Dymny Kubuś ['] i burasia Myszka ['] FIP :(((

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Czw paź 25, 2012 8:47 Re: Dymny Kubuś i buraska Myszka....chorują :(

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

Myszolandia

Avatar użytkownika
 
Posty: 66383
Od: Pon sty 19, 2009 22:48
Lokalizacja: środkowa

Post » Nie paź 28, 2012 19:57 Re: Dymny Kubuś i buraska Myszka....chorują :(

Przyszłam tu z bazarku, będę kibicować koteczkom, pozdrowienia od dymnego kolegi Hipolita

Obrazek
(zdjęcie pożyczyłam z wątku schroniska w Kruszewie).

Trzymam kciuki za zdrówko kociaków. Aż dziwne, że nikt się nie zakochał w takich cudach. Mają ogłoszenia w necie?

Joako

 
Posty: 3275
Od: Wto cze 19, 2007 7:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie paź 28, 2012 20:05 Re: Dymny Kubuś i buraska Myszka....chorują :(

Mają, ale teraz już nie nadają się do adopcji, bo walczą o życie.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40264
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Nie paź 28, 2012 20:07 Re: Dymny Kubuś i buraska Myszka....chorują :(

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

Myszolandia

Avatar użytkownika
 
Posty: 66383
Od: Pon sty 19, 2009 22:48
Lokalizacja: środkowa

Post » Nie paź 28, 2012 20:48 Re: Dymny Kubuś i buraska Myszka....chorują :(

Anna61 pisze:Mają, ale teraz już nie nadają się do adopcji, bo walczą o życie.

A co im dolega? Na co chorują?

Edit: przeczytałam cały wątek i nie wiem, co weterynarz zdiagnozował, na co są leczone.

Joako

 
Posty: 3275
Od: Wto cze 19, 2007 7:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon paź 29, 2012 8:13 Re: Dymny Kubuś i buraska Myszka....chorują :(

Tutaj chyba mało piszę o Kubusiu ale na wspólnym więcej viewtopic.php?f=1&t=139740&start=1005
Kubuś ma bardzo powiększone nerki i dzisiaj będzie miał ich usg. Jakiś wirus go trzyma od 29 września i po 4 tygodniach brania leków nie odpuściło.
Jest coraz słabszy, mało je, nóżki przy chodzeniu się chwieją, futerko zmierzwione, brzuszek duży ale palpacyjnie nie wyczuwa się płynu w nim, ale to dzisiaj się okaże czy jest płyn. :cry:

To wyniki Kubusia
Obrazek Obrazek

Myszki malutkiej
Obrazek Obrazek

Myszka mi wczoraj zaczęła się wyginać, prężyć, myślałam, że ją paraliż jakiś łapie ale przeszło jej.
To ona przywlokła coś do domu, bo najpierw ona zaczęła chorować, a potem Kubuś.

Kubuś mój malutki......... :(
Obrazek
Obrazek Obrazek

Skarby moje dwa, Myszka i Kubuś
Obrazek

Obrazek

Obrazek

skarby na moich kolanach
Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40264
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pon paź 29, 2012 8:24 Re: Dymny Kubuś i buraska Myszka....chorują :(

Biedne maluszki chorowite :( Niech juz będzie dobrze :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

bulba

Avatar użytkownika
 
Posty: 22953
Od: Pt paź 09, 2009 8:44
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon paź 29, 2012 11:20 Re: Dymny Kubuś i buraska Myszka....chorują :(

Biedne Maluszki... Przesyłam moc dobrych myśli :ok: :ok:

tamiss

 
Posty: 6179
Od: Śro lut 10, 2010 17:08

Post » Pon paź 29, 2012 12:23 Re: Dymny Kubuś i buraska Myszka....chorują :(

Nie znam się na interpretacji wyników :( Z całych sił trzymam kciuki za dzisiejsze usg! Rzeczywiście strasznie długo trwa ta infekcja i pewnie przyjmowane leki nie są obojetne dla organizmu... Zmierzwione futeko i to chwianie się na nóżkach... widać na zdjęciach, że jest chory.

