w kolejce... Zwierzęta w szkole w stanie agonalnym s. 35

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy


Post » Nie mar 27, 2011 14:55 Re: W kolejce... LEŻAŁA I UMIERAŁA! Chora Nyness! POMÓŻ!!! s. 22

Szalony Kot pisze:A może do zoo w Gdańsku (chyba jest..?) przekazać..?

Kochana, póki co te zwierzątka tam zostaną. Przedstawię bardzo szczegółową listę wymagań, jakie będą musieli spełnić. Jeśli ich nie spełnią zwierzęta zostaną odebrane. To są przecież domowe zwierzęta, nie licząc Kajmana, więc będziemy zajmować się ich oswajaniem. Czeka nas dużo pracy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Jeśli myślisz, że będę płakać, to masz rację... ale pamiętaj, przejdzie mi i się zemszczę."

ifciastu

 
Posty: 1952
Od: Czw kwi 15, 2010 18:21
Lokalizacja: Malbork

Post » Nie mar 27, 2011 17:20 Re: W kolejce... LEŻAŁA I UMIERAŁA! Chora Nyness! POMÓŻ!!! s. 22

Najwiekszy wstyd to powinien miec biolog. Co to za biolog, ze nie ma zielonego pojecia o zwierzetach?! Takiego to tylko wywalic. Oswajanie najwazniejsze, jesli bedziesz sie zajmowac tym if to ja chetnie pomoge :)
ObrazekObrazek

kagome19

 
Posty: 43
Od: Wto lis 02, 2010 9:39

Post » Nie mar 27, 2011 17:31 Re: W kolejce... LEŻAŁA I UMIERAŁA! Chora Nyness! POMÓŻ!!! s. 22

kagome19, na biologii (studiach) to jakies robactwo i sekcja zaby chyba sa jednymi z niewielu kontaktow ze zwierzetami ...

Agor-ia

 
Posty: 4619
Od: Czw lip 29, 2010 13:40
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie mar 27, 2011 17:33 Re: W kolejce... LEŻAŁA I UMIERAŁA! Chora Nyness! POMÓŻ!!! s. 22

kagome19 pisze:Najwiekszy wstyd to powinien miec biolog. Co to za biolog, ze nie ma zielonego pojecia o zwierzetach?! Takiego to tylko wywalic. Oswajanie najwazniejsze, jesli bedziesz sie zajmowac tym if to ja chetnie pomoge :)


Nie może być inaczej:) Ciocia, przecież ty jesteś najlepszym pomocnikiem w oswajaniu :mrgreen:


Jutro jadę na szkolenie, dostałam pracę. Może się wszystko po kolei poukłada...

Co do biologii- moja siostra to mgr biologii i uważa np. że sterylizowanie to krzywda, bo się kotom przyjemność z seksu zabiera 8O No ale fakt, ten biolog nie ma nawet elementarnego pojęcia o zwierzętach, jakie wziął sobie na głowę...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Jeśli myślisz, że będę płakać, to masz rację... ale pamiętaj, przejdzie mi i się zemszczę."

ifciastu

 
Posty: 1952
Od: Czw kwi 15, 2010 18:21
Lokalizacja: Malbork

Post » Nie mar 27, 2011 19:51 Re: W kolejce... LEŻAŁA I UMIERAŁA! Chora Nyness! POMÓŻ!!! s. 22

Agor-ia pisze:kagome19, na biologii (studiach) to jakies robactwo i sekcja zaby chyba sa jednymi z niewielu kontaktow ze zwierzetami ...

Zależy jaką specjalizację wybierzesz. :mrgreen:
A poważnie - obowiązkowe ćwiczenia obejmują też myszy, szczury, ryby, kurczęta, czasem króliki. Ale generalnie - i na szczęście! - powoli... powoli.... wszystko zmierza w kierunku zajęć komputerowych.

Megana

Avatar użytkownika
 
Posty: 8208
Od: Śro gru 31, 2008 1:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie mar 27, 2011 20:23 Re: W kolejce... LEŻAŁA I UMIERAŁA! Chora Nyness! POMÓŻ!!! s. 22

Megana pisze:
Agor-ia pisze:kagome19, na biologii (studiach) to jakies robactwo i sekcja zaby chyba sa jednymi z niewielu kontaktow ze zwierzetami ...

Zależy jaką specjalizację wybierzesz. :mrgreen:
A poważnie - obowiązkowe ćwiczenia obejmują też myszy, szczury, ryby, kurczęta, czasem króliki. Ale generalnie - i na szczęście! - powoli... powoli.... wszystko zmierza w kierunku zajęć komputerowych.


