16dniowa Tomcia dostała szansę na życie. znów traci dom :(

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Sob sty 19, 2013 13:41 Re: 16dniowy Tommy dostał szansę na życie Tarn Góry już w DS

U nas wszystko szybko wróciło do normy. Trochę brakuje mi tego tulenia się do mnie Simran, kiedy miała szwy. Teraz znowu biega, skacze i przychodzi do mnie tylko czasami oraz kilka razy dziennie rzuca mi pod nogi myszkę i muszę jej rzucać. Niestety po sterylce ma apetyt za trzech i nawet wyjada chłopakom z misek, więc zaczęła robić się okrągła i muszę tego pilnować. Dobrze chociaż, że tak lubi szaleć z myszką.
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Simran

Avatar użytkownika
 
Posty: 793
Od: Czw cze 23, 2011 15:31
Lokalizacja: Katowice

Post » Sob sty 19, 2013 14:47 Re: 16dniowy Tommy dostał szansę na życie Tarn Góry już w DS

Piękna :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: Cieszymy się wszystko dobrze.
właśnie patrzyłam na Twój podpis, Simran jest już z Tobą ponad rok, jak ten czas leci....

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

Post » Czw maja 07, 2015 8:29 Re: 16dniowy Tommy dostał szansę na życie Tarn Góry już w DS

Czy ktoś jeszcze pamięta, naszego małego malca, który najpierw był Tommym, potem Tomcią,gdy okazała się dziewczynką, aż w końcu w nowym domu, koteczka dostała na imię Simran?

Tomcia (będziemy kontynuować imię, które dostała od nas), wczoraj wróciła do nas i ponownie szuka domu. Dostała swój kącik i póki co jeszcze troszkę się boi, ale daje się głaskać i co ważne dzielnie skorzystała z z kuwety. Jeść jeszcze nie chce, ale tragedii nie ma, bo szyneczką nie pogardziła. :201461
Gdyby ktoś zechciał zasponosorować koteczce ogłoszenia u CatAngel skorzystamy, gdyż kicia potrzebuje nowego, spokojnego domu.

Czemu wróciła, a właściwie została odebrana... cóż.Historia w sumie zaczęła się jakiś czas temu, kiedy Simran (nick Pani która ją adoptowała) przyjęła do swojego domu kociaki na tymczas. Tomcia ich nie zaakceptowała, nie chciała się bawić i zaczęła sikać poza kuwetą. Simran postanowiła więc oddać Tomcię. Nie poinformowała mnie o tym, więc zobaczyłam ogłoszenia na FB. Dla opiekuna kota nie ma chyba nic gorszego, gdy widzi, że Jego kot szuka domu. Niezwłocznie skontaktowałam się z Simran, po czym zabraliśmy kocięta, które przebywały u Niej na DT a Simran dała Tomci szansę. Problemy zniknęły. Jakiś miesiąc temu, Simran przyjęła do siebie, kotkę, która wróciła Jej z adopcji, a 30 kwietnia na FB pojawił się wpis, że Simran pilnie odda swoje koty. Wpis zobaczyłam 5 maja, bo wcześniej miałam problem z internetem i wczoraj odbyliśmy wizytę po adopcyjną. Problemy Tomci powróciły i mimo, iż Simran stwierdziła, że wpis z 30 kwietnia był żartem kotkę odebraliśmy. My z takich kwestii nie żartujemy, zresztą Simran nie protestowała, włożyła kotkę do transporterka, oddała książeczkę zdrowia. Odniosłam wrażenie,że bardziej uraził ją fakt, "śledzenia na FB" niż tego, że zabieramy kota.

I tak Tomcia jest znów z nami.

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

Post » Czw maja 07, 2015 9:10 Re: 16dniowa Tomcia dostała szansę na życie.Szukamy nowego d

Brakło mi słów, ale mam nadzieję, że Simran kiedyś też tak ktoś potraktuje i zawali jej się świat.

