Łódź 167+315+330 - bezsilność - koci szkielecik...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 26, 2009 15:38 Re: Łódź 167+293 - alarm w Aleksandrowie :(

P.Bożenka z Aleksandrowa, która jakiś czas temu z naszą pomocą sterylizowała gniazdo kotów w pustostanie, znalazła kolejne - jakieś 7 kotów, dwie kotki wyglądają na mocno ciężarne, trzecia podejrzanie...
Jutro postaramy się tam dowieźć łapkę i wystawówkę, lecznica w Aleksandrowie nie ma warunków na przetrzymywanie posterylkowe, przetrzymuje p.Bożenka.

Kciuki, by p.Bożenka zdążyła .....
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lis 26, 2009 17:53 Re: Łódź 167+293 - alarm w Aleksandrowie :(

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lis 26, 2009 20:05 Re: Łódź 167+293 - alarm w Aleksandrowie :(

jeszcze do wysterylizowanych dopisuje:

- kotka z magazynu
- kotka ze złotna-jagodnica ( niestety podczas operacji okazało się ze kotka ma OGROMNE JELITA-MOZE RAK....*
bordo
Obrazek
Obrazek

bordo

 
Posty: 1223
Od: Nie wrz 10, 2006 17:22
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 27, 2009 10:41 Re: Łódź 167+293 - alarm w Aleksandrowie :(

bordo pisze:jeszcze do wysterylizowanych dopisuje:

- kotka z magazynu
- kotka ze złotna-jagodnica ( niestety podczas operacji okazało się ze kotka ma OGROMNE JELITA-MOZE RAK....*


Bordo jak zwykle - po ciuchutku i do przodu :king:

Dopisuję, dzięki :D
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 27, 2009 15:10 Re: Łódź 167+292 - sterylki, adopcje, nówki, foty

annskr pisze:Wczoraj pisałam:
annskr pisze:Po Łagiewnickiej błąkał się jasny whiskasik z wyraźnymi pręgami i białymi łapkami - jest w lecznicy, długo tam zostać nie może.....
Ma ze 4mce, domowy, już odrobaczony.
Może ktoś chce takiego tymczasika? Albo na stałe?

Zdjęcia wkrótce....



Oto zdjęcia:

Obrazek Obrazek Obrazek


I nieco więcej informacji - znaleziony na przystanku przy Łagiewnickiej, zdrowy, zaszczepiony, odrobaczony, wiek ok.4,5-5m-cy, miziak, b.grzeczny, kuwetkowy.

Popatrzcie, jakie ma piękne, obwiedzione ciemnym makijażem oczy :1luvu:
Jakie piękne te pręgi :1luvu:

Komu :?:

Piękny kot :ok:
Obrazek

krzsztof

 
Posty: 1015
Od: Nie wrz 27, 2009 15:43
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 27, 2009 15:28 Re: Łódź 167+295 - alarm w Aleksandrowie :(

cudny :1luvu:
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lis 28, 2009 19:56 Re: Łódź 167+295 - alarm w Aleksandrowie :(

Przepiękny! Oby szybko znalazł domek :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60401
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lis 28, 2009 21:03 Re: Łódź 167+295 - alarm w Aleksandrowie :(

Klatki dostarczone 8)
"Lapanka" zaplanowana na poniedzialek - czy to znaczy ze pieniadze na te sterylki musimy zorganizowac w ekspresowym tempie?
Co z akcja w Bialej? Mamy jakis plan gry? Poza tym, ze kazdy probuje zorganizowac fundusze ?

Miodalik

 
Posty: 1893
Od: Śro lip 08, 2009 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lis 29, 2009 22:34 Re: Łódź 167+288 - Sokolniki - 5 pań, 3 panów, 4 małe -jeszcze 1

aga-lodge pisze:zgłosiła się do nas Pani z prośbą o pomoc
"Witam. Chciałam prosić o pomoc w sprawie kotów, które znajdują się u mojej sąsiadki. Mieszkają tam w starej stodole, nie wiem dokładnie, ile ich jest, myślę, że kilkanaście. Sąsiadka je dokarmia, ale nie dba o ich rozrodczość, przez co jest ich coraz więcej. To ja mam z nimi problem, staram się szukać domów dla kociąt, przygarniam niektóre, wysterylizowałam trzy kotki. Obecnie mam w domu już osiem kotów, ponieważ oprócz 5 mieszkających ze mną wcześniej "wprowadziła się " kotka z dwoma kociętami dwa tygodnie temu. Nie jestem w stanie przygarnąć kolejnych kotów, sąsiedztwo staje się coraz bardziej uciążliwe, a ja czuję się coraz bardziej bezradna. Proszę o pomoc"
mieszka pod Łodzią dostaje co roku kilka kocich prezentów
teraz te maluszki szukają domu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
tyle wiemy o młodzieży: Kocie rodzeństwo szuka domu, razem lub oddzielnie
Kocurek i kotka, które urodziły się w lipcu 2009 szukają domu na zawsze.
Są dziećmi podwórkowej kotki, więc powoli uczą się że człowiek jest dobry.
Kochają zabawę, dobre jedzenie i znają wszystkie kocie prawa: śpią na łóżku, żądają posiłku i mruczą jak szalone.
Są po wizycie u weterynarza, są odrobaczone i zaszczepione, mają własne książeczki zdrowia.