Meg, a może Ty chcesz królika, hmm?

A tak serio- dziś miałam telefon w sprawie królisia, a dopiero co go ogłosiłam. Co prawda dom z różnych względów odpadł, ale jakiś odzew jednak jest:) Silver już się zupełnie nie stresuje, kica sobie po klatce. Sam jeszcze nie wyskakuje z klatki, wygląda sobie, ale jak go wyjmę, to z miłą chęcią kica.
Załatwia się do kuwety 8O To znaczy, czasem zdarzy mu się siknąć na trociny ogólnie, ale koopa tylko do kuwety idzie 8O Mondry ten krulik :mrgreen:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Jeśli myślisz, że będę płakać, to masz rację... ale pamiętaj, przejdzie mi i się zemszczę."

ifciastu

 
Posty: 1952
Od: Czw kwi 15, 2010 18:21
Lokalizacja: Malbork

Post » Nie mar 27, 2011 20:36 Re: W kolejce... LEŻAŁA I UMIERAŁA! Chora Nyness! POMÓŻ!!! s. 22

Miałam królika i był to bardzo kłopotliwy królik. Zeżarł mi kable od wszystkiego, a nocami łomotał klatką. Mieszkałam wtedy w hotelu pracowniczym i co się nasłuchałam od sąsiadów... <melancholijnie> Zszedł z tego świata nagle, w ciągu pięciu minut. Podejrzewam jakiś atak serca.
W każdym razie na razie wolałabym się nie dokróliczać. :mrgreen:

Megana

Avatar użytkownika
 
Posty: 8208
Od: Śro gru 31, 2008 1:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro mar 30, 2011 6:45 Re: W kolejce... LEŻAŁA I UMIERAŁA! Chora Nyness! POMÓŻ!!! s. 22

Iwonka-Twoja wszechstronność w działaniu jest niesamowita. I do tego mam wrażenie,że Twoja doba musi (!) trwać 48 h :wink:

Poproszę o numer konta na priva.
Nawet skromna pomoc jest zawsze lepsza od wielkiego współczucia.
Obrazek

Izzi

Avatar użytkownika
 
Posty: 896
Od: Nie sty 10, 2010 12:52
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Śro mar 30, 2011 6:47 Re: W kolejce... LEŻAŁA I UMIERAŁA! Chora Nyness! POMÓŻ!!! s. 22

Ja również nieustannie podziwiam Ifcię! :1luvu: :ok:
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Czw mar 31, 2011 6:54 Re: W kolejce... LEŻAŁA I UMIERAŁA! Chora Nyness! POMÓŻ!!! s. 22

Oj zaniedbuję ostatnio swój wątek, ale jestem na maksa zabiegana :oops:

Dziewczyny- jaka ja wszechstronna :oops:

Zrobię dziś kosztorys, na którym zapiszę co szkoła musi zakupić i w jakich ilościach oraz jaki będzie miesięczny koszt PRAWIDŁOWEGO utrzymania tych zwierząt. Albo dyrektor zgodzi się na współpracę i spełni moje wymagania ( a będzie ciężko ), albo zgodzi się na współpracę i odda stopniowo zwierzęta, albo nie będzie chciał współpracować i go uroczyście poinformuję, że ściągnę do szkoły co się tylko da ( w tym lokalną gazetę, reportera Uwagi i SANEPID ), co oczywiście uczynię.
Niestety po przemyśleniu całej sytuacji stwierdzam, że załagodzenia sytuacji nie będzie, bo tak nie może dłużej być...

W tym miesiącu do adopcji poszły:
1.Plamka (Gdynia)
2.Czarna (Gdańsk)
3.Diksi (Gdańsk)
4.Piksi (Malbork)
5.Ruda (Gdańsk, kotka z "Żywych trupów", jednodniowy tymczas :mrgreen: , mieskza u cioci mojej dobrej znajomej)
6.Diana
7.Filuś

Silver się coraz bardziej rozkręca. Wyskakuje z klatki, kica po mieszkaniu. Nie zauważyłam, żeby się załatwiał gdzieś po kątach, raz się załatwił do kociej kuwety 8O
Meg- no cóż, doświadczenia masz... hmm... niefajne :mrgreen: Ale Silver jest cudowny :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu:

Zaraz wstawię obiecane zdjęcia, z którymi się opierdzielam i zaktualizuję 1 post.

