Marusia,piękna,mądra kotka.W domu! Filmy str 59 i 60 !!!

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lis 11, 2011 18:53 Re: Marusia, piękna i mądra kotka zamieszka w swoim domku!!!!

Wiem, Joasiu , że domek super i kochane, zadbane koty.Bardzo się cieszę.Marusia się z nimi dogada, ale Czesiowi też nie da sobą pomiatać :P
Czaruś ma trochę pecha, ale poczekamy, a Julci jeszcze nie ogłaszałam, bo była w złym stanie , no i przed sterylką, a ja wydaję zwykle koty po zabiegach.
Wiem, że FeLV odstrasza, ale ja już się z tym oswoiłam i się nie boję.FeLV-ki są pełnowartościowymi kotami, nie muszą być jedynakami, bo białaczka jest niestety dość powszechna i wielu ludzi ma w domu zawirusowane koty .Po drugie, są szczepionki i mało prawdopodobne, aby zdrowy kot łatwo się zaraził.Myślę, że po prostu mało wiemy o tym wirusie, został odkryty stosunkowo niedawno.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt lis 11, 2011 19:39 Re: Marusia, piękna i mądra kotka zamieszka w swoim domku!!!!

Oby tylko moje koty plamy nie dały i dobrze przyjęły Marusię. Jestem ciekawa jak to zapoznawanie będzie wyglądało, z kim Marusia najbardziej się zaprzyjaźni. Każdy z nich ma zupełnie inny charakter.

A to jej przyszli kumple:
ObrazekCzesio ObrazekTania ObrazekEfisia

I razem cała trójka:
Obrazek Obrazek Obrazek
,,W sztuce tracenia nie jest trudno dojść do wprawy (. . .)" Elizabeth Bishop

marta-po

 
Posty: 3318
Od: Pon sie 15, 2011 17:19
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post » Pt lis 11, 2011 22:40 Re: Marusia, piękna i mądra kotka zamieszka w swoim domku!!!!

Ewo i Marto - poplakalam sie jak bobr ze wzruszenia :1luvu:
Czuje sie zwiazana emocjonalnie z tymczasami Ewar, przyszywanymi kuzynami (amoze nawet przyszywanym rodzenstwem) naszej Maniusi... I tak ie ciesze :)
Obrazek

Conchita

 
Posty: 3257
Od: Pt wrz 03, 2010 7:44
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lis 11, 2011 23:12 Re: Marusia, piękna i mądra kotka zamieszka w swoim domku!!!!

Ach jakie fajne towarzystwo będzie miała Marusia :).
Też mi się pyś śmieje, gdy czytam :)... Super!!! :D.

Teraz kciuki tylko, żeby wszystko dobrze się ułożyło :ok: :ok: ! i kolejne kotki domki znalazły.

No i nie zazdroszczę rozstania...
Dziękuję. Trzymam kciuki za wszystkich :)!...

RudyiSrebrnyKot

 
Posty: 4830
Od: Nie paź 25, 2009 12:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Sob lis 12, 2011 8:13 Re: Marusia, piękna i mądra kotka zamieszka w swoim domku!!!!

Dzięki za odwiedziny i w ogóle za kciuki ..itd :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Marta, Marusia da sobie radę.To nie ciapa, potrafi zadbać o siebie, ale nie jest agresywna.Nie słyszałam, aby kiedykolwiek syczała, warczała.Pogoni jednak kota ( czytaj Czaruś :mrgreen: ), który ją zaczepia i jest nieznośny.Pióra jednak nie lecą, nie ma wrzasków, nic z tych rzeczy.Poza tym, jest to kotka do której inne lgną, chcą się przytulać.Coś w sobie takiego ma.Ludzi bardzo lubi, nie boi się obcych, ociera się o nogi, chce być głaskana.Nie przepada jednak za zabiegami pielęgnacyjnymi, ale pazurki obcinam sama bez problemu, nie jestem podrapana.U weta zachowuje się jednak okropnie.Boi się, jak większość kotów.Potrafię jednak ją uspokoić, mówię do niej spokojnie, głaszczę, a ona mi ufa i można ją zbadać, czy dać zastrzyk, pobrać krew bez brutalnego trzymania jej w grubych rękawicach.Jest mądra, reaguje na swoje imię, ale nie przyjdzie na ręce, jeśli sama tego nie chce.Wystarczy jednak, że usiądę na kanapie, a ona zaraz przychodzi i ugniata moje kolana.Pięknie się bawi, kocha piłeczki i kulki z folii, żongluje nimi jak zawodnik NHL.Nigdy nie załatwiła się poza kuwetką, pięknie korzysta z drapaka.Jeżeli jednak będzie jakaś paczka, torebka, otwarta szafka..itd, Marusia tam wejdzie.Jest bardzo ciekawska.Kocha nabiał, serek bieluch, żółtko jajka, śmietankę.Chyba piłaby mleko z przyjemnością, ale nie pozwalam.Wyczuwa jednak, kiedy sobie nalewam i bardzo się dopomina.Zawsze żyła w stadzie, miała towarzystwo od czterech do sześciu kotów i nie zauważyłam, aby była tym zestresowana.Poza dziąsłami, o czym już wielokrotnie pisałam, nie ma żadnych niepokojących objawów.Oczka czyste, kupki jak trzeba, nie jest ani za chuda, ani za gruba.Je suchą karmę, ale lubi też surowe mięsko, chociaż nie jest łakoma, nie najada się "na zapas", nie leci też do miski na złamanie karku, jak Julcia i Czaruś.Ona i moja Gucia mają zwyczaj "dziękować" za posiłek.Kiedy już mają dosyć, po prostu zagrzebują łapką obok miski.Marusia to w ogóle typ sprzątaczki, wącha i zagrzebuje coś, co chyba dziwnie jej pachnie.Nie wiem,o co chodzi, ale często tak robi.Rozpisałam się :oops: , ale chciałam zebrać najistotniejsze informacje w jednym poście.
Marta, też jestem ciekawa jak się ułożą relacje z rezydentami i z którym kotem się najbardziej zaprzyjaźni.Zobaczymy!
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob lis 12, 2011 9:22 Re: Marusia, piękna i mądra kotka zamieszka w swoim domku!!!!