Ręce opadają.

dorobella

 
Posty: 5399
Od: Wto sty 06, 2009 19:52
Lokalizacja: T.G.

Post » Czw maja 07, 2015 10:20 Re: 16dniowa Tomcia dostała szansę na życie.Szukamy nowego d

Dokładnie. Brak słów :?
Fakt, że pojawiły się jakieś problemy i opiekun przestał sobie radzić z opieką mogę zrozumieć.
Ale załatwiana sprawy po cichu, bez poinformowania osoby, która kota wyadoptowała absolutnie nie.
Szok :?

Dobrze, że Tomcia jest bezpieczna u Was.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pt maja 08, 2015 14:16 Re: 16dniowa Tomcia dostała szansę na życie.Szukamy nowego d

Musimy się teraz skupić na szukaniu domów. Dobrze się stało, kotka jest u mnie, już Jej zaczyna brakować człowieka, bo chce się głaskać i sama nadstawia.
To dobrze. Przeglądałam ogłoszenia, już są pierwsze kocięta, nawet bardzo, bardzo dużo... Fakt, w większości są to ogłoszenia ludzi prywatnych :evil:
dawno nie wrócił nam kot z adopcji, chyba minął rok, jak nie więcej, ale mam nadzieję, że dobra passa się nie skończyła, bo zawsze "powrociaki" bardzo szybko znajdowały nowe domki. Szkoda, że Tomcia nie lubi innych kotów, bo Pani Beacie która ma dwa koty ode mnie bardzo się spodobała. Kłebek (pewnie jakiś wujaszek Tomci, bo też z wylęgarnii) jest identyczny. Ale tam są jeszcze psiaki i to dużo, bo Pani Beata ma hodowle ( taką prawdziwą, nie pseudo) i MCO, więc za dużo towarzystwa dla Tomci by było. Szkoda, miałaby fajny dom. Ona jednak potrzebuje spokojnego domu.

Tomcia zjadła i się myje.

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

Post » Pt maja 08, 2015 14:25 Re: 16dniowa Tomcia dostała szansę na życie.Szukamy nowego d

Za domek :ok:
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Sob maja 09, 2015 9:05 Re: 16dniowa Tomcia dostała szansę na życie.Szukamy nowego d

:( Byłam pewna, że kicia ma swoją rodzinę na zawsze, a tu taka niespodzianka...
Cóż, dobrze, że wróciła do Ciebie, a nie trafiła do kogoś przypadkowego.
Mam nadzieję, że szybko znajdzie stały dom :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek Obrazek
Sprawdź, czy kupujesz produkty firm prowadzących testy na zwierzętach: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=156138
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483

alata

 
Posty: 1989
Od: Pt lis 19, 2010 1:25
Lokalizacja: Gliwice

Post » Sob maja 09, 2015 9:49 Re: 16dniowa Tomcia dostała szansę na życie.Szukamy nowego d

Ja też. Popełniłam błąd. Miałam po nią jechać, jak tylko Simran napisała na innym forum, że "wygrała casting" na kota... miałam przeczucie. Teraz już go słucham. Dlatego Kredka pojechała do domu w Siemianowicach, a nie do innych Państwa, którzy chcieli ją adoptować.
Oczywiście zabezpieczone okno też miało na to wpływ :mrgreen: ale przeczucie również odegrało integralną rolę w podjęciu decyzji.

Ogłoszenie o oddaniu kotów zniknęło z profilu Simran na Fb, bo Simran nie chce oddać Groszka i Chrupka. Melissa, która wróciła Simran z adopcji pewnie szuka domu, ale coraz częściej myślę, że Simran wiedziała co robi. Wstawiła ogłoszenie, bo miała nadzieję, że przyjadę po Tomcię. Właściwie kłopoty były od początku, kotka chorowała, nie była miziasta, skakała na klamkę i budziła ją w nocy. Odnosiłam wrażenie, że Simran nie lubi Tomci od początku. Może nie chciała Jej oddać, bo myślała, że Ją polubi? Może było Jej wstyd, bo odniosłaby porażkę? Mniejsza z tym. Co jakiś czas temat wracał, przecież są wątki na miau, o niegrzecznej Tomci.

