Łapanki MT & PIĘĆ 8tyg KOCIĄT z POLFY SZUKA DT. KARMA!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 28, 2008 21:38 Łapanki MT & PIĘĆ 8tyg KOCIĄT z POLFY SZUKA DT. KARMA!

Poczułam potrzebę założenia takiego wątku ;) Może się przydać jakby jakiś kot szukał domu, pojawuły się kocięta, albo ktoś kiedyś chciał poczytać na co wydajemy kasę ;)



Dostaliśmy zgłoszenie, ze przy Auchan na Modlińskiej, a konkretnie na parkingu podziemnym pod Leroy Merlin zyje stado kotów.
ok 20stu :roll:
Obrazek Obrazek

Zwarta grupa pod wezwaniem MT ;) czyli Atka, tajdzi i Mysz pojechały niedzielnym wieczorem łapać koty

najpierw kręcił się jeden rudo-biały dziaciak, potem drugi. Czekałyśmy długo by się obydwa dzieciaki złapały.
Dzieciaki są młode, 4ry misiące mają na oko, alepojechały do wyciącia.
Pierwszy złapany Rudy
Obrazek Obrazek
i drugi.....
Drugi był ponoć przytrzaśnęty paletami, bo dziwnie chodzi. Wg nas to mogą być problemy neurologiczne :( Chodzi krzywo, kiwa się, zatacza.
Obrazek Obrazek

Gdy już zwątpiłyśmy że jeszcze jakiegoś kota zobaczymy i już się zbierałyśmy przyszła ciężarna szylkretka. Bardzo nam oczywiście zależało na jej złapaniu. Dwie klatki, kicianie, szuranie tackami, puszka, tuńczyk, wołowina, serduszka. Miałą masę wyboru na co się złapać ;) Parking już pustoszał, bałyśmy sie, ze nas zamkną pod tym Leroy, a ta leżała, chodziła, wąchałą... Jak w najlepszym kinie akcji jej powolne wchodzenie do klatki obserwowałyśmy z zapartym tchem :lol:
Złapała się :mrgreen:
Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz jest już wycięta, lezy zła w lecznicy ;)
Obrazek

Rudy nr dał się w rękawiczce pogłsakać, pomacałam, zę to chłopak. Jakby ktoś chciał, to on się nada do oswojenia,.. Jak nie, to wróci na parking :(

Obrazek Obrazek

Kiwaczek jest mocno przestrasony. Trzeba by mu rtg zrobić, skonsultować. Biedny kocio :(
Obrazek Obrazek
    L
Ostatnio edytowano Wto paź 16, 2012 10:11 przez Mysza, łącznie edytowano 87 razy
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Pon lip 28, 2008 22:02

Jaaakie cuda :love: :love: :love: A jakie brudasy :twisted: :lol:

One mają jak żyć na tym parkingu? :(

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Pon lip 28, 2008 22:02

Podziwiam dziewczyny 8)
miały koty szczęście że na MT trafily

Batka

 
Posty: 8464
Od: Pt paź 24, 2003 11:38
Lokalizacja: Stare Dobre Podgórze

Post » Pon lip 28, 2008 22:07

Jana pisze:Jaaakie cuda :love: :love: :love: A jakie brudasy :twisted: :lol:

One mają jak żyć na tym parkingu? :(
całkiem nieźle nawet
nie pada, temp przyzwoitsza niż na zewnątrz, w lecie chłodniej, w zimie sklep jednak grzeje. To sam koniec parkingu, prawie zawsze pusto tam jest. Magazyn za siatką to dobra kryjówka.
Są codziennie dokarmiane, mogą wyjść na zewnątrz jak chcą i tak też robią niektóre.
Nie można ich tylko oswajać jak mówi karmicielka. Oswojone lgną do ludzi i włażą pod samochody, a to się źle kończy :( Poprzedni miot był właśnie oswajany... :( Te są już dzikuskowate, choć pewnie jakby ktoś chciał.... Tylko u nas na oswojone nie ma DT, a co dopiero na takie do oswojenia :(
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Pon lip 28, 2008 22:15

czytalam ze sie na nie czaicie...
mialy szczescie, ze na MT trafily - BTW ja tam rzadko bywam, parkuje zwykle przy koncu wlasnie ale nigdy kota zadnego nie widzialam - dobrze w tej sytuacji :wink:
dobrze, ze je ktos dokarmia :ok:
i BARDZO sie ciesze, ze udalo sie zlapac te ciezarna na sterylke :wink:

dziewczyny :king:

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Pon lip 28, 2008 22:17

Jako przerywnik Auchański wstawię jeszcze fotkę z naszego drugiego miejsca łapanek- działek na Pomorskiej na Tarchominie.
Różnorodność kolorystyczną kotów widać na drugim zdjęciu :twisted: Są czarne iii czarne, ii jeszcze czarne, no i czarno-białe :lol:
Obrazek Obrazek

