Koty z Chomiczowki problemy z łapaniem

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pon cze 02, 2014 9:03 Koty z Chomiczowki problemy z łapaniem

Witajcie,

wczoraj byłam na obiedzie u teściowej, od pewnego czasu dokarmia ona dziką kotkę, która pojawiła się w zimę i po kilku razach gdy dostała jeść, regularnie przychodzi do nich na balkon (mieszkają na parterze). Wpuszczali kotkę do domu, ale mają psa, którego ona przeraźliwie się boi, a dodatkowo jest to kotka wolnożyjąca, która źle znosi zamknięcie. Kotka jest przepiękna- srebrna z zielonymi oczami i rudym maźnięciem na główce :( jednak wczoraj zauważyłam, że kotka jest w ciąży i to dość zaawansowanej. Przy okazji dowiedziałam się od teściowej, że 2 miesiące temu urodziła 3 śliczne kociaki w piwnicy bloku obok :( a teraz znów jest w ciąży. Próbowałam namówić teściową, by złapała kotkę i zawiozła ją na sterylkę aborcyjną, ale nie chce się zgodzić. Ona wyznaje pogląd że to jest życie darowane przez boga i ona odbierać go nie będzie, zgodziła sie na złapanie kotki jak urodzi i odchowa małe, będzie też małym szukać domów. Ale generalnie jestem załamana :( nie wiem co robić. Może ją oszukać, że trzeba zabrać kotkę na badania i przyjedzie jakaś organizacja, zabrać ją i wypuścić po sterylce spowrotem w to miejsce, a teściowej powiedzieć, że kotki były martwe i trzeba było je usunąć by ratować kotkę :( ona nie chce o tym słyszeć ,żeby ją teraz łapać bo mówi że widziała jak kotki ruszają się w brzuchu i nie będzie zabijać żywych istot :/ ja mogę posłużyć za transport w tą i spowrotem, użyczyć transporter, ale kompletnie się nie znam na łapaniu dzikich kotek, nie wiem gdzie można wysterylizować za darmo bezdomną kotkę itp itd byłabym wdzięczna za rady

przy okazji może znalazłby się ktoś kto mógłby wziąć na dt te 3 maluchy z piwnicy (jej wcześniejszy miot) z tego co wiem jest napewno 1 rudy i 1 pingwin, 3ci nie wiem jaki kolor i podjąłby sie próby ich oswojenia i szukania domów. Ja bym mogła wesprzeć karmą i żwirkiem, tylko tyle mogę z uwagi na możliwości czasowe jak również zakaz tymczasowania przez mojego TŻ na tą chwile z tego co teściowa mówi to kociaki sa dzikunkami mają ok 2-3 miesiące
Ostatnio edytowano Czw lip 02, 2015 10:48 przez Goyka, łącznie edytowano 37 razy
Obrazek

Goyka

 
Posty: 5213
Od: Pt mar 14, 2008 10:47
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Post » Pon cze 02, 2014 11:52 Re: WWA BIELANY CIĘŻARNA KOTKA-POTRZEBNA POMOC!!

To dzika kotka. Kazdy może łapać, wyciąć i wypuścić. Teściowa nie musi wiedzieć kto i zacz.
Tamte malce mogą byc za małe by żyć bez matki. Z drugiej strony jak urodzi to "stare" popędzi.
Teściowa chce nowe maluszki przetrzymać i odchować? A co z psem?

Podniosę .
Wklej prosze na mój wątek prośbe o pomoc.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon cze 02, 2014 11:55 Re: WWA BIELANY CIĘŻARNA KOTKA-POTRZEBNA POMOC!!

