Kotki z ul. Gościnnej ( Gdańsk,Orunia)

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Śro sie 01, 2012 22:12 Kotki z ul. Gościnnej ( Gdańsk,Orunia)

Na ul. Gościnnej znajduje sie śmietnik, a za tym śmietnikiem wielke nic: trawa i kiedyś budka dla kotkow. Przez ok. 3-5 lat koty zbierały sie tam aż powstała niemała kociarnia. Jest tam około 20 dużych kotow oraz 3 małe (aktualnie). Jedna z kotek non stop rodzi, zdazyło sie nawet że urodziła w zimę (w Wigilię, było około -15 'C) więc pilnie potrzebujemy pieniedzy na sterylizację !
MAŁE :
4 kociaki, które mają od 2 do ponad 3 m-cy. Czarna Mela została już adoptowana. Największy z maluchów jest już bardzo dziki, Lila - bardzo fajna kotka, zasługuje na dobry dom. Zdrowa. Najmiejsza Malwa (jeszcze nie wiadomo czy to kot czy kotka) choruje na grzybka, ma rozwolnienie. Jest bardzo chuda i malutka jak na swoje 2 m-ce. Została niedawno odrobaczona, je specjalistyczną karmę.Jest bardzo ufna, lgnie do ludzi, uwielbia spać na kolanach człowieka i przytulać się. Tylko wtedy czuje się bezpieczna. Pilnie potrzebny dom, choćby tymczasowy!!


Lila
Obrazek
Malwa
Obrazek
3-rio
Obrazek
Reszte postaram sie uzupełnić później !
Kotki na Gościnnej:

-Srebrna (vel Matka Naczelna). Nie widzi/nie dowidzi (tego nie wiemy) na jedno oko. Rodziła dziesiątki razy, wymaga natychmiastowej sterylizacji, gdyż ostatnio podupada na zdrowiu. Kiedyś była kotką księdza z pobliskiej plebanii, gdy ten wyjechał na misje za granicę, wyrzucono ją z plebanii Ma ok. 4-5 lat.
-Obrazek

Czarnula, dosyć dzika kotka. Co roku rodzi maluchy w jakimś niedpostępnym, tajemniczym miejscu i przyprowadza je, gdy są już duże a jednocześnie dzikie i nieprzyzwyczajone do ludzi. Na Gościnnej przebywają także 2 jej córki (Młoda Czarna i Dzikusek). Ma ok. 4-5 lat.
-Obrazek


Młoda Czarna. Córka Czarnuli, raczej dzika. Ma 1,5 roku (pamiętam, jak matka przyprowadziła ją na Gościnną). Bardzo ładna czarno-brązowa kicia.
-Obrazek

Pręgusia-bura, drobna kotka, oswojona,prawdopodobnie była kotką domową. Pozwala mi wziąć się na ręce, pogłaskać. Ma na karku pod skórą charakterystyczną pręgę-zgrubienie wyczuwalne podczas głasakania. Rodzi małe 2 razy do roku. Bardzo dobra matka. Ma ok. 4 lata.
Obrazek

Biszkopta-dość duża, rudawa kicia w pręgi. Trzyma się na dystans, przy próbie głaskania potrafi udrapać. Ma ok. 3 lata.
Obrazek


Paralityczka-kotka pingwinek. Trafiła na Gościnną prawdopodobnie po wypadku samochodowym. Troszkę nieufna, bardzo zachłanna na jedzenie. Ciągle jest głodna. Wydawało nam się, że jest wysterylizowana, bo nie zachodziła w ciążę odkąd pojawiła się w stadzie. Niedawno jednak zaciążyła i urodziła, jej małe były nierozwiniętymi jeszcze wcześniakami i nie przeżyły. Prawdopodobnie coś w jej organizmie jest nie tak od czasu dawnego wypadku. Wymaga szybkiej sterylizacji.Ma ok. 3 lata.
-Obrazek

Krawaciara Miła-najprawdopodobniej siostra z Krawaciarą Agresywną. Prawdopodobnie były kotkami domowymi. Dobra matka, pozwala się głaskać, ma łagodny charakter. Ma przynajmniej 3 lata.
-
Krawaciara Agresywna-siostra Krawaciary Miłej, trochę większa i jaśniejsza od siostry. Da się pogłaskać, ale często drapie. Dość agresywny charakter. Obie kotki trzymają się razem.
Obrazek

Lucynki-gromada kilku drobnych kotek w pręgi, nazwanych tak od mojej kotki Lucy, która jest tego samego umaszczenia. Wśród nich jest Chuda Lucynka - kicia, która często zachodzi w ciążę. Ma bardzo miły charakter, ale jest przerźliwie chuda, pomimo że dobrze ją karmimy. Zapewne to sprawa robaków w organizmie. Ciąże ją bardzo elsploatują. Potrzebna szybka sterylka! Mają ok. 3-4 lata.[/color][/color]
Obrazek