Z racji, za na działki nie mamy klucza, to łapiemy przed siatką. Koty pod siatką jeść dostają, przychodzą rano i wieczorem. niestety w lecie są na tyle dokarmiane przez dziłkowiczów, ze mają nasze klatki w głębokim poważaniu. W zimie ich było z 15 , teraz 7-8. Żeby nikt z kręcąych się spacerowiczów i działkowiczów nie przeszkadzał trzeba się umawiać na 5 rano co jest dość zabójczą porą do wstania w weekend ;) Zostały z tych przychodzących do wycięcia dwa i niestety dwie kotki które poszły sobie jakiś czas temu się okociły paskudy już.
Tu łapać będziemy we wrześniue dopiero jak koty nie będą już tak dokarmiane i jak zdobędziemy klucz...
jakby ktoś kogoś znał kto ma DZIAŁKĘ NA TARCHOMINIE REJON ULIC MILENIJNEJ, MYŚLIBORSKIEJ, POMORSKIEJ to my bardzo, bardzo prosimy o kluczyk do furtki. Przez siatki się upierdliwie skacze i przenosi łapki z kotami ;) :roll:
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Pon lip 28, 2008 22:22

popytam :lol: 8)

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Wto lip 29, 2008 11:42

no dobra
to może ktoś jeszcze zna kogoś kto ma kluczyk? 8) :lol:
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Wto lip 29, 2008 12:10

W parkingu pod Auchan widziałam kiedyś burego kulawego kota, dziki i dość żwawy mimo kulawizny. Niestety nie miałam przy sobie sprzętu, tak więc kot gdzieś poszedł i tyle go widzieli :(

Po drugiej stronie drogi pod mostem Grota też są działki i koty. Przynajmniej jednego widziałam - rudy kocur podobny do Kiwaczka. Nie sądzę, aby koty z Auchan zapuszczały się na drugą stronę ruchliwej drogi. Zniknął w baaardzo ciekawym miejscu. Jakbyście miały chwilę, to przejdźcie się na te działki przy Wiśle, ja tam bywam, ale zazwyczaj w porach pokotu.

Ale Wam pomogłam ;)
Obrazek
Obrazek
Jeszcze żaden nieśmiertelny bóg nie przeżył śmierci swoich wyznawców.
NAUKA O KLIMACIE.PL

genowefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 18789
Od: Pon wrz 18, 2006 13:34
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post » Wto lip 29, 2008 12:11

No na parkingu w Auchonie jest szansa że jesze jakieś 10-15 kotów prędzej czy później zobaczymy ;)
--------
Obrazek
Obrazek

tajdzi

Avatar użytkownika
 
Posty: 16813
Od: Śro lut 16, 2005 10:47
Lokalizacja: Mafia Tarchomińska :)

Post » Wto lip 29, 2008 20:46

dzięki genowefa :twisted: To te działki za strażą pożarną?? Tam gdzie bezdomni zyją? ;)


rudy nr 1 wycięty, mamuśka ok.
Kiwaczkowi dziś zrobiliśmy rtg. Kręgosłup w jak najlepszym porządku, uszy nie zaświerzbione tak by to była przyczyna. Zostanie odrobaczony, bo robale to moze być przyczyna, dostanie antybiotyk na wszelki wypadek, ale to wygląda na zwykłe problemy z głową :( Jednocześnie mały nie zachowuje się tak bym go komuś polecała do domu :( Gorzej niż nr1, chyba go będzie trzeba takiego wypuścic :(
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Wto lip 29, 2008 21:06

Mysza pisze:dzięki genowefa :twisted: To te działki za strażą pożarną?? Tam gdzie bezdomni zyją? ;)


Hmm, żadnej straży pożarnej tam nie widziałam ;) Wygląda na to, że normalni ludzie tam podjeżdżają samochodami. To jest zaraz za pętlą tramwajową. Na końcu pasa, na którym strzałki sygnalizują, że zaraz się on kończy, jest skręt w prawo, często stoją tam taksówki. Jak pojedziesz dalej tą drogą, to po lewej stronie jest takie rozległe pole zieleni, a pod nim w dole są działki. Jak pojedziesz w prawo to trafisz pod most Grota, tam zoczyłam kota, a zniknął on w moście po prostu.
Obrazek
Obrazek
Jeszcze żaden nieśmiertelny bóg nie przeżył śmierci swoich wyznawców.
NAUKA O KLIMACIE.PL

genowefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 18789
Od: Pon wrz 18, 2006 13:34
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post » Wto lip 29, 2008 22:00

hmm nie mam zadnych wtyczek do kluczykow :(

Genowefa, a jedziesz z ktorej strony? :wink:
bo ja jakos nijak nie widze tego terenu
jadac ze strony Tarchomina jest po prawej (naprzeciwko A) budynek Strazy Pozarnej, tuz przy skrecie w prawo na most

dalej (jakby jechac prosto) jest taka mini-petla autobusowa, o tym mowisz?

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Wto lip 29, 2008 22:05

całkiem duża pętla ;)
i jadąc dalej jest po prawej taki duży zielony plac właśnie
a działki są na poziomie wody na terenach zalewowyc?
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Śro lip 30, 2008 9:02

Beata pisze:Genowefa, a jedziesz z ktorej strony? :wink:
bo ja jakos nijak nie widze tego terenu


Jadąc od strony Tarchomina, tuż za pętlą tramwajową.
Obrazek
Obrazek
Jeszcze żaden nieśmiertelny bóg nie przeżył śmierci swoich wyznawców.
NAUKA O KLIMACIE.PL

genowefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 18789
Od: Pon wrz 18, 2006 13:34
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 226 gości