Tania ma pyszczek trochę jak moja Frania.
Będzie dobrze, na pewno :ok:
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Sob lis 12, 2011 11:41 Re: Marusia, piękna i mądra kotka zamieszka w swoim domku!!!!

Bardzo się cieszę :)
Gratuluję Marcie wyboru, a Marusi wspaniałego domu :) No i trzymam kciuki, żeby dokocenie przebiegło bez zbędnych incydentów, na pewno tak będzie!
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob lis 12, 2011 16:21 Re: Marusia, piękna i mądra kotka zamieszka w swoim domku!!!!

A kumpli Marusia będzie miała przeprzystojnych :1luvu: Efisia jest w moim ulubionym umaszczeniu, bura z białymi znaczeniami :1luvu: Patrząc na te koty, białaczkowe w końcu, czy naprawdę jakoś wyglądają źle, mizernie? Przeciwnie! Są śliczne, puchate, wyluzowane i bardzo szczęśliwe.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob lis 12, 2011 17:03 Re: Marusia, piękna i mądra kotka zamieszka w swoim domku!!!!

Czesio z Tanią nie mają objawów białaczki. Efisia ma guzka w nosie i pewne zmiany przy żołądku, które mogą świadczyć o zmianach nowotworowych. Ale to już pokaże rtg z kontrastem, który mamy wykonać. Generalnie Efisia dużo śpi i to jedyny objaw, że jej organizm przestawił się na tryb oszczędnościowy. Ale i ona również jak najbardziej ma wieczorne zajawki i bawi się jak kociak. Efisia przyjechała do mnie ze Śląska, z Sosnowca, z Kociej Chatki, do której trafiła ze schronu w bardzo kiepskim stanie. Dlatego to niesamowite, że teraz tak dobrze się czuje i faktycznie jest taka wyluzowana.

Czesio zapoczątkował grupę białaczkowych u mnie. Sama go sobie złapałam pod sklepem mięsnym, gdzie przybiegał na karmienia. A to były te dni, gdy temperatura dochodziła u nas do -20. Parę dni później badania wykazały obecność wirusa.

A Tania też z Sosnowca, z Kociej Chatki. No i pod Warszawą spotkają się koty z różnych rejonów Polski. :D
,,W sztuce tracenia nie jest trudno dojść do wprawy (. . .)" Elizabeth Bishop

marta-po

 
Posty: 3318
Od: Pon sie 15, 2011 17:19
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post » Sob lis 12, 2011 17:35 Re: Marusia, piękna i mądra kotka zamieszka w swoim domku!!!!

Ale nie będą miały problemów z komunikacją, jak sądzę :lol:
Efisia pewno czuje, że powinna dużo odpoczywać, organizm sam się tego domaga, tak było z moją Julcią.Dzisiaj to wulkan energii.Jestem przekonana, że w wielu domach są białaczkowe koty i opiekunowie o tym nie wiedzą.Już pisałam, że wetka nie robi testów, bo ludzie nie chcą, nawet kiedy jest powód do ich zrobienia.Są za drogie i już.W ogłoszeniach nie ma informacji, że kot był testowany, a jeżeli jest to wiem, że najprawdopodobniej jest to kot z forum.Miałam kilka telefonów w sprawie Czarusia i NIKT nie wiedział, co to jest FeLV.Znajomym mówiłam, że moje koty mają białaczkę i była od razu straszna mina ( nowotwór!), ale i zdziwienie, bo przecież nie wyglądają na chore.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie lis 13, 2011 7:49 Re: Marusia, piękna i mądra kotka zamieszka w swoim domku!!!!

Najpierw trzeba udeptać dokładnie poduszkę
Obrazek
a potem już można się położyć
Obrazek
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie lis 13, 2011 12:54 Re: Marusia, piękna i mądra kotka zamieszka w swoim domku!!!!

Przepraszam, że się wtryniam, ale Florka pozdrawia Marusię
Obrazek

(za Florką w kuszetce Frania i Pralcia)
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Nie lis 13, 2011 13:22 Re: Marusia, piękna i mądra kotka zamieszka w swoim domku!!!!

My też pozdrawiamy mądrą Florcię ( w moim ukochanym kolorze, czyli burym ) :1luvu: i pozostałe Panny F., z życzeniami, aby wreszcie był spokój :ok:
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon lis 14, 2011 18:20 Re: Marusia, piękna i mądra kotka zamieszka w swoim domku!!!!

Nie wiem, czy Marusia czuje, że wkrótce wyjedzie, bo zrobiła się miziasta do bólu.Wciąż coś ugniata, przychodzi się do mnie przytulać, nawet z Melą się ocierały o siebie i było pyszczek w pyszczek 8O Kochana kicia :1luvu:
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon lis 14, 2011 19:34 Re: Marusia, piękna i mądra kotka zamieszka w swoim domku!!!!

Marusia wie wszystko. Przecież one zawsze wiedzą.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: MainecoonHitman i 281 gości