Koty z alergią/nietolerancją pokarmową żołądkowo-jelitową.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 25, 2011 8:05 Re: Koty z alergią/nietolerancją pokarmową żołądkowo-jelitową.

A moja rosyjska niebieska wymiotuje od 7-8 dni, różne leki, badania nic nie pokazują, dajemy RC Intestinal. Chyba będzie trzeba zrobić laparoskopie diagnostyczną, bo niema wyjścia...

natash

 
Posty: 50
Od: Śro kwi 07, 2010 15:10

Post » Czw sie 25, 2011 19:17 Re: Koty z alergią/nietolerancją pokarmową żołądkowo-jelitową.

nika_custodio pisze:podbijam temat

moja rosyjka ma podobne problemy, na razie nie trafiłyśmy z żadną karmą :(
(nigdy nie ustało drapanie, luxna kupka też nieomal cały czas..)


A co probowaliscie? U nas najlepiej sprawdzil sie 1st Choice hypoallergenic.
Testowalam hipoalegicznego Hillsa, Royal Canin, Trovet i Kattowit.
2 ostatnie nie dzialaly wcale,
Hills byl dobry ale koty sie zaklaczaly. 1 st choice jest najsmaczniejszy, brak problemu z klakami, kupa w porzadku - nie idealna, troche smierdzaca ale efekt najlepszy jak do tej pory.

ennante

 
Posty: 114
Od: Pt sie 08, 2008 12:59

Post » Czw sie 25, 2011 22:36 Re: Koty z alergią/nietolerancją pokarmową żołądkowo-jelitową.

RC hypoallergenic był, ale luźna smierdzaca kupa, drapanie. Na chwile RC Sensitivity - ale momentalnie oprocz wczesnejszych pojawił se wyciek z oczu, iec odstawione, trovet hypoalergenic, ale podobnie - drapanie zostało, kupka nie taka. Chyba jedno opakowanie 1st choice kot zjadł, ale to pewnie za mało, żeby stwierdzic czy działa - choć podzcas tego opakowania nie pamiętam żadnych zmian na plus.
Teraz postanowiłam sprawdzic karmę bardziej miesną, juz nie z gamy hypoallergicznych - Wildcat Cheetah. Kupka ok, drapanie jest - ale to dopiero 6 dni na tej karmie.


może faktycznie hillsa wyprobuje, ale wczesniej jak jadły njakiegos hillsa to śmród kupek był nie d zniesienia, więc jakos niechętnie bym po to siegała ;)
Rumi, bałucki kocur oraz niebieskie szczęscie - rosyjka Ondine

nika_custodio

 
Posty: 12
Od: Pon lip 23, 2007 19:08
Lokalizacja: wawa

Post » Sob sie 27, 2011 8:53 Re: Koty z alergią/nietolerancją pokarmową żołądkowo-jelitową.

heh, ja podobnie próbowalam, odstawilam hipoalergiczne i kupilam im acane, orijena - niestety kupa rzadka.

Zauwazylam ze moje najlepiej na kaczke reaguja i gdzies przeczytalam ze kaczka uczula najmniej - moze w tym kierunku idz?

ennante

 
Posty: 114
Od: Pt sie 08, 2008 12:59

Post » Nie sie 28, 2011 11:03 Re: Koty z alergią/nietolerancją pokarmową żołądkowo-jelitową.

Widzę , ze tmat nadal żyje .
Sprawdzilam sporo karm , o których pisałam w 1 poście.
NajlEpiej sprawdziła się jednak Acana z jagniecina i kaczka . Nadal jesteśmy na tej karmie i jest ok.

Agaaa

 
Posty: 1259
Od: Wto sty 18, 2005 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sie 28, 2011 20:17 Re: Koty z alergią/nietolerancją pokarmową żołądkowo-jelitową.

A ja mam pytanie o mokre dla kotów alergików.

Jedna z naszych tymczasek, Złotooka, ma alergię pokarmową - biegunka i ogromne rany na szyi (skóra się po prostu rozłazi, okropność). Jest odizolowana i dostaje RC hypoallergenic, kupy w sumie ok, szyja zagojona. Niestety, od wczoraj musiałam jej dokooptować nową tymczaskę na kwarantannie, kociaka. Wprawdzie Kaję mam zamiar karmić w klatce, ale żal mi Złotookiej, bo kiedy czuje mokre jedzenie, dostaje kręćka. Chcę jej coś kupić na pocieszenie, ale boję się, że znowu będzie dramat z tą szyją :( Coś polecacie?

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Pon sie 29, 2011 20:18 Re: Koty z alergią/nietolerancją pokarmową żołądkowo-jelitową.

My na razie próbujemy acanę -grassland czyli jagnięcina i kaczka, miał być wildcat ale ciężko mi to dostać i piekielnie drogie.

