Czy ktoś stosował Metacam u kota?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sty 24, 2015 7:26 Re: Czy ktoś stosował Metacam u kota?

Glukoza była we krwi i moczu po operacji nic nie było poza leukocytami i uro. Uro spadło po karmie, leukocyty po antybiotyku takie same. Dostał Metacam. Nie wiem czy na rane po sterylce- był odczyn na szwy (dostał maść) przeszło. Przy cukszycy glukoza może się raz pojawiać raz nie w moczu. Co myślisz o tych wynikach które napisałam, bo to one mnie niepokoją - wcześniej były w normie albo brak raz glukoza w moczu i krwi, ale tylko raz.

ana.ana

 
Posty: 42
Od: Pt sty 02, 2015 21:37

Post » Sob sty 24, 2015 7:48 Re: Czy ktoś stosował Metacam u kota?

Czy to mozliwe jak sądzicie że kot dostał ten lek na zapalenie w ranie a nie pęcherz? (był odczyn na szwy, dostał maśc poprawiło się nie ma ropyt, obrzmienia ) Wet kazał zrobić badania dopiero jak skończę antybiotyk na pęcherz ja u innego zrobiłam i widzę wyniki lecą? Coś mi tu nie gra albo nie chciał mnie straszyć reakcja po lekową albo................ale to bardzo dobry lekarz? Dał by kotu taki lek przy cukrzycy i niewydolnych nerkach. Nie powiedział by mi o cukrzycy i nerkach tylko czekał z tą wiadomością jeszcze 2 tygodnie już nie wiem co myśleć?

ana.ana

 
Posty: 42
Od: Pt sty 02, 2015 21:37

Post » Sob sty 24, 2015 7:53 Re: Czy ktoś stosował Metacam u kota?

Mam dość ..............i się martwię jakie badania zrobić, żeby sprawdzić nerki i cukrzyce. Czy przy podawaniu leku będą wiarygodne? Nie chce leczyć kota na cukrzyce jeśli jej niema a wyniki są złe przez lek, który jest o.k. bo zwalcza leukocyty....... O czym świadczy taki duży poziom leukocytów i czy jest duży? To mój pierwszy kot i mam go krótko - więc słabo odnajduję się w sytuacji a kot może na tym ucierpieć - to żywy organizm pewnych błędów mogę już nie naprawić!

ana.ana

 
Posty: 42
Od: Pt sty 02, 2015 21:37

Post » Sob sty 24, 2015 9:56 Re: Czy ktoś stosował Metacam u kota?

Poza wszystkim ma antybiotyk na pęcherz, lek osłonowy, ziołowy lek na pęcherz, po podaniu ipaktinu ale tylko 1 ta mniejsza łyżeczka była nieswoja- już nie daje

ana.ana

 
Posty: 42
Od: Pt sty 02, 2015 21:37

Post » Sob sty 24, 2015 22:29 Re: Czy ktoś stosował Metacam u kota?

Ja nic nie rozumiem z tego, co piszesz.
Kot czy kotka? Piszesz na raz o sterylce (kotka), o szwach rozjechanych, ropie.
Za moment o pecherzu. Nie wiem o co chodzi. Mozesz jakos po kolei i o wszystkim?
Ipakitine podaje sie przy niewydolnosci nerek - od tego kot nie moze czuc sie gorzej.
To preparat, ktory wylapuje bodajze fosfor.
Antybiotyk dostaje na pecherz, czy na stan zapalny po sterylce? To kotka?
To jest straszny chaos informacyjny. Napisz o co chodzi, co bylo, co sie dzialo - po kolei.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Nie sty 25, 2015 0:08 Re: Czy ktoś stosował Metacam u kota?

No bo ma to wszystko! Moje pytanie brzmi czy lek może tak pogorszyć wyniki kota? Czy po skończonej kuracji wrócą do normy? Wyniki które mnie zaniepokoiły zrobiłam u innego - ale moi bliscy znajomi i poprzedni wet. polecał tego.
Zobaczymy w poniedziałek zrobie nowe wyniki też konspiracyjnie. Oby leukocyty spadły. Myślę tez o profilu nerkowym i cukrzycowym, no i wątrobowym. Zobaczymy co wyjdzie. Co do weta -raczej widzi że jestem przestraszona więc może ......... Jeszcze jedno pytanie - jak grożne jest idiopatyczne zapalenie pęcherza.
p.s. metacan według ulotki jest na zapalenie po operacji nie na pęcherz, wiec sie zastanawiam
do weta idę za jakiś czas bo kot żle to znosi chyba że z moczem w lutym

