Łódź 167+315+330 - bezsilność - koci szkielecik...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 14, 2010 13:39 Re: Łódź 167+315+116 - sezon kociakowy, pilne dt 1-2 tygodnie (

8 futerek w domkach :) super :)

gosiaa

 
Posty: 22354
Od: Sob lut 10, 2007 18:59
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt maja 14, 2010 15:19 Re: Łódź 167+315+116 - sezon kociakowy, pilne dt 1-2 tygodnie (

gosiaa pisze:8 futerek w domkach :) super :)
Też się cieszę :D :D
Dzięki temu mamy miejsce na nowe (niektóre nowe, niektóre tak zasiedziałe, że zapomniałam o nich w tym wątku :oops: . A one naprawdę chcą mieć własne domy i własnych ludzi)


Mrusia i Kajtek - u jolibuk5

Obrazek Obrazek



Pufffcio i Milo - pod moją opieką
Obrazek Obrazek
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt maja 14, 2010 18:56 Re: Łódź 167+315+116 - sezon kociakowy, pilne dt 1-2 tygodnie (

Dzięki za promowanie Mrusi i Kajtka! :-) Mrusia jest przesłodka, łazi za mną jak piesek - gdzie ja, tam za chwilę Mrusia, już trochę mniej wchodzi pod nogi :D
Oddam tylko do superdomku, bo Mrusia przekochana jest :D :D :D
Mrusia była teraz jedynym kotem, który miał w porządku papiery (czyli książeczkę zdrowia). Ale ja dzisiaj tę mrusiową dobrą książeczkę, z wpisem sterylki i szczepienia, dałam annskr omyłkowo, zamiast książeczki Buni (bo Buni w Sowie 1.5. nie wpisali sterylki i chciałam prosić o uzupełnienie). No i teraz już zaden kot nie ma ksiązeczki :twisted: , zanim Ania mi nie odda mrusinej. :twisted: :twisted:

Kajtek jest u Joli Dworcowej - leczy pysio u Ani CC, 20 maja ma kolejną konsultację, może juz wszystko będzie dobrze...
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60404
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie maja 16, 2010 21:51 Re: Łódź 167+315+116 - sezon kociakowy, pilne dt 1-2 tygodnie (

Bardzo pilny tymczas dla dwóch kociąt: akcja z dziś

Annskr otrzymała wczoraj telefon: na Polibudzie pojawiała się kotka z dwoma kociaki czarnymi jak smoła, kociaki nie jedzą, oczy w fatalnym stanie, kotka agresywna, nie da podejść do kociaków, dramat, oczywiście nie ma klatki, pomysłu itp Ona dla kociąt zrobiła wszystko co mogła : zadzwoniła do Annskr :evil:
pojechałyśmy tam dziś, pod schodami w zamkniętej na kłódce ala klatce takiej dwa na trzy metry
(mogłoby to służyć za składzik) jest kotka i dwa kociaki: jeden maskara na pierwszy rzut oka, widać, że dobrze nie jest , zagilony, gil idzie pięknie nosem, trzęsie się i jest ogólnie źle, kotka patrzy na nas z ciekawością, ale nie ma w niej za wiele agresji, drugi kociak siedzi sobie i bacznie na nas patrzy. Po jednego kociaka- tego zdrowszego udało się sięgnąć odchylając tzw. siatkę, ale trzeba ruszyć po kotkę, pokombinowałyśmy (Annskr ma dużo magicznych rzeczy w samochodzie 8O :lol: ) i bach kotkę udało się złapać. Został drugi kociak, który postanowił się zdematerializować i wlazł pod jakieś pudła, styropiany, diabli wiedzą co jeszcze, stało się jasne , że musimy dokonać włamu :wink: :lol: i dokonałyśmy :oops: kociak uratowany
dzieciaki: kotka i kocurek mają czas do środy, tyle udało się wybłagać w lecznicy, potem pomysłów brak
"Niczego nie można cofnąć. Niczego nie można naprawić. Inaczej bylibyśmy wszyscy świętymi. W zamiarach życia nie leży nasza doskonałość. Miejsce doskonałości jest w muzeum"..

