6-MCZNY KOT BEZ ZĘBÓW- KOLEJNA OFIARA WETA-W DS-NOWE ZDJĘCIA

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie kwi 29, 2012 9:15 6-MCZNY KOT BEZ ZĘBÓW- KOLEJNA OFIARA WETA-W DS-NOWE ZDJĘCIA

JUŻ W SWOIM NOWYM DOMKU STAŁYM :D :D :D

Kociak ma ok.6-7mcy. Standardowo został odłowiony do kastracji jak wiele innych kotów z jego osiedla i piwnicy. Nie wiedziałam wówczas,że jest bardzo chory. Weterynarz POWINIEN TO WIEDZIEĆ! Nie wiedział :evil: Przeprowadził kastrację i "przy okazji" usunął mu WSZYSTKIE ZĘBY 8O 8O 8O oprócz kłów. Tłumaczenie:bo były zniszczone i była ropa 8O Po kilku dniach kazano mi odebrać kota. Zrobiłam to,ale kociak na moje oko absolutnie nie nadawał się w tym stanie do wypuszczenia. Odwodniony,z nadżerką na języku i dziąsłach,ze sterczącą sierścią,zapadniętymi oczami,biegunką. Przeszedł dodatkową kurację antybiotykową,miał podawane kroplówki. Było podejrzenie panleukopenii kiedy zaczął mieć podbarwione krwią biegunki i wymioty. Testy i badanie morfologii to wykluczyły. Ostatecznie stanęło na wirusówce,może kaliciwiroza? Dziś nieistotne.Jest zdrowy. Przeszliśmy już wiele, w tym straconych nerwów,kasy,czasu. Teraz pozostaje tylko jedno pytanie:czy można go wypuścić do piwnicy,kiedy maluch praktycznie nie ma czym gryźć? Jak poradzi sobie w stadzie?Jak zawalczy o jedzenie?jak zdąży szybko się najeść zanim reszta mu nie wyrwie kęsów? Czy czeka go tam głodowa śmierć? Albo wieczna niestrawność,wymioty jeśli będzie połykał duże kawały?
Na dodatek chłopak daje się mnie głaskać dość umiarkowanie(zwłaszcza jak przychodzę z michą :D lub na jego ulubionym kocyku w ulubionym kącie).Generalnie jeszcze ucieka przed człowiekiem. Za to nie boi się psa :mrgreen: Pozwolił się też wykąpać,najpierw zamarł w bezruchu,potem głośno płakał.Z czasem nauczył się troszkę bronić i teraz czasem wali łapą,na szczęście gołą,bez pazurów.

Nie mogę go zatrzymać z wielu względów, mam miesiąc na znalezienie mu domu. Czy zdążę? Proszę o pomoc.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


i ocalałe ząbki :crying: (po lewej str.w głębi biały kawałek kurczaka,nie zębów) i nadżerka na języku już znikająca

Obrazek

Obrazek


i stosunek do psów :)

Obrazek
Ostatnio edytowano Pon lip 23, 2012 15:37 przez tabo10, łącznie edytowano 3 razy

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Nie kwi 29, 2012 10:42 Re: 6-MCZNY KOT BEZ ZĘBÓW- KOLEJNA OFIARA WETA- DT/DS POTRZE

Za dom :ok: :ok: :ok:

Bazyliszkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 29521
Od: Wto sty 31, 2006 15:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie kwi 29, 2012 15:38 Re: 6-MCZNY KOT BEZ ZĘBÓW- KOLEJNA OFIARA WETA- DT/DS POTRZE

ja tylko dodam że wszystkie zęby usunął wolnożyjącemu półrocznemu kotu mój "ulubiony" :evil: weterynarz Piotr Okapa z przychodni Dogeria, która ma umowę z Gminą Włochy na kastrację kotów wolnożyjących, jeśli miałam jeszcze jakieś resztki wiary w to że to jest lekarz a nie rzeźnik to po tej historii straciłam je
AnielkaG
 

Post » Nie kwi 29, 2012 15:39 Re: 6-MCZNY KOT BEZ ZĘBÓW- KOLEJNA OFIARA WETA- DT/DS POTRZE

Czy to ten sam wet ,który usunął oko innemu kociakowi :?: :roll:
Mały kociak szuka lokum na parę dni.

kotx2

 
Posty: 18414
Od: Wto sty 25, 2011 16:23
Lokalizacja: Zabrze

Post » Nie kwi 29, 2012 16:52 Re: 6-MCZNY KOT BEZ ZĘBÓW- KOLEJNA OFIARA WETA- DT/DS POTRZE

Musisz ogłoszenia porobić i to pilne.Prawdziwie opisac sytuację.zaznaczyć,ze mały będzie dobrym towarzyszem na dopsienie i dokocenie.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55392
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 10 >>

Post » Nie kwi 29, 2012 18:32 Re: 6-MCZNY KOT BEZ ZĘBÓW- KOLEJNA OFIARA WETA- DT/DS POTRZE

Usunięto mu stałe zęby, które dopiero wyrosły?