Mam wrażenie, że czasem kotka ma lekkie zaparcie (na pewno było po wildcat), dlatego dodaje jej teraz do suchej karmy olej z pestek winogron. Drapanie nadal obecne, ale to dopiero kilka dni na acanie, z ocena wstrzymam sie jeszcze z 2-3 tygodnie.
Rumi, bałucki kocur oraz niebieskie szczęscie - rosyjka Ondine

nika_custodio

 
Posty: 12
Od: Pon lip 23, 2007 19:08
Lokalizacja: wawa

Post » Pon sie 29, 2011 21:09 Re: Koty z alergią/nietolerancją pokarmową żołądkowo-jelitową.

Jana pisze:A ja mam pytanie o mokre dla kotów alergików.

Jedna z naszych tymczasek, Złotooka, ma alergię pokarmową - biegunka i ogromne rany na szyi (skóra się po prostu rozłazi, okropność). Jest odizolowana i dostaje RC hypoallergenic, kupy w sumie ok, szyja zagojona. Niestety, od wczoraj musiałam jej dokooptować nową tymczaskę na kwarantannie, kociaka. Wprawdzie Kaję mam zamiar karmić w klatce, ale żal mi Złotookiej, bo kiedy czuje mokre jedzenie, dostaje kręćka. Chcę jej coś kupić na pocieszenie, ale boję się, że znowu będzie dramat z tą szyją :( Coś polecacie?


Najlepiej by jej bylo ugotowac troche piersi z kurczaka z marchewka i ryzem, wszystko porządnie rozdziabac na male kawalki.
Tak wyprowadzilam swoja kotke, ze oprocz suchej dla alergikow dostawala kuraka z marchewka. Gotowana marchewka jest lekkostrawna i dziala przeciw biegunkom.
Teraz jak juz sie ustabilizowalo karmie puszkami - porta 21 i cosma, kurczak z dodatkami.
Porta 21 wystepuje w wersji dla kotow wrazliwych - z ryzem, aloesem lub sam kurczak

Moja najlepiej lubi i znosi Cosme, ktora niestety droga jest.
Jesli kota uczulona jets na kurczaka mozesz sprobowac z innymi smakami, polecam Grau, bardzo dobrej jakosci organiczne mieso.

ennante

 
Posty: 114
Od: Pt sie 08, 2008 12:59

Post » Pon sty 09, 2012 21:30 Re: Koty z alergią/nietolerancją pokarmową żołądkowo-jelitową.

ennante pisze:
Jana pisze:A ja mam pytanie o mokre dla kotów alergików.

Jedna z naszych tymczasek, Złotooka, ma alergię pokarmową - biegunka i ogromne rany na szyi (skóra się po prostu rozłazi, okropność). Jest odizolowana i dostaje RC hypoallergenic, kupy w sumie ok, szyja zagojona. Niestety, od wczoraj musiałam jej dokooptować nową tymczaskę na kwarantannie, kociaka. Wprawdzie Kaję mam zamiar karmić w klatce, ale żal mi Złotookiej, bo kiedy czuje mokre jedzenie, dostaje kręćka. Chcę jej coś kupić na pocieszenie, ale boję się, że znowu będzie dramat z tą szyją :( Coś polecacie?


Najlepiej by jej bylo ugotowac troche piersi z kurczaka z marchewka i ryzem, wszystko porządnie rozdziabac na male kawalki.
Tak wyprowadzilam swoja kotke, ze oprocz suchej dla alergikow dostawala kuraka z marchewka. Gotowana marchewka jest lekkostrawna i dziala przeciw biegunkom.
Teraz jak juz sie ustabilizowalo karmie puszkami - porta 21 i cosma, kurczak z dodatkami.
Porta 21 wystepuje w wersji dla kotow wrazliwych - z ryzem, aloesem lub sam kurczak

Moja najlepiej lubi i znosi Cosme, ktora niestety droga jest.
Jesli kota uczulona jets na kurczaka mozesz sprobowac z innymi smakami, polecam Grau, bardzo dobrej jakosci organiczne mieso.

Z tego, co czytałam na wątku żywieniowym i u hodowców, koty nie trawią ryżu i nie należy im go podawać. Poradzono mi też, że noga jest lepsza niż pierś, do tego powinna być z jadalną chrząstką i skórką.

koteczekanusi

 
Posty: 3666
Od: Pon sty 07, 2008 12:03
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Post » Sob sty 21, 2012 21:37 Re: Koty z alergią/nietolerancją pokarmową żołądkowo-jelitową.