ALE PODSTAWOWE PYTANIE BRZMI Czy metacan nie dający objawów zapisanych w ulotce może pogorszyć wyniki moczu i czy wrócą do normy- ale koło wtorku sie dowiem bo mi sie buteleczka kończy

Jutro wypisze wyniki -dziś ide spać - kicia zwana gatunkowo KOTEM a domowo kotem stróżującym czyli psem - sępi człowiek do spania cały dom spi.
Na leczenie kota przez niecałe 2 miesiące bez karm i frykasów (1 kg ligawy w kostce od miesiąca leży w zamrażalniku, taki termin, stare to już musza ludzie zjeść) wydałam ponad 2 tyś i jeszcze sporo wydam bo jest w kocinie co leczyć - więc sie staram i nie oszczedzam - bo mi zależy

ana.ana

 
Posty: 42
Od: Pt sty 02, 2015 21:37

Post » Nie sty 25, 2015 1:10 Re: Czy ktoś stosował Metacam u kota?

p.s. w czwartek lub piątek znowu mocz do badania - może ipa- to coś wspomaga nerki przy tym metacamie będę dawać więcej jak skończę ten metacam, bo kot to słabo je. Ogólnie kocina lepsza tylko te wyniki (leków ma jak 100 latek razem dziennie 4 obowiązkowe o różnych porach + suplement jak zje, lecznicza karmę odmierzana, raz na tydzień suplement obowiązkowy, picie odmierzane na mililitry, siksy to samo, liczenie i oglądanie kupek -szczęściem kuwet nie myli [tęsknie za żwirkiem] + koci pamiętnik co? gdzie? ile ml. jak wyglądało? parzenie suchej kuwety o 6 przed pracą / po pracy 0 13/14 wieczorem jeśli coś jest OD ZAPAMIĘTYWANIA CO KIEDY DAĆ ledwo żyje- nie jestem typem pielęgniarki, A PARZYŁAM KOSZULKI POOPERACYJNE WRZĄTKIEM PO PRANIU I WYCISKAŁAM JAK JESZCZE PAROWAŁY to chyba sie staram tylko że czasami nie wiem co robię).
- przy moczu w lutym(w lutym ide do mojego weta, co myśli że nie robie teraz moczu u innego, na wszelki wypadek WIEM WIE TO OKROPNE), chodziło mi o te badania które robi sie z krwi je robię na końcu bo kocina jak widzi transporter - to nabiera mocy i zwiewa BARDZO
A teraz słyszę że kot jakby chrapie - to normalne koty chrapią? mam ochotę ją obudzić panikuję, jak znowu coś wyjdzie...................lepiej teraz niż znienacka i nagle..... MARTWIE SIE -stworek czasem bywa super a czasem jest markotny.

- dużo pije ale średnio sika, to normalne? ma lużne stolce ale nie jest to biegunka są ładnie uformowane tylko mokre [nie wieże że to pisze ZGROZA z jakiej strony poznałam tego kota\zaczynam dorastać haha robie sie odpowiedzialna na starość.........
Ide spać [może w poniedziałek sie okaże że leukocyty -brak, a w piątek/czwartek że wyniki takie jak przed mocnym leczeniem BYŁO BY SUPER - to mogło by dłużej potrwać, byle by były dobre..... ]

ana.ana

 
Posty: 42
Od: Pt sty 02, 2015 21:37

Post » Nie sty 25, 2015 1:15 Re: Czy ktoś stosował Metacam u kota?

a do tego wszystkiego wierze w wieże ide spać - dobrze że nie w jeże

ana.ana

 
Posty: 42
Od: Pt sty 02, 2015 21:37

Post » Pon sty 26, 2015 8:23 Re: Czy ktoś stosował Metacam u kota?

ana.ana pisze:No bo ma to wszystko! Moje pytanie brzmi czy lek może tak pogorszyć wyniki kota? Czy po skończonej kuracji wrócą do normy? (..)

ALE PODSTAWOWE PYTANIE BRZMI Czy metacan nie dający objawów zapisanych w ulotce może pogorszyć wyniki moczu i czy wrócą do normy- ale koło wtorku sie dowiem bo mi sie buteleczka kończy


Piszesz kot ma wszystko i zadajesz pytanie, na które przy takim "ogólnym" stanie zdrowia trudno jest odpowiedzieć.

Czyli, jak rozumiem, że kota jest sterylce z powikłaniem w postaci zaropiałych szwów, ma zdiagnozowane kłopoty
z nerkami (jak podejrzewałam) i zapalenie pęcherza. I nie wiadomo co jeszcze, bo kotka jest nie najmłodsza i po
operacji.