No właśnie też o tym pomyślałam, żeby poprostu ją złapać bez jej wiedzy :mrgreen: a potem wypuścić , nawet by się nie zorientowała. Skontaktowała sie już ze mną na PW strongbaby ktora ma doswiadczenie i jest z Bielan, mam nadzieje, ze cos uknujemy :)

Co do maluszkow to ona Asiu uwaza, że kotka je urodzi "gdzieś" odchowa i wtedy się zgadza żeby ją wysterylizowac, poprosiła mnie tez o pomoc w znalezieniu domów dla tych kociaków jak się urodzą, ale napewno ona ich nie odchowa z uwagi na psa i brak doświadczenia. To jest takie myślenie na zasadzie nie zgadzam się na aborcję bo to zabijanie życia ale już umierac w piwnicy mogą bo ja się do tego nie przyłożę :cry: tamte 3 malce urodziła 2-3 miesiące temu. Jak pytalam czemu nie prosila o pomoc w znalezieniu domów dla 1szego miotu to powiedziała, że nie wiedziała ze kotka była w ciąży, a potem dopiero na spacerze z psem zauważyła te 3 malce przy piwnicy. Teściowa twierdzi że są śliczne, ale dziczą i że przez to nikt ich nie weźmie
Obrazek

Goyka

 
Posty: 5213
Od: Pt mar 14, 2008 10:47
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Post » Pon cze 02, 2014 12:04 Re: WWA BIELANY CIĘŻARNA KOTKA-POTRZEBNA POMOC!!

Można na balkonie na przykłąd kotki odchować.Albo w drugim pokoju. Zreszta wiesz jak można jeśli sie chce.

Jestem za aborcyjn a choc w środku wszystko płącze. Ale jaka przyszłość malce czeka.
Te "nasze" juz miały chore oczy i chorują ciągle .Teraz już by ich może nie było .Umarłyby w cierpieniach.

Dobrze by było wyśledzic gdzie ma gniazdo i zgarnąć ew małe i matkę. Ona na aborcyjna dzieciaki na DT- tylko poszukać trzeba by było. Ale jak "chodliwe" kolory to i o DT łatwiej.

Jestem za tym by teściowa nie wiedziała bo i po co? To nie jej kotka. Znając życie nawet nie zauważy,że coś nie tak z nią.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon cze 02, 2014 12:08 Re: WWA BIELANY CIĘŻARNA KOTKA-POTRZEBNA POMOC!!

No właśnie dlatego proszę o pomoc tu, bo jak wczoraj wystartowałam z tą sterylką to mi juz napewno nie pozwoli jej teraz zabrać. Asiu wiesz jak jest, jej pojęcie o kotach jest zerowe, zawsze mieli psy, na początku myślała że kotka ma duży brzuch od robaków i poszła po odrobaczacz do weta, a wczoraj jak spytałam czy kotka czasem w ciąży nie jest to powiedziała że napewno jest bo w brzuchu się małe ruszają :( mi też serce pęka na myśl o sterylce, ale z drugiej strony już 3 malce są w piwnicy i co je czeka? śmierć w mękach albo głod i choroby, tamte domu nie mają a już kolejne w drodze :( to chyba mniejsze zło choć oczywiście też serce mi pęka
Obrazek

Goyka

 
Posty: 5213
Od: Pt mar 14, 2008 10:47
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Post » Pon cze 02, 2014 12:10 Re: WWA BIELANY CIĘŻARNA KOTKA-POTRZEBNA POMOC!!

A i jeszcze jedno. ja się nie znam na kocich ciążach, ale wydaje mi się że kotka lada chwila się rozyspie. Brzuch ma pękaty na boki a sama chudzina jest :( więc liczy się każdy dzień....
Obrazek

Goyka

 
Posty: 5213
Od: Pt mar 14, 2008 10:47
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Post » Pon cze 02, 2014 13:23 Re: WWA BIELANY CIĘŻARNA KOTKA-POTRZEBNA POMOC!!

Dodam jeszcze, że jakby DT się dla tej 3ki malców z pierwszego miotu znalazł to ja biorę na siebie żwirek i karmę na cały czas pobytu w DT. Dziś teściowa ma obczaić ile malców jest i jakie kolory, to dam znać
Obrazek

Goyka

 
Posty: 5213
Od: Pt mar 14, 2008 10:47
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Post » Pon cze 02, 2014 22:09 Re: WWA BIELANY CIĘŻARNA KOTKA-POTRZEBNA POMOC!!

podniosę
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21541
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków


Post » Pon cze 02, 2014 22:28 Re: WWA BIELANY CIĘŻARNA KOTKA-POTRZEBNA POMOC!!