Dzika (nazywana też Płochliwą). Pojawiła się niedawno w stadzie, była bardzo dzika. Trzeba było daleko rzucać jej kawałki karmy, gdyż nawet bardzo głodna nie podeszła bliżej. Przez ostatnie miesiące bardziej nam zaufała, lecz zawsze trzyma się w bezpiecznej odległości. Dobra mama. Ma ok. 2 lata.
Obrazek

Kocur - jedyny chłopak w stadzie. Większość kociąt jest prawdopodobnie jego Raczej nieufny do ludzi. Pojawił się ok. rok temu. Trochę wyliniały. Ma przynajmniej 3 lata.
Obrazek :kotek:

W porozumieniu z dziewczynami z PKDT rusza zbiórka na karmę i sterylki kotków z Orunii. Koniecznie z dopiskiem: MAGDA.

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/42a,
03-772 Warszawa

81 1370 1109 0000 1706 4838 7309

z dopiskiem:
PKDT - MAGDA

bank DNB NORD Polska S.A. I O/Warszawa
SWIFT potrzebny dla przelewów zagranicznych: MHBFPLPW

Każda złotówka się przyda!!


DZIEKUJEMY VIVA :1luvu:
Ostatnio edytowano Nie wrz 16, 2012 19:11 przez gabi/miau, łącznie edytowano 5 razy

gabi/miau

 
Posty: 36
Od: Sob cze 11, 2011 19:47

Post » Sob sie 04, 2012 9:38 Re: Kotki z ul. Gościnnej ( Gdańsk,Orunia)

Ehh, morze kotów :( 2 lata temu przed zimą zabrałyśmy z koleżankami spod Zatoki nieopodal czarną oswojoną kicię z 3ma maluchami, w sumie to ukradłyśmy bo Panie które miały tam warzywniak i się "opiekowały" kotami nie chciały ich oddać...
Obrazek

Marea

 
Posty: 4721
Od: Pon lut 23, 2009 22:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Sob sie 04, 2012 21:14 Re: Kotki z ul. Gościnnej ( Gdańsk,Orunia)

Marea pisze:Ehh, morze kotów :( 2 lata temu przed zimą zabrałyśmy z koleżankami spod Zatoki nieopodal czarną oswojoną kicię z 3ma maluchami, w sumie to ukradłyśmy bo Panie które miały tam warzywniak i się "opiekowały" kotami nie chciały ich oddać...

To było na Gościnnej?
Obrazek

aga marczak

 
Posty: 1200
Od: Sob lis 12, 2011 13:03
Lokalizacja: Gdansk

Post » Nie sie 05, 2012 13:39 Re: Kotki z ul. Gościnnej ( Gdańsk,Orunia)

Marea pisze:Ehh, morze kotów :( 2 lata temu przed zimą zabrałyśmy z koleżankami spod Zatoki nieopodal czarną oswojoną kicię z 3ma maluchami, w sumie to ukradłyśmy bo Panie które miały tam warzywniak i się "opiekowały" kotami nie chciały ich oddać...


Niestety zresztą to nie wszystkie koty, na Gościnnej kreci się ich dużo więcej niestety dzikich tak na prawde nie da się ani im zrobic zdjęcia ani opisać..... ;(
(mówimy oczywiście o jednym placu a nie całej ulicy )A najgorsze że większosć z nich to kotki ktorych styrylizacja kosztuje i to sporo ... :!:

gabi/miau

 
Posty: 36
Od: Sob cze 11, 2011 19:47

Post » Pon sie 06, 2012 10:25 Re: Kotki z ul. Gościnnej ( Gdańsk,Orunia)

wiem,że Orunia to wylęgarnia kotów...Nie wiem jak można temu zaradzić.Myślę,że trzeba ciachać na razie ciężarne a reszta musi poczekać do bezpłatnych sterylek
A tej kotce z plebanii trzeba zrobić osobny wątek na miau,ogłoszenia na Tablica.pl i na Trójmiasto napisać jej przejmującą historię i spróbować znaleźć jej dom...
Obrazek

aga marczak

 
Posty: 1200
Od: Sob lis 12, 2011 13:03
Lokalizacja: Gdansk

Post » Pon sie 06, 2012 17:29 Re: Kotki z ul. Gościnnej ( Gdańsk,Orunia)

aga marczak - Oczywiście zajme sie tym jak najwcześniej . Jednak na bezpłatna serylke można czekac i czekać ... A samemu lub w 2-3 osoby ciezko wyłożyć 2-tys zł.... (Kotekjest kolo 25 styrylki koło 80-120 zł ) :cry: (Jeżeli znacie jakieś bespłatne/tanie styrylki w okolicy Gdańska prosze napiszcie)

gabi/miau

 
Posty: 36
Od: Sob cze 11, 2011 19:47

Post » Pon sie 06, 2012 19:07 Re: Kotki z ul. Gościnnej ( Gdańsk,Orunia)

