Opadające czubki uszu ??? czy ktoś wie jaka jest przyczyna??

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 30, 2008 10:15

1.5 roku to bardzo długo. Jakie to były konkretnie badania krwi. To ważne. Sama mam kota od stycznia stale na sterydach (to kolejna próba leczenia) i naprawdę kontrola biochemii (nerki, wątroba i trzustka) i cukru w trakcie leczenia jest bardzo istotna. Czy kotka bierze dodatkowo preparaty osłonowe na wątrobę? Co to za steryd?

Sylwka

 
Posty: 6983
Od: Pt lut 11, 2005 10:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto wrz 30, 2008 10:16

Doczytałam. Napisałaś że badania ogólne czyli mogę się domyślać, że bez biochemii. Jeśli tak to zrób badanie jak najszybciej.

Sylwka

 
Posty: 6983
Od: Pt lut 11, 2005 10:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto wrz 30, 2008 10:27

Sylwka pisze:1.5 roku to bardzo długo. Jakie to były konkretnie badania krwi. To ważne. Sama mam kota od stycznia stale na sterydach (to kolejna próba leczenia) i naprawdę kontrola biochemii (nerki, wątroba i trzustka) i cukru w trakcie leczenia jest bardzo istotna. Czy kotka bierze dodatkowo preparaty osłonowe na wątrobę? Co to za steryd?

nie, innych leków nie bierze.....
dziwne, że lekarz nie zalecił stosowania preparatów osłonowych na wątrobę....
A kiedy pada deszcz Bezdomne koty mokną - Co zrobić masz, sam wiesz: W piwnicy otwórz okno. A kiedy szron się szkli, spod nóg i kół śnieg pryska Zamknięte uchyl drzwi, Zmarznięte wpuść kociska. Bo może być i tak: W twych grzechach zaczną grzebać, A kot - da łapką znak, Uchyli furtkę Nieba..

Magdalena424

 
Posty: 1474
Od: Czw paź 26, 2006 15:16
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt paź 26, 2012 10:16 Re: Opadające czubki uszu ??? czy ktoś wie jaka jest przyczy

Jestem ciekawa jaka była przyczyna opadających końcówek uszu. U jednego z moich kotów tak się właśnie zrobiło.. Zdrowy, karmiony Hillsem.. :roll:

Kaprys2004

 
Posty: 12087
Od: Śro kwi 02, 2008 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 26, 2012 11:01 Re: Opadające czubki uszu ??? czy ktoś wie jaka jest przyczy

Kaprys2004 pisze:Jestem ciekawa jaka była przyczyna opadających końcówek uszu. U jednego z moich kotów tak się właśnie zrobiło.. Zdrowy, karmiony Hillsem.. :roll:


u mojej Minutki nawet wet nie wiedział jaka jest przyczyna, mówił, że w swojej karierze nigdy z czymś takim sie nie spotkał.
Jednak ja mam teorie i ona się potwierdza, Minutka ma ziarniniaka i raz na jakiś czas dostaje steryd, po podaniu tego dziadostawa po ok. 7-10 dniach pojawia się taki objaw - opadają jej czubeczki uszu, tak jakby chrząsta tam będąca stawała się jak galaretka.
Po ok tygodniu wraca jednak wszystko do normy i uszeczka stoją.
Obstawiam, że ten steryd jakoś bardzo obciąża jej organizm i objawem tego jest takie opadanie czubeczków uszu.
Moja teoria nie jest potwierdzona przez weta, jednak prawidłowość "steryd - opadanie uszu" jest zawsze.
Nigdy w innych sytuacjach jej nie opadają.
A kiedy pada deszcz Bezdomne koty mokną - Co zrobić masz, sam wiesz: W piwnicy otwórz okno. A kiedy szron się szkli, spod nóg i kół śnieg pryska Zamknięte uchyl drzwi, Zmarznięte wpuść kociska. Bo może być i tak: W twych grzechach zaczną grzebać, A kot - da łapką znak, Uchyli furtkę Nieba..

Magdalena424

 
Posty: 1474
Od: Czw paź 26, 2006 15:16
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt paź 26, 2012 17:35 Re: Opadające czubki uszu ??? czy ktoś wie jaka jest przyczy

Dzięki Madziu :D

Kaprys2004

 
Posty: 12087
Od: Śro kwi 02, 2008 15:53
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ASK@, Google [Bot], kasik66, magnificent tree i 248 gości