Szalony Kot pisze:Może tu napisz, ekipa działa b. sprawnie... viewtopic.php?f=1&t=161561&start=90


Juz napisałam, strongbaby odpowiedziała i jutro mamy sie zdzwonic, mam nadzieje ze sie uda. Kotka jest nieufna ale daje sie teściowej głaskać jak je. Sa 2 opcje albo złapać ja bez wiedzy teściowej np wieczorem na klatkę łapkę pod balkonem - co nie bedzie wg mnie łatwe bo teren wokół balkonu jest ogrodzony albo opcja nr 2 wymyślic jakaś ścieme ze poprosiłam fundacje X o zabranie kotki na badania i wypuszcza ja spowrotem w to samo miejsce i powiedzieć jej zd to nie była ciąża tylko ropomacicze. Ona jest totalnym laikiem wiec powinna to łyknąc
Obrazek

Goyka

 
Posty: 5213
Od: Pt mar 14, 2008 10:47
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Post » Wto cze 03, 2014 8:48 Re: WWA BIELANY CIĘŻARNA KOTKA i 3 MAŁE KOCIAKI POMOCY!!!!!!

Pojadę dziś zobaczyć kociaki, ponoć w dzień latają pod blokiem przy okienku piwnicznym :( mam nadzieję, że ich jakiś pies nie pożre i nie zjedzą trutki na szczury rozłożonej w piwnicy, a jeszcze bardziej mam nadzieję, że mamusia sie nie rozsypie zanim uda się cokolwiek zdziałać :cry:

Bardzo proszę o tymczas dla tych 3 srajtków kogoś kto ma doświadczenie w oswajaniu :(
Obrazek

Goyka

 
Posty: 5213
Od: Pt mar 14, 2008 10:47
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Post » Wto cze 03, 2014 8:55 Re: WWA BIELANY CIĘŻARNA KOTKA i 3 MAŁE KOCIAKI POMOCY!!!!!!

Goyka pisze:Pojadę dziś zobaczyć kociaki, ponoć w dzień latają pod blokiem przy okienku piwnicznym :( mam nadzieję, że ich jakiś pies nie pożre i nie zjedzą trutki na szczury rozłożonej w piwnicy, a jeszcze bardziej mam nadzieję, że mamusia sie nie rozsypie zanim uda się cokolwiek zdziałać :cry:

Bardzo proszę o tymczas dla tych 3 srajtków kogoś kto ma doświadczenie w oswajaniu :(

Cholerka, to juz dużawe są na tyle ,że pałętają się. A taki góniarz wszędzie wejdzie.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto cze 03, 2014 8:57 Re: WWA BIELANY CIĘŻARNA KOTKA i 3 MAŁE KOCIAKI POMOCY!!!!!!

Pojadę dziś to sama zobaczę ile one mają i spróbuję jakąś fotę cyknąć, bo teściowa pojęcia nie ma.
Obrazek

Goyka

 
Posty: 5213
Od: Pt mar 14, 2008 10:47
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Post » Wto cze 03, 2014 10:51 Re: WWA BIELANY CIĘŻARNA KOTKA i 3 MAŁE KOCIAKI POMOCY!!!!!!

akcja umówiona na dziś wieczór, trzymajcie kciuki, a o to i bohaterka wątku, zdjęcia rozmazane bo z komórki

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Goyka

 
Posty: 5213
Od: Pt mar 14, 2008 10:47
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Post » Wto cze 03, 2014 11:06 Re: WWA BIELANY CIĘŻARNA KOTKA i 3 MAŁE KOCIAKI POMOCY!!!!!!

Faktycznie zaraz pęknie... Pomijając ciąże to chyba bardzo chuda jest, czy mi się tylko tak zdaje?

strongbaby

 
Posty: 663
Od: Śro wrz 12, 2012 10:27
Lokalizacja: Warszawa/Bielany

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 155 gości