Tomcia zwiedza w pełni mieszkanie, ciekawska jest, wszędzie wejdzie i poogląda. To dobrze. :) Niech zwiedza.

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

Post » Sob maja 09, 2015 16:39 Re: 16dniowa Tomcia dostała szansę na życie.Szukamy nowego d

8O Nie widziałam żadnego wątku o niegrzecznej Tomci, ale co jakiś czas zdarza mi się mieć taki młyn, że prawie nie zaglądam na forum.
Ważne, żeby teraz kicia była szczęśliwa :ok:
Obrazek Obrazek
Sprawdź, czy kupujesz produkty firm prowadzących testy na zwierzętach: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=156138
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483

alata

 
Posty: 1989
Od: Pt lis 19, 2010 1:25
Lokalizacja: Gliwice

Post » Sob maja 09, 2015 18:56 Re: 16dniowa Tomcia dostała szansę na życie.Szukamy nowego d

Tu. viewtopic.php?f=1&t=129451&p=8722234#p8722234

straszna Tomcia nie daje w nocy spać. :twisted:

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

Post » Czw maja 21, 2015 13:56 Re: 16dniowa Tomcia dostała szansę na życie.Szukamy nowego d

Długo nie pisaliśmy, ale wchodziłam na miau tylko na chwilę. Dobra duszyczka zrobiła dziewczynce ogłoszenia, dużo ogłoszeń, za które ślicznie dziękujemy :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Niestety nikt nie dzwoni... :(

U Tomci generalnie ok, korzysta z kuwety, bez jakichkolwiek wpadek. Fakt, że powstał konflikt między nią, a moim Hersztem, ale izolujemy koty i jest ok. Teraz zresztą Tomcia jest wyłącznie z Marcelem, bo Stefan bardzo mocno się pochorował, a z racji tego, że Marcel i Tomcia nie są szczepione Stefan jest z nami, żeby się nie zarazili i Tomcia z Marcelem mają do dyspozycje kuchnie.
Zdjęcia będą na dniach :)

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

Post » Pt lip 03, 2015 15:32 Re: 16dniowa Tomcia dostała szansę na życie.Szukamy nowego d

Już mam zdjęcia. :) Co u Tomci... domku brak, nie pyta o nią nikt... zaszczepiliśmy się :) u weta strasznie się bała, ale bez agresji.
Tomcia żyje swoim życiem, tyle, że trzeba pilnować żeby to Jej życie nie było za blisko innego kota :P Ze Stefusiem się dogaduje, o istnieniu persicy chyba nawet nie wie.... 8) śpi z Marcelem co nie do końca chyba się Jej podoba, ale nie ma wyjścia... wrogami są Herszt i Fruzia pół wrogiem Tomasz :)
siura do kuwety, to najważniejsze, choć chyba bardziej zadowolona była jak mieliśmy chwilę betonitowy żwirek niż silikonowy, bardziej kopała w kuwecie. Dla mnie najważniejszy jest traf.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

Post » Pt lip 03, 2015 19:18 Re: 16dniowa Tomcia dostała szansę na życie.Szukamy nowego d

Niestety w sezonie maluszkowym ciężko znaleźć domek :(
Trzymam :ok: :ok: :ok: mocno
ObrazekObrazekObrazek

phantasmagori

 
Posty: 10170
Od: Czw sty 08, 2009 21:22
Lokalizacja: Katowice

Post » Pt lip 03, 2015 22:59 Re: 16dniowa Tomcia dostała szansę na życie.Szukamy nowego d

Śliczna kitulka, oby kolejny domek okazał się już tym ostatnim! :ok:

Irmina SM

 
Posty: 311
Od: Wto sty 22, 2013 12:06

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 152 gości