Joako

 
Posty: 3275
Od: Wto cze 19, 2007 7:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon paź 29, 2012 12:31 Re: Dymny Kubuś i buraska Myszka....chorują :(

Wyniki(WBC 25.2 norma od 5,5-19.5)wskazują na stan zapalny jaki toczy się w organizmie Kubusia.
Poziom albumin do globulin też wskazują na stan zapalny, ale nie wyjaśnia nam czego tak naprawdę.

Dziękuję za ciepłe myśli. :1luvu:

Niedawno malutka burasia znowu zaczęła się prężyć, jakby ją skurcze łapały, ale szybko zaczęłam ją masować z myślą, że jak nie przejdzie to zaiwaniam do lecznicy, nie czekając do 14 godziny, ale powolutko jej przechodziło choć jeszcze łapkę podkurczała i główkę przekręcała. Na szczęście przeszło i poczekam do 14 godziny aż będzie doktór który robi usg, bo w tym tygodniu przyjmuje po obiedzie.
Kotki podziamały trochę gotowanego tylko w wodzie fileta z kurczaka i teraz śpią.

Kubuś jest u mnie od 16 lipca, kiedy trafił do mnie z grzybicą którą miał na sobie w ponad 50% swojego maleńkiego 70dag, wtedy ciałka.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40264
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pon paź 29, 2012 13:44 Re: Dymny Kubuś i buraska Myszka....chorują :(

Aniu wysłałam pw

Kurcze co sie dzieje z tymi maluszkami :(
Obrazek

JaEwka

 
Posty: 8795
Od: Wto gru 11, 2007 11:37
Lokalizacja: Wrocław/Lubin

Post » Pon paź 29, 2012 16:05 Re: Dymny Kubuś i buraska Myszka....chorują :(

Jest bardzo źle, ja nie wiem jak ja znowu przejdę przez to wszystko.....dlaczego?! :cry:
Kubuś mój malutki ma wodobrzusze z podejrzeniem fipu, ma żółtaczkę, nerki bardzo powiększone.
Dostał zastrzyki, kroplówkę, a jutro na biopsję.
Malutka burasia Myszka ma zmiany neurologiczne, dostała serię zastrzyków przy czym ucieła mnie w palec(ale nic to) i rokowania u obu bardzo ostrożne.

Znowu zapłaciłam przeszło 100zł, a jutro powtórka zastrzyków.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40264
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pon paź 29, 2012 20:39 Re: Dymny Kubuś i buraska Myszka....życie jest parszywe!:(

:(
Nie wiem co napisać. Zaglądam tu już ktoryś raz... Jakiś zmutowany wirus siedzi w nich, każdy ma inne objawy? Jaka jest szansa, że to nie fip? Wiem, jutro biopsja wykluczy/potwierdzi. Mogę wesprzeć kociaki niewielką kwotą, ale dopiero po 5-tym.

Może zagląda tu ktoś, kto może wpłacić parę złotych? Niestety wiem, jakie kwoty ponosi się przy chorującym zwierzaku... Anna61 może zmień w tytule wątku, że kociątka potrzebują pomocy finansowej? Dźwigasz ciężar emocjonalny związany z chorobą maluchów, dobrze by było, gdyby choć z finansami było lżej.

Joako

 
Posty: 3275
Od: Wto cze 19, 2007 7:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon paź 29, 2012 20:43 Re: Dymny Kubuś i buraska Myszka....życie jest parszywe!:(

Qurcze no, dlaczego to wszystko :( Dzieciaczki, trzymajcie się, proszę :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

bulba

Avatar użytkownika
 
Posty: 22953
Od: Pt paź 09, 2009 8:44
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon paź 29, 2012 21:28 Re: Dymny Kubuś i buraska Myszka....życie jest parszywe!:(

Myszka po zastrzykach jakby lepiej, ale Kubuś fatalnie, a po lekach nawet nie mógł chodzić bo nóżki mu się rozjeżdżały i przewracał się. :cry:
On od maleńkości jest chory, bo najpierw 3 miesiące walczył z grzybicą którą miał w ponad 50% a teraz to dziadostwo.

Cioteczki, zapraszam na bazarki, viewtopic.php?f=27&t=147502
viewtopic.php?f=20&t=147193
może chociaż w niewielkim stopniu ktoś nam pomoże, bo przecież mam też inne tymczasy i każdy grosz się liczy. :(
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40264
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości