Opadające czubki uszu ??? czy ktoś wie jaka jest przyczyna??

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 29, 2008 8:40 Opadające czubki uszu ??? czy ktoś wie jaka jest przyczyna??

czy ktoś może wie jaka jest przyczyna tego, że czubek jednego uszka zaczyna opadać do środka. Natomiast drugiego ucha zaczyna sie wywijać na zewnątrz....... może to brak witamin?
dzisiaj będe dzwoni do weta z tym, zobaczę co on powie.....
byłabym wdzięczna za jakieś sugestie.
A kiedy pada deszcz Bezdomne koty mokną - Co zrobić masz, sam wiesz: W piwnicy otwórz okno. A kiedy szron się szkli, spod nóg i kół śnieg pryska Zamknięte uchyl drzwi, Zmarznięte wpuść kociska. Bo może być i tak: W twych grzechach zaczną grzebać, A kot - da łapką znak, Uchyli furtkę Nieba..

Magdalena424

 
Posty: 1474
Od: Czw paź 26, 2006 15:16
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon wrz 29, 2008 9:18

np. może to być grzybica.
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Pon wrz 29, 2008 14:14

ryśka pisze:np. może to być grzybica.

nie wydaje mi się, bo nie ma żadnych zmian i uszka czyste są .....

lekarz też nie wie jaka może być przyczyna, kazał obserwować a jakby nie przeszło to przyjść i pokazać kocinkę ....
A kiedy pada deszcz Bezdomne koty mokną - Co zrobić masz, sam wiesz: W piwnicy otwórz okno. A kiedy szron się szkli, spod nóg i kół śnieg pryska Zamknięte uchyl drzwi, Zmarznięte wpuść kociska. Bo może być i tak: W twych grzechach zaczną grzebać, A kot - da łapką znak, Uchyli furtkę Nieba..

Magdalena424

 
Posty: 1474
Od: Czw paź 26, 2006 15:16
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon wrz 29, 2008 14:15

Odwapnienie chrząstek., ogólne osłabienie organizmu.
Tiger_ miała 2 lata temu u siebie miot z pp. Kociakom poopadały uszka z osłabienia pomimo intensywnego leczenia, karmienia cudami, etc.

Czym karmisz kota?
www.fundacjafelis.org
na FB: Foondacja Felis
KRS 0000228933 - podaruj nam 1%

Kasia D.

 
Posty: 20244
Od: Sob maja 18, 2002 13:40
Lokalizacja: Lublin i okolice

Post » Pon wrz 29, 2008 14:54

Podobnie mojemu Dieselkowi opadły końcówki uszu jak był bardzo odwodniony i osłabiony chorobą..warto pokazac kota wetowi
Obrazek

Ewik

 
Posty: 6713
Od: Pt lip 25, 2003 22:55
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Post » Wto wrz 30, 2008 8:48

karmię moje koty suchym Purina Pro, Hills i ostanio kupiłam im takie w białym opakowaniu w sklepie spozywczym.... a oprócz tego mokre Animonda i Felix.....
A kiedy pada deszcz Bezdomne koty mokną - Co zrobić masz, sam wiesz: W piwnicy otwórz okno. A kiedy szron się szkli, spod nóg i kół śnieg pryska Zamknięte uchyl drzwi, Zmarznięte wpuść kociska. Bo może być i tak: W twych grzechach zaczną grzebać, A kot - da łapką znak, Uchyli furtkę Nieba..

Magdalena424

 
Posty: 1474
Od: Czw paź 26, 2006 15:16
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto wrz 30, 2008 8:56

Biegnij do weta!!!
Moja Stawka miala opadniete uszka przy ekstremalnym wyniszczeniu organizmu ( morfologie miala tak straszna, ze na forum wszyscy mysleli, ze pomylilam sie przy przepisywaniu wynikow). Lekarki z Bialobrzeskiej zauwazyly prawidlowosc, ze koty z chora watroba, zoltaczka, anemia albo ekstremalnie wyniszczone maja opadniete uszka. Po wyleczeniu Stawki uszka wrocily do normy.

Ja bym zrobila kotu morfologie z proba watrobowa i profilem nerkowym.

MartaWawa

 
Posty: 2794
Od: Wto kwi 03, 2007 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto wrz 30, 2008 9:03

niestety nie mogę zrobić mojej wyników bo 2 tygodnie temu dostałą sterydy z powodu ziarniniaka :( teraz musze odczekać ok 6 tygodni i potem jej zrobię..
dzwoniłam do mojego weta on zna kota bardzo dokładnie i nic nie mówił o tym, że to moze być od jakiegoś wyniszczenia organizmu lub od wątroby???? hmmm
A kiedy pada deszcz Bezdomne koty mokną - Co zrobić masz, sam wiesz: W piwnicy otwórz okno. A kiedy szron się szkli, spod nóg i kół śnieg pryska Zamknięte uchyl drzwi, Zmarznięte wpuść kociska. Bo może być i tak: W twych grzechach zaczną grzebać, A kot - da łapką znak, Uchyli furtkę Nieba..

Magdalena424

 
Posty: 1474
Od: Czw paź 26, 2006 15:16
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto wrz 30, 2008 9:08

tzn ja bym nie czekala az 6 tygodni. Moze z poltora tygodnia max. U Stawki fatalne wyniki wyszly ponownie po okolo tygodniu od odstawienia sterydu ( miala anemie i 51 tys bialych, przed sterydem az 81 tys ) No ale co kot, to przypadek, wiec nie ma zadnej prawidlowosci. Moze wlasnie ziarniak jest przyczyna opadania koncowek uszu?

Bo z tymi uszkami to nigdzie nie jest opisane w ksiazkach weterynaryjnych, w sensie nie jest to klasyczny objaw. Wetki na Bialobrzeskiej zaobserwowaly to na swoich pacjentach ( a naprawde widuja ich sporo jednego dnia).

Trzymam kciuki za Kota!

MartaWawa

 
Posty: 2794
Od: Wto kwi 03, 2007 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto wrz 30, 2008 9:23

Sterydy nie przeszkadzają w badaniu krwi a nawet powiedziałabym że przy długotrwałym ich braniu należy badać kota bardzo regularnie (mam taki przypadek w domu - jest badany co 6-8 tygodni). Steryd zmieni rozmaz i ilość leukocytów. Należałoby sprawdzić biochemię (nerki, wątroba, trzustka).

Sylwka

 
Posty: 6983
Od: Pt lut 11, 2005 10:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto wrz 30, 2008 9:33

Spróbuj sprawdzic czy kocina nie jest odwodniona. Złap skóre na karku i odciagnij. Jak szybko sie skurczy to ok, jak wolno to pokaż kota wetowi.
Obrazek

Ewik

 
Posty: 6713
Od: Pt lip 25, 2003 22:55
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Post » Wto wrz 30, 2008 9:56

Ewik pisze:Spróbuj sprawdzic czy kocina nie jest odwodniona. Złap skóre na karku i odciagnij. Jak szybko sie skurczy to ok, jak wolno to pokaż kota wetowi.

mała napewno nie jest odwodniona :) sprawdzam to regularnie (skórka opada tak szybko, że jak tylko zabiorę rekę to już śladu na karku nie ma ) a poza tym to domowy kociak :) :)
A kiedy pada deszcz Bezdomne koty mokną - Co zrobić masz, sam wiesz: W piwnicy otwórz okno. A kiedy szron się szkli, spod nóg i kół śnieg pryska Zamknięte uchyl drzwi, Zmarznięte wpuść kociska. Bo może być i tak: W twych grzechach zaczną grzebać, A kot - da łapką znak, Uchyli furtkę Nieba..

Magdalena424

 
Posty: 1474
Od: Czw paź 26, 2006 15:16
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto wrz 30, 2008 9:59

Sylwka pisze:Sterydy nie przeszkadzają w badaniu krwi a nawet powiedziałabym że przy długotrwałym ich braniu należy badać kota bardzo regularnie (mam taki przypadek w domu - jest badany co 6-8 tygodni). Steryd zmieni rozmaz i ilość leukocytów. Należałoby sprawdzić biochemię (nerki, wątroba, trzustka).

mała miała robione badania krwi (ogólne) niedawno i wszytsko było ok, a teraz wet mówił, że trzeba poczekać ok. 6 tygodni od podania sterydów, żeby wynik był w miarę preawdziwy....
A kiedy pada deszcz Bezdomne koty mokną - Co zrobić masz, sam wiesz: W piwnicy otwórz okno. A kiedy szron się szkli, spod nóg i kół śnieg pryska Zamknięte uchyl drzwi, Zmarznięte wpuść kociska. Bo może być i tak: W twych grzechach zaczną grzebać, A kot - da łapką znak, Uchyli furtkę Nieba..

Magdalena424

 
Posty: 1474
Od: Czw paź 26, 2006 15:16
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto wrz 30, 2008 10:02

Niedawno czyli kiedy (tak w przybliżeniu chociaż)? Czy to była tylko morfologia czy równiez biochemia? Jak długo bierze sterydy?

Sylwka

 
Posty: 6983
Od: Pt lut 11, 2005 10:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto wrz 30, 2008 10:10

Sylwka pisze:Niedawno czyli kiedy (tak w przybliżeniu chociaż)? Czy to była tylko morfologia czy równiez biochemia? Jak długo bierze sterydy?

sterydy bierze ok 1,5 roku
niedawno tzn. jakies 2 miesiące temu
A kiedy pada deszcz Bezdomne koty mokną - Co zrobić masz, sam wiesz: W piwnicy otwórz okno. A kiedy szron się szkli, spod nóg i kół śnieg pryska Zamknięte uchyl drzwi, Zmarznięte wpuść kociska. Bo może być i tak: W twych grzechach zaczną grzebać, A kot - da łapką znak, Uchyli furtkę Nieba..

Magdalena424

 
Posty: 1474
Od: Czw paź 26, 2006 15:16
Lokalizacja: Wrocław

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bells, Google [Bot], kasiek1510, kicalka i 542 gości