Witam jelitowe stworki :| u mej kici drapanie, kał czuć w całym domku, były royale, przejściowo barf, teraz bez zbożówka -kotka ciała nabrała ale się nie objada jak jest sama; od ok2mies nie podjada z kuchni, suche musi być . Drapanie to zmora ale nie zawsze tak samo, zastrzyk przeciwświądowy-by ulżyć i w ostateczności, działa ok miesiąca potem nawrót. Pod koniec ub.roku pierwszy raz wydrapała sobie pyszczek z sierści w weekend- w pn. wet zastrzyk ale tak już nie zadziałał jak wcześniej [że przestała się w ogóle drapać]. Zanim zmieniłam klinikę po raz któryś to leczyli ją na świerzba + odrobaczenia co chwilę. Biegunki już się nie zdarzają od pewnego czasu nawet przy odrobaczeniu , na intestinalu było luźno_ na mokrych sensivity także. Tak właśnie się zastanawiam co by jej zaserwować :|

Natknęłam się na taką np ARION CAT SENSITIVE LAMB & RICE karma dla kotów z wrażliwym układem pokarmowym



czy ktoś tu zagląda w ogóle?? :(
=^^= Zapraszam =^^=
♡♡Naturalne SOKI_2021 z malin// bez cukru oraz słodkie i syrop♡
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=27&t=156544
<<

milena88

 
Posty: 7941
Od: Pon mar 21, 2011 12:59
Lokalizacja: Bronibór/poczta Iwanowice

Post » Śro lut 01, 2012 16:44 Re: Koty z alergią/nietolerancją pokarmową żołądkowo-jelitową.

koteczekanusi pisze:Z tego, co czytałam na wątku żywieniowym i u hodowców, koty nie trawią ryżu i nie należy im go podawać. Poradzono mi też, że noga jest lepsza niż pierś, do tego powinna być z jadalną chrząstką i skórką.

To ciekawe, bo już iluś wetów radziło mi karmić chorego kota gotowanym kurczakiem z dodatkiem ryżu. Słyszałam natomiast, że koty nie trawią ziemniaków (a te są w składach niektórych karm).

_namida_

 
Posty: 2410
Od: Pon mar 22, 2010 16:36

Post » Nie gru 09, 2012 23:25 Re: Koty z alergią/nietolerancją pokarmową żołądkowo-jelitow

Ostatnio próbowałam kattovit gasto i szczerze polecam dla jelitowców , zdecydowanie lepsza od acany grassland . Zero smrodu z kuwety , zero rozwolnienia , zero krwi w kale. My zostajemy przy kattovicie :ok:

Agaaa

 
Posty: 1259
Od: Wto sty 18, 2005 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon gru 10, 2012 9:17 Re: Koty z alergią/nietolerancją pokarmową żołądkowo-jelitow

ładny skład, aż spróbujemy k.g. :) a typowo te puszeczki czy np próbowaliście k. Sensitive
suche z tej marki próbowałaś dać?
=^^= Zapraszam =^^=
♡♡Naturalne SOKI_2021 z malin// bez cukru oraz słodkie i syrop♡
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=27&t=156544
<<

milena88

 
Posty: 7941
Od: Pon mar 21, 2011 12:59
Lokalizacja: Bronibór/poczta Iwanowice

Post » Pon gru 10, 2012 16:09 Re: Koty z alergią/nietolerancją pokarmową żołądkowo-jelitow

Milena , zapomnialam dopisac , ze polecam sucha karme kattovit gastro . Puszek nie probowalam gastro , ale domowilam zobaczymy jak sie beda sprawowac.(napisze jak przyjda i wyprobujemy) Sensitive mysle , ze tez bylyby dobre , a moze nawet i lepsze :roll: . Nastepnym razem sprobuje.Katovitt gastro suche jest bardzo chetnie jedzone , wlasciwie rzucaja sie obydwie na ta karme.
Druga kotka natomiast wcina kattovit low protein i urinar magnesium glownie mokre , ale suche tez podjada . Jak sie sprawuje ta karma ocenie za miesiac , po wyniki badan krwi watroby i nerek. Natomiast ta kotka z problemami jelitowymi , czasem podkradnie mokre tej z problemami watrobowo _nerkowymi :? ,i o dziwo biegunki nie ma . Co w przypadku podkradania zwyklych puch konczylo sie smierdzaca biegunka natychmiastowo.

Agaaa

 
Posty: 1259
Od: Wto sty 18, 2005 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw gru 13, 2012 20:18 Re: Koty z alergią/nietolerancją pokarmową żołądkowo-jelitow

a zamówiłam suche k.g. z królikiem, mokre z jagnięciną oraz z bażantem i kaczką, jestem dobrej myśli :kotek: Podzieję się spostrzeżeniami.

edit: właśnie testujemy nową karmę, inna odstawiona, kattovit smakuje, zobaczymy co dalej; mokre to taka wizualna drobna mielonka/mus
=^^= Zapraszam =^^=
♡♡Naturalne SOKI_2021 z malin// bez cukru oraz słodkie i syrop♡
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=27&t=156544
<<

milena88

 
Posty: 7941
Od: Pon mar 21, 2011 12:59
Lokalizacja: Bronibór/poczta Iwanowice

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ryniek i 469 gości