aga-lodge

 
Posty: 2581
Od: Wto paź 05, 2004 13:51
Lokalizacja: Łodź

Post » Pon maja 17, 2010 7:49 Re: Łódź 167+315+116 - sezon kociakowy, pilne dt 1-2 tygodnie (

Trochę ilustracji - chory kocurek - miał deszcze, przelewał się Adze przez ręce

Obrazek

to "klatka" pod schodami, Aga tam wpełzała szukajć chorego kocurka - i dowody włamania :wink:

Obrazek Obrazek Obrazek

Nie wiemy, czy ktka jest dzika - chyba nie, dość szynko weszła do kontenerka, jakby wyczuła bezpieczne miejsce. Kociaki w ogóle nie są dzikie.
Kotka jest zdrowa i zadbana - dziś będzie wysterylizowana.

Wielkie dzięki dla Aga-lodge za wspólną wyprawę w zadeszczony niedzielny
poranek i za jej przytomność umysłu i stanowcze decyzje - sama nie dałabym rady, kotka uciekłaby przez którąś ze szczelin, pewnie nie odważyłabym się zrywać kłódki.

PROSIMY O TYMCZAS DLA RODZINKI, W LECZNICY NIE MOGĄ ZOSTAĆ

W piątek Marija złapała trzyłapego młodego kocurka - na razie jest w lecznicy, za kilka dni musi iść do dt - na odchuchanie, odkarmienie - jest na razie słaby i wycieńczony.

Aw sobotę złapany został na kastrację i diagnostykę "dochodzący" kocurek państwa z Julianowa - państwo od dawna próbowali go udomowic, ale kotek daje się głaskać tylko dziecku. Teraz po kastracji zamknęli go w domu - zobaczymy,moze się przyzwyczai. Kocurek ma złamaną i krzywo zrośniętą łapkę.

Oba kontakty - i Politechnika, i Julianów - to pokłosie wystawy w Zgierzu..


I coś, co mnei bardzo rozśmieszyło, i ucieszyła - panie z Radogoszcza, mający chyba za mało adrenaliny, bo tam już nie ma co łapać, wzięły się za koty spod Makro :D. Na razie dwa kocurki i jedna kotka. Drugiej nie zdążyły - ma trzy 3-tygodniowe kociaki, to kolejny miot, który trzeba wkrótce "zgarnąć" - Gdańska, Limanowskiego, Zamenhofa, Olechów, Urzędnicza...
Ostatnio edytowano Pon maja 17, 2010 8:07 przez kalewala, łącznie edytowano 1 raz
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon maja 17, 2010 7:53 Re: Łódź 167+315+116 - sezon kociakowy, pilne dt 1-2 tygodnie (

Biedne maleństwo :(
Obrazek

magdaradek

 
Posty: 27150
Od: Pon kwi 14, 2008 9:24
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon maja 17, 2010 10:52 Re: Łódź 167+315+121 - tragedia z Al.Politechniki, dt konieczne

rany, nie wiem co powiedziec... troche tego duzo...

Miodalik

 
Posty: 1893
Od: Śro lip 08, 2009 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon maja 17, 2010 21:18 Re: Łódź 167+315+121 - tragedia z Al.Politechniki, dt konieczne

Ale akcja - gratulacje! Tylko co z tymi kociakami...
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60404
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto maja 18, 2010 7:19 Re: Łódź 167+315+121 - tragedia z Al.Politechniki, dt konieczne

Wczoraj wróciłam do domu o północy...
Na Gdańskiej w zamukanej piwnicy zamykna duża klatka, w tej kltce zamknięte cztery maluszki i mamusia, karmicielka będzie doglądać - to ich zdjecia sprzed kilku dni, wczorajsze z mamunią gdzieś zadziałam z aparatem

Obrazek

Za jakiś tydzień-dwa dni będą same jeść, trzeba je będzie zabrać...

Do miotów z Limanowskiego, Urzędniczej, Makro i Zamenhofa - miot z działek pod Aleksandrowem, 4 maluszki, odrobaczone już...
No i te dwa bezokie prawie czarnidełka w lecznicy, w środę muszą zniknąć...

