POTRZEBNA PILNA POMOC DLA MOICH KOTÓW!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon gru 07, 2009 16:29 Re: Bazylek i Sfinks - kazdy grosz na wage życia (cz. 2)

borynio czuje sie dobrze, choc weekend byl trudny, bo to histeryk pierwszej klasy a w domu byl chlopak karoli i borynio mial powod do strachu podwojny. po pierwsze chodzi w kolnierzu co jeszcze zadnemu zwierzeciu nigdy sie nie spodobalo, a po drugie obcy w domu.
w nocy cos tam podjada, a ze dostaje kroplowki, glownie po to aby wszystkie paskudztwa wyplukac z jego przewodow moczowych to raczej malo pije, ale siusia. a to najwazniejsze. oczywiscie jedzie na srodkach przeciwbolowych. anka spi na jedno oko i ma pelne rece roboty z utrzymywaniem rany w sterylnej czystosci, bo wedle zalecen weta rana ma byc nieprzykryta zdanymi opatrunkami, tylko ma sie wietrzyc.
na szczescie rana pooperacyjna maksa, po usunieciu wielkiego tluszczaka, goi sie bez problemowo. a tez byly strachy czy taka gleboka i w newralgicznym miejscu (pod pacha) nie zacznie sie paskudzic.
a jakby bylo malo majeczce cukier podskoczyl do gory, i nawet bez zwyczajowych cyrkow dala sobie pobrac krew do badania. wiec anka miala dodatkowe zajecie: obserwacje majuni po podaniu zwiekszonej dawki insuliny (wg zalecen weta o pol jednostki).
pozostale cukrzyki w porzadku. sfinksio jest pieknym kotem. w zyciu nie przypuszczalam, ze on moze stac sie taki cudny, gdy go pierwszy raz zobaczylam. wtedy o malo co a bym sie poplakala. baziowi mrodka przesuwa sie coraz bardziej, ale wciaz daje sobie rade z samodzielnym jedzeniem wiec narazie cieszymy sie tym, ze jest wszystko ok. misio czasami ma problemy, ale z nim juz nie bedzie lepiej, bo ma strasznie scharatana trzustke.
zuzia coraz czesciej cierpi z powodu zmian pogody, ale wiedzialysmy, ze z wiekiem polamane kosci beda sie jej dawac we znaki. pusty oczodol czasem sie zapaskudzi, zreszta tak samo jak u bazia. ale anka ma juz chyba pol apteki w domu i wie ktory leki, kiedy, i ktoremu kotu oraz w jakiej dawce zaserwowac. sciaga wielkosci przescieradla wisi na korkowej tablicy w kuchni, na wszelki wypadek.

komputer zostal reanimowany i anka odezwie sie wkrotce, jak tylko borysek przestanie wymagac nieustajacej uwagi i opieki.

moje kociska zdrowe, i az trudno jest mi uwierzyc, ze rok temu walczylam o zycie dusiaczka. dzis rano bawilismy w atakowanie mojej reki ukrytej pod koldra. stanowczo jestem za wolna, a efektem tego jest moja lapa w malownicze sznity. ciesze sie tym zwyciestwem jak malo czym. chociaz brakuje zelutki, ktorej sie ta walka nie powiodla.

calujemy wszystkie ciocie i zalaczamy liczne glaski i drapki dla kocich przyjaciol
skrzacik
Gwiazdeczko spij spokojnie [*]
-
Żelka - wszędobylska dziewczynka [*]
Patunia - najcierpliwsza kocinka [*]

skrzacik

 
Posty: 397
Od: Pon sty 28, 2008 10:19

Post » Wto gru 08, 2009 21:52 Re: Bazylek i Sfinks - kazdy grosz na wage życia (cz. 2)

dobrze, że rana Borynia się nie jątrzy,ale Ania w to chyba ładuje cały swój czas, na pewno jest już przemęczona kompletnie....a może Zuzi metacam mozna by podawac, zapytać weta, łatwo sie podaje, koty chętnie go zjadają, bo Zuzia to chyba zawsze już będzie miała te dolegliwości?fajnie, że komp udało się przywrócić do życia, czekamy na wieści od Ani.głaski dla futerek skrzacikowych i Ani, szczególne dla Bazylka kochanego :1luvu: :kotek:
ObrazekObrazek

mumka27

 
Posty: 11450
Od: Pon gru 03, 2007 18:35
Lokalizacja: Trójmiasto

Post » Wto gru 08, 2009 21:56 Re: Bazylek i Sfinks - kazdy grosz na wage życia (cz. 2)

Mam nadzieję, że numer konta Ani se nie zmienił, ani dane...
Skrzaciku albo Aniu, możecie mi podesłać na pw numer konta i dane, żebym sobie porównała? Zwlekam z przelewem, żeby mieć pewność.

