ŚLEPACZKI I ŚLEPINKI- adopcje, pomoc, klub cz.II

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 23, 2009 9:39

a tutaj jak Krecik pięknie już wyglada :D
Obrazek

wiadomosci na dzień dzisiejszy w sprawie schroniskowych maluszków-tych z1-go ogłoszenia na 1 stronie:
jest umówione dt dla 5 kociaków, mają jechac w niedzielę te z najgorszymi oczkami, akcją kieruje Mruczeńka, prosimy o kciuki, aby wszystko poszło dobrze, gdyż wciaz jest transport WROCŁAW -WARSZAWA pod znakiem zapytania, a osoba z dt przyjedzie po nie do Warszawy w poniedziałek rano :ok: im szybciej te kociaki wyjada ze schronu, tym lepiej

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw lip 23, 2009 10:30

Faktycznie zamieszanie spore ale prawde mówiąc jakie to wzruszające, że jedni w potrzebie dzielą się z drugimi w potrzebie, bo może bardziej potrzebują.
ALe to już chyba tak jest, że jak sie co jakiś czas jest w tej potrzebie iktoś wspomoże to wiadomo co człowiek wtedy czuje. I wie sie jak bardzo to potrafi podtrzymac na duchu i dac siły do dalszej walki.
Fajne jesteście dziewczyny:))

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Czw lip 23, 2009 11:25

marcjannakape pisze:Przelewy juz poszły - jutro najpóźniej winny być na kontach:

Bezoczka i rodzeństwo :arrow: 115zł + 50zł od Jacka i Agatki = 165zł



A od Krecika tez miały isc pieniazki.
"Nie nowina, że głupi mądrego przegadał; Kontent więc, iż uczony nic nie odpowiadał, tym bardziej jeszcze krzyczeć przeraźliwie począł; Na koniec, rzekł mądry, by nie być w odpowiedzi dłużny:
Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz próżny."
(z I.Krasickiego)

meggi 2

 
Posty: 8732
Od: Sob lip 07, 2007 21:16
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Czw lip 23, 2009 12:36

meggi 2 pisze:
marcjannakape pisze:Przelewy juz poszły - jutro najpóźniej winny być na kontach:

Bezoczka i rodzeństwo :arrow: 115zł + 50zł od Jacka i Agatki = 165zł



A od Krecika tez miały isc pieniazki.


Poszło, tylko źle wpisałam:
Bezoczka i rodzeństwo :arrow: 115zł + 25zł od Jacka i Agatki + 25zł od Krecika = 165zł

Przepraszam :oops:
Obrazek

marcjannakape

 
Posty: 6643
Od: Pon cze 18, 2007 9:26
Lokalizacja: i znów Wrocław

Post » Czw lip 23, 2009 13:30

Następny ślepaczek potrzebuje pomocy:

EeBe pisze:Mały kociak znaleziony w Lublinie potrzebuje pilnie pomocy. Kotek jest całkowicie niewidomy z powodu kociego kataru bez szans na uratowanie wzroku. Nie może wrócić na ulicę, bo sobie nie poradzi. W tej chwili przebywa w jednej z klinik weterynaryjnych w Lublinie, ale jeśli nie znajdzie się ktoś chętny, kto go przygarnie, to mały zostanie uśpiony.

Proszę dobre dusze z Lublina lub okolicy - jeśli ktoś może, to niech pomoże i go weźmie! Mały jest uroczy. Nieufny i przerażony z powodu braku wzroku. Czasu coraz mniej, dlatego pilnie potrzebuję pomocy!

Proszę o kontakt na gadu 5415899, bo tu rzadziej zaglądam, ale postaram się jak najczęściej.


Tu wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=97252

Bazyliszkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 29521
Od: Wto sty 31, 2006 15:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 23, 2009 14:34

przeniosłam, choć dużo tekstu, ale sprawa jest wyjatkowa:
EeBe pisze:Ok, dodzwoniłam się do brata. Jeszcze wszystkiego nie wiem, ale sporo udało mi się dowiedzieć i niestety sprawa wydaje się fatalna.

Kociak cały czas uciekał. Mojemu bratu w końcu udało się go złapać. Ma koleżankę doktorantkę w Lublinie w klinice weterynaryjnej, więc tam się udali i tam mały był przez kilka dni. Tam też jest jakiś specjalista (albo u niego byli nie wiem dokładnie) okulista-weterynarz. Może ktoś go kojarzy, bo podobno robił nawet takie operacje jak przeszczepianie rogówki od martwego do żywego zwierzaka.