koteczka i jej mama mają już dom
"Niczego nie można cofnąć. Niczego nie można naprawić. Inaczej bylibyśmy wszyscy świętymi. W zamiarach życia nie leży nasza doskonałość. Miejsce doskonałości jest w muzeum"..

aga-lodge

 
Posty: 2581
Od: Wto paź 05, 2004 13:51
Lokalizacja: Łodź

Post » Nie lis 29, 2009 23:12 Re: Łódź 167+295 - alarm w Aleksandrowie :(

Rewelacja, super wiadomosc !!! :1luvu: :dance:

Miodalik

 
Posty: 1893
Od: Śro lip 08, 2009 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 30, 2009 9:21 Re: Łódź 167+295 - alarm w Aleksandrowie :(

Miodalik, wielkie dzięki za "przerzut" klatek do Aleksandrowa :1luvu:.
Tak, trzeba na gwałt organizować pieniądze na sterylki :(

Córeczka Anty i Zbyszkw w piątek znalazła chorego kocurka - czarniutki, milutki, z 5mcy, eiwdentne domowy, oczy i nosek zalejone ropą.

Panie Łucja i Barbara znalazły kolejną chora kotkę - na Rysowniczej, czarna, oczy kompletnie zaklejone ropą, silna żółtaczka. Kotka w lecznicy CC - rolowania bardzo ostrożne.

Trzeci kociak z Kochanowskiego nie żyje - panie Łucja i Barbara pierwszego dnia złapaly czarnulkę, następnego burasię, przez kolejne czaiły się na bialo-czarnego - znikł. Myślalyśmy, że matka gdzieś go wyprowadzila. W sobotę udało się wejść na posesję - kociak leżał w kocim domku.
Nie znamy przyczyny śmierci - razej nie choroba, w tym miejscu koty wyglądają zdrowo. Może otruty, może mocno pobity dotarl do budki... Tam ponoć jest jakaś banda meneli.
Dorosle koty - para czarnych wysterylizowanych i bura mama - wyglądają ok. Bura będzie za jakiś tydzień łapana na sterylkę - po zabraniu kociaków zrobila się bardzo nieufna, omija i karmicielki, i klatkę szerokim łukiem.


P.Halina (Radogoszcz) przekonała kolejnego sąsiada-działkowicza do sterylek - dwa kocury i dwie kotki już wycięte.
Ostatnio edytowano Czw gru 03, 2009 10:57 przez kalewala, łącznie edytowano 1 raz
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 30, 2009 11:19 Re: Łódź 167+292 - sterylki, adopcje, nówki, foty

Tak pisałam 23-go listopada:

annskr pisze:Kolejny potrzebujący kot...
Biało-rudy, jajeczny, ruszają mu się wszystkie zęby.... Wypadł z okna? skopany?

Na razie umawiamy w lecznicy badania + ew prześwietlenie, potem leczenie, kastracja.
Pani, która go znalazła na razie da mu dt...



Mam zdjęcia przystojniaka - na pewno zaraz będzie szukać domu:

Obrazek

Obrazek
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 30, 2009 12:50 Re: Łódź 167+299 - alarm w Aleksandrowie, znów chore z ulicy :((

Wklejam czarne bliźnięta z Radogoszcza – i jednocześnie odbieram telefon o kolejnych trzech działkowych znajdkach do adopcji..... zdjęcia na dniach, tymczasu dla nich nie mamy... :( sil też brak....

Obrazek Obrazek
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto gru 01, 2009 8:53 Re: Łódź 167+299 - alarm w Aleksandrowie, znów chore z ulicy :((

Czarna koteczka, nr 36 na liście leczonych, miala FIP..
Wczoraj została uśpiona.


Za to panie z Radogoszcza zaczęły - własnymi siłami - lecznie kotów pewnej emerytki. Kawalerka, kotów kilkanaście, większość z różnych powodów nieadopcyjna, panie lednow wystarcza na karmienie, z leczeniem już klopot. Wczoraj pierwsze koty zostały zbadane "zalekowane".
Podziwiam energię tych pań :ok:


Oprócz tego p.Halina wzięła na tymczas dwa półdzikie młodziaki z pewnego supermarketu, który postanowil pozbyć się kotów. Koty sa mlodem, mam nadzieję, że się oswoja.
A supermarketowi życzę dużo szczurów :evil:

I wczorajsze telefony - kolejna prośba o sterylki - 5 kotów - musiałam odmowić, brak kasy.

Prośba o pomoc w leczeniu jednookiej kotki przygarniętej przez bardzo biednych ludzi - na razie podstawowe badania, dalej zobaczymy.
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto gru 01, 2009 10:31 Re: Łódź 167+299 - alarm w Aleksandrowie, znów chore z ulicy :((

A dobre wiesci ?

Miodalik

 
Posty: 1893
Od: Śro lip 08, 2009 17:40
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga909, Chanelka, kasiek1510, magic99, magnificent tree, ryniek i 552 gości