Odetchnęłam jak się odezwałyście. Już jestem spokojna, chociaż tyle trosk ciągle. Kciuki nieustające!
Obrazek

Afatima

 
Posty: 5735
Od: Nie mar 02, 2008 12:33
Lokalizacja: Warszawa - Natolin

Post » Śro gru 09, 2009 15:25 Re: Bazylek i Sfinks - kazdy grosz na wage życia (cz. 2)

kochane, anka ma rece pelne roboty z boryskiem, tym bardziej, ze jakims cudem (pomimo kolnierza) udaje mu sie liznac ogon albo lape, wiec nie mozna go spuscic z oka ani na moment. byli juz u weta do wgladu i rana jest 'piekna' czysta, rozowiutka i dobrze sie goi. mocz, ktory borysek oddaje tez ma zupelnie inny kolor i konsystencje niz przedtem. wyglada na to, ze liczne kroplowki wyplukaly z niego piasek, kamienie, bakterie itp. paskudztwa a o to chodzilo. oczywiscie jest juz na tyle silny zeby sie zapierac przed wszystkimi zabiegami pielegnacyjnymi i bardzo niechetnie zazywa przepisane mu leki. jeszcze jest za wczesnie zeby odtrabic pelne zwyciestwo, ale wszystko wskazuje, ze powinno byc ok.

zuzia dostaje ten lek na m (zapomnialam nazwy) ale slabo na nia dziala, poza tym ona jest bardzo niecierpliwa i zwichrowana psychicznie, co po jej przejsciach (stracila oko w wieku kilku tygodni w wyniku ataku doroslego kocura) wcale nie dziwi. ma jakis inny, mocniejszy lek do stosowania doraznego gdy widac, ze bardzo jej ta lapa dokucza. ale zal serce sciska gdy sie widzi, ze nabyte urazy daja jej popalic.

majeczka, wyrownala sie cukrowo na nowej dawce i znow ustawia wszystkich dookola, wedle swojego widzimisia. nawet ance sie dostaje, jak chce jej pobrac cukier, a to oznacza, ze jest dobrze.

jeden z mlodszych kocurkow, chcial wysokoczyc na szafke, przy ktorej anka stala i dzielila dobra spozywcze dla zwierzakow, zle sobie wymierzyl i zjechal po golej nodze anki, wiec nie dosc, ze wyglada to wyjatkowo malowniczo, to jeszcze ona ledwo chodzi, bo boli jak jak diabli.

aftimo konto sie nie zmienilo, wiem z doswiadczenia bo wlasnie przelewalam kase.

wszystkie ciocie serdecznie calujemy, kocim towarzyszom slemy mnostwo glaskow i drapkow
skrzacik
Gwiazdeczko spij spokojnie [*]
-
Żelka - wszędobylska dziewczynka [*]
Patunia - najcierpliwsza kocinka [*]

skrzacik

 
Posty: 397
Od: Pon sty 28, 2008 10:19

Post » Śro gru 09, 2009 15:33 Re: Bazylek i Sfinks - kazdy grosz na wage życia (cz. 2)

Jak zawsze trzymam :ok: :ok: za całą ferajnę Ani, ale Bazia proszę o wycałowanie po pysiu. :love:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Nie gru 13, 2009 16:21 Re: Bazylek i Sfinks - kazdy grosz na wage życia (cz. 2)

Zaglądamy do koteczków. :1luvu:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Czw gru 17, 2009 23:59 Re: Bazylek i Sfinks - kazdy grosz na wage życia (cz. 2)

Zaglądamy, zaglądamy... :)
Zima na całego... Aniu, przelew ode mnie poszedł w zeszlym tygodniu.
Głaski dla koteńków!
Obrazek

Afatima

 
Posty: 5735
Od: Nie mar 02, 2008 12:33
Lokalizacja: Warszawa - Natolin

Post » Pt gru 18, 2009 23:28 Re: Bazylek i Sfinks - kazdy grosz na wage życia (cz. 2)

Ja niestety nie mogę pomóc, ale myślę o Was. :1luvu:
Bazia całuję w czółko. :love:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Czw gru 24, 2009 17:03 Re: Bazylek i Sfinks - kazdy grosz na wage życia (cz. 2)

Życzę zdrowych i spokojnych Świąt.

Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Czw gru 24, 2009 21:07 Re: Bazylek i Sfinks - kazdy grosz na wage życia (cz. 2)

Samych dobrych chwil w życiu... dobrych i jasnych. Zdrowia dla Twoich zwierzaków wszystkich. Spokojnych, radosnych Świąt!
Obrazek

Afatima

 
Posty: 5735
Od: Nie mar 02, 2008 12:33
Lokalizacja: Warszawa - Natolin

Post » Sob gru 26, 2009 13:06 Re: Bazylek i Sfinks - kazdy grosz na wage życia (cz. 2)

Myślimy o Was...

Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pon gru 28, 2009 19:21 Re: Bazylek i Sfinks - kazdy grosz na wage życia (cz. 2)

Aniu, co u Was?
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob lut 06, 2010 23:22 Re: Bazylek i Sfinks - kazdy grosz na wage życia (cz. 2)

Puk puk... wszystko w porządku?
Obrazek

Afatima

 
Posty: 5735
Od: Nie mar 02, 2008 12:33
Lokalizacja: Warszawa - Natolin

Post » Nie lut 07, 2010 13:06 Re: Bazylek i Sfinks - kazdy grosz na wage życia (cz. 2)

Afatima pisze:Puk puk... wszystko w porządku?

Podpinam się pod pytanie.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Śro mar 10, 2010 19:40 Re: Bazylek i Sfinks - kazdy grosz na wage życia (cz. 2)

Co tak cichutko tutaj? :(
Baziulku....
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 532 gości