Niestety pan ten stwierdził z przykrością, że kociak ma tak zainfekowane oczy, że nadaje się jedynie do uśpienia. Stwierdził, że Maluch ma na oczach bardzo bolesne wrzody i żeby ten ból ustał trzeba by Mu wyciąć całkowicie rogówki oczy czy coś takiego (przepraszam, nie znam się dokładnie na tym) i że on się tego nie podejmie, bo to niehumanitarne.

Kobiety opiekujące się tymi kociakami udały się do jeszcze jednej tym razem lokalnej pani weterynarz, która stwierdziła, że jej zdaniem kociak widzi kontury, ale oczywiście wzrok jest nie do uratowania. Panie od kotów zupełnie nie wiedziały co robić, a nie mogąc zatrzymać malucha w domu tymczasowo wypuściły go z powrotem do rodzeństwa i mamy.

Nikt nie wie co robić. Mój brat się nie zna, mówi że jego lekarz przekonał, że dla małego życie jest teraz męką, ale nie chce oceniać, bo się nie zna. Pomaga na ile może - dokarmia, łapie i zanosi do weta, choć finanse Go ograniczają (student).

Mały jest maści srebrzystej pręgowany (takim zapamiętałam je wszystkie, bo byłam raz niedawno u brata), a jego oczy są naprawdę opłakane. Może ktoś ma doświadczenie w sprawie tak zaawansowanych kocich problemów z oczami i wie, co byłoby lepsze lub może się z nim udać do kogoś zaufanego?

Nie wiem co jeszcze mogę powiedzieć... Niestety ja w Lublinie nie jestem, wiem tyle co z relacji brata. Mały jest teraz z powrotem z rodzeństwem, ale co będzie jak pojawi się np. pies? Niby na najmniejszy szmer ucieka, ale co jeśli nie zdąży lub nie usłyszy?

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw lip 23, 2009 17:13

Zapraszam na bazarek na Fundusz Ślepaczkowy - fanty prosto z Australii :D
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=97291

Bazyliszkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 29521
Od: Wto sty 31, 2006 15:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lip 24, 2009 9:19

Ta koteczka jest teraz mamką najmniejszych kociąt w schronie. Niestety jej oczko jest w strasznym stanie,a z powodu urlopów nie ma kto przeprowadzić operacji Sprawa pilna

Obrazek

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt lip 24, 2009 9:22

A czemu operacja?
Nie da się podleczyc tego oka?

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Pt lip 24, 2009 9:23

Smutna wiadomość: Odeszła ślepinka Pusia u Anity5 :(
Obrazek
Śpij spokojnie koteczko. [']['][']

anita5 pisze:Pusia umarła.

Nie potrafię teraz więcej napisać. To jak zły sen.

Tak mi strasznie smutno.

Kochana ślepinko, Pusieńko... Już Cię nie boli...

[']


:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=94 ... &start=375

Bazyliszkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 29521
Od: Wto sty 31, 2006 15:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lip 24, 2009 10:00

Lidka pisze:A czemu operacja?
Nie da się podleczyc tego oka?


bez dt i odpowiedniej diagnozy mowy nie ma o niczym, przypuszczam,ze jest mowa o usunięciu, bo to prostsze w schronie, tam nikt nie wnika czy warto ratowac czy nie, szybki zabieg i sprawa załatwiona :(


z cięzkim sercem zapisałam Pusię w kaciku wspomnień :cry: [*]
trzymaj sie, Anitko ...
Ostatnio edytowano Pt lip 24, 2009 10:45 przez alessandra, łącznie edytowano 2 razy

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt lip 24, 2009 10:03

ale to oczko wygląda na całkiem zaleczone już, po co usuwać?

Never

 
Posty: 9924
Od: Czw lis 29, 2007 23:22

Post » Pt lip 24, 2009 12:37

Koteczka Fiołek już po operacji u dr Garncarza.
ewa74 pisze:Dostałam info od Oli - Fiołeczka już po :D Operacja się udała :ok: :ok: :ok:

Bazyliszkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 29521
Od: Wto sty 31, 2006 15:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lip 24, 2009 12:50

zatem trzymamy kciuki wielkie za zdrowie koteczki :ok:

informacja w sprawie małego niewidomego koteczka z Lublina, o którym powyżej czytałyśmy-kotek ma opieke i jedzie do Warszawy w niedzielę :D

EeBe pisze:Mały jest już zapisany na poniedziałek rano do Garncarza :D

Kciukajcie o same już dobre wiadomości!

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt lip 24, 2009 13:05

jakie dobre wieści!

martwiłam się o tego małego, z tego co pamiętam on był na wolności- teraz już nic mu nie grozi.
kciuki za malucha i za Fiołka :ok:
Obrazek

ksiezna_kluska

 
Posty: 1160
Od: Wto lut 03, 2009 17:04
Lokalizacja: warszawa/ ząbki

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Seo-Ul-Jef i 255 gości