Wykastrowałabym tego weta tępym nożem.
ObrazekObrazek

dorota13

 
Posty: 2550
Od: Pt maja 09, 2008 12:06
Lokalizacja: mińsk maz.

Post » Nie kwi 29, 2012 19:50 Re: 6-MCZNY KOT BEZ ZĘBÓW- KOLEJNA OFIARA WETA- DT/DS POTRZE

kotx2 pisze:Czy to ten sam wet ,który usunął oko innemu kociakowi :?: :roll:


tak,ten sam!!!!!!!!

za to skutecznie zmniejszy się populację kotów wolnożyjących, bo większość z nich nie przeżyje takich terapii,albo po takich terapiach,już na wolności!

ile staruszek karmicielek wypuści takie koty nie konsultując u innego weta?, bo "pan doktor powiedział,że kot już zdrowy" 8O albo z braku kasy na dodatkowe leczenie za własne pieniądze?

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Nie kwi 29, 2012 19:54 Re: 6-MCZNY KOT BEZ ZĘBÓW- KOLEJNA OFIARA WETA- DT/DS POTRZE

dorota13 pisze:Usunięto mu stałe zęby, które dopiero wyrosły?

Wykastrowałabym tego weta tępym nożem.


tak,usunięto mu stałe zęby!!!!!!!!!!!!! :crying: :evil: kot miał nadżerki na języku,dziąsłach i przykry zapach z pyszczka,więc zamiast leczyć wirusa wyrwano mu zęby,bo ponoć zepsute były -tylko jakoś te co ocalały śnieżnobiałe są 8O :!:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Nie kwi 29, 2012 20:18 Re: 6-MCZNY KOT BEZ ZĘBÓW- KOLEJNA OFIARA WETA- DT/DS POTRZE

Może on sobie trenuje na tych nieszczęsnych wolnożyjących?

I takie pytanko oboczne: czy te uszy muszą być tak bardzo wycięte? Ten biedak oprócz zębów niemal pół ucha stracił...
ObrazekObrazek

Hikiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 1075
Od: Sob paź 30, 2010 22:27
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie kwi 29, 2012 20:37 Re: 6-MCZNY KOT BEZ ZĘBÓW- KOLEJNA OFIARA WETA- DT/DS POTRZE

Hikiko pisze:

I takie pytanko oboczne: czy te uszy muszą być tak bardzo wycięte? Ten biedak oprócz zębów niemal pół ucha stracił...


to prawda, można przecież ściąć tylko czubek ucha i też da się odróżnić,że kot kastrowany/sterylizowany. Nie trzeba wycinać połowy ucha i tak zeszpecić wystarczająco już okaleczone zwierzę! nie wspomnę już ile to się goiło i jak zakrwawione było jak go odbierałam 8O :!: Z taką żywą raną miał trafić do piwnicy i się wycierać w tamtejszych kurzach - zakażenie gotowe-ale kogo to obchodzi? to przecież zwykły, piwniczny kot.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Nie kwi 29, 2012 23:32 Re: 6-MCZNY KOT BEZ ZĘBÓW- KOLEJNA OFIARA WETA- DT/DS POTRZE

Ale biedny :( Te uszko to totalna przesada, ale zdrowe ząbki wyrwać to .... :strach: :strach: :evil: :evil:

Za najlepszy domek :ok:

malutka_8

 
Posty: 700
Od: Pon sie 04, 2008 9:04
Lokalizacja: Świętochłowice

Post » Pon kwi 30, 2012 11:09 Re: 6-MCZNY KOT BEZ ZĘBÓW- KOLEJNA OFIARA WETA- DT/DS POTRZE

Wykastrowałabym tego weta tępym nożem

mogę go trzymać
AnielkaG
 

Post » Pon kwi 30, 2012 11:13 Re: 6-MCZNY KOT BEZ ZĘBÓW- KOLEJNA OFIARA WETA- DT/DS POTRZE

AnielkaG pisze:
Wykastrowałabym tego weta tępym nożem

mogę go trzymać

Z przyjemnością pomogę.
Pokazałam oba wątki mojej wetce. Nie ma jakiegoś sposobu, aby ukrócić działalność tego rzeźnika? Jeszcze w dodatku dostaje kasę z gminy, to już szczyt wszystkiego.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55101
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon kwi 30, 2012 12:00 Re: 6-MCZNY KOT BEZ ZĘBÓW- KOLEJNA OFIARA WETA- DT/DS POTRZE

O jeżu kolczasty :strach: :evil:
Mówię Wam, uderzajcie do UWAGA TVN :!:
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pon kwi 30, 2012 13:08 Re: 6-MCZNY KOT BEZ ZĘBÓW- KOLEJNA OFIARA WETA- DT/DS POTRZE

Podesłać im linki do obu wątków?
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55101
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: 4bot, Google [Bot] i 131 gości