Zaczerwienione sutki u kotucha

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt gru 19, 2008 11:26 Zaczerwienione sutki u kotucha

Zakładam ten wątek na prośbę kolegi z pracy, który ma problem ze swoim kotuchem Szarkiem.
Jakis czas temu kotkowi "zapaliły" sie dolne ( i tylko dolne 8O) cycuszki.
Sutki są zaczerwienione, nie opuchnięte, pojawily sie też w ich okolicach drobniutkie strupki. Ich wetka dala im do smarowania jakis lek w strzykawce, niestety kolega nie wie co to było, jakaś żółta zawiesina. Po 3 dniach stosowania nastapiła znaczna poprawa, ale bardzo krótka..tzn kot rano miał wszystko czyściutkie i gładziutkie a wieczorem abarot to samo...lek oczywiście zostal dokończony ale już bez efektu. Teraz własciciele idą oczywiscie z kotem na kontrolę, ale Marek mimo to prosil mnie o zadanie pytania na forum, czy może ktos miał podobny przypadek u swojego kotka. Najprawdopodobniej to grzyb ale czemu tylko na sutkach i tylko dolnych? Włoski wokół nie wypadaja, nic sie nie łuszczy, kot jednak zaczyna sie tym interesować...Jakies rady, wskazówki i pomysły mile widziane :)
Obrazek

Ewik

 
Posty: 6713
Od: Pt lip 25, 2003 22:55
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Post » Pt gru 19, 2008 11:53

czy to jest jedyny kot? bo to może być albo podrażnienie (u mnie Elmo miał, bo Puder go chyba ssał :wink: ) albo zapalenie listwy mlecznej, tylko nie wiem czy u kocurów też :roll:

puss

 
Posty: 11740
Od: Czw lis 09, 2006 13:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt gru 19, 2008 12:23

A czy przypadkiem kotek nie ssie swoich własnych cycuszków? Niech go poobserwują.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38271
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt gru 19, 2008 12:32

Strupki to zapewne przebarwienia od śliny. Mój wylizujacy się kocur tak ma. Czy coś się zmieniło w życiu kota? Czy możliwe, że ma jakiś dodatkowy stres? W takich sytuacjach koty niestety lubią się sobą interesować i mogą wylizywać różne części ciała. Najczęściej jednak brzuch. Czy jest możliwe aby kot miał na przykład problemy z pęcherzem (kryształy, stan zapalny, itp.)? Czasem wylizywanie okolić brzucha może się wiązać z dyskomfortem w brzuchu właśnie. I wreszcie czy właściciele widzieli jak on te cycorki liże?

Sylwka

 
Posty: 6983
Od: Pt lut 11, 2005 10:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt gru 19, 2008 13:27

Sęk w tym, że kot się nie interesował wcześniej cucusiami...teraz też nie jest tak, że je specjalnie męczy, po prostu zauważyli, że liże, pewnie dlatego, że odczuwa jakis dyskomfort. Kot jest jedynym kotem w domu, nie miał problemów z sioo...
Obrazek

Ewik

 
Posty: 6713
Od: Pt lip 25, 2003 22:55
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Post » Pt gru 19, 2008 14:13

Badania sików.
Kot może nie mieć problemów z sikaniem a cewka moczowa może być podrażniona, pęcherz też.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38271
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Nie gru 04, 2016 23:30 Re: Zaczerwienione sutki u kotucha

Mój Filip ma ok. 4 lat, rok temu przygarnęłam go z ulicy bo był zmarznięty i szukał opieki. Odrobaczłam, zaszczepiłam wykastrowałam (strasznie znakował :( musiałąm) i odtąd wydawał się okazem zdrowia. Ostatnio ma powiększone, suche i zaczerwienione sutki dolnej pary, choć rzadko się liże i raczej nie miał powodu do stresu. Alergia? Pozostałe sutki ma tak małe i ukryte w futrze, że z trudem wymacałam jeszcze 4 zdrowe (pewnie 2 nie znalazłam). Czy samiec może mieć raka sutków? Czy ktoś zna inną możliwą przyczynę? Będę wdzięczna za podpowiedź. Wkrótce pójdziemy do weterynarza ale chcę trochę te zmiany poobserwować.

Julita Ewa

 
Posty: 1
Od: Nie gru 04, 2016 22:54




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], magnificent tree i 476 gości