ORZECHOWCE cz.II -prosimy o dalsze wsparcie :). Koty str. 1

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 16, 2011 17:52 Re: ORZECHOWCE cz.II -prosimy o dalsze wsparcie :). Koty str. 1

Ależ tu cichutko... no no ;)
A w Orzechowcach ciągle przybywa kociaków, idą bardzo rzadko.
Zwłaszcza z maluchami jest problem.

Ja dorobiłam się dwóch kocich przyjaciół. Tzn. mam Ciastka, którego przedstawiałam Wam jeszcze jako kociaka i Titsi - kotkę ze śmietnika. Jutro zabieram z Przemyśla około 3-miesięcznego rudo-białego kocurka z niewładną przednią łapką. Będę Was bardzo prosiła o pomoc w ogłaszaniu chłopaczka.

Pozdrawiamy ;)

Obrazek

Titka

Obrazek

i Ciacho

Obrazek

Neczka123

 
Posty: 250
Od: Czw mar 05, 2009 17:09
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Wto sie 16, 2011 19:04 Re: ORZECHOWCE cz.II -prosimy o dalsze wsparcie :). Koty str. 1

:mrgreen: :ok: Alle apetyczne ciachoo... :ok:
Obrazek

cypisek

 
Posty: 8466
Od: Czw lut 26, 2009 18:44
Lokalizacja: Swinemünde, Oslo

Post » Czw sie 18, 2011 16:50 Re: ORZECHOWCE cz.II -prosimy o dalsze wsparcie :). Koty str. 1

Waniu, dziewczyny, to jest mój maluszek o roboczym imieniu Jeffrey.

Obrazek

Jeffrey mimo chorej łapki jest niezwykle rezolutnym maluchem. Radzi sobie świetnie, skacze, biega, bawi się, ma apetyt, wie po co jest kuweta, próbuje mi zjeść szczury :mrgreen: Jutro zrobię więcej zdjęć. Dziś byliśmy u weterynarza. Grzesiek powiedział, że nie ma opcji, żeby łapka wróciła do sprawności. W zasadzie mógłby ją mieć, ale zaczyna obcierać, zdzierać skórkę. Szyna nie wchodzi w grę, tak dziwnie łapka jest pokrzywiona...
Koszt amputacji to około 100zł... nie wiem czy wystawiać jakiś bazarek, allegro... nie wiem. Jak myślicie ? Wiem że nie dam rady finansowo :|

P.S.
Jeffrey jest zaszczepiony, odrobaczony, odpchlony

Neczka123

 
Posty: 250
Od: Czw mar 05, 2009 17:09
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Pt wrz 23, 2011 20:58 Re: ORZECHOWCE cz.II -prosimy o dalsze wsparcie :). Koty str. 1

:ok: :ok: :ok:
Obrazek

cypisek

 
Posty: 8466
Od: Czw lut 26, 2009 18:44
Lokalizacja: Swinemünde, Oslo

Post » Nie paź 09, 2011 9:45 Re: ORZECHOWCE cz.II -prosimy o dalsze wsparcie :). Koty str. 1

Zapraszam serdecznie na wątek maluszków znalezionych kilka dni temu na terenie jednej z rzeszowskich firm. Kociaki mają około 4 tygodni, są zdrowe, dokarmiane strzykawkami... szukamy dla nich domku na już...

viewtopic.php?f=13&t=134116

Obrazek

Neczka123

 
Posty: 250
Od: Czw mar 05, 2009 17:09
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Sob paź 15, 2011 19:10 Re: ORZECHOWCE cz.II -prosimy o dalsze wsparcie :). Koty str. 1

Szukam transportu rzeszów (ew. podkarpacie) - mazowsze...
Znacie kogoś, kto kręci się w tych okolicach ?

Neczka123

 
Posty: 250
Od: Czw mar 05, 2009 17:09
Lokalizacja: Rzeszów


Post » Nie paź 23, 2011 12:45 Re: ORZECHOWCE cz.II -prosimy o dalsze wsparcie :). Koty str. 1

Zapraszam an wątek maluchów, wrzuciłam nowe zdjęcia wczoraj :)

viewtopic.php?f=13&t=134116&start=15

Neczka123

 
Posty: 250
Od: Czw mar 05, 2009 17:09
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Pt gru 30, 2011 0:11 Re: ORZECHOWCE cz.II -prosimy o dalsze wsparcie :). Koty str. 1

Dziewczyny, macie może dostęp do fajnego tekstu na temat FiV ? Chodzi mi o artykuł, że FiV nie musi być wyrokiem. Coś w miarę zwięzłego i konkretnego... byłabym wdzięczna

