Grzyb zaraza moje koty :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 06, 2003 23:48 Grzyb zaraza moje koty :(

Czy mial ktos jakis kontakt ze swierzbowcem skornym u kota???

ZaŚlepka zaczela lysiec i pojawily sie na skorze strupki. Weterynarz stwierdzil , ze to swierzbowiec i na tym chcial skonczyc, ale poprosilam o zeskrobiny. Jak dobrze pojdzie jutro beda wyniki.
Mam malutkiej dawac 1x w tygodniu do pyszczka albo do karmy lekartswo - dal mi w strzykawce. Niestety nie zapisal w ksiazeczce nazwy...
Zapytalam czy w tej sytucaji niebylby dobry stronghold, ale powiedzial, ze to co dal jest lepsze.....
Nigdy tak do konca nie ufam wetom, moze macie jakies doswiadczenia z tym paskudztwem ??
Ostatnio edytowano Wto lis 18, 2003 0:16 przez lidiya, łącznie edytowano 6 razy
Obrazek
Obrazek

lidiya

 
Posty: 14084
Od: Sob cze 08, 2002 0:05
Lokalizacja: Toruń

Post » Pt lis 07, 2003 10:00

nikt....?
Obrazek
Obrazek

lidiya

 
Posty: 14084
Od: Sob cze 08, 2002 0:05
Lokalizacja: Toruń

Post » Pt lis 07, 2003 10:25

Na świerzba usznego swietny jest IVOMEC (ivermectyna). Podejrzewam, że na skornego też by podzialał.
Tylko że nie wszyscy weci mają do tego leku przekonanie.
To są zastrzyki, podskorne.

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lis 07, 2003 18:16

DZIWNE, ze wyniki zeskrobin będą już JUTRO 8O Zwykle czeka się dłużej - np. jeśli to grzyb, to może się wyhodować po tygodniu :roll:

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Pt lis 07, 2003 18:17

nie wiem teraz co robic....

Odebralam wyniki zeskrobin i badanie w kierunku pasozytow zewnetrznych oraz badanie mykologiczne wyszly ujemnie.
to juz nie wiem o co chodzi... moj wet bedzie dopiero w poniedzialek...
Obrazek
Obrazek

lidiya

 
Posty: 14084
Od: Sob cze 08, 2002 0:05
Lokalizacja: Toruń

Post » Pt lis 07, 2003 18:54

rysko - zeskrobiny robione byly 4 -tego listopada.
Pani w laboratorium mowila ze aby miec pewnosc co do grzybow mam zadzwonic jeszcze 12stego.

Ktos mi mowil ze moglabym mala wykapac w nizoralu.... zly to czy dobry pomysl?? 8O
Obrazek
Obrazek

lidiya

 
Posty: 14084
Od: Sob cze 08, 2002 0:05
Lokalizacja: Toruń

Post » Pt lis 07, 2003 22:06

Kapiel w Nizoralu nie zaszkodzi, tylko w mieszkaniu musi byc ciepło,bez przeciagów.najlepiej kotka wysuszyć suszarką ale to nie zawsze sie udaje.
Jesli wyniki na pasozyty wyszły ujemne to raczej ich nie ma, wyniki na grzyba ujemne teraz musiały wyjśc bo to za wcześnie. Na grzyba tania maść clotrimazolum(3zł),bez recepty dość skuteczna.Jak będą wyniki i okaże sie że to grzyb to wet na pewno wdrozy odpowiednie leki,jeśli tych zmian sporo, najlepiej wewnętrzne i cos osłonowo na wątrobę. Powodzenia i pisz co u kotka.
"NiechodziOToByCzłowiekMiałKota,TylkoByKotMiałCzłowieka"
Obrazek

RyuChanek i Betix

 
Posty: 2807
Od: Śro lis 05, 2003 11:48
Lokalizacja: Radzionków/Rojca- k/Bytomia- Śląsk

Post » Sob lis 08, 2003 0:28

co np na watrobe oslonowo? bo weci o wielu rzeczach niestety nie racza poinformowac...
Obrazek
Obrazek

lidiya

 
Posty: 14084
Od: Sob cze 08, 2002 0:05
Lokalizacja: Toruń

Post » Sob lis 08, 2003 10:24

Sylimarol,-osłonowo na wątrobę(tanio)
Hepatil, Urosept
Głaski dla kotka
"NiechodziOToByCzłowiekMiałKota,TylkoByKotMiałCzłowieka"
Obrazek

RyuChanek i Betix

 
Posty: 2807
Od: Śro lis 05, 2003 11:48
Lokalizacja: Radzionków/Rojca- k/Bytomia- Śląsk

Post » Sob lis 08, 2003 10:31

Urosept na nerki, ale też warto dać przy lekach wewnętrzych przeciwgrzbicznych.