Izzi- wysyłam nr konta na pw :1luvu:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Jeśli myślisz, że będę płakać, to masz rację... ale pamiętaj, przejdzie mi i się zemszczę."

ifciastu

 
Posty: 1952
Od: Czw kwi 15, 2010 18:21
Lokalizacja: Malbork

Post » Czw mar 31, 2011 7:22 Re: W kolejce... LEŻAŁA I UMIERAŁA! Chora Nyness! POMÓŻ!!! s. 22

Zdjęcia zwierząt ze szkoły:

Zwierzęta wodne
Akwarium z rybkami:
Obrazek
2.Akselot Meksykański
Obrazek
3.Duża ryba w wąskim akwarium zasyfionym tak, że jak wpłynie za środkową część szyby to jej nie widać...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Szczury:
Obrazek
Obrazek

TO w sumie jedyne zdjęcia jakie mi wyszły, bo bez flesza nie da rady, a gabloty są szklane i straszliwie odbijają światło... Następnym razem postaram się zrobić lepsze...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Jeśli myślisz, że będę płakać, to masz rację... ale pamiętaj, przejdzie mi i się zemszczę."

ifciastu

 
Posty: 1952
Od: Czw kwi 15, 2010 18:21
Lokalizacja: Malbork

Post » Sob kwi 02, 2011 11:15 Re: W kolejce... LEŻAŁA I UMIERAŁA! Chora Nyness! POMÓŻ!!! s. 22

Od wczoraj jest u mnie szczeniaczek, nie mógł zostać w lecznicy, bo zamknięty w klatce straszliwie wył, nie słyszałam w życiu czegoś takiego. Tak więc nie przychodzi do mnie na tymczas sunia, tylko to małe gówienko jest u mnie:)

Mały dostał na imię Frugo. Wygląda jak szczeniak spaniela. Pewnie został wyrzucony przez jakiegoś pseuducha, bo przecież takiego psa nie sprzeda... Piesek PANICZNIE boi się klatek, więc domniemam, że musiał być w klatce zamknięty... Został wyrzucony na teren posesji jednego z mieszkańców Malborka...

Diagnoza: młodzieńcze ropne zapalenie skóry.
Leczenie: zastrzyki, tabletki, ciągłe przemywanie...

Jednorazowo schodzi pół paczki wacików. Piesek miał 3 ropienie, 2 pękły i sączą się strasznie ropą i krwią. Najgorzej jest na uchu. Cały pyszczek jest w drobnych ranach. Piesek niestety strasznie śmierdzi ropą.
Jest bardzo przyjazny i zabawowy, jednak jeśli tylko delikatnie dotknie się któreś z łysych miejsc strasznie płacze, bo to wszystko go bardzo boli.

Zdjęcia pieska w dniu znalezienia:
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia pieska z dziś
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oczywiście standardowo prosimy o pomoc finansową, niestety wszytko kosztuje majątek...

I gdyby ktoś mógł zrobić wydarzenie na FB :oops:

Oczywiście zaznaczę, że zdjęcia zupełnie nie oddają tego, jak psiak wygląda...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Jeśli myślisz, że będę płakać, to masz rację... ale pamiętaj, przejdzie mi i się zemszczę."

ifciastu

 
Posty: 1952
Od: Czw kwi 15, 2010 18:21
Lokalizacja: Malbork

Post » Sob kwi 02, 2011 11:23 Re: W kolejce- Frugo z ropniami co nie wygląda jak pies s.26

nie jestem psiarą, ale frugonek mnie zauroczył :1luvu:

Kocuria

 
Posty: 4075
Od: Nie kwi 02, 2006 12:47
Lokalizacja: Kraków / Tricity

Post » Sob kwi 02, 2011 11:30 Re: W kolejce- Frugo z ropniami co nie wygląda jak pies s.26

Szukamy także domków dla dwóch piesków.

Sunia, o której pisałam. Zdrowa, odrobaczona, odpchona. Około roczna. Szorstkowłosa, bardzo przyjazna i milusińska.
Dostała na imię Suri:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Piesek, który dostał na imię Kaskader. Został uratowany, bo wpadł pod most, z resztą całą sytuację można zobaczyć na filmie:
http://www.tvmalbork.com.pl/
Piesek ma ok. pół roku, jest zdrowy, odrobaczony, odpchlony. Póki co ma TDT, potem zobaczymy...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Jeśli myślisz, że będę płakać, to masz rację... ale pamiętaj, przejdzie mi i się zemszczę."

ifciastu

 
Posty: 1952
Od: Czw kwi 15, 2010 18:21
Lokalizacja: Malbork

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 80 gości