Może kilka słłów o miejscu w którym przebywaja kotki . Krotko muwiąc orunia dolna nie jest najmilszym miejscem dla kotków oto kilka powodów :
1. Starsze panie : chyba karzdy zna miłlą starszą panie ktora wrzeszczy żeby "nie dodtykać jej kotów " jest takich i to sporo tylko czy taka pani wie czym :1luvu: karmic "swoje koty"? Te z Oruni niestety nie kapusta lub suchy chleb to czesty widok przy miskach kotów ....
2.Huligani - idioci ktorzy psują wszystko co im pod ręce wpadnie .Jak morzna dbac okota kiedy strach prsynieść mu bluze nowa budke czy nawet ladną cystą miske poniewarz odrazu ląduja u kogoś w domu (kradną) lub zostajo w stanie krytycznym . Ubiegłego roko oofiara owych ludzi został maltki prawdopodobnie 2 tygodniowy kot którego znalezono z rozdeptana głową i połamanym karkiem to nie był przypadek ....
3. Butki i troska o koty od miasta - wszystko suber ale co tgak na prawde zrobilo masto dało jedną butke i to przy smietniku dlczego budki dla kotów są stawiane przy smietnikach lub placach zabaw ? I jak 30 kotów ma sie pomieścić w jednej budce (patrz foto) ? Ok ale leprzy rydz niż nic prawda tylko dziwnym trafe i z niewiadomych powodow butka została przeniesona coprawda nie daleko ale koty nie chodzą tam tylko spią na ziemi (dosłownie) !!!!!
Zdjęcia :
Obrazek

Obrazek
Wrazie jakiś warznych informacji o przesłaniu pieniedzy lub dobrej klinice/tanich styrylizacjach prosze o kontakt do mnie lub do urzytkownika madzik85[/size]
Ostatnio edytowano Wto sie 07, 2012 0:06 przez gabi/miau, łącznie edytowano 1 raz

gabi/miau

 
Posty: 36
Od: Sob cze 11, 2011 19:47

Post » Pon sie 06, 2012 21:03 Re: Kotki z ul. Gościnnej ( Gdańsk,Orunia)

No nie wiem moim zdaniem trzeba pilnie ciachnąć kotki ciężarne resztę wziąć na tabletki i czekać na bezpłatne sterylizacje.W tym roku zrobiłam ok 60 kotek z miejskich sterylek,więc te z Gościnnej też się da ogarnąć.Tylko potrzeba do tego kilku osób.Jednej będzie b ciężko...
Do zimy trzeba zorganizować budki od miasta,bo ta jedna to faktycznie śmiech na sali
Obrazek

aga marczak

 
Posty: 1200
Od: Sob lis 12, 2011 13:03
Lokalizacja: Gdansk

Post » Pon sie 06, 2012 23:52 Re: Kotki z ul. Gościnnej ( Gdańsk,Orunia)

aga marczak pisze:No nie wiem moim zdaniem trzeba pilnie ciachnąć kotki ciężarne resztę wziąć na tabletki i czekać na bezpłatne sterylizacje.W tym roku zrobiłam ok 60 kotek z miejskich sterylek,więc te z Gościnnej też się da ogarnąć.Tylko potrzeba do tego kilku osób.Jednej będzie b ciężko...
Do zimy trzeba zorganizować budki od miasta,bo ta jedna to faktycznie śmiech na sali

Niestetytak wygląda pomoc miasta , w jaki sposub udalo Ci się uzbierac pieniadze, wyłozyłaś sama ?Wiem ze osoby na miau są zakocone i maja dosc wlasnych wydatków jednak gdyby sie znalazla welkoduszna osoba która da rade wpłacić kilka groszy na kastracje to chetnie przyjme :1luvu: :ok:

Nowe wieści najprawdopodobniej jedna kotka w ciąży (ogromny brzuch typowe obiawy) oraz jeden nowy maluch wczoraj odkryty ma mniej niż tydzień - kastracje pilnie potrzebne !