Obawiam się, że ze względu na chaos, stan ogólny Twojej kotki i szczątkowość opisu - nikt Ci nie odpowie na to pytanie,
bo Twojej kotce może być "wszystko", a pogorszenie wyników moczu może być związane albo z jej stanem,
albo po podawaniu Metacamu.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Pon sty 26, 2015 8:39 Re: Czy ktoś stosował Metacam u kota?

Może są zaburzenia jonowe i kot tak chrapie.albo przeziębiony .Napisałam do jednej osoby o namiary na wet z tamtych stron.jak się odezwie to dam znać.
musi być wet który zrobi badania prawidłowo albo wysłać do lab.usg tez musi umieć odczytać.W labie ludzkim wszystkie badania raczej nie będą prawidłowe.oni nie mają ustawionych maszyn do badan zwierzecych.jak nie tak to proszę mnie poprawić.chodzi o morfologie .mocz tez nie ma przewaznie refraktometru.

anka1515

 
Posty: 4118
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon sty 26, 2015 18:12 Re: Czy ktoś stosował Metacam u kota?

Podaję dzisiejsze wyniki, przepraszam ale strasznie dziś gonię (mocz był świeży ) bo załatwiła się 30 min. przed wyjściem.
LEU 70 + (koło 80)
NIT- 0
URO 0,2
PRO 30 + czyli nieco więcej ale nie 100 jak przy poprzednim
PH 6,0
BLO -
SG 1,030
Ket -
Bil 0 - 1 (koło 0,5)
GLU -
ASC 10
Ja chce kota przebadać kompleksowo (szczególnie profil nerkowy i wątrobowy) - bo 12 lat to jednak jest wiek w którym lepiej wiedzieć co się dzieje. Leukocyty spadły ale mało - ma jeszcze tydzień antybiotyku - dziś dostał ostatnią zmniejszoną dawkę metacamu, kolejne badanie czwartek/piątek. Oby dobre wiadomości. Jest też mniejsze białko (PRO). tylko ASC wzrosło - ciut ciut ale wzrosło. No i Bil nie było a teraz jest, miejmy nadzieje że to tylko lek się trawi, a zapalenie do końca zniknie po antybiotyku i całej reszcie. TRZYMAJCIE KCIUKI.

Jutro napisze wszystkie wyniki datami, bo znalazłam jeszcze jeden wydruk. Ana

ana.ana

 
Posty: 42
Od: Pt sty 02, 2015 21:37

Post » Śro sty 28, 2015 15:11 Re: Czy ktoś stosował Metacam u kota?

A ja znowu... brak czasu....-KOT NA RAZIE O.K. samo zadowolenie z życia i radość.... w piątek zrobie mocz oby o.k. Dopiero wtedy pewno napiszę. WCIĄŻ SZUKAM WETA. Z PEŁNĄ DIAGNOSTYKĄ LUB LABORATORIUM WETERYNARYJNEGO W RZESZOWIE LUB TARNOWIE
Miłego Dnia ana

ana.ana

 
Posty: 42
Od: Pt sty 02, 2015 21:37

Post » Śro sty 28, 2015 22:44 Re: Czy ktoś stosował Metacam u kota?

Rzeszów -Dr.Beata Sochacka ,zadzwoń,dowiedź się konkretnie o tą wet,umów wizytę.
Lecznica -Jamnik.

anka1515

 
Posty: 4118
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw sty 29, 2015 14:41 Re: Czy ktoś stosował Metacam u kota?

Dzieki !

ana.ana

 
Posty: 42
Od: Pt sty 02, 2015 21:37

Post » Sob sty 31, 2015 12:52 Re: Czy ktoś stosował Metacam u kota?

Metacam podawałam już nie raz kotom i nic nie było .Moja kotka cierpi na zapalenie pęcherza związane z obecnością szczawianów oraz dośc często wysiadają jej stawy .Dostawała już metacam ,teraz dostała po raz kolejny od dr.Neski .
Lekarz powiedziała że widziała koty którym poszły nerki po metacamie ,to się zdaza ale coś trzeba podać silnego żeby kotu poprawić komfort życia.Metacam podała 3 do 5 dni w trakcie mam podać dwie kroplówki po 150 .W razie objawów takich jak wymioty ,ślinienie ,brak apetytu natychmiast odstawić .Tosia nie ma niewydolności nerek ,ale nerki nie są już takie jak u zdrowego kota zaczynają siadać .Można jeszcze podac sterydy ,ale to chyba na to samo w sumie wychodzi ,sterydy zawsze zostawiam na koniec.
Obrazek

Henia

 
Posty: 3068
Od: Pt mar 10, 2006 14:29
Lokalizacja: Warszawa-Muranów

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Rondakadly i 153 gości

cron