Po co ja poszłam na tę wystawę :!: :?:
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto maja 18, 2010 19:13 Re: Łódź 167+315+121 - tragedia z Al.Politechniki, dt konieczne

annskr pisze:Wczoraj wróciłam do domu o północy...
Na Gdańskiej w zamukanej piwnicy zamykna duża klatka, w tej kltce zamknięte cztery maluszki i mamusia, karmicielka będzie doglądać - to ich zdjecia sprzed kilku dni, wczorajsze z mamunią gdzieś zadziałam z aparatem

Obrazek

Za jakiś tydzień-dwa dni będą same jeść, trzeba je będzie zabrać...

Do miotów z Limanowskiego, Urzędniczej, Makro i Zamenhofa - miot z działek pod Aleksandrowem, 4 maluszki, odrobaczone już...
No i te dwa bezokie prawie czarnidełka w lecznicy, w środę muszą zniknąć...

Po co ja poszłam na tę wystawę :!: :?:

Koci aniołek cię zaprowadził, zeby pomóc tym maluchom :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60404
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto maja 18, 2010 19:22 Re: Łódź 167+315+121 - Al.Politechniki, Gdańska - dt konieczne

Jutro sroda - zglosil sie nastepny "koci aniolek" po te dwa zagilane maluchy i mamusie ?

Miodalik

 
Posty: 1893
Od: Śro lip 08, 2009 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro maja 19, 2010 8:21 Re: Łódź 167+315+121 - tragedia z Al.Politechniki, dt konieczne

jolabuk5 pisze:Koci aniołek cię zaprowadził, zeby pomóc tym maluchom :1luvu: :1luvu: :1luvu:


Jolu, bardziej prozaicznie - kontakt z wystawy kotów..
Chyba wyglądam na kolekcjonerkę.. :twisted: .

Hop, hop, kocięce dt pilnie poszukiwane :!: :!: :!:
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro maja 19, 2010 11:20 Re: Łódź 167+315+121 - Al.Politechniki, Gdańska - dt konieczne

Dobra wiadomość na pocieszenie :wink:

Już we własnych domach są:

jednooczka Olusia - dzięki Motes, mały chłopczyk od Bordo i piękny Śliski od Aga-lodge

ObrazekObrazek Obrazek
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw maja 20, 2010 8:43 Re: Łódź 167+315+121 - Al.Politechn, Gdańska -dt konieczne, foty

Szukamy bardzo pilnie dt dla tych czarnuszków - dwójeczki z Politechniki, trzeciego ze schroniska.
Są dobre wiadomości - kociaki zdecydownie silniejsze, ładnie zareagowały na leczenie. Chłopiec, który lał się przez ręce, będzie miał oba oczka - oba są czyste, tylko od jednego trzeba będzie odkleić przyrośniętą powiekę. Dziewczynka ma jedno oczko ok, drugie jest brzydkie, nie będzie na nie widziała, i na razie nie wiadomo, czy można je będzie zostawić. Trzecie kociątko też pięknie się leczy, ale spało i nie chciało pozować do zdjęć.

To wczorajsze zdjęcia z lecznicy:

Obrazek

tu miniaturki, nie chcę Was stresowac widokiem chorych oczek

Obrazek Obrazek Obrazek



Kolejni kandydaci na dt - zdrowa, tłuściutka czwóreczka:

Obrazek

Dla dt jak zwykle gwarantujemy leczenie i pomoc w karmie.


Trafił do nas kolejny bezłapek - uratowany przez Mariję :king:
Węcej o nim, jak będą fotki. Jest sliczny, czarniutki, ma z 8mcy.
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw maja 20, 2010 12:48 Re: Łódź 167+315+121 - Al.Politechn, Gdańska -dt konieczne, foty

slicznotki biedniutkie.
oby szybko DT się znalazły :ok: :ok: :ok:
Obrazek

magdaradek

 
Posty: 27150
Od: Pon kwi 14, 2008 9:24
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: agatela, Chanelka, kasiek1510, raksa, Silverblue, Vi i 567 gości