną lub pod numeren 794 714 932

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano Nie lip 20, 2014 22:00 przez Albus, łącznie edytowano 1 raz

Albus

 
Posty: 59
Od: Pon maja 26, 2014 7:04

Post » Wto lip 15, 2014 19:41 Re: 1,5 roczna niesamowita kotka szuka odpowiedzialnego domu

:!:
kicikicimiauhau
 

Post » Śro lip 16, 2014 9:33 Re: 1,5 roczna niesamowita kotka szuka odpowiedzialnego domu

Nie widać zdjęć niestety....
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Śro lip 16, 2014 12:05 Re: 1,5 roczna niesamowita kotka szuka odpowiedzialnego domu

Faktycznie, zdjęcia się nie wyświetlają

Dla koteczki wielkie :ok: :ok:
Obrazek

aannee99

Avatar użytkownika
 
Posty: 9667
Od: Wto sie 28, 2012 8:35
Lokalizacja: Lubuskie

Post » Nie lip 20, 2014 22:00 Re: 1,5 roczna niesamowita kotka szuka odpowiedzialnego domu

Dziękuję bardzo- już poprawione ;)

Albus

 
Posty: 59
Od: Pon maja 26, 2014 7:04

Post » Nie sty 04, 2015 17:19 Re: 1,5 roczna niesamowita kotka szuka odpowiedzialnego domu

podnoszę

Albus

 
Posty: 59
Od: Pon maja 26, 2014 7:04

Post » Śro lut 25, 2015 7:56 Re: 1,5 roczna niesamowita kotka szuka odpowiedzialnego domu

Asterka znalazła domek!

Albus

 
Posty: 59
Od: Pon maja 26, 2014 7:04

Post » Śro lut 25, 2015 14:51 Re: 1,5 roczna niesamowita kotka szuka odpowiedzialnego domu

:ok:
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Agnieszka- i 135 gości