Neczka123

 
Posty: 250
Od: Czw mar 05, 2009 17:09
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Pon kwi 22, 2013 11:58 Re: ORZECHOWCE cz.II -prosimy o dalsze wsparcie :). Koty str

W ubiegłym tygodniu zmarł kierownik orzechowskiego schroniska Artur Bąk...
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /130419506
Gunia i Zulka&Fruzia
Obrazek Obrazek

GuniaP

 
Posty: 3817
Od: Czw sie 05, 2004 20:34
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Wto kwi 23, 2013 14:17 Re: ORZECHOWCE cz.II -prosimy o dalsze wsparcie :). Koty str

Niestety Artur odszedł, wszystkich którzy kibicowali jemu i schronisku będzie Go bardzo brakować.

Chciałbym poruszyć temat następcy, życie nie znosi próżni, zwierzęta potrzebują opiekuna a Schronisko kierownika.
W tej chwili ogłaszany jest konkurs na nowego kierownika. Poprzeczka jest postawiona wysoko bo i Artur nie był zwykłym człowiekiem.

Schronisko szuka kogoś kto:
- ma serce i podejście do zwierząt
- nie boi się pracy ze zwierzętami
- ma jakieś doświadczenie medyczne, idealnie gdyby to był weterynarz, ale podstawa to choćby umiejętność założenia wenflonu
- ma ogólne zdolności organizacyjne i potrafi skutecznie zarządzać personelem.

sam to napisałem, to nie są jakieś oficjalne wymagania, oficjalnie to będzie dopiero ogłoszone, natomiast takie mniej więcej będą kryteria wyboru. Zdaję się że ponieważ jest to stanowisko kierownicze w jednostce samorządowej wymagane jest wyższe wykształcenie.

Sytuacja schronisku jest dobra, miasto daje stabilny budżet, są jakieś plany rozwoju (właśnie dostali pozwolenie na rozbudowę budynku), zwierzęta są w dobrym stanie, naprawdę nie ma się czego bać. Prezydent to miłośnik psów i powiedział ze osobiście dopilnuje żeby dorobek Artura był zachowany. Nie znam warunków płacowych ale zdaje się że ponieważ to "Kierownik" to jest przyzwoicie. Jest rozwinięty wolontariat i współpraca w kilkoma fundacjami z kraju i z Niemiec. Adoptują zwierzaki, przywożą pomoc materialną.

Trzeba tam kogoś kto nie boi się roboty, ale myślę że ta praca warta jest poświęcenia. Gdyby ktoś się chciał podjąć proszę o kontakt przez PW, ja nie mam żadnego wpływu na wybór ale wiem z kim trzeba porozmawiać. Gdyby ktoś miał (miau?) konto na dogomanii można też by tam takie ogłoszenie wkleić, z góry dziękuję

krist

 
Posty: 416
Od: Śro gru 21, 2011 22:25

Post » Wto kwi 23, 2013 14:47 Re: ORZECHOWCE cz.II -prosimy o dalsze wsparcie :). Koty str

Krist, może załóż nowy wątek bo tu mało już osób zagląda. A sprawa bardzo ważna.
Gunia i Zulka&Fruzia
Obrazek Obrazek

GuniaP

 
Posty: 3817
Od: Czw sie 05, 2004 20:34
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Wto kwi 23, 2013 14:58 Re: ORZECHOWCE cz.II -prosimy o dalsze wsparcie :). Koty str

Co za wiadomosc!!!! Bardzo Wam wszystkim wspolczuje... zycze schronisku godnego nastepcy Pana Baka... choc chyba bedzie bardzo trudno drugiego takiego znalezc... wielka strata...

alysia

Avatar użytkownika
 
Posty: 2237
Od: Pt sie 17, 2007 21:56
Lokalizacja: W-wa/Holandia

Post » Wto kwi 23, 2013 15:08 Re: ORZECHOWCE cz.II -prosimy o dalsze wsparcie :). Koty str

Taki młody człowiek.......................... :(
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40259
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Wto kwi 23, 2013 16:19 Re: ORZECHOWCE cz.II -prosimy o dalsze wsparcie :). Koty str

nie znałem Artka długo, ale rozmawiając teraz z ludźmi którzy byli blisko i długo związani z Nim nie mogę przestać się dziwić ile On zrobił dobrego dla poprawy losu zwierząt

krist

 
Posty: 416
Od: Śro gru 21, 2011 22:25

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 144 gości

cron