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lis 09, 2003 12:44

dopiero jutro bedzie mowj wet... wiec musze go jakos ostro wypytac ...

Jestem zalamana bo siostrze powyskakiwalay jakies dzwiadla na skorze.... pewnie to mala zaraza co????????????????????????????????

jak do tego jeszcze zarazi sie reszta rodziny i koty to nie wiem co bedzie.... :(
Obrazek
Obrazek

lidiya

 
Posty: 14084
Od: Sob cze 08, 2002 0:05
Lokalizacja: Toruń

Post » Nie lis 09, 2003 14:03

Jeśli są zarażenia i to na ludzich to to juz na pewno grzybica.Ale nie martw sie na ludzich to szybko schodzi, ja mam trzy-cztery "kółeczka" jak sie smaruje Clotrimazolum to schodzi w mgnieniu oka.
Koty tak jak mówiłam, wewnetrznie np. Flukonazol i smarować też ta maścia. Jeszcze podawać witaminki na wzmocnienie.Simon wyleczył sie z tego w 3 tygodnie więc nie jest to takie straszne. Maść do kupienia w aptece bez recepty.Na Flukonazol możesz załatwić recepte to wyjdzie cie taniej.
Głowa do góry
"NiechodziOToByCzłowiekMiałKota,TylkoByKotMiałCzłowieka"
Obrazek

RyuChanek i Betix

 
Posty: 2807
Od: Śro lis 05, 2003 11:48
Lokalizacja: Radzionków/Rojca- k/Bytomia- Śląsk

Post » Nie lis 09, 2003 14:30

No, niestety...wygląda na grzybka...świerzb tez może być na ludziach, ale duzo mniej przwdopodobne.
Dwukrotnie lapalam grzybicę na basenie.
Za każdym razem wyleczylam sie smarując Polleną J-K. Już jej nie produkują pod tą nazwą, ale jest pod inną, w tej chwili nie pamietam, w Warszawie dostepna w hurtowni Polifarm. Weci powinni wiedzieć.

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lis 09, 2003 18:07

Na grzybicę "ludzką" jeśli leki stosowane zewnętrznie zawiodą, bardzo dobry jest Orungal w tabletkach. To świństwo pomaga nawet na zaniedbaną latami grzybicę stóp. Ale oczywiście mam nadzieję, że samo smarowanie Clotrimazolem czy inną maścią pomoże, o Orungalu wspominam tak na wszelki wypadek.
Deli

Deli

 
Posty: 14323
Od: Nie cze 29, 2003 11:14

Post » Pon lis 10, 2003 1:59

siostra wyniosla sie ze swojego pokoju po wyskoczeniu kolejnej palmi bo malutka nie chce spac nigdzie indziej jak tylko w lozku....

czy to juz pewne , ze moje koty sie zaraza?? :roll: :conf: :strach:
czy moze poki nie widac zadnych zmian golym okiem moglabym zastosowac jakas profilaktyke.....???
chyba sie zabije jak mi 5 kotow zachoruje,albo psy... a juz nie daj Boże krolik... :strach: ... juz mi moich marnych pieniedzy nie straczylo na Zaślepke ( jednak cudnie, ze moglam liczyc na pomoc innych :) ) a co dopiero na tyle.....
eh trzymjacie kciuki zeby na reszte nie przealzlo....

no i prosze o wszelkie rady i wskazowki....

a tu mala fotka lapek Zaślepki... teraz lysinke jeszcze troszke przybylo, no i widomo zdjecie nie jest za wyrazne....

http://miau.pl/upload/lapki.jpg (na tej czarnej latce to tez jest zmiana skorna)
Obrazek
Obrazek

lidiya

 
Posty: 14084
Od: Sob cze 08, 2002 0:05
Lokalizacja: Toruń

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: włóczka i 163 gości