gabi/miau

 
Posty: 36
Od: Sob cze 11, 2011 19:47

Post » Wto sie 07, 2012 12:43 Re: Kotki z ul. Gościnnej ( Gdańsk,Orunia)

podrzucę bo pilne...
Obrazek

aga marczak

 
Posty: 1200
Od: Sob lis 12, 2011 13:03
Lokalizacja: Gdansk

Post » Wto sie 07, 2012 22:18 Re: Kotki z ul. Gościnnej ( Gdańsk,Orunia)

Czy ktoś jest w stanie pomóc?
Obrazek

aga marczak

 
Posty: 1200
Od: Sob lis 12, 2011 13:03
Lokalizacja: Gdansk

Post » Śro sie 08, 2012 12:34 Re: Kotki z ul. Gościnnej ( Gdańsk,Orunia)

Kochani - uzupełniam :-)
Budka zotała przeniesiona, bo na owym placu podobno mają się rozpocząć jakieś bliżej nieokreślone prace budowlane. Więc taka była konieczność. Ale na razie od pół roku (na szczęście) żadnych prac nie ma. Na zimę raczej nie uda się dostawić nowych budek. Pani, która wyraziła zgodę na tą budkę (miała umowę dzierżawy terenu) zmarła... :-( z pozostałymi ludźmi jest różnie. Są tacy przychylni kotom, a są też i niezbyt sprzyjający...

Kolejny problem: dzieciarnia. Są dziewczynki mądre, świadome, które przychodzą by nakarmić kotki itp. Były niestety też inne przypadki, gdy małe kociaki układano w budce kolorami!!! <o zgrozo!!>, albo po prostu wynoszono... kiedyś znalazłam ok. miesięcznego kociaka wrzuconego do dołu na śmieci...on piszczał, ja usłyszałam - po prostu cud, bo inaczej źle by się skończyło.


Co do kotki wyrzuconej z plebanii - jej sprawa jest bardzo pilna!! Kotka ostatnio jest markotna, niechętnie je...Boimy się o nią. To jest dosyć wyeksploatowana kicia. Jako kanapowiec się nie nada, ale jako kot wychodzący - czemu nie :wink: Jej sterylka jest pilna!! Po Srebrnej nie widać jednak oznak ciąży, a boimy się, że kolejnej ciąży może nie przetrwać...


Kociaczkami na stałe opiekuję się ja z mężem oraz jedna starsza Pani. Forumowiczka gabi/miau stara nam się pomóc na forum jak się da - za co wielkie dzięki! :1luvu: I to właściwie tyle plus kilka osób dorywczo...
Nie wspominam oczywiście o tych, którzy powodują na Gościnnej więcej szkód niż pożytku...
[Srebrna*14.08.2012]-Każdego dnia brak mi Ciebie*... [Felek*04.08.2012] [Filipek *17.08.2012] [Franuś *2011] [Kocur *2013] - Pamiętam o Was i tęsknię... [Chuda Lucunko...śpij słodko Kochanie...*06.02.2014]

madzik85

 
Posty: 808
Od: Pon lut 20, 2012 10:33
Lokalizacja: Trójmiasto

Post » Śro sie 08, 2012 13:37 Re: Kotki z ul. Gościnnej ( Gdańsk,Orunia)

W porozumieniu z dziewczynami z Bezbronnych Zwierząt rusza zbiórka na karmę i sterylki kotków z Orunii. Koniecznie z dopiskiem: MAGDA.

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/42a,
03-772 Warszawa

81 1370 1109 0000 1706 4838 7309

z dopiskiem:
Bezbronne Zwierzęta - MAGDA


bank DNB NORD Polska S.A. I O/Warszawa
SWIFT potrzebny dla przelewów zagranicznych: MHBFPLPW

Każda złotówka się przyda!!
[Srebrna*14.08.2012]-Każdego dnia brak mi Ciebie*... [Felek*04.08.2012] [Filipek *17.08.2012] [Franuś *2011] [Kocur *2013] - Pamiętam o Was i tęsknię... [Chuda Lucunko...śpij słodko Kochanie...*06.02.2014]

madzik85

 
Posty: 808
Od: Pon lut 20, 2012 10:33
Lokalizacja: Trójmiasto

Post » Śro sie 08, 2012 22:36 Re: Kotki z ul. Gościnnej ( Gdańsk,Orunia)

Madziu trzymam kciuki za powodzenie akcji.Mogę pomóc w łapaniu kotków :ok:
Obrazek

aga marczak

 
Posty: 1200
Od: Sob lis 12, 2011 13:03
Lokalizacja: Gdansk

Post » Czw sie 09, 2012 8:51 Re: Kotki z ul. Gościnnej ( Gdańsk,Orunia)

czy ktoś może pomóc?
Obrazek

aga marczak

 
Posty: 1200
Od: Sob lis 12, 2011 13:03
Lokalizacja: Gdansk

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: IrenaIka2 i 20 gości